Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako doći do Pančeva? Traktori, blokada?

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako doći do Pančeva? Traktori, blokada?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 16142 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vole Domu
Beograd

Član broj: 54957
Poruke: 478
*.yubc.net.



+67 Profil

icon Kako doći do Pančeva? Traktori, blokada?01.06.2011. u 08:03 - pre 157 meseci
Treba danas da idem do Pančeva (iz Beograda), pa bi mi značilo kada bi mi neko rekao kako?
Da li blokada i dalje traje (nemam tv)?
Vredi li ići beovozom, ili će biti prevelika gužva zbog blokade upravo?
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Kako doći do Pančeva? Traktori, blokada?01.06.2011. u 11:04 - pre 157 meseci
Vredelo/ne vredelo, beovoz je jedini način da stigneš do Pančeva kopnenim putem. Gužve su strašne, i vozova je malo, ali izbora nemaš. Naravno, i bicikl je opcija, od pančevačkog mosta do cenrta Pančeva imaš 14 km, ako imaš dobar bajs možeš da spičiš to za pola sata :)

E da, možeš i 108 sa Bogoslovije do Malog Raja/Duboke bare, odatle imaš 2-3km do Pančeva...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Kako doći do Pančeva? Traktori, blokada?01.06.2011. u 11:10 - pre 157 meseci
Nije mi jasno kako ova idiotska i nesposobna država dozvoljava da ceo jedan grad bude ui blokadi danima !?
OK, razumem, protest ! Blokiraš puteve, ulice, bude to nekoliko sati, izađe vest u svim medijima, i to je to !

Ali, čoveče, ovo je bukvalno BLOKADA, OPSADA, termini iz vojnih doktrina !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Kako doći do Pančeva? Traktori, blokada?01.06.2011. u 11:39 - pre 157 meseci
Ma čekaj, nisu oni blokirali puteve nego policija koja im ne da da se protestno provozaju kroz Beograd. Barem se tako kaže na vestima.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Kako doći do Pančeva? Traktori, blokada?01.06.2011. u 11:40 - pre 157 meseci
Zar ne shvatate da su beogradjani visa klasa. Oni ne smeju da budu blokirani a pancevce ko sisa...
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.178.63.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Kako doći do Pančeva? Traktori, blokada?01.06.2011. u 11:44 - pre 157 meseci
Da li neko zna da li su blokirani prilazi Pančevu preko Kovina?
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
95.180.84.*



+726 Profil

icon Re: Kako doći do Pančeva? Traktori, blokada?01.06.2011. u 11:45 - pre 157 meseci
Srbija radi Beograd se gradi !
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Kako doći do Pančeva? Traktori, blokada?01.06.2011. u 11:49 - pre 157 meseci
Citat:
Deep|Blue: Da li neko zna da li su blokirani prilazi Pančevu preko Kovina?

Juče su i oni blokirani. Sumnjam da su u međuvremenu odblokirani.
Inače čujem sad da linijski taksiji idu do mosta (onog u Pančevu, jelte), do tačke blokade. Treba proveriti sa linijskim taksistima ispod mosta u 29. novembra...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Kako doći do Pančeva? Traktori, blokada?01.06.2011. u 11:56 - pre 157 meseci

Citat:
milivoje t: Srbija radi Beograd se gradi !


Koliko vidim "Srbija" blokira puteve(i btw "ne radi") zato sto je jedan iz Macve prebegao u Beograd....da "radi"...

Tako da "zamoljavam" vise paznje i razmisljanja sa pritupim parolasenjem.

Poz
 
Odgovor na temu

karadima
Beograd

Član broj: 231812
Poruke: 95
*.mediaworksit.net.



