Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ratko Mladic uhapsen?

elitemadzone.org :: MadZone :: Ratko Mladic uhapsen?
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 21377 | Odgovora: 106 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Ratko Mladic uhapsen?26.05.2011. u 16:44 - pre 157 meseci
Ako ne valjda taj sud, zasto Srbija ne moze sama da podigne optuznice protiv potencijalnih zlocinaca na osnovu postojecih dokaza i sama ih procesira na nasim sudovima?
 
0

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
77.243.20.*



+303 Profil

icon Re: Ratko Mladic uhapsen?26.05.2011. u 16:44 - pre 157 meseci
Citat:
pisac: A NATO generalima, što se njima ne smeješ?
Ah, da, oni imaju imunitet, mogu da terorišu civile nekažnjeno.
Baš je pravedan taj Hag, ali selektivno :D

Ja mislim da ce ovaj argument, kad ga treci put ponovis imati jos vecu tezinu.

Citat:
mmix: Mene recimo NATO generali ne interesuju mnogo, njihovi su i njima na cast i savest nakon onog sto su nam uradili. Sa druge strane mi je neprihvatljivo da se neko "nas" krije iza mene i buducnosti mog deteta, narocito ako taj neko ima tudju decu na dusi. Isto me ne interesuju ni haradinaj ni oric ni ostali balkanki krvnici, to je pitanje za nasu diplomatiju i njihov zadatak da njihove pristalice suoce sa svojim "herojima" na jedan ili drugi nacin.
Ja zelim da nasa kuca bude ociscena od takvih.
Opet +1 :)
Nego, dzaba ti to pises, jer se onima koji ga podrzavaju ne moze utuviti u glavu da prvo raspreme svoje dvoriste, pa onda gledaju u tudje.
Citat:
pisac:Međutim, ako neće svaka kuća, onda bogami ne mora ni moja.
I sta dalje reci :)
 
0

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Ratko Mladic uhapsen?26.05.2011. u 17:01 - pre 157 meseci
Ako treba da mu se sudi nek' mu se sudi ovde...

Ovde se ne radi o "raspremanju svog dvorista" - jer da se radi sudilo bi mu se u Srbiji. Ovde se radi primarno o selektivnom pisanju istorije, i opravdavanju podrske/ucesca velikih sila, kao i zlocina nacinjenih sa druge strane, a koju su podrzavali i naouruzavali - jer oni nikad nece biti osudjeni istom merom i metrikom (kao sto smo i imali prilike da vidimo). Tj. njihovo dvriste niko nece cistiti... barem ni 10% od onog sto bi trebalo.

Cinjenica je da istoriju pishu pobednici onako kako im odgovara - ovde je samo pitanje da li je Srpski narod dovoljno glup, ponizan i prodan, pa da ucestvuje u tome... ja mislim da je Srbija odlican kandidat.
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Ratko Mladic uhapsen?26.05.2011. u 17:05 - pre 157 meseci
Citat:
a1200: Ako treba da mu se sudi nek' mu se sudi ovde...

Pa sta je problem, zasto nije? Ispada da ne treba da ide u Hag jer sud nije fer, necemo da mu sudimo ovde iz ko zna kojih razloga, znaci nikom nista, zlocina nije ni bilo.
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2789 Profil

icon Re: Ratko Mladic uhapsen?26.05.2011. u 17:06 - pre 157 meseci
A zašto ovde da mu se sudi? Niti je naš državljanin, niti je optužen za zločine u Srbiji. Misliš, da se sprovede u Srebrenicu da mu se tamo sudi? Daj, molim te!
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Ratko Mladic uhapsen?26.05.2011. u 17:07 - pre 157 meseci
a1200 zar trebamo opet da ratujemo sa nato? ne verujem da neko može ovo da kaže... mi jesmo izgubili nešto (teritorija, politički uticaj) ali smo i dobili. pridruživanje EU, pa možda i nato, dakle vrlo moguće saveznike u bliskoj budućnosti... ili si od onih koji su da idemo sa rusima u savez, onda nema šta da se priča sa tobom... kako je u belorusiji, npr. a kako je u portugalu, malo common sense i sve je jasno, ujka sem nije tako loš, a od rusa se je malo ko ofajdio, radili su uvek samo za sebe. Postoji i treća opcija, da budemo balkanska švajcarska, takodje... ali opet smo vezani za eu a ne za ruse ;)))
 
0

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Ratko Mladic uhapsen?26.05.2011. u 17:10 - pre 157 meseci
^^
Pa nece biti osudjeni istom metrikom jer su dve razlicite sile u pitanju.
Tako bilo, tako ce biti.

