Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Genijalan vic za sve koji poznaju fizičke veličine

elitemadzone.org :: MadZone :: Genijalan vic za sve koji poznaju fizičke veličine

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 47628 | Odgovora: 73 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Genijalan vic za sve koji poznaju fizičke veličine12.11.2004. u 09:02 - pre 235 meseci
Red bi bio da se i ja pridružim ovaj plejadi neeeeeeeeeeerds viceva.

Rešio integral da postane lopov. I tako dođe on do prve funkcije i kaže: "Daj sve pare što imaš ili ću da te izintegralim!" Funkcija se uplaši i da mu sve pare. Dođe do druge, kaže: "Daj sve pare ili ću da te izintegralim!" I druga funkcija se uplaši i isplati ga. Kod treće ista priča, i tako za nekoliko narednih. I onda dođe on kod n-te po redu i kaže: "Daj sve pare ili ću da te izintegralim", a funkcija samo počne da se smeje. Integral se nađe u čudu, a funkcija odgovara: "Ma integrali me slobodno, ja sam ex!"

To je vic, a imate i nagradno pitanje: šta se na kraju dogodilo sa pomenutom funkcijom?

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 12.11.2004. u 17:40 GMT+1]
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

marko37
Nera Networks
Novi Beograd

Član broj: 6545
Poruke: 714
195.252.85.*



+104 Profil

icon Re: Genijalan vic za sve koji poznaju fizi�ke veli�ine12.11.2004. u 09:51 - pre 235 meseci
Valjda atom?

--

I hate people who think it"s clever to take drugs -- like customs officials.

 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.net.yu.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Genijalan vic za sve koji poznaju fizičke veličine12.11.2004. u 14:12 - pre 235 meseci
E, znate na koga me podsecate? Na one zaludjenike i Simsonovih! Znate ono kada Homer ide na fax, pa hoce da vara na ispitu. E na one njegove prijatelje iz sobe.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

kime1
Srbija

Član broj: 13275
Poruke: 939
*.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: Genijalan vic za sve koji poznaju fizičke veličine12.11.2004. u 14:50 - pre 235 meseci
Neka dva druga experimentisala nešto sa letenjem,naprave balon,otisnu se od zemlje,međutim uhvati ih oluja... približe se oni zemlji opet posle nekog vremena,sve sretni,upitaju nekog čoveka-gde smo? Ovaj razmišljao neko vreme,a onda im kaže-u balonu! Jedan od ove dvojice kaže drugu-ovaj je sigurno matematičar. Zašto-pita ga drug? Pa 1) razmišljao je pre nego što je odgovorio; 2) ono što je rekao je istina; 3) nemamo ništa od toga...
 
Odgovor na temu

Leftist
Luka Stojanovic
Bg

Član broj: 21766
Poruke: 401
*.drenik.net.

Jabber: slartibartfast@jabber.cc
Sajt: www.reggae.rs


+5 Profil

icon Re: Genijalan vic za sve koji poznaju fizičke veličine12.11.2004. u 15:10 - pre 235 meseci
Citat:
Bojan Basic: Red bi bio da se i ja pridružim ovaj plejadi neeeeeeeeeeerds viceva.

Rešio integral da postane lopov. I tako dođe on do prve funkcije i kaže: "Daj sve pare što imaš ili ću da te izintegralim!" Funkcija se uplaši i da mu sve pare. Dođe do druge, kaže: "Daj sve pare ili ću da te izintegralim!" I druga funkcija se uplaši i isplati ga. Kod treće ista priča, i tako za nekoliko narednih. I onda dođe on kod n-te po redu i kaže: "Daj sve pare ili ću da te izintegralim", a funkcija samo počne da se smeje. Integral se nađe u čudu, a funkcija odgovara: "Ma integrali me slobodno, ja sam ex! :D

To je vic, a imate i nagradno pitanje: šta se na kraju dogodilo sa pomenutom funkcijom?


