Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VW Bora i Turbo Problem a mozda i nije...

elitemadzone.org :: AutoZone :: VW Bora i Turbo Problem a mozda i nije...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6954 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ChanMaster

Član broj: 12043
Poruke: 551
*.3.14.vie.surfer.at.



+61 Profil

icon VW Bora i Turbo Problem a mozda i nije...12.06.2011. u 21:11 - pre 156 meseci
Pozdrav svima,
Imam malko cudan problem. Necu previse duziti.
Auto: Vw Bora 2002 Decembar presao 120 000 Kilometara TDI
Naime, kad upalim auto i vozim par kilometara cuje se onaj zvuk Turboa, nesto kao viiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.
Kad se dostigne normalna temperatura taj zvuk nestane.

Jel to normalno???

U voznji ne primecujem jel "vuce" kako treba (100-140 izvlaci bez neke prevelike muke (u 5-toj brzini) - vise od toga nisam do sad ni probavao..) jer sam do sada vozio uglavnom dizele i to Opel corsa D
i Polo Classic SDI ... sa malo konja...

Hvala unapred na odgovorima!

 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: VW Bora i Turbo Problem a mozda i nije...12.06.2011. u 21:19 - pre 156 meseci
Koji je TDI motor u pitanju?
 
Odgovor na temu

ChanMaster

Član broj: 12043
Poruke: 551
*.3.14.vie.surfer.at.



+61 Profil

icon Re: VW Bora i Turbo Problem a mozda i nije...12.06.2011. u 21:21 - pre 156 meseci
Citat:
zarsilic: Koji TDI motor je u pitanju?


Hvala na brzom odgovoru!

ALH

Mislim da je proizvodnja za 2003 Godinu

 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: VW Bora i Turbo Problem a mozda i nije...12.06.2011. u 21:31 - pre 156 meseci
To je motor sa VP pumpom od 90 ks.

Poreklo zvizdanja prilikom ubrzavanja moze da dolazi od turbine, ili od EGR (AGR) ventila ako je propao. Pogledaj da li oko njega ima tragova ulja. Ima jedna mala rupica na njemu otprilike fi 1 mm iz koje izlaze uljni gasovi kada propadne membrana.

Ponekad je u pitanju fals vazduh kod dihtunga same turbine.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.opera-mini.net.



+5251 Profil

icon Re: VW Bora i Turbo Problem a mozda i nije...12.06.2011. u 21:32 - pre 156 meseci
Trebalo bi proveriti zaptivku na blow off ventilu, ako je bas locirano da je zvuk sa turbine.

Poz
 
Odgovor na temu

ChanMaster

Član broj: 12043
Poruke: 551
*.3.14.vie.surfer.at.



+61 Profil

icon Re: VW Bora i Turbo Problem a mozda i nije...12.06.2011. u 21:36 - pre 156 meseci
Moje je misljenje takodje da dolazi od turbine i problem mi je sto se kasnije izgubi... (nakon 10-tak minuta voznje)... Nekako imam osecaj da taj zvuk tu pripada i da ne bi trebalo da se izgubi! (I ortak mi ej rekao kad smo se vozili " cujes kako pici turbina") ... Jel mozda u kvaru pa se zvuk izgubi?

Jeste 90 ks.

Tragova ulja nisam nigde primetio (mada je sad noc i sutra cu napraviti par slicica pa cu ih okaciti)

 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: VW Bora i Turbo Problem a mozda i nije...12.06.2011. u 21:48 - pre 156 meseci
Ako se zvuk izgubi onda je verovatnoca 1:10 da nije turbina, ali sve je moguce. Moraces to odneti kod nekog da to "poslusa" malo detaljnije. Nije bas jednostavno locirati odakle dolazi taj zvuk. Cuo sam ga vise puta i nisam bas siguran odakle dolazi.


Jedno pitanje.

Da li se to zvizdanje javlja onda kada naglo kreces iz mesta, ili samo kada startujes umereno, ili uopste nije povezano sa nacinom, odnosno intezitetom startovanja?

I jos jedno pitanje:

Da li se to zvizdanje cuje kada turiras u mestu, samo kada vozilo ubrzava, ili i kada se krece konstantnom brzinom?

[Ovu poruku je menjao zarsilic dana 12.06.2011. u 23:45 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: VW Bora i Turbo Problem a mozda i nije...13.06.2011. u 18:20 - pre 156 meseci
Zanimljivo je da je neko ovo registrovao kao problem.

