Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Malinari na putu ka BGu

elitemadzone.org :: MadZone :: Malinari na putu ka BGu

Strane: << < .. 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 513952 | Odgovora: 2624 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu29.08.2014. u 15:03 - pre 116 meseci
5000 evra svadba u satoru ?!?! Jbt, pa idite ljudi onda u Hotel Hilton, London.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu29.08.2014. u 15:08 - pre 116 meseci
Koliko ti mislis da kosta? 200e?
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu29.08.2014. u 15:08 - pre 116 meseci
Citat:
pctel:malim poljoprivrednicima se mnogo vise isplati da prodaju svojih 2-3 hektara zemlje i da se prijave na socijalnu pomoc, nego da nastave da se bave poljoprivredom.


Ako misle da im se to vise isplati, neka tako i urade. Al' da ne bude kuknjave posle kada se ispostavi da im se ne isplati. Pogotovo kad ta soc. pomoc bude upola od one koja je bila kada su se prijavili na nju.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu29.08.2014. u 15:10 - pre 116 meseci
Citat:
BluesRocker: Pre svega mislim na mentalitet seljaka koje znam (pozajmiće pre od prijatelja/rođaka ili će naštekati pare za svadbu), a osim toga šta će da založe zelenašu?

E, super kad poznajes mentalitet, onda mogu da pricam sa tobom...
Prvo da razjasnimo rec prijatelji... kad zivis u gradu, onda imas nekoliko prijatelja i to je to. Kad zivis u selu, onda poznajes celo selo od najmladjeg do najstarijeg, do nivoa sta je sinoc vecerao. Pored toga, dobra je sansa da znas i 90% ljudi svoje opstine do nivoa gde im je kuca i cime se bave. Tako je u zapadnoj Srbiji, a u Vojvodini je velika razlika. Znaci, pricamo o cetvorocifrenom broju ljudi koje znas, od kojih mozda par procenata ima pare koje leze u slamarici neinvestirane ni u sta, je li tako? Neko ce mozda rado isprazniti slamaricu u fazonu "e, super sto si ti meni dosao, evo ti ove pare, vec godinama mi se vuku, ne znam sta cu sa njima", ali je sansa da naletis na takvog prilicno mrsava... u drugim slucajeviam ces se dogovoriti da ti njemu vratis malo vise, ili da mu odradis neke dnevnice kad mu bude trebao fizikalac/traktorista, takav u sezoni vredi isto kao i novac. Ako imas bogate rodjake onda super, ali ako je 90% sela na nivou socijalnog slucaja, onda po teoriji verovatnoce i tebi sleduju takvi rodjaci. Ima u svakom selu po 1-2 bogatija domacinstva koja mogu da isfinansiraju svadbu iz svojih izvora, ali takvi nisu predmet ovoga o cemu ja pisem.
Sve u svemu, ja sam se sada nekeko zaglavio izmedju vladd-a koji tvrdi da je nemoguce imati svadbu ako nisi bogat i tebe koji tvrdis otprilike da svako moze da bez obzira koliko si siromasan mozes odrzati svadbu bez da se cak i na kratko zaduzis a ja samo tvrdim da svako moze odrzati svadbu za 300 ljudi, ako ne drugacije onda tako sto se na kratko zaduzi
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu29.08.2014. u 15:15 - pre 116 meseci
Citat:
Shadowed:Ako misle da im se to vise isplati, neka tako i urade. Al' da ne bude kuknjave posle kada se ispostavi da im se ne isplati. Pogotovo kad ta soc. pomoc bude upola od one koja je bila kada su se prijavili na nju.

Kako mislis "da ne bude kuknjave"? Pa Romi i sad non stop kukaju kako im se ne pomaze dovoljno. Nista, ako im bude malo, nek kradu. To je sledeca stepenica na putu koji se moze prilicno jasno predvideti.

Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu29.08.2014. u 15:23 - pre 116 meseci
Pa i za Rome vazi isto.
A nemam nista protiv ni da kradu, dok policija i sudstvo rade svoj posao kako treba (a ne rade, to je zaseban problem). Pa kad kradu pa zavrse u zatvoru pa moraju da rade 10-12h dnevno da bi dobili da jedu, bice taman gde treba - imaju posao, krov nad glavom, hranu i eto.

