Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Malinari na putu ka BGu

elitemadzone.org :: MadZone :: Malinari na putu ka BGu

Strane: << < .. 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 521224 | Odgovora: 2624 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu08.08.2017. u 07:31 - pre 81 meseci
Citat:
Upliv kontrole, regulativa države upravo, malinari se bore baš za to, i najmanja stavka će im biti da nabave rukavice, samo regulativa mora da potvrdi da je realna cena 600 din a ne 200, kad je već u Kaliforniji 20$ :)



Ne Majore, ne, inace ovog razgovora ne bi ni bilo, a i ja bih se pridruzio malinarima u protestu, kao obican gradjanin, da dam podrsku.

Ne, oni traze sebi zagarantovan profit, a i dalje ce da rade kako im dune, da prave feste po njihovim prcijama pretvorenim u malinjake gde gazduju kako im je ceif, kakva im je vajdica, aljkaveci kako god mogu ili misle.

Nikakvu oni regulativu nisu trazili, vec da im drzava garantuje profit.
A iz toga, sa komplet napregnutom mastom, ne mogu da vidim korelaciju sa uredjenim sistemom, ili bilo kojim i neuredjenim sistemom, niko nikome nigde ne garantuje profit.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1339
*.dynamic.sbb.rs.



+559 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu08.08.2017. u 12:00 - pre 81 meseci
Po stoti put ti kažem da nisu tražili garantovan profit, nego minimalnu garantovanu otkupnu cenu od 200 dinara, ni jednom rečju ili protestom nisu tražili garantovan profit i ne znam gde si to video, daj link ako imaš?
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu08.08.2017. u 14:05 - pre 81 meseci
MajorFatalni

Vidi gospodine majore, moja koncentracija može da bude na nuli, ali ja teško mogu da izvalim glupost. To dokazuje i ovo tvoje pozivanje na post umesto pasus. Jeste, pogrešio sam, ali to je samo mala nesmotrenost i izuzetak koji potvrđuje pravilo. Nego, da ne cepidlačimo.

Viškovi i hiperprodukcija svakako dovode do pada cene. Kako i na koji način, u kojoj meri to je pitanje. Na 103-oj strani ove teme si, odgovarajući janjiću rekao:

Citat:

Koliko ja znam nemačka, španija, francuska prave po 15 k tona maline, i otkupljuju po dobrim cenama i koriste lokalno?
Prema tome mislim da nisi u pravu.


Međutim, ti odgovaraš na moj post, koji kaže:

Citat:

Šta će se neminovno desiti na kraju tog procesa? Zbog ogromne ponude i velikih viškova počeće da pada cena, a to je upravo ono što malinari traže. Oni traže veću cenu, ali tržište ne da.


Taj post je odgovor na Darkov post, kojim on odgovara na neki petnaesti moj post. U tom postu Darko kaže da je malinaru najbolje da postane novi Novak Đoković. Pokušao sam slikovito da mu objasnim da je to nemoguće i da im se ni ta opcija ne bi dopala. Sad, u čemu je problem. Kada se u lancu zaključivanja negde pojavi karika koja je loša, lanac puca pre ili kasnije. U ovom slučaju to je nastupilo kasnije, tj. upravo sada. Janjić je naveo činjenicu, ali je nije dobro obrazložio. Najpre da ga citiram:

Citat:

Malina je u svežem stanju skupa u državama koje su i najveći potrošači sveže maline, pa tamo pri otkupu i ima najvišu cenu.