+7 Profil

icon Re: Kako doći do Pančeva? Traktori, blokada?01.06.2011. u 13:56 - pre 157 meseci
Ja sam juce isao iz Beograda preko Grocke , Smedereva i Kovina do Panceva. Nije bilo blokada ujutru ... verovatno su popodne blokirali i most Smederevo-Kovin. Kad sam se vracao isao sam pored silosa pa nekim putem kroz kukuruz (nemojte da idete tim putem ako volite svoj auto) pa sam izasao na novi put prema beogradu posle blokada. Rekli su mi da moze i u pravcu iz Beograda da se iskljuci posle JP pumpe na iskljucenju za sljunkaru , pa da se ukljucis sa druge strane i vozis sa sva 4 u kontra pravcu prema Pancevu i opet kroz te njive da udjes u PA... mada nisam siguran kako bi policija reagovoala na takav prekrsaj :)


 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
95.180.84.*



+726 Profil

icon Re: Kako doći do Pančeva? Traktori, blokada?01.06.2011. u 15:11 - pre 157 meseci
Citat:
vladd: Koliko vidim "Srbija" blokira puteve(i btw "ne radi") zato sto je jedan iz Macve prebegao u Beograd....da "radi"...:)

Tako da "zamoljavam" vise paznje i razmisljanja sa pritupim parolasenjem.

Poz
Pa da pobegao u Beograd kod istih kao sto je on, da se ne bi osecao strancem u Macvi. Nego ko je taj iz Macve ?
Prateci ti logiku propustio si na par reci da stavis navodnike. E, da, sarkazam.

Ako ne morate autom da ulazite u grad, nemojte biti ludi da idete preko Smedereva i Kovina to je ihaj, do bele stene pa camcem preko dunava.

 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 787
*.mbb.telenor.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Kako doći do Pančeva? Traktori, blokada?01.06.2011. u 15:26 - pre 157 meseci
A kakve to subvencije pominju traktoristi ?
Jedan rece kako ima 150hektara i da mu drzava svake god daje ( duguje ) 24000evrova na ime nekakvih subvencija ???
Da li to znaci da ce svake sledece god otprilike u isto ovo vreme da nas sve kolektivno masiraju i opterecuju blokadama.

zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

sonus70
Novi Sad

Član broj: 120808
Poruke: 176
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+266 Profil

icon Re: Kako doći do Pančeva? Traktori, blokada?01.06.2011. u 16:32 - pre 157 meseci
Citat:
milivoje t: .... Nego ko je taj iz Macve ?


Ministar poljoprivrede, voćarstva, šumarstva, ratarstva, pilićarstva i za iskopavanje ruda i gubljenja vremena.
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Kako doći do Pančeva? Traktori, blokada?01.06.2011. u 18:00 - pre 157 meseci
Mora vec jednom da se shvati da je Beograd samo jedan og gradova u Srbiji - da u Srbiji postoji jos dosta gradova i sela koja treba da imaju jednak status kao i Beograd i da svi trebaju da podjednako dele i dobro i zlo.

Mnogi koji su u BG nemaju pojma sta se desava i kakvo je stanje na samo 20km od Beograda - e takve treba blokirati,ostaviti ih da budu gladni i zedni,pa da se vec jednom "probude" i shvate gde se nalaze i sta se desava........
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Kako doći do Pančeva? Traktori, blokada?01.06.2011. u 21:09 - pre 157 meseci
Prica sa subvencijama je aktuelna imho zato sto ti paori ne umeju da objasne u cemu je problem i time nalvace gnev gradske raje.

Kao sto vam je poznato privrednici generalno imaju povracaj PDVa za poslovne troskove. Zemljoradnici zbog zastrelog zakona o poljoprivredi to nemaju. Kad su se pobunili jesenas receno im je da plate regularno sve racune sa PDVom a da ce sada (kontajuci da ce prodati lelekom) da im povracaj PDVa isplate kao subvenciju jer je to pravno-formalni okvir kroz koji su mogli da dobiju te pare. Dakle nije u pitanju nikakava subvencija vec vracanje seljacima para koje im jje drzava vec uzela jesenas kroz PDV. Kako lelekom nije prodat drzava je resila da svoje obaveze jednostavno izbrise.

