Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Osama bin laden mrtav(?)

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Osama bin laden mrtav(?)
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 86364 | Odgovora: 626 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bg gaspar

Član broj: 283676
Poruke: 88
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+10 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)02.05.2011. u 14:50 - pre 158 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic
Ja sam lepo rekao da ne postoji ni jedna stvar koja moze opravdati civilnu zrtvu, ali to i te kako nema veze sa vezom sa tvrdnjama da su civilne zrtve cilj americkih vojniih operacija.

Ok, reci mi ili nam, koji je cilj ili razlog bobardovanja navedenih objekata koji nemaju dodirnu tačku ni sa vojskom a kamoli sa amerikom. Ako se dobro sećam, mi nemamo mudžahedine niti fanatike i nismo postavljali bombe ili bilo šta slično i nismo ratovali van svoji granica ili dvorišta?!
Verovatno je tebi to jasno i shvatljivo. Jbg, meni nije!!!
 
0

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)02.05.2011. u 14:50 - pre 158 meseci
Citat:
fanfon: Nisi zanimljiv Pirossi. Ako imas neki dobar argument stavi ga, ako ne nemoj ni ucestvovati u raspravi. Ja postujem tudja misljenja. Ne omalovazavam sagovornike.

koju si činjenicu izneo osim zlobine rts propagande?

činjenica je da smo od civilnih ciljeva pravili vojne smeštajući vojsku u škole i bolnice.
činjenica je da smo se zaneli u "asaniranju" na Kosovu... itd itd

povraća mi se kada krenu ove forumske "moralne vertikale" da mi sole pamet o pravdi, časti, poštenju.
 
0

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)02.05.2011. u 14:51 - pre 158 meseci
Citat:
Dimkovic: Ja to jednostavno ne mogu da relativizujem i nazivam istim (ili slicnim, ili pribliznim), ja znam da te "americke manipulacije" i sl... nece da mi detoniraju ispred mene u metrou dok idem da kupim nesto


..Kao sto nisu 70 i 80 tih po Italiji i Nemackoj - Crvene brigade bato moj..
 
0

bg gaspar

Član broj: 283676
Poruke: 88
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+10 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)02.05.2011. u 14:53 - pre 158 meseci
Citat:
Odin D.: U ratu se gine.
Meci i bombe su napravljeni za ubijanje ljudi i razaranje raznih stvari.
Ako neko ocekuje da ce ga u ratu neprijatelj "bombardovati" cvijecem po gradovima, a bombe bacati po zabacenim vrletima i njima orati zapustene njive i vukojebine, onda je on lud.
Citat:
Pirossi: koju si činjenicu izneo osim zlobine rts propagande?

činjenica je da smo od civilnih ciljeva pravili vojne smeštajući vojsku u škole i bolnice.
činjenica je da smo se zaneli u "asaniranju" na Kosovu... itd itd

povraća mi se kada krenu ove forumske "moralne vertikale" da mi sole pamet o pravdi, časti, poštenju.

Čekajte...jesmo li mi napali amere pa je izbio rat. Hm, možda nisam bio kod kuće tada i nisam gledao CNN???
Nešto jeste...samo nikako da se setim?!
 
0

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)02.05.2011. u 14:55 - pre 158 meseci
@Pirrossi

Ta propagadna je mala maca naspram zapadne propagandne masinerije. Ovi jos dugo nece biti ni blizu njih. Ne kontam te uopste. Koji je tvoj stav povodom ovoga? Izjasni se. Ako ti je tesko razumeti da drugi ne dele isto misljenje kao i ti zasto onda ucestvujes u raspravi?
Use Your Mind. Or someone else will.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7177 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)02.05.2011. u 14:55 - pre 158 meseci
Citat:
bg gaspar: Ok, reci mi ili nam, koji je cilj ili razlog bobardovanja navedenih objekata koji nemaju dodirnu tačku ni sa vojskom a kamoli sa amerikom. Ako se dobro sećam, mi nemamo mudžahedine niti fanatike i nismo postavljali bombe ili bilo šta slično i nismo ratovali van svoji granica ili dvorišta?!
Verovatno je tebi to jasno i shvatljivo. Jbg, meni nije!!!


U svakoj vojnoj operaciji postoje greske i postoje pogresne procene.

Ne postoji ni jedan jedini dokaz da su Amerikanci namerno birali civilne mete - stavise, vise je nego ocigledno da je ogromna vecina njihov meta upravo bila vojna/strateska, a ne mete koje bi donele visoke civilne zrtve. Ako se pogleda sve, jasno je da Ameri nemaju apsolutno nikakav interes u maksimizaciji civilnih zrtvi, iz prostog razloga sto oni do ostvarenja svojih ciljeva dolaze na sasvim drugi nacin, i civilne zrtve su tu prepreka a ne pomoc.

To, naravno, greske ne cini nista manje bolnim ili opravdanim, niti civilne zrtve nista manjim ili "podnosljivijim" ili kako god - ali to uopste nije ni poenta, niti cilj.