Integral rece: "Ko kaze da cu te integralim po x"

Evo jos jednog:

Fizicar, hemicar i matematicar se nadju na pustom ostrvu sa hranom u konzervi - bez otvaraca. Kaze fizicar: "Ma dajte mi neku polugu ima da im j***m mater". Dodje hemicar i kaze: "Ma iskuliraj samo ih ubacimo u more i cekamo da so nagrize metal". Na sta matematicar veli: "Evo resenja! Pretpostavimo da imamo otvarac..."
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.net.yu.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Genijalan vic za sve koji poznaju fizičke veličine12.11.2004. u 15:28 - pre 235 meseci
ahahahha!!! E ovo je vic!
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

grepme84
Ruma, Srbija

Član broj: 14952
Poruke: 101
*.dial-up.arnes.si.



+1 Profil

icon Re: Genijalan vic za sve koji poznaju fizičke veličine12.11.2004. u 16:48 - pre 235 meseci
hahahaha ja nemam pojma o matematici al' ovaj je smesan :)
 
Odgovor na temu

Mikky

Član broj: 18
Poruke: 1563
*.vdial.verat.net.

ICQ: 44582291


+58 Profil

icon Re: Genijalan vic za sve koji poznaju fizičke veličine13.11.2004. u 21:21 - pre 235 meseci
Citat:

Integral rece: "Ko kaze da cu te integralim po x"


Po cemu jos mozes da integralis e^x osim sa x?
-I know UNIX, PASCAL, C, FORTRAN,
COBOL, and nineteen other high-tech
words.
 
Odgovor na temu

Leftist
Luka Stojanovic
Bg

Član broj: 21766
Poruke: 401
*.drenik.net.

Jabber: slartibartfast@jabber.cc
Sajt: www.reggae.rs


+5 Profil

icon Re: Genijalan vic za sve koji poznaju fizičke veličine14.11.2004. u 15:55 - pre 235 meseci

 
Odgovor na temu

Milos Stojanovic
Belgrade

Milos Stojanovic
Član broj: 10343
Poruke: 1864
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: Genijalan vic za sve koji poznaju fizičke veličine14.11.2004. u 16:25 - pre 235 meseci
ROFL :) Ono za otvarač je mnogo jako :)
Dobar je i onaj za kokoške, čuo sam ga i ranije ali opet sam se smejao.
Evo jedan od mene:

Dobili zadatak inženjer, fizičar i matematičar da stado ovaca zatvore u što manji krug ograde.
Inženjer okupi ovce u krug i kaže "za datu površinu krug će najmanje ograde da potroši" i onda ih ogradi tom ogradom.
Fizičar napravi kružnu ogradu beskonačnog prečnika, i smanjuje prečnik ograde dok se sve ovce ne skupe na najmanju moguću gustinu
Matematičar stane malo i zamisli se, a onda uvati ogradu i ogradi sebe i kaže : "Sada označimo da sam ja spolja"
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

marko37
Nera Networks
Novi Beograd

Član broj: 6545
Poruke: 714
*.beotel.net.



+104 Profil

icon Re: Genijalan vic za sve koji poznaju fizičke veličine14.11.2004. u 16:52 - pre 235 meseci
Citat:
Po cemu jos mozes da integralis e^x osim sa x?



Po d(f(x)), gde je f(x) proizvoljna funkcija od x. :)

Da, znam, to se opet svodi na integraljenje po x, ali dobiješ i još jedan član koji množiš sa e^x, a onda stvari postaju bolesne.

U stvari, već je postalo bolesno čim raspravljamo o ovome... :)

--

Serb 101: opanci = leather made folk dancing shoes not to be confused with cheap imitations worn by elves.

 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Mitrović Srđan
Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.62.46.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Genijalan vic za sve koji poznaju fizičke veličine14.11.2004. u 17:27 - pre 235 meseci
da znas da je bolesno
ja sam iz svega zakljucio da matematicari uvek najebu
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Genijalan vic za sve koji poznaju fizičke veličine14.11.2004. u 19:09 - pre 235 meseci
AAHAHAHAAAHAHAHHAAHAHA...

Smejao sam se ko lood
Onaj sa sfericnim kokoskama, i oni sa matematicarima su genijalni...

