Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zanimljiva analiza pada i posledica pada USA manufakture

elitemadzone.org :: MadZone :: Zanimljiva analiza pada i posledica pada USA manufakture

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 18882 | Odgovora: 87 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Zanimljiva analiza pada i posledica pada USA manufakture01.09.2011. u 06:49 - pre 154 meseci
Kolumbo, kako si spavao, jesmo za jednu kaficu da se malo razbudis?

Da si ti nama ziv i zdrav, sve sto si rekao na temu amersko-kineskih odnosa
Je upravo lazljivi iluzionista milanche govorio, ali ne sad kad i Pera lozac vidi o cemu je rec,
nego pre osam godina u temi "Kraj zapadne civilizacije - Kina".

Jedinu stvar koju bih mogao da dodam temi je da se ne postaje najmnogoljudnija
nacija na svetu tako sto svaka mutikasa moze da dodje i da te zavadja sa sunarodnicima.
Gledajuci kako se Kinezi drze u Kaliforniji, kako uspevaju da uzmu sve sto im treba a
da pri tom ne trampe ni trunku sebe, tj. da ostanu to sto su do koske, mogu samo da
se slatko nasmejem na kombinacije tipa 'lukavi zapad navukao naivne Kineze'.

Za sve ostalo - mislim da sam ti jasno obrazlozio. U istovreme je i ruzno i nepotrebno
da ponavljamo iste pouke, kao i da se uzimamo u usta sa uvredljivim tonom. Sto smo
imali da kazemo vec smo rekli.
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
*.205.62.164.robi.com.mk.



+228 Profil

icon Re: Zanimljiva analiza pada i posledica pada USA manufakture01.09.2011. u 23:12 - pre 154 meseci
Ne znam ja sta si ti govorio pre osam godina. ali znam sta si govorio pre nedelju-dve ili juce i da si tu filozofiju halapljivosti i nemara za ljude oko sebe izdizao u nebesa i velicao kao vrhunac americke filozofije zivota. I dalje na drugoj diskusiji propagiras kao jedinu ispravnu filozofiju trke za milionima i jahtama. E sad sto je takodje neko drugi prihvatio taj nacin razmisljanja i potrcao za milionima ne mareci za socijalnu dimenziju, pa si ti u toj trci ispao "j*ebana strana", to mu dodje nekako normalno.
Americka filozofija, velika trka za novcem gde mnogo lako odozgo padnes dole, ti mu u ovoj prici dodjes kao kolateralna steta.
Ja samo ne razumem sto se ti zalis. Nije valjda da bi ti da igras grubu igru, ali tako da ti ne budes pogodjen, vec da po pravilu neko drugi strada.

Danas sam bio na pivu sa jednim prijateljem koji radi Outsourcing u Makedoniji za jednu firmu iz San Diego, CA, prirodom svog posla dosta cesto putuje za USA, tako je bio i sad skoro pre jedno nedelju-dve se vratio. Kaze da niste malo pukli vec da ne mozete da se saberete sta vam se desava. Jos malo pa ce biti vise onih bez posla u odnosu na one koji rade. Cene kuca padaju i dalje. Kuca (drvena koliba) koja je bila preko 300.000 US$, sad se moze kupiti za 160.000US$ ako se plati odmah. A White trash-a koliko ti volja, j*eben ti taj sistem. Pazi milanche da i ti ne ostanes bez gaca.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Zanimljiva analiza pada i posledica pada USA manufakture02.09.2011. u 04:50 - pre 154 meseci
Citat:
Ne znam ja sta si ti govorio pre osam godina. ali znam sta si govorio pre nedelju-dve ili juce i da si tu filozofiju halapljivosti i nemara za
ljude oko sebe izdizao u nebesa i velicao kao vrhunac americke filozofije zivota.


Halapljivost i nemar za ljude oko sebe....hmmm...