Ej bre, vi poredite to sa teroristickim akcijama ciji je upravo cilj da sto vise civila pogine. Sa akcijama ljudi kojima je ideologija takva da se ubijanje nevernika smatra ne samo podnosiljivim, vec nacinom da se "ode u raj"...

To je isto?

Pa ne moze biti isto, ni u ludilu.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)02.05.2011. u 14:56 - pre 158 meseci
@bg gaspar:
hehe, što volem kad se ljudi prave blesavi i nevinašca :D
samo ti zabi glavu u pesak i vrišti "ubij, zakolji, da amer ne postoji".
biće nam svima bolje.

uzgred, CNN ti je Qrir sa stilom.

@fanfon:
moj stav?
moj stav je da nisu trebali da ga ubiju.
u'vati pa sudi.

s jednakim gađenjem gledam kako seire u DC-ju i NY.
ali daleko od toga da mogu da nastupam sa tako visoke moralne tačke kao većina na temi.
ne dok je Mladić u šumi.
 
0

bg gaspar

Član broj: 283676
Poruke: 88
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+10 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)02.05.2011. u 14:59 - pre 158 meseci
@Dimković-u
Gola upotreba sile je najveći mogući terorizam!!!
Od Koreje pa preko Vijetnama pa do Libije ameri šire demokratiju...jel to hoćeš da kažeš?!
Ako je u pitanju njihov nacionalni interes, sve je dozvoljeno a drugima nije dozvoljeno ni da imaju nacionalni interes!?
I ti to opravdavaš?!
Sačuvaj Bože!!!!
 
0

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)02.05.2011. u 15:02 - pre 158 meseci
od Hrvatske, preko Bosne i Kosova, mi štitimo "svete zemlje i ognjišta".
tu je negde paralela između nas i amerskog širenja demokratije.
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)02.05.2011. u 15:02 - pre 158 meseci
Citat:
bg gaspar: Ok, reci mi ili nam, koji je cilj ili razlog bobardovanja navedenih objekata koji nemaju dodirnu tačku ni sa vojskom a kamoli sa amerikom.

Ko je imalo pratio istoriju mogao je da primjeti da je stil ratovanja, u kome se dvije vojske nakindjurene sarenim perjanicama sudaraju na nekoj livadi van naseljenih mjesta, napusten prije najmanje 200 godina.

U danasnje vreme ubijanje vojnika je najbeznacajniji cilj svake normalne vojske.
Danas vojnici obicno stradaju samo zbog toga sto se nadju neprijateljskoj vojsci na putu ostvarivanja nekih drugih ciljeva.

Slabljenje ekonomske moci, unistavanje privredne i komunikacijske infrastrukture, izazivanje straha, panike, haosa i demoralizacija stanovnistva, prekid redovnog snabdjevanja stanovnistva strujom, vodom, namirnicama i sl. - i to pomocu sredstava koja se god nadju za tu svrhu pogodna (bila to raketa ili propaganda) - tako se danas ratuje.
Kome to nije jasno treba da ide u ludnicu.
 
0

bg gaspar

Član broj: 283676
Poruke: 88
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+10 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)02.05.2011. u 15:03 - pre 158 meseci
Citat:
Pirossi: ali daleko od toga da mogu da nastupam sa tako visoke moralne tačke kao većina na temi.
ne dok je Mladić u šumi.

Ne lupaj više!
Ko đak prvak ponavljaš najveću podvalu koja je došla sa zapada, genocid u Srebrenici!
Neko odvalio cifru i ponavljate je kao papagaji. Mora da si u rodu sa Kandićkom?
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7177 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)02.05.2011. u 15:03 - pre 158 meseci
Odakle ti ideja da ja opravdavam svaku USA upotrebu sile?

Besmislice.

Upotrebu sile protiv Osame/Avganistana pod Talibanima i te kako smatram opravdanom - ne samo opravdanom vec i neophodnom u tom momentu.

Citat:

Gola upotreba sile je najveći mogući terorizam!!!


Po ovoj logici, nigde ne bi bilo moguce upotrebiti silu jerbo je to "terorizam".

Lepo bi bilo da je tako, ali... ne zivimo u svetu gde postoji jedno carstvo...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)02.05.2011. u 15:04 - pre 158 meseci
Citat:
bg gaspar: Ne lupaj više!
Ko đak prvak ponavljaš najveću podvalu koja je došla sa zapada, genocid u Srebrenici!
Neko odvalio cifru i ponavljate je kao papagaji. Mora da si u rodu sa Kandićkom?

u rodu sam sa normalnim ljudima.
šteta što nema svako ulaznicu u tu familiju
 
0

bg gaspar

Član broj: 283676
Poruke: 88
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+10 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)02.05.2011. u 15:05 - pre 158 meseci
Citat:
Odin D.: Ko je imalo pratio istoriju mogao je da primjeti da je stil ratovanja, u kome se dvije vojske nakindjurene sarenim perjanicama sudaraju na nekoj livadi van naseljenih mjesta, napusten prije najmanje 200 godina.