AHAHAHHHAHAHA,zagrc,AHHHAHAHAA...
 
Odgovor na temu

nemanjad
Kolubarski okrug

Član broj: 58233
Poruke: 72
79.101.209.*



+4 Profil

icon Re: Genijalan vic za sve koji poznaju fizičke veličine18.09.2008. u 22:40 - pre 188 meseci
Ljudi, mislim da ste se malo zaneli oko vica sa e^x. :)

Cela poenta je da je integral od e^x ustvari e^x i da nema smisla integraliiti je. Siguran sam da to vec znate ali treba tako i napisati da neupuceni koji citaju ovo razumeju, heh

Anyhow,

Koliko je kvantnih fizičara potrebno da zamene sijalicu?
Nijedan jer oni to ne mogu. Ukoliko znaju gde je sijalično grlo onda ne znaju gde je nova sijalica.

Koliko astronoma je potrebno da zamene sijalicu?
Nijedan. Oni preferiraju mrak.

Koliko radio astronoma je potrebno da zamene sijelicu?
Nijedan. Ne zanimaju ih toliko kratki talasi.

Sretne student Ajnštajna u vozu i pita: Izvinite profesore, ali da li Njujork staje u vozu?

Zašto je pile prešlo Mebijusovu traku?
Da bi stiglo na istu stranu.

Gde završava loša svetlost?
U prizmi.

Avgustus de Morgan u piljari:
Prodavac:Papirna ili plastična kesa.
AM:NE NE papirna I NE plastična

Zenofobija: Iracionalni strah od konvergentnih redova.

Algebarski simboli se koriste kada nemate pojma o čemu pričate.

Reši matematičar da nauči nešto više o praktičnim problemima. Vidi on seminar pod nazivom "Teorija zupčanika" i ode na njega. Predavač počinje predavanje: Teorija zupčanika sa realnim brojem zubaca je dobro poznata...

Materija je fundamentalno lenja: Uvek ide putanjom najmanjeg truda.
Materija je fundamentalno glupa: Uvek prvo isproba svaku drugu putanju .
To je srce fizike, ostalo su detalji.

Obećavajući kandidat brani svoju doktorsku disertaciju pred komisijom. Kao rezultat povećeg izvođenja dobije on jednačinu F=-ma. Kandidatu je bilo neprijatno i komisiji je bilo neprijatno. Kandidat se nervozno nakašlja i reče: Izgleda da sam negde napravio malu grešku. Jedan od matematičara iz komiteta suvo ubaci: Ili to, ili neparan broj njih.

Studije nelinearne fizike su kao studije neslonovske biologije.

Zašto je Albert Ajnštajn prešao ulicu? Da bi pobegao od Nilsa Bora, ali kada je stigao na drugu stranu Nils Bor je bio tamo takođe.

Cigla koja je pala sa kuće pogodi studenta fizike i onesvesti ga. Kada se povratio počeo je da se smeška. Prisutnio su ga zbunjeno upitali zašto se smeška. Odgovorio je: Shvatio sam koliko sam srećan zato što je kinetička energija samo mv^2/2.

burazeru, mnogo dobra riba - u svakoj tacki mozes da joj povuces tangentu

Why did the mathematician name his dog Cauchy (sto bi se kod nas reklo Kosi)? Because every time the dog went around the pole in front of the house there was a rezidue

One day, all of the world's famous physicists decided to get together for a tea luncheon. Fortunately, the doorman was a grad student, and able to observe some of the guests...