Pravo je pitanje kako je jedan narod bio toliko glup da dodje u situaciju da mora da se zahebava sa nekim likom sa Romanije i da ga stavlja kao svoj reper ponosa nakon par godina s*anja koje ni jedna zemlja od kojih zavisi kako ces gace nositi nije podrzala.

Ali ok, i ovo je legitimno.
 
0

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Ratko Mladic uhapsen?26.05.2011. u 17:11 - pre 157 meseci
Citat:
mi jesmo izgubili nešto (teritorija, politički uticaj) ali smo i dobili.

Mi nista nismo dobili... ali to je tesko da se shvati. Iz prostog razloga sto su sve ove Balkanske teritorije od uvek predvidjene da budu deo EU. Ono sto se dogodilo na ovim prostorima je da se namerno potpomogla implozija jedne zemlje po nacionalnim osnovama - kako bi nekretnina posle toga bila jeftinija za kupovinu i laksa za kontrolisanje. Moram priznati da je to maestaralno dobro uradjeno. Zavadi pa vladaj.
 
+1

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Ratko Mladic uhapsen?26.05.2011. u 17:11 - pre 157 meseci
Citat:
Nedeljko: A zašto ovde da mu se sudi? Niti je naš državljanin, niti je optužen za zločine u Srbiji. Misliš, da se sprovede u Srebrenicu da mu se tamo sudi? Daj, molim te!

Ne ovde, ne u Hagu, ne u Bosni... pa sta da radimo sa njim? Da ga posaljemo kao azilanta u Holandiju? Cinjenica je da prima penziju u Srbiji, ima kucu a rekao bih i drzavljanstvo. A koliko vidim i zivi u Srbiji.
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2789 Profil

icon Re: Ratko Mladic uhapsen?26.05.2011. u 17:13 - pre 157 meseci
Nema ni penziju ni državljanstvo u Srbiji.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Ratko Mladic uhapsen?26.05.2011. u 17:14 - pre 157 meseci
Ako ima nashe drzavljanstvo, i ako je uhapshen na ovoj teritoriji, onda ovde. Uz opsezno prezentovanje svih cinjenica koje su se dogodile pre/u toku/i posle navodnih zlocina za koje se tereti... pa da sve lepo udje u istoriju - iz svih uglova.

P.S. On je vajda bio Jugoslovenski general, a Srbija+CG je bila ono sto je ostalo od Jugoslavije tada, federacija tada nije postojala kao zemlja, to je bio gradjanski rat u Jugoslaviji. Mislim, ako cemo da cistimo "nashe" dvoriste - a ako ne, pa mozemo azil da mu damo, kao sto recimo UK radi sa Cecenskim zlocincima. :)
 
0

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Ratko Mladic uhapsen?26.05.2011. u 17:18 - pre 157 meseci
Da li je "komsijino" dvoriste cisto ili ne je nevazno dok komsija ne pocne sebe da proglasava za nepogresivog i uzme pravo da sudi svima ostalima zbog njihovih dvorista. Jeste, onaj video gde vode one momke na streljanje pored puta je jeziv ali streljala je i druga strana, da li su i ti video snimcki prikazani? To su mediske manipulacije. Jedan je zlocinac jer je njegov zlocin prikazan na TV a drugi nije, jer "nije bilo na TV".

Imamo svez primer u Libiji. Neku zenu su tamo silovali vladini vojnici, tako bar ona kaze. Taj slucaj se razvlaci vec nedeljama "ona ovo, ona ono, sad je ovde, sad onde". Moze li neko odgovorno i kategoricki da tvrdi da i druga strana nije radila nesto slicno? Pa cak ni ne mora to da radi, oni rade mnogo gore stvari, zar nisu pobili neke Gadafijeve unuke i sina, za koga eno od juce Berluskoni poce da tvrdi da je to laz, da on nije bio tamo, a ne kaze koga su onda ubili, jer jedan covek je bio ubijen kao Gadafijev sin.

Video sam video snimak gde "mirni i fini" pobunjenici maltretiraju zarobljene vladine vojnike, da li je to onda u redu?

Lopov nije onaj koji ukrade nego onaj koga uhvate u kradji. Zlocin Zapada u Jugoslaviji je neuporedivo veci od Mladicevog, jer je Zapad podstakao i podrzao pobune nekoliko republika i jedne AP i - nikome nista! Zasto se priznavanje Kosova zaustavilo na brojci 75 ako je to pravilno i dobro? Sirom Jugoslavije je stradalo stotine hiljada ljudi, a najveca krivica je upravo na Zapadu i NATO. Mladic ovde dodje kao neki sitan dzeparos u gradu u kome mafijasi imaju desetine kupleraja i diluju drogu na veliko. Ima li neko normalan da kaze sta je strasnije i veci zlocin - Srebrenica ili Irak i Avganistan, gde je broj izginulih Amerikanaca verovatno vec presegao broj zrtava u napadu 9/11, sto je kao bio osnovni cilj za borbu protiv terorizma. Kakav teror je sprovodio Gadafi protiv njih? Kazu - Lokerbi a uvek "zaborave" da je Lokerbi usledio nakon sto su Gadafiju ubili (jedinu?) cerku u jednom prethodnom napadu slicnom ovima sada!

