Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa novim programatorom za veš mašinu.

elitemadzone.org :: TechZone :: Problem sa novim programatorom za veš mašinu.

[ Pregleda: 2652 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

veljko336
penzioner

Član broj: 285713
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Problem sa novim programatorom za veš mašinu.09.06.2011. u 16:35 - pre 156 meseci

Pre oko 40 godina kupio sam veš mašinu gorenje PS 663 bio, ista još uvek dobro radi uz manje popravke koje sam radim.Posle 25 godina pojavio se problem kod kretanja centrifuge,verovatno zbog lošog kontakta u programatoru PG 109 koji je tada bio. Kupio sam novi programator PG 111-01,isti je naveden u šemi i sam sam ga montirao.Ujedno sam eleminisao bio program i rešio problem pranja crnog veša.Isti programator je i danas u istoj mašini Pre nego što sam ga montirao snimio sam njegovo radno stanje i ove podatke unio u električnu šemu,pošto me je interesovalo šta se dešava u programatoru za vreme rada.
Pre par meseci kupio sam novi pogramator isto PG 111-01 da imam kao rezervu ako se stari programator pokvari. I novom programatoru sam snimio radno stanje.Kad sam uporedio ova dva snimanja primetio sam da nisu isti,što bi trebalo biti.U novom programatoru postoji kontakt 2-N od početka rada do kraja,dok u starom programatoru ovog kontakta nema. Ove podatke prenio sam na šemu i dobio podatak da u drugom koraku dolazi do kratkog spoja u programatoru,što znači ako ga montiram posle kratkog spoja mogu da bacim novi programator.
Zbog ovog problema molim one koji više znaju o ovoj materiji da mi pomognu da ovaj problem rešim.Razmišljao sam da eleminišem ovaj kontakt ali se bojim da ne pokvarim neki drugi
Mnogo hvala
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Problem sa novim programatorom za veš mašinu.

[ Pregleda: 2652 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.