* Everyone gravitated toward Newton, but he just kept moving around at a constant velocity and showed no reaction.
* Einstein thought it was a relatively good time.
* Coulomb got a real charge out of the whole thing.
* Cavendish wasn't invited, but he had the balls to show up anyway.
* Cauchy, being the only mathematician there, still managed to integrate well with everyone.
* Thompson enjoyed the plum pudding.
* Pauli came late, but was mostly excluded from things, so he split.
* Pascal was under too much pressure to enjoy himself.
* Ohm spent most of the time resisting Ampere's opinions on current events.
* Hamilton went to the buffet tables exactly once.
* Volt thought the social had a lot of potential.
* Hilbert was pretty spaced out for most of it.
* Heisenberg may or may not have been there.
* The Curies were there and just glowed the whole time.
* van der Waals forced himeself to mingle.
* Wien radiated a colourful personality.
* Millikan dropped his Italian oil dressing.
* de Broglie mostly just stood in the corner and waved.
* Hollerith liked the hole idea.
* Stefan and Boltzman got into some hot debates.
* Everyone was attracted to Tesla's magnetic personality.
* Compton was a little scatter-brained at times.
* Bohr ate too much and got atomic ache.
* Watt turned out to be a powerful speaker.
* Hertz went back to the buffet table several times a minute.
* Faraday had quite a capacity for food.
* Oppenheimer got bombed.

An engineering student was walking across campus when
another engineer rides up on a shiny new bicycle.

Where did you get such a rockin' bike? asked the first.

The second engineer replied, "Well, I was walking along
yesterday minding my own business when a beautiful woman
rode up on this bike. She threw the bike to the ground, took
off all her clothes and said, Take what you want."

The first engineer nodded approvingly. "Good choice -- the
clothes probably wouldn't have fit."

Filozof, fizicar i matematicar se u nekoj stranoj zemlji voze autobusom i kroz prozor ugledaju crnu ovcu...

Filozof: U ovoj zemlji su sve ovce crne.

Fizicar: U ovoj zemlji ima crnih ovaca.

Matematicar: U ovoj zemlji postoji bar jedna ovca cija je bar jedna strana crna.

Kako staviti slona u frižider?

Analiza:
1)Diferencirati ga i staviti ga u frižider. Potom ga integraliti u frižideru.
2)Redefinisati meru frižidera (ili slona).
3)Primeniti Banahovu teoremu.

Algebra:
1)Pokazati da je njegove delove moguće staviti u frižider.
2)Pokazati da je frižider zatvoren za sabiranje.

Linearna Algebra
1)Staviti samo njegov bazis, a potom ga razviti po istom u frižideru.
2)Dokazati da će 1% slona stati u frižider, a onda će zbog linearnosti x% stati u frižider.

Teorija Skupova
1)Prosto frižider={slon}
2)Frižider i slon imaju isti kardinalni broj 1.

Igraju golf lekar, pop i inženjer u jednom klubu. Završili oni sa jednom rupom, i vide da ne mogu da se prebace na sledeću jer je još uvek zauzeta. Čekali su oni dosta dugo, i na kraju im dosadi i pozovu upravnika da mu ukažu na zastoj i da se požale. Upravnik im objasni da je u njihovom klubu nedavno izbio požar i da su ti ljudi požrtvovano spasili mnogo članova kluba, a sami su u požaru izgubili vid. Iz zahvalnosti uprava kluba ih je proglasila počasnim članovima i oni mogu da dođu da igraju golf kad god požele. Lekar se oduševio ljudskom dobrotom i obećao da će čim ode na posao naći načina da se ti ljudi operišu i da im se po svaku cenu povrati vid. Pop je obećao da će te dobre ljude pominjati ubuduće u svim svojim molitvama. Inženjer je samo upitao "A zašto ne igraju noću?"

There are 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.

Na Univerzitetu u Vašingtonu profesor je na ispitu dao i neobično dodatno pitanje. Odgovor jednog studenta je bio toliko maštovit, da profesor nije odoleo iskušenju da ga prosledi svojim kolegama i prijateljima.

Bonus pitanje: Da li je Pakao egzoterman (odaje toplotu), ili je endoterman (upija toplotu)?

Većina studenata odgovorila je na pitanje pozivajući se na Bojlov zakon (gas se prilikom širenja hladi, a zagreva se ako mu se zapremina smanjuje) ili slično.