Izvini, sta ti tacno dodje onaj Konislav koji je
- pre nedelju dana savetovao ljudima da prodaju kuce koje imaju, i kupe drzavni posao
- pre kraceg vremena dolazio na ovaj forum da istice ljudima lepote zivota clana porodice staresina JNA,
- pre toga, kako je glavna mera uspeha u zivotu mogucnost da bazas kao gluva kucka svaku noc, bez obaveza, bez porodice/bez dece.
- kako si svetski expert za Excel
- kako je prava karijera da ides na ratna podrucja, pribiras sebi dobra rizikujuci nagaznu minu, metak, ili bombasa samoubicu i ako prezivis dodjes
kuci sa par desetina hiljada dolara ili evra, sgrebanih sa ledja uboge sirotinje i njihove muke
- kako nailaze prave prilike da se zaradi na vrucem pesku u Libiji, sunjajuci se za guzicom ratnih lesinara

?

Citat:
I dalje na drugoj diskusiji propagiras kao jedinu ispravnu filozofiju trke za milionima i jahtama. E sad sto je takodje
neko drugi prihvatio taj nacin razmisljanja i potrcao za milionima ne mareci za socijalnu dimenziju, pa si ti u toj trci ispao
"j*ebana strana", to mu dodje nekako normalno.


Ne vidim kako je neko za*eban sto sam ja ili sto ce bilo ko drugi sa tehnickim background-om zasukati rukave, razviti u sebi
trazene vestine, uleteti u poslove u pravim okruzenjima, posteno odraditi svoj posao, steci iskustvo, zaraditi za svoju egzistenciju
proporcionalno najvise nego na bilo kojoj tacki planete.

Takodje, ne vidim gde je problem ako ove stvari pisem na tehnickom forumu gde dolaze ljudi sa realnim tehnickim kvalitetima i background-ima,
a ne u Kuriru ili Politici, ne vidim da sam makar indirektno bilo koga navukao na tanak led, da prodaje kucu, njivu, ostavlja staru majku
ili vernu ljubu, i daje sve da ide u propast.

Citat:
Americka filozofija, velika trka za novcem gde mnogo lako odozgo padnes dole, ti mu u ovoj prici dodjes kao kolateralna steta.
Ja samo ne razumem sto se ti zalis. Nije valjda da bi ti da igras grubu igru, ali tako da ti ne budes pogodjen, vec da po pravilu
neko drugi strada.


Takodje - ko je tacno stradao i cija je majka zakukala da bih ja uradio sto sam uradio u zivotu ?
Ko je stradao i ko je izgubio kucu sto inzenjeri rade na inovacijama i na stok opcijama od uspesnog startup-a dobiju milione dolara ?
Ako je jedna industrijska nisha u jednom regionu stvara najbolje sanse za prosperitet, kako je time stradala domacica u Alabami ?
I gde si video da se ja zalim ? Igram grubu igru, i nisam pogodjen, a od moje grube igre niko na ovom svetu ne strada.

Mogu da ti postavim i kontra pitanje - da nije bilo necijeg stradanja po vukojebinama u Iraku/Avganistanu, da li bi sa tim sto znas
i umes ti licno ista zaradio ? Uopste - zulja li te sumnja da se negde nesto moze zaraditi i posteno, pravolinijski, elegantno, na kvalitet
umesto na 'precice' ? Smrdi li ti sistem u kojem pametan i sposoban prolazi bolje od muvare, prava i brza inteligencija od kvazi-pameti i
mrsomudije ? (...a i ja kao da ne znam odgovor...)

Koga ti uopste mislis da sa tom i takvom demagogijom mozes da veslas na ovom forumu ?

Citat:
Danas sam bio na pivu sa jednim prijateljem koji radi Outsourcing u Makedoniji za jednu firmu iz San Diego, CA, prirodom svog posla dosta cesto
putuje za USA, tako je bio i sad skoro pre jedno nedelju-dve se vratio. Kaze da niste malo pukli vec da ne mozete da se saberete sta vam se desava.
Jos malo pa ce biti vise onih bez posla u odnosu na one koji rade.