Ja to oduvek imam (ali) na TDCi motoru, od kada je kupljen kao nov. Uvek se čuje turbina kada je vrlo hladan (recimo ispod 10oC napolju), prvih par minuta vožnje. Naravno, čuje se vrlo tiho i potrebno je izdvojiti zvuk iz mnoštva zvukova koji dolaze iz motora (drugim rečima: moja žena ne može da čuje jer ne zna šta treba da čuje).

I tačno se čuje da rad turbine nije direktno vezan sa brojem obrtaja motora, već sa snagom koja je potrebna u tom trenutku. Dok sam vozio auto u LIMP (servisnom) modu, to zviždanje je bilo ograničeno na nizak ton (tj. nizak broj obrtaja, po frekvenciji zvuka bih rekao možda do 1000 ili 2000 o/min).
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: VW Bora i Turbo Problem a mozda i nije...13.06.2011. u 21:33 - pre 156 meseci
Sad se setih koji si ti car, vozio si 6 meseci u limp modu relativno nov automobil.

chanmaster: na tom automobilu pri otprilike 1800 rpm treba da se čuje zvuk turbine koja kreće da se vrti i posle taj zvuk biva ugušeni zvukom motora. Ali to si valjda do sad primećivao, otvori prozor i probaj da daš nagli gas pri 1800 rpm. Ako je neki drugi zvuk onda može biti svašta i ništa.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: VW Bora i Turbo Problem a mozda i nije...13.06.2011. u 22:06 - pre 156 meseci
Nije to normalan zvuk kod TDIa euro3 kakav je ovaj njegov motor.

Ocekujem da se ChanMaster javi sa novim podacinma vezanim za zapazanje pa cemo onda videti sta dalje. Ima tamo par stvari koji umeju da prave ovakve probleme.

Ako je ispravan katalizator turbina ne sme ni malo da se cuje, kao ni bilo kakvo zvizdanje.
 
Odgovor na temu

ChanMaster

Član broj: 12043
Poruke: 551
*.3.14.vie.surfer.at.



+61 Profil

icon Re: VW Bora i Turbo Problem a mozda i nije...14.06.2011. u 07:09 - pre 156 meseci
Necete verovati ali me jedan deda pukao juce sa strane i napravio mi sr*nje na vratima suvozaca i zadnja... Tako da sam aparat iskoristio za slikanje stete radi osiguranja... (sreca samo su male ogrebotine i malo je udubljeno)

Danas popodne se javljam sa tacnim izvestajem kad zvizdi koliko zvizdi i napravicu par slicica od tubine iz svih uglova.


 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: VW Bora i Turbo Problem a mozda i nije...14.06.2011. u 09:58 - pre 156 meseci
Ako si u prilici, izmeri ubrzanje od 80 do 120 u 5. stepenu prenosa na sledeci nacin:

Na 70 prebacis u 5. i stisnes papucicu gasa do kraja. Kad cager dostigne 80 startujes stopericu a kada dostigne 120, zaustavis stopericu. Taj podatak zabelezi i napisi koliko je.

Ovo merenje izvrsi na ravnom putu i po mogucnosti u oba pravca. U automobilu treba da bude samo vozac (tj. ti) a rezervoar napunjen ne vise od pola. Napisi da li je rec o limuzuni ili variant verziji.
 
Odgovor na temu

ChanMaster

Član broj: 12043
Poruke: 551
*.3.14.vie.surfer.at.



+61 Profil

icon Re: VW Bora i Turbo Problem a mozda i nije...14.06.2011. u 16:47 - pre 156 meseci
Citat:
zarsilic: Ako si u prilici, izmeri ubrzanje od 80 do 120 u 5. stepenu prenosa na sledeci nacin:

Na 70 prebacis u 5. i stisnes papucicu gasa do kraja. Kad cager dostigne 80 startujes stopericu a kada dostigne 120, zaustavis stopericu. Taj podatak zabelezi i napisi koliko je.

Ovo merenje izvrsi na ravnom putu i po mogucnosti u oba pravca. U automobilu treba da bude samo vozac (tj. ti) a rezervoar napunjen ne vise od pola. Napisi da li je rec o limuzuni ili variant verziji.


Nisam mogao bas tacno da se pridrzavam (imao alat u gepeku oko 25 Kg) i skroz ravan put nisam mogao naci (malka uzbrdica) 3, 4 Merenja i u proseku 12,8 Sekundi ...

