Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Neredi u Britaniji

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Neredi u Britaniji

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 23959 | Odgovora: 106 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
*.comnet.bg.



+228 Profil

icon Re: Neredi u Britaniji12.08.2011. u 23:40 - pre 153 meseci
Citat:
Isak666: Napisao si za ilegalne doseljenike, na to sam odgovorio.


Prihvatam komentar. Promenicu navod, pa bi mogao da glasi, " da se izvrsi revizija svih dosljenickih dosijea (legalnih i ilegalnih) i da se svako ko je vise naneo stete drustvu od koristi koe je drustvo imalo od njega da se protera. Ostalima koje iz ovog ili onog razloga ne mogu biti proterani, a nanose stetu drustvu da se oduzmu sve benificije ili novcana primanja koje dobija od drzave i tako se dovede u situaciju da sam pozeli da ode.
 
Odgovor na temu

UnderLander
software developer
Berlin

Član broj: 64033
Poruke: 166
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+20 Profil

icon Re: Neredi u Britaniji13.08.2011. u 20:09 - pre 153 meseci
Ako su rodjeni tamo onda valjda nisu doseljenici, ni legalni ni ilegalni.
U pocetku bese Haos. A onda sam stvorio nebo i zemlju.
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Neredi u Britaniji13.08.2011. u 20:47 - pre 153 meseci
Citat:
konislav: Prihvatam komentar. Promenicu navod, pa bi mogao da glasi, " da se izvrsi revizija svih dosljenickih dosijea (legalnih i ilegalnih) i da se svako ko je vise naneo stete drustvu od koristi koe je drustvo imalo od njega da se protera. Ostalima koje iz ovog ili onog razloga ne mogu biti proterani, a nanose stetu drustvu da se oduzmu sve benificije ili novcana primanja koje dobija od drzave i tako se dovede u situaciju da sam pozeli da ode.

ha ha... stari dobri Konislav.
a gde da ih proteraju? na Madagaskar?

u svakoj temi moraš da propagiraš tu neku svoju izvitoperenu verziju fašizma pa to ti je.
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
*.comnet.bg.



+228 Profil

icon Re: Neredi u Britaniji13.08.2011. u 23:21 - pre 153 meseci
Citat:
Pirossi: ha ha... stari dobri Konislav.
a gde da ih proteraju? na Madagaskar?

u svakoj temi moraš da propagiraš tu neku svoju izvitoperenu verziju fašizma pa to ti je.


Ako je neko dosao sa Madagaskara, onda ga proteraj na Madagaskar. Odakle je neko dosao tamo ga proteruj. Pobegne odnekud, prihvatis ga, smestis, das mu pare, nista ne zna da radi, samo se razmnozava kao zivotinja i onda taj takav izadje na ulicu da protestuje protiv drzave koja ga je primila i nahranila. Ja bi ih proteravao i to da se vrati nazad veslajuci, ako prezivi i stigne kuci, dobro. Ako ne prezivi, nikome nista, taj i onako nije vredeo nesto, tako da nece ni biti neka steta.

Citat:
UnderLander: Ako su rodjeni tamo onda valjda nisu doseljenici, ni legalni ni ilegalni.


Sto je bitno gde su rodjeni. Ako zivi u zajednici sa roditeljima, onda proteras u paketu sa ostakom familije. Ako je tu rodjen od roditelja koji su ilegalni doseljenici,onda on/ona i nemogu da imaju drzavljanstvo.
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Neredi u Britaniji14.08.2011. u 00:27 - pre 153 meseci
zagovaraš nekakav totalitarni režim nepoznat u savremenom svetu.
ni u Iranu ne vešaju roditelje prestupnika.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Neredi u Britaniji14.08.2011. u 01:01 - pre 153 meseci
Ja sam mislio da je brojanje krvnih zrnaca izaslo iz mode 1945...
Ono, moze Jevrej da zivi, al da do 4 kolena nema jevrejske pretke :)
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
*.comnet.bg.



+228 Profil

icon Re: Neredi u Britaniji14.08.2011. u 01:09 - pre 153 meseci
Citat:
Pirossi: zagovaraš nekakav totalitarni režim nepoznat u savremenom svetu.
ni u Iranu ne vešaju roditelje prestupnika.


