Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta

[es] :: Cryptocoins :: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta

Strane: << < .. 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 394784 | Odgovora: 2127 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

igor r

Član broj: 129504
Poruke: 379



+7 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta12.02.2014. u 10:40 - pre 124 meseci
Citat:
adzo_: jos od prvog posta bilo ocigledno da ne razume ni osnove


Dobro je obrazovani, shvatio sam od vas kako funkcionoše finansiski sistem.

Citat:
component: Mudar čovek se ne plaši da promeni mišljenje kada shvati da nije u pravu
Ili kao što je CGP Gray to lepo objasnio:
http://www.youtube.com/watch?v=tlsU_YT9n_g&t=71


Tačno tako, ali samo nisam baš siguran ko će promeiniti mišljenje i ko će ubrzo shvatiti da nije u pravu.


Citat:
component
Mislim da ne igor i te kako doprineo ovoj temi. Da nema njega ja ne bih ni čitao šta ostali imaju da kažu. Hteo on to ili ne ipak doprinosi popularizaciji bitcoin-a bar na ovim prostorima :)


Ovde si u pravu, jer i najlošija reklama, ipak je reklama i doprinosi popularizaciji.

EDIT:
Još pre više od dva meseca sam rekao, i to se potvrdilo tačno, jer su ljudi do sada izgubili 50% svoga novca.

Citiram;
"Gotovo je, trend se promenio, double top se desio na 1230 usd,
sada cena ode na najmanju moguću.
"

Moj post da neda lagati: http://www.elitesecurity.org/t430948-52#3380106



[Ovu poruku je menjao igor r dana 12.02.2014. u 12:17 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.ptt.rs.



+2790 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta12.02.2014. u 20:35 - pre 124 meseci
Ne dečko, ništa od onoga što si tvrdio se nije ispostavilo kao tačno. Velikih padova i rastova je bilo i ranije, ali je BTC dugoročno rastao. Pred katolički Božić je pa i na 450 pa je opet premašivao 1000.
Citat:
igor r: Tačno tako, ali samo nisam baš siguran ko će promeiniti mišljenje i ko će ubrzo shvatiti da nije u pravu.

Ja sam siguran da niko neće shvatiti da nije u pravu - ostali zato što će shvatiti da ti nisi bio u pravu, a ti zato što ćeš nastaviti da troluješ bez obzira na stanj na menjačnicama.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta12.02.2014. u 20:51 - pre 124 meseci
Citat:
igor r:
Citat:
mr. ako: Osim kacenja tih silnih likova i besmislenih kometara, jel mozes da nam objasnis, svojim recima, sta se to desavalo? I sta je problem tacno sa Mt.Gox berzom? I u kakvoj je vezi to sa Bitcoinom konkretno?


Niste vi krivi što ne možete da razumete moje kalkulacije i moje komentare,
ali ništa se ne brinite, uskoro će vam se sve samo kasti.

Glavni problem je što više nema novca, a sve ovo je bacanje narodu prašine u oči, i prebacivanje loptice u tudje dvorište, klasična Ponzijeva šhema je bila u pitanju
Dok su proizvodjači mining hardvera ispucali lagane bitcoine, i isprodavali ih po astronomskim cenama uzeli ogroman keš i sada ih baš briga za sve.
Samo jučer se prodalo oko 230k bitcoina, na četri najveće berze. (MtGox,Bitstamp, BTC-e, i Huobi ),
dok se na ovome gore screnshutu jasno vidi, da je jučer cena bitcoina dohvatila 102 usd na BTC-e.

Izmedju ostaloga budi u samom toku dešavanja,

Na http://blockchained.com/
imaš pod "The hottest threads on Bitcointalk.org of the last 24h" sva aktuelna dešavanja praktično u realnom vremenu.




[Ovu poruku je menjao igor r dana 11.02.2014. u 18:51 GMT+1]

Ma da ti dajes komentare na te vesti sto kacis i da razumes to sto kacis bilo bi mnogo bolje. :D
Cisto sam hteo da vidim jel znas sta se desava i zasto cena pada ili samo pausalno kacis likove. Jasno mi je sad definitivno ono sto sam pretpostavljao ranije.