Uostalom i socijalnu pomoc bih organizovao drugacije. Ne bih davao nova uopste (ili vrlo malo) vec bih obezbedio spavaone, javne kuhinje, sledovanje odece, sredstava za higijenu i sl.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu29.08.2014. u 15:24 - pre 116 meseci
Citat:
Prvo da razjasnimo rec prijatelji... kad zivis u gradu, onda imas nekoliko prijatelja i to je to. Kad zivis u selu, onda poznajes celo selo od najmladjeg do najstarijeg, do nivoa sta je sinoc vecerao. Pored toga, dobra je sansa da znas i 90% ljudi svoje opstine do nivoa gde im je kuca i cime se bave.


Au kakvo baljezganje. Ovo je mozda tacno za neko selo sa 8 kuca. Sela kakva ti opisujes su mozda postojala pre 50 ili 100 godina. Sada takva sela postoje na mozda par mesta u Srbiji. A vidim da ti ostatak Srbije, van centra sveta ciji naziv pocinje na slovo B, vidis bas na ovaj nacin. Tuga koliko su neki ljudi zatucani, iako zive u centru sveta. Ne kapiram da ljudi, iako nisu dalje otisli od svoje zgrade, mlate ovako po ceo dan o necemu o cemu pojma nemaju. Kao kada bih ja rekao da su svi Beogradjani neuki retardi koji nemaju pojma sta se desava van njihovog grada. A istina je da je samo nekolicina takvih.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu29.08.2014. u 15:32 - pre 116 meseci
Citat:
dok policija i sudstvo rade svoj posao kako treba

Sve i kad bi radili svoj posao kako treba, ogradili su se da ako je vrednost ukradenog ispod 15.000 dinara, to onda nije njihov posao.
Slobodno kraduckajte, samo ne preterujte.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu29.08.2014. u 15:41 - pre 116 meseci
Citat:
Au kakvo baljezganje.

Mi bi ovde na forumu mnogo voleli da nam ti za promenu opises kako zamisljas jedno prosecno selo - koliko ima stanovnika, kakav je mentalitet, cime se bave, koliko u proseku zaradjuju... ako znas primer iz stvarnog zivota navedi kako se selo zove, pa da svratimo kad budemo u blizini. Ili mislis ne, zasto bi ti ista napisao, dovoljno je da kazes kako su drugi glupi a ti pametan, ostalo je suvisno?
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu29.08.2014. u 15:48 - pre 116 meseci
Nije ostalo suvisno, ali svako ko je izasao van Beograda zna da selo vise ne izgleda tako kao sto ga ti ocigledno samo zamisljas, jer ocigledno nisi mrdnuo van svog mesta.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu29.08.2014. u 15:52 - pre 116 meseci
Naprotiv, verovatno nisi nikad video nekoga ko je vise video. Gotovo da ne postoji put u Srbiji kojim nisam prosao. Za zapadnu Srbiju sam na neki nacin ekspert, to mi je omiljeno porducje i cim si krenuo sa mnom oko toga da se objasnjavas u startu si pogresio. Nego, nemam nameru da se bavim sobom ovde na ovoj temi, reci ti nama konkretno sto se sela tice, u kojim si to selima sve bio i kako stvari stoje tamo? Evo, izaberi planinu po svom izboru i da samo o njoj diskutujemo, nemam nista protiv. Koliko tamo prosecno selo ima stanovnika, kakav je mentalitet, cime se bave, koliko u proseku zaradjuju...?
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu29.08.2014. u 15:53 - pre 116 meseci
Citat:
pctel:
Citat:
dok policija i sudstvo rade svoj posao kako treba

Sve i kad bi radili svoj posao kako treba, ogradili su se da ako je vrednost ukradenog ispod 15.000 dinara, to onda nije njihov posao.
Slobodno kraduckajte, samo ne preterujte.

5000. To je deo toga da ne rade stvari kako treba.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu29.08.2014. u 16:05 - pre 116 meseci
To nesto nedavno smanjeno ili...?
Zar nije vec godinama 15.000 dinara:
http://www.telegraf.rs/vesti/3...sta-za-kradje-do-15-000-dinara
Mislim i jedno i drugo je problem, svakako.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.87.128.*



+5251 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu29.08.2014. u 18:29 - pre 116 meseci
pctel
Ja samo kazem da me je svadba KOSTALA i bila trosak, i nisam kao vispreni seljak bio ni na "nuli".

A moja davanja( mislim "davanje", otimanje drzave) od plate, jedne, ispodprosecne za Beograd, su veca od davanja TRI zemljoradnicke porodice, koje si naveo...kao neki egzemplar..