Nisam ja nigde pomenuo vesanje roditelja ili bilo cije vesanje. Ja samo mislim da se treba izvrsiti provera svih useljenika i utvrditi opravdanost boravka istih. Sta bi to znacilo u praksi? Da se provere svi useljenici da li drzava/drustvo ima koristi od boravka te individue na teritoriji te drzave. Ako se neko doselio pa radi, doprinosi drustvu, placa uredno porez i izmiruje svoje obaveze prema zajednici, sto znaci da je drustveno koristan i nicim ne pokusava da podriva sistem, onda da se taj zastiti i da mu se obezbede svi blagodeti koje ima i domicilno stanovnistvo.
Ako je individua koja je dosla u neku drzavu, ne radi, ne doprinosi tom drustvu vec samo nanosi stetu toj zajednici tako sto koristi sve moguce materijalne i druge povoljnosti, a nema dat nikakav doprinos toj zajednici da joj se uskrati boravak, ako se utvrdi da je ta osoba jos i ucestvovala bilo na koj nacin na podrivanju sistema, kriminalnim delima ili bilo cime jos i nanosi dodatnu stetu drugim pripadnicima drustva da se protera momentalno, bez prava da se ikad vise vrati u zemlju iz koje je proterana.

Clanovi porodice koji su u medjuvremenu rodjeni na tlu drzave u koje se njihovoj porodici uskracuje boravak, a sami svojim ponasanjem takodje ne doprinose toj zajednici da se solidarno i na njih primene odredbe koje vaze za ostatak porodice.
Maloletna lica nebitno gde su rodjena, dele sudbinu svoje porodice.

Za ostale koji nisu doseljenici, koji primaju pomoc od drzave i koriste druge privilegije, a svojim postupcima stete tom drustvu, da im se oduzmu i u buducnosti uskrate sva vrsta novcane, socijalne ili zdravstvene pomoci.

To je ukratko za sta se ja zalazem, nema nikakvog vesanja.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Neredi u Britaniji14.08.2011. u 01:11 - pre 153 meseci
Citat:
konislav: Ako se neko doselio pa radi, doprinosi drustvu, placa uredno porez i izmiruje svoje obaveze prema zajednici, sto znaci da je drustveno koristan i nicim ne pokusava da podriva sistem, onda da se taj zastiti i da mu se obezbede svi blagodeti koje ima i domicilno stanovnistvo.


Aha...pa zato treba proterati i rodbinu?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
*.comnet.bg.



+228 Profil

icon Re: Neredi u Britaniji14.08.2011. u 01:17 - pre 153 meseci
@3way

Kakve veze ima ovo sto si napisao sa delom koji citiras t.j. na koji odgovaras? Citiras deo u kojem pisem o lojalnim gradjanima, a pominjes proterivanje porodice.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Neredi u Britaniji14.08.2011. u 01:20 - pre 153 meseci
:):)
Ti pricas o proterivanju porodice, a ne ja.
A kakve veze ima ono citirano...Pa jebga, analiziraj malo...ti si valjda neki analiticar...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
*.comnet.bg.



+228 Profil

icon Re: Neredi u Britaniji14.08.2011. u 01:25 - pre 153 meseci
Citat:
3way: :):)
Ti pricas o proterivanju porodice, a ne ja.
A kakve veze ima ono citirano...Pa jebga, analiziraj malo...ti si valjda neki analiticar...


Nisi ti nista razumeo od onog sto je napisano. Gde sam ja napisao proterivanje porodice drustveno korisnih pojedinaca?
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Neredi u Britaniji14.08.2011. u 01:30 - pre 153 meseci
Evo ovde

Citat:
konislav: Sto je bitno gde su rodjeni. Ako zivi u zajednici sa roditeljima, onda proteras u paketu sa ostakom familije. Ako je tu rodjen od roditelja koji su ilegalni doseljenici,onda on/ona i nemogu da imaju drzavljanstvo.

Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

DrFill2Good

Član broj: 288484
*.dynamic.sbb.rs.



+255 Profil

icon Re: Neredi u Britaniji14.08.2011. u 01:45 - pre 153 meseci
Jbg Konislave, ta tvoja ideja o proterivanju je prilicno bajata. Englezi su to vec jednom uradili i vidi sta je danas postalo od tih nepozeljnih - najveca super sila u svetu. Jos jednu takvu niko ne bi podneo, pa ni Englezi. Molim te imaj to u vidu kada te engleski parlamentarci sledeci put budu pitali za misljenje ...
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
*.comnet.bg.