Btw, znam za blockchained, a video sam da pratis bitcointalk kao jedini izvor informacija.
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

igor r

Član broj: 129504
Poruke: 379



+7 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta12.02.2014. u 20:58 - pre 124 meseci
Opet njegova dobro poznata teorija rerlativiteta, Nije g.vno nego se neko p.srao

Trenutno stanje 567 usd ;

View Screen Capture


A ovde je stanje pre 68 dana, 936 usd: http://www.elitesecurity.org/t430948-52#3379984

369 usd manja cena bitcoina za njega je rast. Zanimljivo...
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta12.02.2014. u 21:02 - pre 124 meseci
Citat:
Nedeljko:
Citat:
mr. ako: Osim kacenja tih silnih likova i besmislenih kometara, jel mozes da nam objasnis, svojim recima, sta se to desavalo? I sta je problem tacno sa Mt.Gox berzom? I u kakvoj je vezi to sa Bitcoinom konkretno?

E, baš si našao koga ćeš da pitaš.

mtgox je kao stari i provereni lopov oladio klijente. Na bitstampu se ne dešava ništa specijalno, sem što su serveri prepoterećeni (usled krize koju je izazvao mtgox), pa ide sporije, ali ide. Dakle, bitkoin nije ugrožen. To je kao kada bi rekao da je dolar ugrožen jer je neko opljačkao banku/proneverio državne pare/upisati po želji.

Ma jok Nedeljko, samo htedoh da vidim jel ovaj zna sta se desava ili samo kaci linkove bez razumevanja. :D Zato sam ga pitao da li moze "svojim recima" da objasni sta se desilo (kao kad te uciteljica pita da prepricas lektiru, al' svojim recima! :D )




A kao sto Gost rece, u pitanju je problem sa 'txid' koji je Mt.Gox uzeo kao merodavan pri proveravanju transakcija. Cisto njihova greska i nesposobnost.
O samom ophodjenju prema svemu tome, ne vredi trositi reci, jer izjaviti nesto kao sto su oni (da je greska u Bitcoin software-u) i to jos u ovom trenutku... to je u najmanju ruku neodgovorno!
Ne volim teorije zavere, ali mi se cini da Mark Karpeles ima deal sa nekim. Ili je na ovako sulud nacin pokusao da natera core dev-ove Bitcoina da promene code koji bi njega lisio posla i tako ne bi morao da menja nista na svojoj strani. :D (ovo su cisto moje sulude teorije :D )

A ovo sto se desava sa ostalim berzama je problem DDoS-ovanja i spamovanja sa trasakcijama kojima je izmenjen txid. Verovatno pokusaj odredjenih grupa da spuste cenu i dodju do jeftinijh novcica kada vec mogu da iskoriste priliku i paniku... a zrtva toga je i sam igor koji im radi u prilog sireci FUD.



Inace, da stvar bude tragikomicna, ovaj problem sa txdi tj. "transaction malleability" je odavno poznat (2011.) i lepo je opisan na Bitcoin Wiki stranici, koja je pod kontrolom Mt.Gox-a! :)
https://en.bitcoin.it/wiki/Transaction_Malleability

http://who.is/whois/bitcoin.it
Code:
Technical Contacts
  Name:             Mark Karpeles
  Organization:     K.K. Tibanne

K.K. Tibanne je kompanija ciji je Mt.Gox.








[Ovu poruku je menjao mr. ako dana 12.02.2014. u 22:15 GMT+1]
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

igor r

Član broj: 129504
Poruke: 379



+7 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta12.02.2014. u 21:08 - pre 124 meseci
Ja kačim linkove i screnshotove iz razloga što je komletna moja priča argumentovana i sve je crno na belo, i to su sve puke činjenice, npr, kao sto je trenutna cena na MtGox-u 559 usd , itd
a dok se sva vaša priča zasniva na teoriji relativiteta, Nije g.vno nego se neko p.srao

Kao što je Nedeljku rast cene bitcoina sa 936 na 567 usd.

@mr. ako
Izvini a šta ti širiš ?
Hoćeš da slomiš vrat ovoj bedi od naroda ?
Hoćeš da ovaj narod izgubi i ovo malo što ima, i napuni dzepove nekim tamo zapadnim sluzbama ?
 
Odgovor na temu

EArthquake

Član broj: 20684
Poruke: 884
*.dynamic.sbb.rs.



+67 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta12.02.2014. u 21:16 - pre 124 meseci


moze li neko da mi objasni kako moze da postoji ovolika trenutna arbitraza izmedju mtgox-a i bitstamp-a ?
trenutno je oko 100 dolara razlike


da ne ulazim dublje u raspravu , nisam ni tamo ni vamo po pitanju bitkoina ,
jedino mi zao struje koja ode na racunanje 24*10^15 hasheva u sekundi...
 
