Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbjegavajte obaveze - jeftinije je!

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Izbjegavajte obaveze - jeftinije je!

[ Pregleda: 2402 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Izbjegavajte obaveze - jeftinije je!24.05.2011. u 14:11 - pre 157 meseci
Citat:
BEOGRAD - Elektrodistribucija Beograd saopštila je danas da je počela sa isključenjem dužnika, a svi koji su dobili opomenu pred utuženje ili isključenje nalaze se na spisku.

Opomenu pred utuženje dobilo je 55.000 potrošača, a opomenu pred iključenje 45.000 potrošača.

Do kraja nedelje ovi potrošači imaju mogućnost da izmire svoje obaveze i izbegnu neprijatnost obustave isporuke električne energije.

Potrošači se, u saopštenju, podsećaju na mogućnost ostvarivanja popusta ukoliko izmire svoje obaveze do datuma naznačenog na fakturi.

http://www.blic.rs/Vesti/Drust...d-najavila-iskljucenja-duznika

Nakon maestralnog poteza GSP-a sa "prebijanjem" dugova onih koji se godinama vozili dzaba i brisali dupe kaznama, sada sledi i maestralni plan elektrodistribucije da se neredovno izmirivanje dugova "stimulise".
Kao sto znamo, slicna je situacija sa RTS-om: neplacati godinama, a kad nekoga konacno pritisnu (ako je mlakonja) -zasta je potrebno vise godina dopisivanja na relaciji RTS <-> pametni neplatisa <-> sud - onda taj plati samo za poslednju godinu (zbog tamo nekog zastarjevanja), sto je siguno jeftinije nego da je redovno placao 10 godina.

Elem, svo to zlo je nastalo zbog nagrdjivanja srpskog jezika, konkretno u ovom slucaju dugogodisnje prakse pogresnog upotrebljavanja rijeci "stimulisati", "stimulans" i sl.
Naime, te rijeci vuku korjen iz latinske rijeci stimulus, a sto je bio naziv za onaj stap sa siljcima na vrhu kojim su gladijatore "stimulisali" da udju u arenu. Kod nas je ta rijec izgleda poprimila sasvim suprotno znacenje.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.dynamic.sbb.rs.



+395 Profil

icon Re: Izbjegavajte obaveze - jeftinije je!24.05.2011. u 14:21 - pre 157 meseci
Cini mi se da je novinar malko pobrkao ili poturio tu informaciju da dobije drugi smisao.
Koliko ja znam ovaj popust nema veze sa neplatisama vec sa redovnim potrosacima (pise na svakoj uplatnici eps-a) ,
ni sa GSP-om jer su neplatisama tada davali premujum uslove za izmirenje dugova ,
a oni samo "podsecaju" da redovnim placanjem imaju popust .
http://www.b92.net/biz/vesti/s...04&dd=19&nav_id=507140




Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Izbjegavajte obaveze - jeftinije je!24.05.2011. u 14:39 - pre 157 meseci
Upravo. Popust se odnosi na one koji placaju do 20og u mesecu (odnosno do datuma na racunu). Ovi koji ne placaju redovno bas naprotiv - nemaju nista od tog popusta.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Izbjegavajte obaveze - jeftinije je!24.05.2011. u 15:27 - pre 157 meseci
Meni je vijest zvucala kao da se radi o popustu za ove koji duguju.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Izbjegavajte obaveze - jeftinije je!24.05.2011. u 15:53 - pre 157 meseci
Pa, ne bi me iznenadilo, ali ovo znam jer sam video na samom racunu :)
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Izbjegavajte obaveze - jeftinije je!24.05.2011. u 16:09 - pre 157 meseci
Znam da ima taj popust za redovno placanje.
Nego, sto kazes - "ne bi me iznenadilo", da ovim duznicima skresu dug, pa da ispadne da je bolje neplacati redovno, kao sto je manje-vise slucaj sa svim ostalim.

Mozda ce neko znati o cemu se tacno radi...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Izbjegavajte obaveze - jeftinije je!25.05.2011. u 07:49 - pre 157 meseci
Ne mora da znaci, moze da bude opusteno popust za duznike ukoliko palte iznos u roku po duznickoj fakturi. Ako je neko dobio fakturu nek kaze.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

mist
Milos Stanic
Kragujevac

Član broj: 4871
Poruke: 210
*.dynamic.sbb.rs.



+190 Profil

icon Re: Izbjegavajte obaveze - jeftinije je!25.05.2011. u 09:09 - pre 157 meseci
Baš bih voleo da vidim koliko će dužnika da isključe od tih 45 + 55k.

Sve dok Elektrodistribucija bude javno preduzeće i sve dok struja bude socijalna kategorija u Srbiji, nema ništa od napretka i sve dotle ćemo mi koji plaćamo struju plaćati tu razliku.

Novi vlasnik elektrodistribucije u Makedoniji je prvo isključio struju generalštabu zbog dugova. Našli su pare za manje od 24 sata. Posle toga nije bilo problema sa naplatom.
http://www.kgonline.info - Prvi kragujevački portal i forum
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Izbjegavajte obaveze - jeftinije je!

[ Pregleda: 2402 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.