Ma, rasulo bate...traktori natovareni sa najosnovnijom imovinom hrle u nepreglednoj koloni prema Meksiku i Gvatemali, a malobrojni koji
jos nisu izgubili nadu cekaju u dugim redovima za vize za Makedoniju.Sta kaze prijatelj - vuku li ga za rukav da im brze-bolje sredi
vizu preko veze ?

U regionu su sa ovog foruma osim mene i jos dvoje ljudi (javljali su se u temama). Sa jednim od njih sam upravo juce bio na lakoj veceri/kafi,
a sa drugim pre par meseci se upoznao i popio po pivo. Koliko sam uspeo da ukapiram, nikome od njih ova situacija ni priblizno ne izgleda kao
katastrofa. Stavise, sklon sam proceni da se ni jednom od nas trojice nije desilo nista osim naredne stepenice realnog i opipljivog licnog
prosperiteta.

Citat:
Cene kuca padaju i dalje.


Nije ni prvi ni poslednji put da su cene kuca padale. Padale su i 1987-me, pa sta ?

Citat:
Kuca (drvena koliba)


Bez solidne pecine i vatrice na ognjistu nema nista, neka prica ko sta hoce.

Citat:
...koja je bila preko 300.000 US$, sad se moze kupiti za 160.000US$ ako se plati odmah.


Ima ih koji sada najvise i kupuju. Ali...cekaj, ...dobro se setih...ne bese li ti licno kibicer po profesiji, sa naglasenim instiktima
za profit u okolnostima tudjeg stradanja i tudje muke ? Malo mi je cudno da se bas ti nadje da jadikujes nad sudbinom onih koji su izgubili.

Citat:
A White trash-a koliko ti volja, j*eben ti taj sistem.


Bas vala. Kad se samo setim Siptara na autobuskoj stanici u Tetovu, podju mi suze na oci kad pogledam unaokolo.
Ipak, najteze mi pada kad pomislim za kime si trckarao po Iraku, Avganistanu....gade ti se, a nemas izbora. I cujem - opet
bi za njima u Libiju, samo te kopka kad ce da te pozovu ? Tuzno da ne moze tuznije biti.

Citat:
Pazi milanche da i ti ne ostanes bez gaca.


Sa gacama ili bez gaca....

...isti q*rac

...ili ga imas ili ga nemas.

Sa iskustvom iz ove lige, prakticno mogu da padnem s Marsa u bilo koji deo civilizovanog sveta, go kao Schwartzenegger u Terminatoru u
onaj bar, i da u kratkom roku cistom igrom skockam svoje mesto.

No, da ne ostanem bez gaca uglavnom brinu drugi...zbog realne opasnosti od izbijanja ociju.

Diskusiju oko ove uze problematika smatram zavrsenom. Ostaj mi dobro...i good luck u nalazenju neke druge zabave.
Mislim da ces ubuduce jako retko dobijati od mene ovoliko paznje.


[Ovu poruku je menjao milanche dana 02.09.2011. u 06:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
*.205.62.164.robi.com.mk.



+228 Profil

icon Re: Zanimljiva analiza pada i posledica pada USA manufakture02.09.2011. u 05:51 - pre 154 meseci
Milanche, nemoj da se nerviras.
Znam da je istina bolna, ali sta cu ti ja. Mozes ti da nastavis da pises romane i tako pokusas da izvrtis istinu. Mozes i da nastavis da dugim referatima zamajavas citaoce, mozda ce neko prihvatiti tvoju pricu.
Budi mi pozdravljen.