Veliko je pitanje šta ovde uopšte znači "najveći potrošači", a dodatno je pitanje šta je "dobra cena" o kojoj ti govoriš u svom postu. Imajući u vidu cene zemljišta, zasada, radne snage, uopšte troškove proizvodnje, ova cena nije ništa posebno u Nemačkoj ili Francuskoj. Ta cena možda jeste velika, ali samo malinaru u Srbiji. Međutim, dok dođe u Francusku iz Srbije, ta malina mora da poskupi zbog transporta ako ni zbog čega drugog. Dakle, cena nije velika zbog toga što su oni veliki potrošači, već zbog toga što su to velika i bogata tržišta. Shvataš? Koliko poršea možeš da prodaš u Švajcarskoj, a koliko u Srbiji? Zato grešiš kada kažeš da:

Citat:

Pa ja se i zalažem da budemo jedna takva država, i da zli, prljavi izvoznici i hladnjačari plasiraju bar 15 K tona na naše tržište pa da i deca iz obdaništa Šapca Lapca jednom vide malinu, ali alavi otkupljivači na čelu sa vladdom i brazdofom hoće sve da izvezu jer su alavi i jer je bolja cena u "razvijenim" zemljama a našu da razviju ništa. E to je alavost. I lopovluk. Uostalom tako bi i povećali cenu jer brazdof ima teoriju ako se smanji proizvodnja da se poveće cena? Medjutim u Španiji je izgorelo 80 Ha pod malinama, pa kako nije hiperprodukcija ni ovde ni tamo vladd hoće kratkoročno da iskoristi priliku i nafiluje džepove.


Dakle, moj zaključak je apsolutno na mestu. Srbija je malo i siromašno tržište, a podatak o petnaest hiljada tona maline je preteran. To je više od dva kila po stanovniku, a toliko ne potroše ni najbogatiji. Da ponovim, ako bi bili orijentisani samo na srspko tržište, malinari bi tek bili nezadovoljni jer bi onda postigli cenu od dvadesetak dinara. E sad, to što ti ne vidiš kontradikciju u sopstvenim rečima, šta da ti kažem. Hoćeš da ti nacrtam?

Citat:

Pa ja se i zalažem da budemo jedna takva država, i da zli, prljavi izvoznici i hladnjačari plasiraju bar 15 K tona na naše tržište pa da i deca iz obdaništa Šapca Lapca jednom vide malinu, ...


Takođe se za to zalažem, a prljavi i zli hladnjačari neka puknu.

Citat:

...ali alavi otkupljivači na čelu sa vladdom i brazdofom hoće sve da izvezu jer su alavi i jer je bolja cena u "razvijenim" zemljama a našu da razviju ništa.


Ček malo. Zašto malinari predaju malinu otkupljivačima koji istu izvoze? Zašto je ne predaju onima koji je prodaju na srpskom tržištu? Još bolje, ako žele da je plasiraju na srpsko tržište ići će im mnogo lakše jer ne postoje ni jezičke, ni birokratske ni bilo koje druge prepreke. Hoćeš da ti kažem zašto? Zato što bi cena bila dvadesetak dinara i to bi bili srećni da je dobiju.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1339
*.dynamic.sbb.rs.



+559 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu08.08.2017. u 14:34 - pre 81 meseci
Ne predaju otkupljivačima nego hladnjačarima, 105 strana i dalje ne znaš kome predaju, stvarno ti je koncentracija ispod nule :)
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu08.08.2017. u 15:34 - pre 81 meseci
Citat:
MajorFatal:
Po stoti put ti kažem da nisu tražili garantovan profit, nego minimalnu garantovanu otkupnu cenu od 200 dinara, ni jednom rečju ili protestom nisu tražili garantovan profit i ne znam gde si to video, daj link ako imaš?


Ne, mozda podrazumevas, ali 200 din se nigde ne krece u njiovim zahtevima.

Trazeno je 250 din(a finalna prosle godine je bila 240-260), pa 220, i na kraju su formulisali to da drzava garantuje 1,83 evra, uz pretnju i ultimatum tamo negde 7-of jula, valjda na dan ustanka
 
Odgovor na temu

stopnarkomaniji

Član broj: 336064
Poruke: 11



+54 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu08.08.2017. u 16:17 - pre 81 meseci
Komrad Buzdovan012

Citat:
Da ponovim, ako bi bili orijentisani samo na srspko tržište, malinari bi tek bili nezadovoljni jer bi onda postigli cenu od dvadesetak dinara.

Šta si hteo da ponoviš?
Prvi, drugi ili treći razred?