Sto se tice turboa suv je ko barut sa svih strana, (slikao sam pa kad smanjim slike postavicu ih )

Ono tiho zvizdanje (koje se kako je neko naveo jedva razaznaje izmedju ostalih zvukova) se javlja samo kad je motor skroz hladan, cim iole dostigne radnu temperaturu nema sanse da se cuje...

Pri turiranju u mestu razaznajem ga izmedju 1800 i 2400 o/s...

A u voznji se najbolje cuje u drugoj brzini kad otpustim gas..

 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: VW Bora i Turbo Problem a mozda i nije...14.06.2011. u 17:15 - pre 156 meseci
@ChanMaster, nisi rekao kakav problem imas ti sa tim autom u stvari? Samo taj zvuk koji cujes dok se motor ne zagrije ili nesto drugo?
Koje si ulje sipao prilikom zamjene - navedi tacnu oznaku... reklo bi se da su problemi prisutni dok se ulje malo ne razrijedi...
 
Odgovor na temu

ChanMaster

Član broj: 12043
Poruke: 551
*.3.14.vie.surfer.at.



+61 Profil

icon Re: VW Bora i Turbo Problem a mozda i nije...14.06.2011. u 17:55 - pre 156 meseci
@Nocni u principu ispitujemo jel postoji neki problem sa tim zvizdanjem (koje se vremenom izgubi) i jel normano da zvizdi ...
Sto se ulja tice nije jos menjano (kupio sam auto pre dva meseca) ...

 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: VW Bora i Turbo Problem a mozda i nije...14.06.2011. u 18:19 - pre 156 meseci
Ako si auto kupio pre 2 meseca, nisam tako razumeo iz tvog 1. posta; pretpostavio sam da si 1. vlasnik, onda ona kilometraza od 120.000 km ne mora biti tacna pa je vrlo moguce da je lezaj u turbini dobio mali zazor te se zbog toga cuje mali zvizduk. Obicno se kod TDIa javlja na 200 do 250.000 km, ali ne mora da bude. Vidjao sam auta sa znatno vise kilometara koji ga nemaju.

Povecanjem temperature, ujedno i povecanjem zauljivanja zvizduk prestaje sto ukazuje na lezajeve u turbini.


Inace, uzrocnik zvizdanja moze da bude i pukotona auspuha na pletenici kao i pukotina na Verbindungsrohru :



a moze da bude i na samim spojevima.


12,8 sec je normalan podatak za tvoje vozilo. Nema pada snage.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: VW Bora i Turbo Problem a mozda i nije...14.06.2011. u 19:06 - pre 156 meseci
Da, vjerovatno je slabo ulje u kombinaciji sa malo slabijom turbinom... pretpostavka je da je auto preslo vecu kilometrazu od ove navedene... Zarko ti je servirao svapski naziv za ovu cijev koja dovodi gasove iz izduva do egr-a zato sto je vidio da si iz Austrije pa da mozes da objasnis majstoru... ali da je ta cijev pukla zvizdanje nebi prestalo ni kada se motor zagrije...
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: VW Bora i Turbo Problem a mozda i nije...14.06.2011. u 19:09 - pre 156 meseci
Citat:
zarsilic: Obicno se kod TDIa javlja na 200 do 250.000 km, ali ne mora da bude. Vidjao sam auta sa znatno vise kilometara koji ga nemaju.

Povecanjem temperature, ujedno i povecanjem zauljivanja zvizduk prestaje sto ukazuje na lezajeve u turbini.


Drugim rečima, po tvom mišljenju, dotična turbina koja se i kod mene (na TDCi) godinama čuje kada je motor jako hladan ima neispravne ležajeve? Ili je to mišljenje ograničeno samo na TDi motore?
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: VW Bora i Turbo Problem a mozda i nije...14.06.2011. u 19:18 - pre 156 meseci
pisac, kod tebe moze da se cuje svasta jer mi smo stvorili sliku da je tvoj ford prilicno zapusteno vozilo u losem stanju iako je relativno dobro godiste... Turbinu mozes da nagrdis ako samo jednom uspes pogresno ulje sto me od tebe nebi cudilo da si uradio radi ustede...
 
Odgovor na temu

Milojkovic

Član broj: 210126
Poruke: 1029
91.150.71.*



+106 Profil

icon Re: VW Bora i Turbo Problem a mozda i nije...14.06.2011. u 22:26 - pre 156 meseci
Od Pisca ocekujte i neocekivano.Jadan je taj Ford kad je njemu u sake dospeo, cenim da je na tom autu izvrsen pravi genocid.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: VW Bora i Turbo Problem a mozda i nije...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6954 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.