P.S. U vezi znanja i profesije samo da dodam sta je moja profesija i cime sam se bavio veceg dela zivota. Mozes pogledati ovde, od toga se u Americi mogu zaraditi milioni, ali to ne znaci da je taj sistem lep.
Pare ne zaradjujem od nekakve sirotinje vec je moj klijent US DoD. I medju samim Amerikancima sa kojima sam radio mozes cuti da se zale na sistem, ali to ne znaci da mi ne mozemo kvalitetno i posteno pruzati servis svom klijentu. Imam dobar Security Clearance i to je potvrdjeno time sto sam nekoliko puta prosao proveru i nekoliko puta radio za vojsku. Sve to nema nikakve veze, ja ne pokusavam da menjam vas sistem, ali pokusavam da ljudima pokazem da nije dobro verovati u bajke. Ti za razliku od mene pokusavas da prodajes tu bajku, grcevito se boreci da nikako ne spomenes drugu stranu medalje, cat sto vise pokusavas da plasiras neku tezu da to skoro i da ne postoji. Tu je sustinska razlika izmedju nas dvojice.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Zanimljiva analiza pada i posledica pada USA manufakture02.09.2011. u 06:31 - pre 154 meseci
Sve je cool, samo nemoj vise da me prevaspitavas...sve sam shvatio i vise ne treba, sam cu da odem da se suocavam sa bolnom istinom, i
da lupam glavom u zid kako da iz propalog sistema spasem sto se spasti moze.
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
*.205.62.164.robi.com.mk.



+228 Profil

icon Re: Zanimljiva analiza pada i posledica pada USA manufakture02.09.2011. u 08:56 - pre 154 meseci
Citat:
milanche: Sve je cool, samo nemoj vise da me prevaspitavas...sve sam shvatio i vise ne treba, sam cu da odem da se suocavam sa bolnom istinom, i
da lupam glavom u zid kako da iz propalog sistema spasem sto se spasti moze.


Da li si shvatio, videcemo po daljim komentarima. Ne mogu ovako na casna rec da ti verujem, mnogo si bio zaglibio da bi se tek tako preko noci popravio.

P.S. Kad pises o necemu spomeni lose i dobre strane necega, tako cemo dobiti konstruktivnu diskusiju.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hfc.comcastbusiness.net.



+1001 Profil

icon Re: Zanimljiva analiza pada i posledica pada USA manufakture02.09.2011. u 22:26 - pre 154 meseci
Pa, bice, bice...samo moras jos maaalcice da se strpis.

Najbolje je da stanes u red, jer je podugacka lista onih koji su me ucili da mislim, opazam, i rezonujem, treba sve to
opsluziti, neke od njih cak i lebom naraniti.

Ali, za jednu stvar ne moras da se brines - sta mi god ne bude bilo jasno u vezi USA, a hocu bas onako realno iz prve
ruke da saznam, znam koga cu da pitam.

P.S. Postoji mogucnost da uskoro padne na nekoj novoj temi i jedno foto svedocanstvo o San Diego-u gradu koji je
prs'o da se ne zna. @rikelme kaze da je spreman da stavi svoj zivot na kocku i da ode sa mnom u taj karakazan bede
i nevolje.
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
*.205.62.164.robi.com.mk.



+228 Profil

icon Re: Zanimljiva analiza pada i posledica pada USA manufakture03.09.2011. u 01:39 - pre 154 meseci
Citat:
milanche

Ali, za jednu stvar ne moras da se brines - sta mi god ne bude bilo jasno u vezi USA, a hocu bas onako realno iz prve
ruke da saznam, znam koga cu da pitam.


Mozes ti da nastavis da obmanjujes ljude, ja cu biti tu pored da te koregujem da ne zastranis mnogo. Posebno cu paziti da ne pocnu da ti veruju mnogo. Inace na moju veliku radost, na slicnoj temi o Americi nisi nasao mnogo pristalica koji se odusevljavaju onim sto ti propagiras.

Citat:
P.S. Postoji mogucnost da uskoro padne na nekoj novoj temi i jedno foto svedocanstvo o San Diego-u gradu koji je prs'o da se ne zna. @rikelme kaze da je spreman da stavi svoj zivot na kocku i da ode sa mnom u taj karakazan bede i nevolje.