Valjevo: Maline na pijaci 300 dinara

Pošto je rod ove godine nešto manji cena bi mogla i da poraste.
U svakom slučaju tvoja priča o ceni od 20 dinara nema nikakvog smisla.


Komrad
Citat:
vladd:

Trazeno je 250 din(a finalna prosle godine je bila 240-260), pa 220, i na kraju su formulisali to da drzava garantuje 1,83 evra, uz pretnju i ultimatum

Barataš nekakvim ciframa. Gde to nalaziš i ko je izvaljivao te cifre, kada i u kojem kontekstu?
Kakvi ultimatumi? Od koga? Kome? Za koga?

A drugo: koja svrha pričati o tome ko je šta izvaljivao kad je završeno sa protestima i akontna cena je 160 dinara?

Čemu se sada valjati po nezvaničnim informacijama i dezinformacijama?

Jesi li ti zadovoaljan ili nezadovoljan postignutim dogovorom?
Da li ćeš organizovati proteste ili ćeš sam trolovati po forumu?
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu08.08.2017. u 16:26 - pre 81 meseci
znaci zanimljiv, malinari treba da se mole za sto manji rod da bi pstigli sto vecu cenu !

Nije da nema logike.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu08.08.2017. u 17:21 - pre 81 meseci
Citat:
MajorFatal:
Ne predaju otkupljivačima nego hladnjačarima, 105 strana i dalje ne znaš kome predaju, stvarno ti je koncentracija ispod nule :)


U čemu je razlika između hladnjačara i otkupljivača? Postoje li hladnjačari koji ne otkupljuju malinu? Postoje li otkupljivači koji nemaju hladnjaču?

Citat:
stopnarkomaniji:
Valjevo: Maline na pijaci 300 dinara

Pošto je rod ove godine nešto manji cena bi mogla i da poraste.
U svakom slučaju tvoja priča o ceni od 20 dinara nema nikakvog smisla.



Čekaj malo, šta hoćeš da kažeš ovim linkom? Da su cene na pijaci i u otkupu razlikuju? Šta je tu čudno? Kome ne odgovara cena u otkupu, uvek može da prodaje po dvesta trista grama na pijaci po većoj ceni.

Što se tiče mojih procena, reći ću kratko. U koprcanju da dokažu nedokazivo, malinari su došli do raznih ideja i poređenja. U jednom trenutku su poredili cenu u Kaliforniji sa cenom u Srbiji, a kada to nije prošlo u igru su upale Francuska i Nemačka. Izveden je pogrešan zaključak, da je malina u EU skupa zato što su oni najveći potrošači. Ne, ona u EU nije skupa(skupo je prilično rastegljiv pojam), a čak i da jeste, kakva god da je cena, ona je takva zato što je EU veliko i bogato tržište. Neki su naivno zaključili kako bi Srbija bila razvijena i bogata kao Nemačka i Francuska, kada bi zli hladnjačari i otkupljivači umesto da svu malinu izvoze, istu prodavali u Srbiji. Eto, ja, zli i pokvareni Bradzorf im to ne želim: da svu malinu prodaju u Srbiji. Ako žele, neka izvole, samo teško da bi se usrećili.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu08.08.2017. u 21:34 - pre 81 meseci
Citat:
stopnarkomaniji:


Komrad
Citat:
vladd:

Trazeno je 250 din(a finalna prosle godine je bila 240-260), pa 220, i na kraju su formulisali to da drzava garantuje 1,83 evra, uz pretnju i ultimatum

Barataš nekakvim ciframa. Gde to nalaziš i ko je izvaljivao te cifre, kada i u kojem kontekstu?
Kakvi ultimatumi? Od koga? Kome? Za koga?

A drugo: koja svrha pričati o tome ko je šta izvaljivao kad je završeno sa protestima i akontna cena je 160 dinara?

Čemu se sada valjati po nezvaničnim informacijama i dezinformacijama?

Jesi li ti zadovoaljan ili nezadovoljan postignutim dogovorom?
Da li ćeš organizovati proteste ili ćeš sam trolovati po forumu?