Jedan student je napisao sledeće:

Prvo, treba da znamo kako se masa Pakla menja sa vremenom. Dakle, treba nam stopa rasta broja duša koje u Pakao ulaze i onih koje iz njega izlaze. Smatram da možemo bezbedno pretpostaviti da duša koja jednom ude u Pakao, više iz njega ne izlazi. Prema tome - ni jedna duša ne izlazi. Što se tiče broja duša koje ulaze u Pakao, neke religije tvrde da ako niste pripadnik njihove religije, onda ćete ići u Pakao. Pošto postoji više od jedne ovakve religije i ljudi ne mogu biti pristalice više od jedne religije, možemo pretpostaviti da neke duše idu u Pakao. S obzirom na procentualno stanje broja rođenih i umrlih, možemo očekivati eksponencijalni priraštaj broja duša koje odlaze u Pakao. Sada obratimo pažnju na promenu zapremine Pakla jer, prema Bojlovom zakonu, da bi temperatura i pritisak u Paklu ostali konstantni, zapremina Pakla mora da se poveća proporcionalno broju dodatih duša.

Ovo nam daje dve mogućnosti:
1. Ako Pakao ekspandira sa manjom stopom rasta od stope porasta broja pridošlih duša, onda će temperatura i pritisak rasti, dok ne dođe do eksplozije Pakla.
2. Ako se Pakao širi brže nego što raste broj duša u njemu, onda će pritisak i temperatura opadati dok se Pakao ne zaledi.

Pa, koja mogućnost je tačna?

Ako prihvatimo postulat koji mi je dala koleginica iz grupe - Tereza, i to još dok sam bio brucoš, i koji glasi:"... pre će osvanuti hladan dan u Paklu nego što ću ja spavati sa tobom" i ako pritom uzmemo u obzir nesumnjivu činjenicu da ja još nisam spavao sa njom, dolazimo do zaključka da mogućnost broj 2 ne moze biti tačna, čime dokazujem da je Pakao egzoterman i da se neće zalediti.

Na usmenom dijelu ispita iz mehanike profesor postavlja pitanje: zašto voz klapara?
Studenti se redom pojavljuju pred profesorom i još brže napuštaju ispit jer ne znaju odgovor. Sve dok se nije pojavio jedan student:

- Zašto voz klapara? Paaaaaaa..., vidite!
- »Ohoho!... Ovaj nešto i zna, izgleda mi« - misli se profesor u sebi – Izvolite kolega, samo nastavite.
- Umjesto cijele kompozicije možemo posmatrati samo jedan vagon.
- Da?
- Nadalje, pošto se radi o kretanju pomenutog vagona, posmatraćemo samo njegove točkove, tj. samo jedan točak datog vagona.
- Nastavite kolega!
- Poznatu površinu kruga: r^2*Pi iskoristićemo kao površinu točka.
- Naravno, kolega.
- Tu površinu možemo aproksimirati kao r^2…
- Pa sad, kolega, ne bih se u potpunost složio sa vama, ali, eto, nastavite,…da vidimo
- … i tako dolazimo da obrasca r^2, koji, u stvari, predstavlja površinu kvadrata. Tako dolazimo do konačnog rješenja problema – klaparanje voza nastaje usljed tog kvadrata u točkovima.

Na početku Bog reče:
rotE = -dB/dt
divD = ro
divB = 0
rotH = j+dD/dt
i bi svetlost.

Priča se da je neko na tabli na matematičkom fakultetu video:
1 + 1 = 3, za velike vrednosti 1.

Q: What does the little mermaid wear?
A: An algae-bra.

******* ENJOY ***********
my regards
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Genijalan vic za sve koji poznaju fizičke veličine18.09.2008. u 23:06 - pre 188 meseci
4 godine stara tema ...svaka cast...
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.194.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Genijalan vic za sve koji poznaju fizičke veličine19.09.2008. u 01:53 - pre 188 meseci
vakuum & kokoska rulez.
 
Odgovor na temu

klichko

Član broj: 84010
Poruke: 55
*.ns.ac.yu.



+6 Profil

icon Re: Genijalan vic za sve koji poznaju fizičke veličine19.09.2008. u 08:39 - pre 188 meseci


 
Odgovor na temu

vtomic85
Vladimir Tomić
Beograd

Član broj: 33438
Poruke: 69
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Genijalan vic za sve koji poznaju fizičke veličine17.10.2008. u 01:13 - pre 188 meseci
Vic sa otvaranjem konzerve, samo malo drugačiji...