Odgovor na temu

igor r

Član broj: 129504
Poruke: 379



+7 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta12.02.2014. u 21:20 - pre 124 meseci
Citat:
EArthquake: moze li neko da mi objasni kako moze da postoji ovolika trenutna arbitraza izmedju mtgox-a i bitstamp-a ?
trenutno je oko 100 dolara razlike


MtGox odavno ima problem sa isplatama novca,
dok je moje lično mišljenje je da MtGox nema dovoljno novca za isplate, samo su onako bez iakvoga pokrića podizali cene, dok su ga ostale menjačnice slepo pratile ko ovce,
sada se situacija drastično promenila i niko više ne prati Mtgox kurs,
i sada je došlo vreme da se sve to naplati, i da da krivica prebaci na drugoga.

Samo posmatraj koliko će biti problema u skorije vreme, čim nema novca svako im je kriv.

Sve oko MtGox isplata možeš pronaći u ovoj temi, https://bitcointalk.org/index.php?topic=179586.0

Dok po datumu pokretanja teme April 18, 2013, možeš uočiti kada su problemi sa isplatama počeli.





[Ovu poruku je menjao igor r dana 12.02.2014. u 23:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta12.02.2014. u 21:21 - pre 124 meseci
Citat:
EArthquake:

moze li neko da mi objasni kako moze da postoji ovolika trenutna arbitraza izmedju mtgox-a i bitstamp-a ?
trenutno je oko 100 dolara razlike


da ne ulazim dublje u raspravu , nisam ni tamo ni vamo po pitanju bitkoina ,
jedino mi zao struje koja ode na racunanje 24*10^15 hasheva u sekundi...

Zato sto sa Gox-a od pre par dana ne mozes da povuces bitcoine, ali i pre toga mesecima unazad je bio problem da povuces bitcoine ponekad... Ipak najveci razlog je bio to sto je skuplje/sporije da povuces ziv novac sa Goxa nego sa ostalih berzi (otuda ranije veca cena na Goxu).

Da stvar bude gora, zbog ovih DDoS napada i problema sa txid, vecina ostalih berzi je takodje stopirala povlacenje bitcoina.

Sto se tice arbitraze, pre ovih desavanja razlika je bila i do $150 u korist Gox-a.
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

igor r

Član broj: 129504
Poruke: 379



+7 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta12.02.2014. u 21:23 - pre 124 meseci
Citat:
mr. ako: Zato sto sa Gox-a od pre par dana ne mozes da povuces bitcoine, ali i pre toga mesecima unazad je bio problem da povuces bitcoine ponekad...


Ni sa Bitstamp ne možeš da povučeš svoje Bitcoine,
https://www.bitstamp.net/article/bitcoin-withdraws-suspended/

Na MtGox ne možeš da povučeš ni novac ni bitcoine,
https://www.mtgox.com/press_release_20140210.html

Dok ni na BTC-e ne mozeš da povučeš svoj novac sa njihove MT4 platforme,
koja je ugašena u ponedeljak, do daljnjeg.




[Ovu poruku je menjao igor r dana 12.02.2014. u 22:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.ptt.rs.



+2790 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta12.02.2014. u 22:52 - pre 124 meseci
Citat:
igor r: 369 usd manja cena bitcoina za njega je rast. Zanimljivo...

Ovo je čista laž i podmetanje. Govori u svoje ime.

Uzgred, ima dve teorije relativiteta - specijalna i opšta. Obe su dokazane, tako da temeljenje nečega na njima nije ništa loše.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta13.02.2014. u 03:28 - pre 124 meseci
Citat:
igor r:
Citat:
mr. ako: Zato sto sa Gox-a od pre par dana ne mozes da povuces bitcoine, ali i pre toga mesecima unazad je bio problem da povuces bitcoine ponekad...