Ajde se bar informisi do kraja, ako si vec krenuo da popujes, pa ne moramo i slova da te ucimo, ili sta koja rec znaci.
http://www.blic.rs/vesti/srbij...caj-cenu-crvenog-zlata/9c18w69

Prati malo zbivanja, kako se kretala situacija, kako su se menjali uslovi, kako su bukaci na kraju podvili rep, onako klasicno mufljuski.

Naravno da sam nezadovoljan. Situacijom...
Ne daj boze da su ministru ili kod koga su vec treptali u ministarstvu, spomenuli neku regulativu, sprecavanje sverca, uredjenje trzista, jacanje poverenja, eventualna pomoc oko pripreme radova oko malina, gde drzava moze i mora itekako da pomogne.
Ne oni su bili prezadovoljni sto su klimuckali glavama, i verovatno presrecni kada je cena ostala 160din(sto su sa gnusanjem odbili, da ponovimo za neupucene, pride trazivsi smenu njihovog pajtosa iz privredne komore, sto im je tu cenu ponudio..), da ne bude duplo manja...

Prati malo fabulu radnje
Ne prica ovde niko napamet, sem ovih sa velikom mastom i nerazumevanjem reci..
O tom skandalu sa okolouzickim bukacima znamo svaki detalj..
 
Odgovor na temu

stopnarkomaniji

Član broj: 336064
Poruke: 11



+54 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu08.08.2017. u 23:02 - pre 81 meseci
^vladd

Ti si taj koji ne prati radnju!

Šta sad hoćeš sa tim linkom?
To je bajata vest iz juna
a danas je 8 (osmi) avgust!

Očigledno nisi u toku!

Imaš li ti kakvih novih informacija ili ćeš i dalje da uzdišeš za prošlošću?


Komrad Buzdovan012

Citat:
Čekaj malo, šta hoćeš da kažeš ovim linkom? Da su cene na pijaci i u otkupu razlikuju?

Jel su i tebi udarile vrućine?
Link je odgovor na tvrdnju Buzdovan012 da je cena maline u Srbiji 20 dinara.
Nije nego na pijaci ide 200 i do 300 dinara.

I ti pišeš demagogiju nevezanu za aktuelna zbivanja
kojih trenutno i nema baš mnogo
pa je to valjda razlog što vas dvojica toliko trolujete.


Postignut je dogovor o akontnoj ceni.
Da li će otkupna cena biti 1.83 evra ili neće
videćemo.





[Ovu poruku je menjao stopnarkomaniji dana 09.08.2017. u 01:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu08.08.2017. u 23:59 - pre 81 meseci
Citat:
stopnarkomaniji: Ti si taj koji ne prati radnju!
Komrad Buzdovan012


Jel su i tebi udarile vrućine?
Link je odgovor na tvrdnju vladd-a da je cena maline u Srbiji 20 dinara.


Jeste, vrućina je velika, ali za razliku od tebe ja još uvek znam šta pišem/pričam.

Voleo bih da vidim, gde je to vladd na ovoj temi pominjao cenu od 20 dinara?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1339
*.dynamic.sbb.rs.



+559 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu09.08.2017. u 00:37 - pre 81 meseci
Citat:
Bradzorf012:
MajorFatalni

Vidi gospodine majore, moja koncentracija može da bude na nuli, ali ja teško mogu da izvalim glupost.


Naravno, i ja kad hvalim sebe kažem: Ko se hvali sam se kvari.

Citat:
Bradzorf012:
To dokazuje i ovo tvoje pozivanje na post umesto pasus. Jeste, pogrešio sam, ali to je samo mala nesmotrenost i izuzetak koji potvrđuje pravilo.


Zapravo stari latini su rekli: Izuzetak koji proverava pravilo, ali potvrdjuje ili proverava, to je tebi svejedno zar ne?

Citat:
Bradzorf012:
Nego, da ne cepidlačimo.