Dakle, matematičar, teoretski fizičar i praktični fizičar, zatvoreni u 3 različite ćelije i svakome data po jedna konzerva sardine, bez otvarača.
Posle nedelju dana dolaze da ih provere...
Kod teoretskog fizičara ispisano milion formula po zidovima, konzerva otvorena i sardina pojedena. "Znate, ja sam tačno izračunao pod kojim uglom i kojom brzinom treba da bacim konzervu prema zidu da bi se otvorila"
Kod praktičnog fizičara zidovi izlupani, konzerva skroz izgužvana, ali otvorena. "Ja sam pokušavao na sve moguće načine da je otvorim i na kraju sam uspeo"
Matematičar... umro od gladi. Na zidu napisano samo: "Konzerva je zatvorena. Pretpostavimo suprotno..."
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ilić
Software Developer
Beograd

Aleksandar Ilić
Član broj: 15867
Poruke: 417

Sajt: www.ailic.rs


+3 Profil

icon Re: Genijalan vic za sve koji poznaju fizičke veličine17.10.2008. u 02:41 - pre 188 meseci
Evo sličan:

Idu e^x i broj 5 ulicom i vide kako im u susret dolazi diferencijal. Krene 5-ica da beži, diferencijal ga pogleda i "puff". Pogleda sada diferencijal e^x, a on kaže: "Ne možeš ti meni ništa, ja sam e^x!". Diferencijal odgovara: "Pa šta, ja sam diferencijal po y".
„Naposletku, suština saznavanja nije u tome gubimo li igru, već kako je gubimo,
šta time spoznajemo, čemu nas je poraz naučio i kako nas to menja. Gubiti na određen
način znači - dobijati.”

Richard Bach
 
Odgovor na temu

Milosvidikovac
James Bond
Srbija

Član broj: 116593
Poruke: 34
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Genijalan vic za sve koji poznaju fizičke veličine17.10.2008. u 13:28 - pre 188 meseci
Nije vic ali je jedna jako poučna priča!


Divan dan u Kraljevstvu Funkcija. Iksovi cvrkuću, ipsiloni skakuću a cetovi rade upregnuti u polju slobodnih vektora. Prava idila.

Međutim, priče ne bi ni bilo da baš tog dana u Kraljevstvo Funkcija nije stigao zloglasni kriminalac Izvod. Ubrzo je Kraljevski Radio „f(x)“ javio da se funkcije sklone u svoje kuće, jer nemilosrdni razbojnik Izvod preti da ih sve izokrene.

Svi su brinuli i plašili se, osim eksponencijalne funkcije Ena Iks koja je bila sigurna da joj Prvi Izvod ne može nauditi, jer je još od rođenja otporna na smrtonosne apostrofe prvog Izvoda.

Posle samo nekoliko sekundi, Izvod je uspeo da zagospodari dobrim delom kraljevstva funkcija, gde su sve konstante pobijene a promenljive svedene na konstante. Ostala je još samo Ena Iks, koja je ponosno stajala ispred svoje kuće čekajući na Izvoda za kog je bila sigurna da joj ništa ne može.

- Zdravo, Ena Iks! - pozdravi je Izvod!
- Zdravo, Izvode! – odgovori ona puna sebe.
- Baš sam se umorio prevćući ove silne funkcije i konstante. Još tebe da sredim, i završio sam!
- Hahaha, Izvode, mene ne možeš preokrenuti! Ja sam bila i uvek ću ostati Ena Iks. Imuna sam na tvoje apostrofe. – odgovori ona oholo.
- Da sam na tvom mestu ne bih bio baš tako siguran...
- Sigurna sam, sigurna. Preživela sam ja i gore od tebe!
- E, odlično ako je tako. Dozvoli da se predstavim: ja sam parcijalni izvod po ipsilon!

Ena Iks zaneme.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Genijalan vic za sve koji poznaju fizičke veličine

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 47628 | Odgovora: 73 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.