Sto ja ne bih primao bruto platu, a uplacivao penziono(i zdravstveno, malo morgen, kada ionako zube sredjujem privatno) koliko zelim, recimo 2000 mesecno a ne 12000, kada ionako smanjuju penzije kako im se cefne, protivustavno(neko blebetanje o "stecenim pravima") i protivzakonito(procenat penzije u odnosu na prosek), pa da kao "seljak" kmecim kako sam ovaj mesec malo radio, ali treba mi veca PLATA???

Odnosno, bila neka kisa, pa sam bio u dubiozi sa radnim elanom?
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu29.08.2014. u 19:35 - pre 116 meseci
Citat:
pctel:
ja da sam sitan poljoprivrednik sa 2-3 hektara zemlje, sa kojih ja i zena teskiim radom uberemo nekoliko hiljada kilograma voca/povrca za sta prihodujemo 2.000 evra godisnje, od kojih nam drzava uzme 1.000 na ime doprinosa

Ako sa 3 hektara vocnjaka zaradis samo 2000E godisnje, onda treba da ti oduzmu zemlju, pa se zaposli na kiosku za 15000 din i nema sta da se bunis.

Ako zaradis oko 4000E onda OK, tada i treba da odbiju 1000E.
A realnost je da u vocarstvu ljudi zaradjuju mnogo vise od 4000E godisnje. Ne zaradjuju oni seljaci koji misle da su najpametniji i koji nema sanse da procitaju negde nesto ili se raspitaju....

Ako meni recimo od 60000 bruto plate odbiju oko 17000 din, sto je oko 1750E, ne znam sto je seljacima mnogo na 2-3 hektara da se odbije 820E (da, 96400din nije 1000E) na poreze i doprinose?

Samo nemoj da mi kazes kako je imam laksi posao, i kako je biti seljak teze i kako i ja ako hocu mogu da se menjam sa nekim seljakom...

Otac mi zadnjih par godina zivi na selu, doduse ne bavi se nikakvim poljoprivrednim stvarima jer je penzioner, i gore sam upoznao mentalitet seljaka donekle. Pricam o vojvodjanskom selu.
Od svih tih ljudi tamo, svi imaju po par hektara, i svi imaju neku filozofiju da su najpametniji i da sve znaju... Mrzi me da navodim sad hiljadu primera.... ali evo jedan kratak.

Cale i ja od prvog komsije kao da pozajmimo traktor sa prikolicom da odemo po kazan kako bismo pekli nesto malo rakije od voca koje je cale skupio.
Komsija naravno da (inace mu moj cale pomaze svaki dan na njivama jer je dokon) i kaze da napumpamo samo gumu i napunimo hladnjak.
On ladno 2 godine nikako da sredi te dve stvari na svom osnovnom sredstvu za rad!!!! Gumu da zakrpi moze i tu u selu, kostalo bi ga par stotina dinara. A hladnjak mu je negde probusen i nece da ulozi da ga zakrpi. Nego se jos zali kako zimi non stop MORA da ispusta vodu da mu ne smrzne, i sipa vrucu vodu kad treba da upali traktor... Kad vec nisam mogao iz kulture da mu precutim kao inace, pitam ga zasto to tako radi, rekao je da "nema vremena i da mu je lakse ovako". Da ne pricam samo koliko gresaka pravi sa kravama... Inace ima 5 krava i 4-5 hektara zemlje. Na toj zemlj, vrhunskoj, sadi samo neku sudansku travu.
Ako krenem u neku pricu sa njim, slucajno pomenem "procitao sam tu i tu..." kao da sam ga prstom ubo u oko... Sta ima njemu da pricam kad on sve zna...

A on je jos najblaza varijanta tu u okolini...
Po mom misljenju svima njima treba da naplate i 2000E za poreze i doprinose, samo zbog toga sto najvise kukaju... To sto ne uspevaju da zaradjuju, to je zato sto ne napreduju u svojoj bransi. Ja da radim na nivou kako se radilo u Titovo vreme u drzavnim firmama naravno da ne bih bio "uspesan" i dobio bih otkaz (pod uspehom smatram to sto imam bilo kakav posao u danasnje vreme)


I da, sto neko vec ovde rece, popeli su se na .!. sa pricom kako oni Srbiju hrane...
Kad god odem gore, nikad ne pita kako je u Kragujevcu ili Sumadiji, nego kako je u Srbiji :). Kad kazem da je i vojvodina Srbija, bas se zacudi... Svi tamo Vojvodinu ne smatraju Srbijom.
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.exe-net.net.



