Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Klima me izdala na visokoj temperaturi

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Klima me izdala na visokoj temperaturi

[ Pregleda: 2704 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SmalltonGeorge
Beograd, Srbija

Član broj: 276714
Poruke: 10
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Klima me izdala na visokoj temperaturi10.07.2011. u 22:29 - pre 154 meseci
Pozdrav svima!



Danas je bilo izuzetno vruce 38 stepeni C u hladovini i kompresor je prestao da radi, samim tim i klima da hladi. Ne pitajte kako je jer zivim na poslednjem spratu ispod vrele ploce, okrenut ka zapadu :S

Posle kada je malo pala temperatura, klima je ozivela.

Inace klima je Samsung AQ12 nesto...

Pogledao sam uputstvo i video da je spoljasnja radna temperatura do 43 stepena C (prosto neverovatno da je samo 43 :S) i da se tada aktivira neki sigurnosni sistem koji iskljucuje kompresor.

Klima je ugradjena pre 2-3 godine, pri cemu je majstor klimu ugradio unutar zagradjene terase i to prilicno nisko, tako da klima izduvava u zid terase koji je 1 metar od nje, po meni cist idiotizam. Ja sam trazio napolju ali on je objasnjavao da je bolje sto je krace crevo a i da ne bude pod dejstvom direktnih suncevih zraka. U sustini coveku bilo lakse da se ne vere na visini, pa me zavrnuo :S

Terasa jednostavno gori ako slucajno izadjem na nju. Otvorim sve prozore ali ne vredi jer ona duva u zid ispred, a i neki prozori ne mogu da se otvore.

Interesuje me da li je ovo mozda neki uvod u probleme sa kompresorom ili normalno ponasanje klime s obzirom gde je ugradjena?

Koja je inace klima sa najvisom temperaturnom granicom (43 C mi nekako bezveze i na suncu skroz dostupno)?

Unapred hvala!
 
Odgovor na temu

Sylvester
Beograd

Član broj: 14212
Poruke: 449
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+17 Profil

icon Re: Klima me izdala na visokoj temperaturi10.07.2011. u 22:47 - pre 154 meseci
Pa zato ti se gasi klima, izmesti spoljnu napolje i bice ok... Jos ako imas garanciju nema da brines ;)
Btw skoro sve klime po specifikaciji rade do +43 napolju, iznad toga na neke duze staze verovatno steti uredjaju ali sumnjam da zastita radi odmah na 43... Kod tebe na terasi je sigurno vise :)
Neke Toshibe i Daikini rade do 46 cini mi se...
 
Odgovor na temu

SmalltonGeorge
Beograd, Srbija

Član broj: 276714
Poruke: 10
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: Klima me izdala na visokoj temperaturi10.07.2011. u 23:36 - pre 154 meseci
E hvala ti mnogo na brzom odgovoru, bas sam se bio zabrinuo...

Pozz!
 
Odgovor na temu

Pajapatak
Srbija,Bgd

Član broj: 26601
Poruke: 791
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.frigoservis.rs


+10 Profil

icon Re: Klima me izdala na visokoj temperaturi11.07.2011. u 10:13 - pre 154 meseci
Ako nastaviš da koristiš klimu tako u terasi gde je previsoka temperatura postoji mogućnost da ti crkne kompresor .
Serviser rashladne tehnike
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Klima me izdala na visokoj temperaturi

[ Pregleda: 2704 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.