Nikako, od kako sam počeo da učestvujem na ovoj temi kad sam se obratio nekom drugom a ne tebi, ti si počeo da citiraš i razlažeš na pasus, na rečenicu, na reč na pola reči bez kraja konca i smisla što otprilike rezultira ovakvim stilom diskusije:
Citat:
Bradzorf012:
Taj post je odgovor na Darkov post, kojim on odgovara na neki petnaesti moj post.
??? Jasno i koncizno. Svrsishodno.


Citat:
Bradzorf012:
Veliko je pitanje šta ovde uopšte znači "najveći potrošači",


Osim za decu iz osnovne škole, oni bi ti rekli da to znači "oni koji najviše troše".

Citat:
Bradzorf012:
a dodatno je pitanje šta je "dobra cena"


deca bi odgovorila "bolja cena u odnosu na drugu" i bila bi u pravu.

Citat:
Bradzorf012:
Imajući u vidu cene zemljišta, zasada, radne snage, uopšte troškove proizvodnje, ova cena nije ništa posebno u Nemačkoj ili Francuskoj.


Zapravo ništa nije ništa posebno u Nemačkoj i Francuskoj, zato pokušavamo da pomognemo Srbiji, u čemu ti naročito učestvuješ promocijom svoje ličnosti i hvala ti na tome.

Citat:
Bradzorf012:
Ta cena možda jeste velika, ali samo malinaru u Srbiji.
I radniku fijata.

Citat:
Bradzorf012:
Međutim, dok dođe u Francusku iz Srbije, ta malina mora da poskupi zbog transporta ako ni zbog čega drugog.


A znamo i koliko, prodajna cena u francuskoj 20e, izvozna cena iz srbije 2e, 20 - 2 = 18e cena transporta, odo ja u transportere, kad konačno dodje do francuske oni kažu: Ima noro vrati??? Jer vladd kaže (tvrdi) da se ogromna količina vraća, pa ja ipak neću u transportere ko će plaćati toliki put i vraćanje zalud? Te mi je i ta tematika zanimljiva. Mi pošaljemo robu a ako se njima ne svidi vrate??? Zar ne bi trebalo kupac da dodje, pogleda i kaže: kupujem? A ne mi da šaljemo a da on kaže: Odbijam? Kao da ga nutkamo?

Citat:
Bradzorf012:
Dakle, cena nije velika zbog toga što su oni veliki potrošači, već zbog toga što su to velika i bogata tržišta.


A sad znaš šta je "dobra cena"? Zapravo zbog jednog i drugog, jer jedno povlači drugo.

Citat:
Bradzorf012:
Shvataš?


Kako ne bi shvatao, ma koliko bio ja glup ti toliko pitko objašnjavaš da bi i debil shvatio, pride čitam polako i pažljivo, osim ako je ovo post u kojem ti odgovoraš na darkov post gde on odgovara tebi, u tom slučaju ne shvatam.

Citat:
Bradzorf012:
Koliko poršea možeš da prodaš u Švajcarskoj, a koliko u Srbiji?


Otprilike koliko i kamila u Saudi Arabiji, zašto? Može da se proda kolko hoćeš nego nema ko da kupi.

Citat:
Bradzorf012:
Dakle, moj zaključak je apsolutno na mestu.


Kako ne bi bio na mestu pa ti si ga izveo :)

Citat:
Bradzorf012:
Srbija je malo i siromašno tržište, a podatak o petnaest hiljada tona maline je preteran.


Moram priznati da sam preterao, smetnuo sam sa uma da Nemačka ima 60 mil stanovnika, doduše oni 15 k tona dopunjavaju iz Srbije tako da...plus minus, možda i nije.

Citat:
Bradzorf012:
To je više od dva kila po stanovniku, a toliko ne potroše ni najbogatiji.


2 kila godišnje oko 37 grama dnevno, nemoj mi reći da ne bi mogao da pojedeš 40 grama danas, pa ti jedeš kao ptičica.

Citat:
Bradzorf012:
Da ponovim, ako bi bili orijentisani samo na srspko tržište, malinari bi tek bili nezadovoljni jer bi onda postigli cenu od dvadesetak dinara.