Ja ovo do danas nisam uopste znao i ne bih ni znao da mi nije receno u direktnom razgovoru i bio sam zestoki protivnik njihovog senlucenja traktorima jer sam isto mislio da oni traze leba bez motike, situacija je medjutim drugacija, oni su pokradeni od strane drzave.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Vole Domu
Beograd

Član broj: 54957
Poruke: 478
*.yubc.net.



+67 Profil

icon Re: Kako doći do Pančeva? Traktori, blokada?01.06.2011. u 21:27 - pre 157 meseci
hvala na ovom razjasnjenju!

inace danas sam otisao shinobusom (sa dunav stanice, ka zrenjaninu), a vratio se beovozom. u oba pravca (polazak 1130, povratak 1745(znaci spic maltene)) nije bilo guzve preterane, sedeo sam...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Kako doći do Pančeva? Traktori, blokada?01.06.2011. u 22:46 - pre 157 meseci
mmix, vi'sh, korisna informacija, nisam znao za to. Al' opet, kad pogledas, wtf on meni (ne bukvalno, jelde) blokira put. Mislim, nisam ga ja opljack'o.
 
Odgovor na temu

triac

Član broj: 280995
Poruke: 155
*.dynamic.sbb.rs.



+29 Profil

icon Re: Kako doći do Pančeva? Traktori, blokada?01.06.2011. u 23:23 - pre 157 meseci
Pancevo, gde je to

Zar nema svega u Beogradu
 
Odgovor na temu

squirll

Član broj: 248171
Poruke: 106
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+66 Profil

icon Re: Kako doći do Pančeva? Traktori, blokada?02.06.2011. u 08:24 - pre 157 meseci
mmix bice da ti nisi razumeo nesto ...
Zemljoradnici imaju povrat PDV-a na gorivo i vestak(a neki su i registrovali preduzece za ratarstvo da ne moraju biti u pdv istemu), samo se on naknadno vraca... I to nije toliki problem VEC ...pre se davalo 10k dinara po hektaru kojem obradjujes bez ogranicenja koliko radis... i drzava/banke davale razne kredite za zemljoradnike, oni ljudi pokupovali traktore(koji su u proseku 80k evra), kombajne (koji su u proseku 120k evra) i sl masinerije i sad tu dolazi belaj .. drzava je odlucila da isplati subvencije samo za 10hektara koje radis ... znaci ako ti radis 300hektara dobices samo za 10hektara pare... I to se njima ne svidja jer su u kreditima do guse, gorivo skace, vestak isto skace zbog goriva, cene psenice u sezoni je niska i oni ne mogu da redovno pokriju svoje troskove...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Kako doći do Pančeva? Traktori, blokada?02.06.2011. u 09:38 - pre 157 meseci
Cuj, da sam ja to cuo od nekog od ovih traktorista pa ajde, moj izvor je drugar iz srednje koji nije klasicni paor, covek ima zavrsenu medicinu i specijalista je hirurgije i zemlju ima iz nasledstva i radi je "korporativno" preko familije sto bi rekli jer mu je osnovna delatnost nevezana za poljoprivredu. Ja ne verujem da je on pogresno razumeo celu pricu jer je intelektualno i obrazovno u gornjoj polovini belove krive i to sto je rekao itekako ima smisla. Sve to navodno treba da bude regulisano novim zakonom o poljoprivredi koji nikako da udje u proceduru i njemu vise odgovara da ima isti princip povreacaja PDVa kao privrednici nego da ovako stalno rizikuje dal ce drzava da resi da ih iskulira. Da bi ostvario pravo na subvenciju morao ju da registruje gazdinstvo sa kompletnim planom sejanja i kultura, da prilozi SVE racune za seme, gorivo, repromaterijal i neke kupone za dizel koje nisam bas najbolje skapirao sta su (valjda dokaz da je kupljeno za poljoprivredni rad) i sve manipulativne troskove. Nikakav povracaj PDVa nije dobio.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako doći do Pančeva? Traktori, blokada?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 16142 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.