Kad si ostao bez teksta, normalno je da pocnes da lepis slicice. mozes ti sad da se ligavis ovde kao dete koje nije privuklo paznju svih i da pokusavas da i dalje budes interesantan. Slobodno, samo pici. Ti ces opet da lepis slike nekih jahti i drvenih koliba od 500.000US$, nije problem, ali ne odusevljavaju se svi time. Ja cu da lepim slike one druge Amerike (kao kontra argumentacija tebi), mogu da dodam i malo slika iz Evrope, moze i malo sa mora u kojem se kupaju ljudi (nesto neshvatljivo za Amerikance).

Budi pozdravljen i ne brini, druzicemo se mi jos ovde na ovom forumu.

 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hfc.comcastbusiness.net.



+1001 Profil

icon Re: Zanimljiva analiza pada i posledica pada USA manufakture03.09.2011. u 03:44 - pre 154 meseci
Jeste, samo imas jedan presudno bitan problem:

sto nisam jedini koji ima prilike da vidi to isto, i cela prica nije 'moja rec protiv tvoje reci'.

Sa ES-a je najmanje jedno stotinak clanova foruma, od cega nekoliko sadasnjih i bivsih moderatora imalo zivu
priliku da doputuje, vidi, ostane, radi i (masa njih) da potvrdi validnost mojih zakljucaka.

Opsti zakljucak sa "Kakav je zivot u Americi" je da - ko je bio, najvise i hvali.

E, sad - slobodan si da branis svoje sopstveno misljenje, i po cenu rizika da te ljudi belo gledaju. Uopste necu da te ometam
u tome.

BTW - da te malo drzim u okvirima prostih istina (jer sa njima ocigledno imas velikih problema, pa odatle sve
promasaje u ostalim procenama) Amerikanci se kupaju u moru kako u Meksickom Zalivu (Galveston,TX je vrlo popularna
lokacija) kao i bilo gde na Floridi, Georgia-ji, cak i do North Carolina-e. Takodje, krajnje jeftin je i odlazak u Cancun,
Puerto Vallarta, Baja California (u Meksiku).

Sto se slika druge Amerike tice - neshvatljivo je kako uspevas da ne shvatis najprostiju stvar - niko nikada nije rekao
da te druge Amerike nema. Receno je samo da pojedinac ima apsolutnu i realnu slobodu da ga to ne tangira, niti
da dolazi u dodir (za razliku od recimo Srbije, gde taj izbor nemas ni sa 100 milijardi na bankovnom racunu).
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zanimljiva analiza pada i posledica pada USA manufakture03.09.2011. u 09:45 - pre 154 meseci
Apropo "krize", suludo je ocekivati da bilo koja stvar funkcionise beskonacno dugo u stanju "punog gasa".
Vremena se mijenjaju i s vremena na vreme je potrebno promjeniti paradigmu i izvrsiti promjene na masini da bi se prilagodila novim uslovima.
Kao sto i automobil mora nekad u servis - tako se i drzave moraju "servisirati". Naravno, da dok traje promjena motora - automobil ne moze bas da juri po putu, nego se prljaju ruke u garazi.

S tim u vezi:
Citat:
konislav: Cene kuca padaju i dalje. Kuca (drvena koliba) koja je bila preko 300.000 US$, sad se moze kupiti za 160.000US$ ako se plati odmah.

Ako se ova pojava posmatra kao feed-back mehanizam na desavanja u privredi i trzistu i kao odgovor na krizu, (a nema razloga da se ne posmatra tako), onda je upravo ova cinjenica krucijalni dokaz vitalnosti te nacije i spremnosti da se bori sa problemima.
Na obican poremecaj na trzistu njima treba nekoliko dana do nekoliko mjeseci da odreaguju promjenom cijena i da isprate zbivanja na trzistu.