Ponovi, ponovi, iako niko nije spominjao plasiranje robe isključivo na domaće tržište ti poznat da postavljaš pitanja i sam na njih odgovaraš, nije svrsishodno ali može da posluži da se proturi vreme.

Citat:
Bradzorf012:
E sad, to što ti ne vidiš kontradikciju u sopstvenim rečima, šta da ti kažem. Hoćeš da ti nacrtam?


Hoću.

Citat:
Bradzorf012:
Ček malo. Zašto malinari predaju malinu otkupljivačima koji istu izvoze?
Zašto je ne predaju onima koji je prodaju na srpskom tržištu?
Još bolje, ako žele da je plasiraju na srpsko tržište ići će im mnogo lakše jer ne postoje ni jezičke, ni birokratske ni bilo koje druge prepreke.


Zapravo, ne predaju otkupljivačima nego hladnjačarima, zapravo tu se negde i opraštaju od nje to više nije njihova roba, ne mogu nikako ni da utiču gde će biti plasirana niti žele, iako ste vladd i ti pokušali da pomerite fokus sa hladnjačara na malinare, otkupljivači su ti koji su odgovorni za dalje baratanje i plasiranje robe, i sve ostale marifetluke i alavi su, zapravo posle te faze a koja je neophodna jer je roba veoma kratkog roka trajanja i kvarljiva oni samo mogu da sačekaju presudu u vidu otkupne cene koju će zlikovci pokušati da spuste što više da bi što više zaradili na razlici, a tržište ne postoji.

Još samo da odgovorimo na par pitanja nivo osnovne škole, ma koje osnovne škole, obdanište:

Citat:
Bradzorf012:
U čemu je razlika između hladnjačara i otkupljivača?


Pa hladnjačari hlade i zamrzavaju a otkupljivači otkupljuju. Kad malo bolje razmisliš samo im ime kaže.

Citat:
Bradzorf012:
Postoje li hladnjačari koji ne otkupljuju malinu?


Da. Otkupljuju bresku. :)

Citat:
Bradzorf012:
Postoje li otkupljivači koji nemaju hladnjaču?


Da.

Zaboravio si da pitaš da li ima izvoznika koji nemaju hladnjaču i izvoznika koji se ne bave otkupom, na oba pitanja odgovor je da, ali da to ostavimo za sledeći čas.

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu09.08.2017. u 08:13 - pre 81 meseci
Bice da se neko drugi pogubio u koncentraciji, vruciina, malinovaca, ko zna sta je, pa troluje.

Pita covek odakle mi BROJKE koje spominjem, kao zahteve grupice bukaca, tzv "malinara", ja mu dam jedan od predeset linkova navedenih u temi...a debitant krene da spominje trolovanje...kao stara ves, procitao datum, a ostalo ne ume, pregrejanost, 20 dinara, sta je bilo juce a dogodilo se sutra, mozda je neko nesto rekao, pobrkani loncici, ali jaka zelja za diskusijom..

Zona sumraka...

Pisem, lepo polako,

nije, gosn, stopnarkomafiji, to, najnovija, vest, na, linku, vec, samo, odgovorcic,(znaci, mali, odgovor) na, vase, pitanje, odakle, mi, brojke, koje, se, spominju,...i, ja, ih, spominjem, opterecena, je, javnost, tim, brojkama, koje, ne, znate...

Jasnije?
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu09.08.2017. u 10:05 - pre 81 meseci
junge Debitanten
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu09.08.2017. u 10:25 - pre 81 meseci
Citat:
MajorFatal:
Zapravo, ne predaju otkupljivačima nego hladnjačarima, zapravo tu se negde i opraštaju od nje to više nije njihova roba, ne mogu nikako ni da utiču gde će biti plasirana niti žele, iako ste vladd i ti pokušali da pomerite fokus sa hladnjačara na malinare, otkupljivači su ti koji su odgovorni za dalje baratanje i plasiranje robe, i sve ostale marifetluke i alavi su, zapravo posle te faze a koja je neophodna jer je roba veoma kratkog roka trajanja i kvarljiva oni samo mogu da sačekaju presudu u vidu otkupne cene koju će zlikovci pokušati da spuste što više da bi što više zaradili na razlici, a tržište ne postoji.