Nikako ne opravdavam zlocine Mladica, niti ih prihvatam, ali tvrdim da su u datoj situaciji marginalna stvar.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
+1

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Ratko Mladic uhapsen?26.05.2011. u 17:18 - pre 157 meseci
Citat:
Nedeljko: Nema ni penziju ni državljanstvo u Srbiji.

Pa ima penziju Jugoslavije koliko citam. A opet nisi odgovorio na pitanje. Sad kad razmislim, krije se vec 10 godina, ko zna koje drzavljanstvo i pasos je onda imao.
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Ratko Mladic uhapsen?26.05.2011. u 17:21 - pre 157 meseci
Citat:
Zvanično, njegova vojna karijera u VRS završava se polovinom 1997. godine, dok nezvanično oficir VRS ostaje sve do penzionisanja, 7. marta 2002, kada ukazom predsednika Republike Srpske "prestaje profesionalna vojna služba general-pukovnika Ratka Mladića."

Međutim, general Mladić je imao status aktivnog vojnog lica i u SRJ, sve dok ukazom predsednika SRJ Vojislava Koštunice nije penzionisan 28. februara 2001. godine.

Penziju je uredno primao do novembra 2005, kada mu je, pod pritiskom zapadnih zemalja i sve učestalijih zahteva Haškog tribunala za izručenjem, ona ukinuta.
http://www.rts.rs/page/stories...Biografija+Ratka+Mladića.html
 
0

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Ratko Mladic uhapsen?26.05.2011. u 17:24 - pre 157 meseci
Citat:
tdjokic

Lopov nije onaj koji ukrade nego onaj koga uhvate u kradji. Zlocin Zapada u Jugoslaviji je neuporedivo veci od Mladicevog, jer je Zapad podstakao i podrzao pobune nekoliko republika i jedne AP i - nikome nista!


Pa da.
Trebali su svi da okupiraju republike koje su htele da se odcepe i da im objasne gde im je mesto i da budu sretni.
Ne kao ludi Cesi i Slovaci da se rastave normalno.

 
0

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: Ratko Mladic uhapsen?26.05.2011. u 17:29 - pre 157 meseci
Citat:
burex: Buhahaha! Vaše suze mi daju neviđenu radost!
Cry, cry some more!

Dobro bre, zar ne vidiš da sam se zaje*avao…? Ko još normalan ozbiljno piše onakve stvari?
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
0

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+679 Profil

icon Re: Ratko Mladic uhapsen?26.05.2011. u 17:34 - pre 157 meseci
Citat:
Ko još normalan ozbiljno piše onakve stvari?

Uključi TV, ako se usuđuješ ;)
A man is smart. People are stupid.
 
0

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Ratko Mladic uhapsen?26.05.2011. u 17:37 - pre 157 meseci
A kako je primao tu penziju do 2005. na koju adresu se je vodio bankovni račun??!

Mutno....
 
0

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.gc-hosting.com.



+443 Profil

icon Re: Ratko Mladic uhapsen?26.05.2011. u 18:19 - pre 157 meseci
Mladić Ratko ima penziju kao penziner JNA. Nakon "nestank" 2002. godine penziju je podizala supruga. Medjutim isplata penzija mu je stopirana do daljnjeg da bi se sprečilo pomaganje njegovog skrivanja.
 
0

Texas Instruments

Član broj: 227540
Poruke: 272
95.180.72.*



+61 Profil

icon Re: Ratko Mladic uhapsen?26.05.2011. u 18:29 - pre 157 meseci
Meni se čini da se opet pravi od ovog događaja pogrešna slika u narodnim masama koje podržavaju ovo, kao da ćemo mi sad nešto dobiti od EU. Tek sada će se videti nesposobnosti naših vlada u sprovođenju reformi ka pridruživanju EU, kada krenu pravi uslovi da se postavljaju. Ovo je bila ogromna prepreka, na koju su mogli svi da se vade, a sada će se videti šta je zapravo prava prepreka bržem ulasku Srbije u EU, a to je sama vlast koja sve radi kontra.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Ratko Mladic uhapsen?
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 21377 | Odgovora: 106 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.