U danasnje vreme ubijanje vojnika je najbeznacajniji cilj svake normalne vojske.
Danas vojnici obicno stradaju samo zbog toga sto se nadju neprijateljskoj vojsci na putu ostvarivanja nekih drugih ciljeva.

Slabljenje ekonomske moci, unistavanje privredne i komunikacijske infrastrukture, izazivanje straha, panike, haosa i demoralizacija stanovnistva, prekid redovnog snabdjevanja stanovnistva strujom, vodom, namirnicama i sl. - i to pomocu sredstava koja se god nadju za tu svrhu pogodna (bila to raketa ili propaganda) - tako se danas ratuje.
Kome to nije jasno treba da ide u ludnicu.

Kome je to objašnjenje i opravdanje za počinjeno kao tebi...onda ti nisi za ludnicu ti si... Nemam odgovor za takvu kategoriju mračnog uma?!
 
0

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)02.05.2011. u 15:07 - pre 158 meseci
Citat:
Ja sam lepo rekao da ne postoji ni jedna stvar koja moze opravdati civilnu zrtvu, ali to i te kako nema veze sa vezom sa tvrdnjama da su civilne zrtve cilj americkih vojniih operacija.


Da, to se zove kolateralna steta. Kako to statisticki zvuci. Mrtvo slovo na papiru vojnih planova.
Ti si takodje rekao da branis svoj NACIN zivota, a u to spada i opravdavanje ovakvih "incidenata" radi visih ciljeva. Samo, nece ni americka doveka.
 
0

bg gaspar

Član broj: 283676
Poruke: 88
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+10 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)02.05.2011. u 15:07 - pre 158 meseci
Citat:
Pirossi: u rodu sam sa normalnim ljudima.
šteta što nema svako ulaznicu u tu familiju :(

Jel vam Darvin radio porodično stablo?
 
0

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)02.05.2011. u 15:08 - pre 158 meseci
Nemam dovoljno ni vremena, a ni živaca da se aktivno uključim u diskusiju, ali moram da se dopišem jednom konstatacijom u vezi civilnih žrtava.

Najgore je u nekoj priči posmatrati situaciju crno/belo. Dvodimenzionalno, to jest.

Prvo - niti Ameri imaju namere da satru sve civilno stanovništvo, niti je istina da su civilne žrtve samo produkt "greške" ili "pogrešne procene". One su sredstvo vršenja indirektnog pritiska na vlast (u našem slučaju - Slobinu), jer se alijansa nadala da će sporadičnim udarima na civilne ciljeve, pojačati otpor naroda prema tadašnjoj vlasti.

Dakle:

-ako neko tvrdi da su oni koristili "tepih" varijantu, kako bi pobili što više civila - to nije tačno.

-ko neko tvrdi da oni nipošto ne gađaju civilne ciljeve, već da su to samo "greške" - ni to nije tačno.

Istina je da oni pojedine civilne ciljeve smatraju legitimnim (uostalom - čemu rasprava oko ovoga, kad je youtube pun izjava koje se odnose baš na legitimnost određenih civilnih ciljeva), te da osim takvih (dakle - "legitimnih", šta god to značilo), malo pripucaju i na one malo manje legitimne, jer se nadaju efektu pritiska na vlast od strane naroda, kako bi bilo popušteno pred bombama. Jer, opšte je poznato da psihološki deo rata ne može biti samo u medijskom smislu - mora postojati momenat žrtve, kako bi proradile emocije i kako bi se narod osetio bespomoćnim. Efekat se najlakše postiže žrtvovanjem, to jest "kolateralnom štetom", kako oni to kasnije klasifikuju (iako svi znamo da taj termin blage veze nema sa ovim).

To je otprilike to.

Pozdrav
 
0

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)02.05.2011. u 15:09 - pre 158 meseci
Citat:
bg gaspar: Jel vam Darvin radio porodično stablo?

jeste, vala.
i kaži dragička... na vrhu si.
 
0

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)02.05.2011. u 15:10 - pre 158 meseci
Citat:
U danasnje vreme ubijanje vojnika je najbeznacajniji cilj svake normalne vojske.
Danas vojnici obicno stradaju samo zbog toga sto se nadju neprijateljskoj vojsci na putu ostvarivanja nekih drugih ciljeva.


Ti mora da si zavrsio Vojnu akademiju, samo ne znam ciju?
 
0

bg gaspar

Član broj: 283676
Poruke: 88
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+10 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)02.05.2011. u 15:13 - pre 158 meseci
Citat:
Pirossi: jeste, vala.
i kaži dragička... na vrhu si.

Kamo sreće da sam na vrhu, možda bi od tebe nešto i bilo. Ovako...kreatura odrasla na meku i koli.
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Osama bin laden mrtav(?)
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 86364 | Odgovora: 626 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.