Ne sećam se da sam negde pročitao kako se hladnjačari žale na cenu maline koju dobijaju od poslovnih partnera, kako od malinara od kojih malinu kupuju, tako i na cenu u supermarketima u Nemačkoj. Dakle, malinari su sami sebe stavili u fokus. Zašto nam se sada žale?

Ako ja tebi isporučim hiljadu tona lima po ceni od milion evra, a ti od toga napraviš hiljadu premijum automobila i prodaš za sto miliona evra, kome ja da se žalim što si me iskoristio?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu09.08.2017. u 11:31 - pre 81 meseci
Neko ovde ne razume poslovicu.."u Solunu dinar somun....."
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1339
*.dynamic.vipmobile.rs.



+559 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu09.08.2017. u 11:36 - pre 81 meseci
Nikome, dok ja ne pokušam da ti 1000 tona lima koji vredi milion platim dvesta hiljada pod izgovorima da si suviše napravio (hiperprodukcija) da si alav jer želiš da zaradiš i da si vezivao pertle dok je mašina pravila lim, e tad možeš sudu da se žališ na pokušaj prevare.Fokus je pomeren sa činjenice da su hladnjačari alavi na pokušaj predstave da su to malinari.
Vladd već smo utvrdili da je transport 18e somuna do soluna i da tamo ima noro pa mora nazad.
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

stopnarkomaniji

Član broj: 336064
Poruke: 11



+54 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu09.08.2017. u 12:19 - pre 81 meseci
Citat:
vladd

nije, gosn, stopnarkomafiji, to, najnovija, vest, na, linku, vec, samo, odgovorcic,(znaci, mali, odgovor) na, vase, pitanje, odakle, mi, brojke, koje, se, spominju,...i, ja, ih, spominjem, opterecena, je, javnost, tim, brojkama, koje, ne, znate...

Naravno da nije najnovija vest.
Ono što je završeno - završeno je jer nema konteksta koji bi nastavio diskusiju u tom smislu.
Nakon postizanja dogovora o akontnoj ceni te brojke su postale besmislene.

Zato je trlovanje trubiti o bajatoj vesti.
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu09.08.2017. u 13:25 - pre 81 meseci
budali ne vredi objasnjavati.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu09.08.2017. u 15:37 - pre 81 meseci
I mensecini..

Pa cela prica je i pocela zbog " bajate" vesti koju su podrzavali dezurni duzebriznici i podrzavaoci malogradjanstine, primitivizma i alavosti.
Bajata vest je da su kvazimalinari, bukaci, tupili i pretili nekakvim neredima i postavljali drzavi ultimatume. Bulazenci o garancijama i brojkama, navedenim u linkovima...

A najsvezija je da su podvili rep i oborili noseve, slinavo pristali na ono sto su, glumeci ostre ljude, odbacili, u besu pretnji..

O tim smrdljivim karakterima je rec, a da su takvi kakvi su, videlo se jos iz nebuloznih zahteva da im neko na trzistu garantuje sigurnost, BILO KOJE VRSTE, i to samo njima, i profit(ne zanimajuci ih neko sistemsko resenje ili medjufaza posla), nema veze kako ce proci njihovi partneri i saradnici u poslu, a o drugim poljoprivrednicima tek nema govora...to ih ic ne zanima, samo njihov dragoceni profit, koji DRZAVA mora da im garantuje, inace se sedmoga jula zaprecava bog otac....
Epilog, podvijeni repovi, i verovatno sitna rados' sto su sedeli u kancelariji ministarstva i "razgovarali"...skoro pa nalik na odrasle...

Toliko o karakteru alavih i slinavih organizovanih bukaca, koji se zaklanjaju iza malinara.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Malinari na putu ka BGu

Strane: << < .. 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 521224 | Odgovora: 2624 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.