+784 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu29.08.2014. u 19:50 - pre 116 meseci
@Coyote ne ide to bas tako. Nisi se bavio do sada nikakvom poljoprivredom,zato ti kazem. Evo ja cu ti izdati 3 hektara,pretvori ih u vocnjak. Kad budes poceo da prodajes voce,posle par godina, daj mi 1000e godisnje. Jel Ok?

Lepo izracunaj to sto sada radis,60.000x12 meseci,znaci ti zaradjujes oko 6000e godisnje,sa 8 ili malo vise radnih sati dnevno. Mozda radis i subotom,to ne znam,ali nije ni bitno. Ja bih pre prihvatio to sto ti radis,nego 6000e zarade od poljoprivrede tj vocarstva.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu29.08.2014. u 22:37 - pre 116 meseci
Ja mislim da je to jasno i da se nema sta objasnjavati - ne podizu gradski momci kredite kako bi kupili zemlju i mlatili pare od poljoprivrede, vec seoski gledaju da nadju neki posao od makar 15.000-20.000 mesecno, jer od poljoprivrede mogu da imaju toliko samo ako rade 2 smene dnevno. Opet kazem, cast izuzecima koji lepo zive od poljoprivrede, ali ja ovde pricam o onima kojima poljoprivreda donosi prihod reda velicine socijalne pomoci a takvih je u Srbiji veoma mnogo - neki sestocifren broj.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu29.08.2014. u 22:45 - pre 116 meseci
Citat:
pctel:
To nesto nedavno smanjeno ili...?
Zar nije vec godinama 15.000 dinara:
http://www.telegraf.rs/vesti/3...sta-za-kradje-do-15-000-dinara
Mislim i jedno i drugo je problem, svakako.

Smanjen je iznos početkom 2013. god. A i nije tačno da se krađa ispod tog limita „prašta“ — već oštećeni mora podneti privatnu tužbu (tj. krivično gonjenje se ne preduzima po službenoj dužnosti), i to samo ukoliko je u pitanju krađa privatne imovine (za državnu svojinu krivično gonjenje se preduzima po službenoj dužnosti bez obzira na vrednost ukradene imovine). To sve, naravno, u teoriji. A i ne kažem da podržavam bilo šta od ovoga, samo mi je cilj da razjasnimo stvari.

Uostalom, da ne parafraziram, ovde je relevantan član 210 Krivičnog zakonika Republike Srbije:
Citat:
(1) Ko učini sitnu krađu, utaju ili prevaru, kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do šest meseci.

(2) Krađa, utaja i prevara smatraju se sitnom, ako vrednost ukradene ili utajene stvari, odnosno šteta prouzrokovana prevarom ne prelazi iznos od pet hiljada dinara, a učinilac je išao za tim da pribavi malu imovinsku korist, odnosno da prouzrokuje malu štetu.

(3) Za delo iz stava 1. ovog člana, ako je izvršeno na štetu privatne imovine, gonjenje se preduzima po privatnoj tužbi.

Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu30.08.2014. u 02:21 - pre 116 meseci
Citat:
Shadowed:
Pa i za Rome vazi isto.
A nemam nista protiv ni da kradu, dok policija i sudstvo rade svoj posao kako treba (a ne rade, to je zaseban problem). Pa kad kradu pa zavrse u zatvoru pa moraju da rade 10-12h dnevno da bi dobili da jedu, bice taman gde treba - imaju posao, krov nad glavom, hranu i eto.

Uostalom i socijalnu pomoc bih organizovao drugacije. Ne bih davao nova uopste (ili vrlo malo) vec bih obezbedio spavaone, javne kuhinje, sledovanje odece, sredstava za higijenu i sl.

Eventualno ogradio zicom...



...i, bice taman gde treba, sto kazes. Genijalno. Pardon, Nazi-genijalno.



- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu30.08.2014. u 03:05 - pre 116 meseci
Citat:
mr. ako: Eventualno ogradio zicom...

Nego šta nego ograditi.
Kad ste se tako humani i renesansni umalo međusobno pobili za besplatne sadnice
japanskih trešanja, mogu da zamislim šta biste uradili za besplatnu odjeću, hranu,
prašak za veš, dušeke i sl.
Bez bodljikave žice i straže oni jadnici unutra ne bi od vas živi osvanuli drugi dan.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Malinari na putu ka BGu

Strane: << < .. 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 513952 | Odgovora: 2624 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.