+228 Profil

icon Re: Neredi u Britaniji14.08.2011. u 01:47 - pre 153 meseci
To je izviceno iz konteksta i ne odnosi se na drustveno korisne, vec na drustveno stetne elemente. A ti mozes sad da izvrces dokle ti drago.
Da ti nacrtam kako bi to izgledalo u praksi.
Doselis se ti iz Gane ili Srbije, dobijes socijalnu pomoc, dobijes socijalni stan, nista ne radis samo se kotis i samo nanosis jos vecu stetu tom drustvu, pa jedno od tih tvojih proizvoda postane huligan, stetocina, a jos je u zajednici sa tobom. Onda po mojoj logici idete napolje svi zajedno i ti i on i ostali clanovi koji su u toj zajednici. Pa kad se vratite odakle ste dosli, vi svi zajedno pitajte vaseg sina ili brata zasto vam je u*srao zivot. Pa neka posle on/ona zive sa tom odgovornoscu.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Neredi u Britaniji14.08.2011. u 01:49 - pre 153 meseci
Citat:
konislav: To je izviceno iz konteksta i ne odnosi se na drustveno korisne, vec na drustveno stetne elemente. A ti mozes sad da izvrces dokle ti drago.


Kakvo izvrtanje?
Ako je potomak drustveno stetan - elimineses njega, a ne njegovu porodicu. Ta porodica vrlo verovatno radi u nekoj fabrici, a samim tim i placa porez i sve ostalo.

Citat:
konislav:
Onda po mojoj logici idete napolje svi zajedno i ti i on i ostali clanovi koji su u toj zajednici. Pa kad se vratite odakle ste dosli, vi svi zajedno pitajte vaseg sina ili brata zasto vam je u*srao zivot. Pa neka posle on/ona zive sa tom odgovornoscu.


fali ti jedan korak u toj logici. A to je da se pokaze da su oni 'stariji' stetni, a ne samo njihovi potomci.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

DrFill2Good

Član broj: 288484
*.dynamic.sbb.rs.



+255 Profil

icon Re: Neredi u Britaniji14.08.2011. u 01:51 - pre 153 meseci
Konislave, skoncentrisi se malo. Tesko je pratiti o kome govoris - da li o legalnim doseljenicima, ilegalnim Englezima, sve to samo obrtnuro, sve to ali zajedno ... gde si procitao informaciju da se radi o doseljenicima a ne samim Englezima. To sa strancima je bilo u Francuskoj ...
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
*.comnet.bg.



+228 Profil

icon Re: Neredi u Britaniji14.08.2011. u 01:56 - pre 153 meseci
Citat:
DrFill2Good: Konislave, skoncentrisi se malo. Tesko je pratiti o kome govoris - da li o legalnim doseljenicima, ilegalnim Englezima, sve to samo obrtnuro, sve to ali zajedno ... gde si procitao informaciju da se radi o doseljenicima a ne samim Englezima. To sa strancima je bilo u Francuskoj ...


Pogledaj malo snimke iz Londona. Ja nisam cuo da su englezi crni, a na snimkama ima mnogo crnaca i drugih koji po boji koze bas i ne odgovaraju englezima.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Neredi u Britaniji14.08.2011. u 01:57 - pre 153 meseci
Pusti sad crnce, kako sizakljucio da je porodica stetocine, takodje stetna?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

DrFill2Good

Član broj: 288484
*.dynamic.sbb.rs.



+255 Profil

icon Re: Neredi u Britaniji14.08.2011. u 01:59 - pre 153 meseci
Citat:
konislav: Pogledaj malo snimke iz Londona. Ja nisam cuo da su englezi crni, a na snimkama ima mnogo crnaca i drugih koji po boji koze bas i ne odgovaraju englezima.

A do kog kolena unazad se racuna da su doseljenici a ne Englezi? Jedino ako mislis na cistu englesku (anglosaksonsku) rasu, ali ... i to je bajata ideja, negde je vec bila u opticaju, mislim sredinom proslog veka ...
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
*.comnet.bg.



+228 Profil

icon Re: Neredi u Britaniji14.08.2011. u 02:09 - pre 153 meseci
Citat:
3way: Pusti sad crnce, kako sizakljucio da je porodica stetocine, takodje stetna?

Nisam ja nista zakljucio. Lepo pise, napravi se revizija svih koji su na socijalnoj pomoci, onih koji koriste socijalne stanove i sve druge privilegije tog drustva. Proveri se koliko njih su useljenici ili deca useljenika. Sve su to stetocine.
Od ovih koji budu uhapseni posle ovih nereda takodje proveris ko je na socijali ili koristi drzavne povoljnosti i to im oduzmes.
Kad to pocne da se sprovodi neko vreme, kad iz d*upeta dodje u glavu, puno toga ce se resiti.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Neredi u Britaniji

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 23959 | Odgovora: 106 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.