Ni sa Bitstamp ne možeš da povučeš svoje Bitcoine,
https://www.bitstamp.net/article/bitcoin-withdraws-suspended/

Na MtGox ne možeš da povučeš ni novac ni bitcoine,
https://www.mtgox.com/press_release_20140210.html

[Ovu poruku je menjao igor r dana 12.02.2014. u 22:51 GMT+1]

Sto sam i rekao iznad. Samo da si procitao. :)

"Zato sto sa Gox-a od pre par dana ne mozes da povuces bitcoine, ali i pre toga mesecima unazad je bio problem da povuces bitcoine ponekad... Ipak najveci razlog je bio to sto je skuplje/sporije da povuces ziv novac sa Goxa nego sa ostalih berzi (otuda ranije veca cena na Goxu).

Da stvar bude gora, zbog ovih DDoS napada i problema sa txid, vecina ostalih berzi je takodje stopirala povlacenje bitcoina."



https://twitter.com/btcecom/status/433331979098943489
Due DDOS on Bitcoin network there is a delay possible with crediting of transactions madden between 10-11 February. Be patient please

http://www.coindesk.com/massive-concerted-attack-launched-bitcoin-exchanges/


Sto se tice Meta Trader platforme pre par sati javise da su zavrsili maintenance: https://twitter.com/btcecom/status/433726383303294976









[Ovu poruku je menjao mr. ako dana 13.02.2014. u 06:19 GMT+1]
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

igor r

Član broj: 129504
Poruke: 379



+7 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta13.02.2014. u 19:52 - pre 124 meseci
Ala ga je opravio, svaka mu čast...

View Screen Capture

[Ovu poruku je menjao igor r dana 13.02.2014. u 22:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+679 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta14.02.2014. u 01:42 - pre 124 meseci
BTC-e je upravo na 564$, MtGox na nekim levim vrednostima od 411$ do 511$.
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

igor r

Član broj: 129504
Poruke: 379



+7 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta14.02.2014. u 01:44 - pre 124 meseci
Trenutno mtgox 411 usd
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta14.02.2014. u 07:44 - pre 124 meseci
MtGox jos malo pa potpuno irelevantan - mali volume, nemogucnost povlacenja novca odatle...
 
Odgovor na temu

igor r

Član broj: 129504
Poruke: 379



+7 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta14.02.2014. u 10:05 - pre 124 meseci
Citat:
pyc: MtGox jos malo pa potpuno irelevantan - mali volume, nemogucnost povlacenja novca odatle...


Gotovo je i sa ostalima, samo dok se malo adaptiraju na novonastale cene odoše i oni za mtgox-om.

Volume je isti kao i na bitstampu, cak i nešto veći.

Današnja low cena na Mtgox-u 302 usd

View Screen Capture

[Ovu poruku je menjao igor r dana 14.02.2014. u 11:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta14.02.2014. u 10:59 - pre 124 meseci
Bitstamp je na 632.

A na MtGox-u ne može da se kupi, tako da može da piše šta hoće.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

igor r

Član broj: 129504
Poruke: 379



+7 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta14.02.2014. u 11:01 - pre 124 meseci
Citat:
Nedeljko: Bitstamp je na 632.

A na MtGox-u ne može da se kupi, tako da može da piše šta hoće.


Samo posmatraj kako svi ostali prate lidera Mtgox, sada će ih MtGox malo sačekati da mu se približe pa opet nastaviti pad i sve tako,
a i na Mtgox moze da se kupi, ali ne moze nista da se isplati.

Bitstamp je jutros bio 538 usd, BTC-e 503 usd a Mtgox 302 usd.

EDIT:

Adaptacija na novonastale cene je zanimljiva stvar,

Sada je u glavama ljudi cena od 600 usd postala normalna i prihvatljiva,
a do nazad mesec dana 800 usd je skroz bila neprihvatljiva cena
i izgledala kao da nema šanse da dodje na tu meru.



[Ovu poruku je menjao igor r dana 14.02.2014. u 12:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta14.02.2014. u 12:00 - pre 124 meseci
Evo vesti sa Bitstampa:

Citat:
BITCOIN WITHDRAWALS PROCESSING SOON

Dear Bitstamp clients,

A denial-of-service attack caused us to suspend the processing of Bitcoin withdrawals. Bitstamp, with help from the Bitcoin core developers, has implemented a solution that passes our preliminary tests and audits.

After additional testing, we plan to enable Bitcoin withdraws later today.

Thank you for your understanding!

Best regards,

The Bitstamp team


https://www.bitstamp.net/artic...n-withdrawals-processing-soon/
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Cryptocoins :: BITCOIN: Decentralizovana P2P anonimna valuta

Strane: << < .. 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 394784 | Odgovora: 2127 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.