Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Provera godine proizvodnje kod automobila sa novom saobracajnom

elitemadzone.org :: AutoZone :: Provera godine proizvodnje kod automobila sa novom saobracajnom

[ Pregleda: 9309 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Provera godine proizvodnje kod automobila sa novom saobracajnom25.06.2011. u 14:16 - pre 155 meseci
Kako proveriri godinu proizvodnje na autu sa novom saobracajnom? U njoj ne pise godina, samo podaci o prvoj registraciji, sto ne znaci nista osim kada je uvezen kod nas. U broju sasije je upisana i godina:

http://en.wikipedia.org/wiki/Vehicle_Identification_Number

ali necu valjda da setam ove tabele da bih utvrdio godinu? Plus i tu ima odstupanja od proizvodjaca do proizvodjaca. Navodno je 10-a oznaka godiste, a na jednom Fordu koji sam proverio je godiste 11. oznaka.

[Ovu poruku je menjao HoT_Steppa dana 25.06.2011. u 20:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 849



+152 Profil

icon Re: Provera godine proizvodnje kod automobila sa novim saobracajnim25.06.2011. u 14:37 - pre 155 meseci

Bukvalno na svakom delu (stakla i plastike) stoji utisnuta godina (i mesec) proizvodnje, tako da je to lako utvrditi.

 
Odgovor na temu

rafiki
Beograd

Član broj: 48988
Poruke: 275



+62 Profil

icon Re: Provera godine proizvodnje kod automobila sa novim saobracajnim25.06.2011. u 16:33 - pre 155 meseci
Citat:
DrJekyll: Bukvalno na svakom delu (stakla i plastike) stoji utisnuta godina (i mesec) proizvodnje, tako da je to lako utvrditi.

Da, ali to su datumi izrade tih delova, a ne automobila. Vozilo moze biti samo mladje od datuma na tim delovima.

Sto se tice PSA grupacije (Peugeot i Citroen), na nalepnici na A stubu, nalazi se pored koda boje i dimenzija i pritiska pneumatika, i RPO broj. RPO broj je kod za datum proizvodnje, i na internetu se mogu naci kalkulatori koji RPO prevode u razumljiv datum. Sam RPO je u stvari broj dana koji je protekao od nekog predefinisanog datuma do dana proizvodnje.

RPO za konkretno vozilo, datum pocetka garancije (tj. datum prve prodaje vozila) kao i dosta drugih informacija za PSA se moze naci na sajtovima service.citroen.com i public.servicebox.peugeot.com.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Provera godine proizvodnje kod automobila sa novim saobracajnim25.06.2011. u 19:15 - pre 155 meseci
Saobracajni dozolu (i tablice i nalepnicu) sam dobio 19 05 2011g. Pod stavkom H je upisano 19 05 2018g. Kazu, bas na ovom forumu, da je to datum do kada vaze tablice i sama saobracajna dozvola (ma sta to znacilo). Pod stavkom B je upisano 22 03 2005g. To je datum prve registracije kad sam ga uvezao iz Nemacke. Nikakav datum vise nema na dozvoli! Imam komsiju koji je 2005-e godine kupio ovde u Beogradu automobil i registrovao ga nekoliko dana posle mene, kod njega su identicni datumi (razlika je u nekoliko dana) kao kod mene! Ja sam pitao na tehnickom pregledu zasto ne postoji stavka godine proizvodnje i rekli su mi da nemaju pojma, mozda ima na chipu! Pitao sam jednog pandura pre neki dan, on isto nije imao pojma a kad sam ga pitao cemu sluzi ship na saobracajnoj dozvoli i zasto ga nema na vozackoj samo se nasmejao i rekao nesto u smislu "moras da pitas budalu koja je to sve smislila, kod nas (misleci na SUP) isto tako niko nema pojma o tim stvarima iako nas stalno pitaju"!

Znaci meni je i dalje 'misterija' kako resiti prodaju kola a i voleo bih da saznam zasto saobracajna ima chip (i cemu sluzi) a vozacka nema i zasto je na vozackoj dozvoli i pasosu slika crno bela a na licnoj karti u boji?!?!?!?!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Provera godine proizvodnje kod automobila sa novom saobracajnom

[ Pregleda: 9309 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.