A pogledajte npr. nebeski narod i njegovu vitalnost i prilagodljivost: potrebno je 5 godina ratovanja, 10 godina potpune izolacije, bombardovanje zemlje, potpuno rasulo svega i svacega, dovodjenje 95% stanovnistva na ivicu bijede - da bi cijene nekretnina pocele polako da razmisljaju o korigovanju na dolje. Whoa! - dok ovdje proradi povratna sprega na sadasnju krizu, svijet ce utom da prodje kroz jos 5-6 perioda blagostanja i 5-6 perioda krize. Nebeski narod ima trzisne reflekse poput matorog konja na samrti koji se napio rakije pa legao u jarak pored puta da crkne.

Svaka cast Amerima. Dok god kod njih cijene nekretnina na mjesecnom nivou skacu gore-dolje 20% - sve je u najboljem redu.
Kad im cijene nekretnina budu stabilne po 20 godina, bez obzira da li ljudi jeli po restoranima ili kontejnerima - onda cu mozda staviti prst na celo i zapitati se jesu li oni normalni.
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
*.205.62.164.robi.com.mk.



+228 Profil

icon Re: Zanimljiva analiza pada i posledica pada USA manufakture03.09.2011. u 13:52 - pre 154 meseci
@milanche
@Odin D.

Nije realno praviti komparaciju izmedju Amerike i Srbije. Ako time zelite da date na znacaju snagu i lepotu Amerike, onda je to smesno, to je kao da izadjete na ulicu, pronadjete neko dete i onda nad njim demonstrirate svoje znanje i snagu. Meni to deluje nastrano.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Zanimljiva analiza pada i posledica pada USA manufakture03.09.2011. u 15:57 - pre 154 meseci
Citat:
konislav
Nije realno praviti komparaciju izmedju Amerike i Srbije. Ako time zelite da date na znacaju snagu i lepotu Amerike, onda je to smesno, to je kao da izadjete na ulicu, pronadjete neko dete i onda nad njim demonstrirate svoje znanje i snagu. Meni to deluje nastrano.

Konislave, ameriku si video samo na slici, prestani sa tim komentarima, nemoj više da se blamiraš ovde.
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
*.205.62.164.robi.com.mk.



+228 Profil

icon Re: Zanimljiva analiza pada i posledica pada USA manufakture03.09.2011. u 22:00 - pre 154 meseci
@ventura

Sto li si se ti vracao iz Amerike? Mozda ces opet da nam das neko demagosko objasnjenje kao kad si "naucno" objasnjavao isplatljivost iznajmljivanja stana.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Zanimljiva analiza pada i posledica pada USA manufakture03.09.2011. u 23:45 - pre 154 meseci
Imao sam taj luksuz da sam mogao da se vratim.
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
*.205.62.164.robi.com.mk.



+228 Profil

icon Re: Zanimljiva analiza pada i posledica pada USA manufakture04.09.2011. u 03:12 - pre 154 meseci
To je nesto u ovom stilu. Orginalnost ti je ravna nuli, ne mora ni da progovaras, a vec znamo da ces nesto da demagogises.
Sta od onog sto sam napisao o Americi ne odgovara istini? Bas bi me zanimalo da nam ti kazes kako si ti video Ameriku, ali bez demagogije.
Imam i ja luksuz da se ovde zajebavam i da zivim bolje od 2/3 Amerikanaca, ali to nije tema diskusije.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zanimljiva analiza pada i posledica pada USA manufakture04.09.2011. u 08:24 - pre 154 meseci
^ Pa da, u pravu si. Evo i Mrkonjicu je sigurno bolje ovdje nego sto bi mu bilo u Ameriki. Koji bolji dokaz od toga nam treba da je Amerika pukla...

[Ovu poruku je menjao Odin D. dana 04.09.2011. u 09:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Zanimljiva analiza pada i posledica pada USA manufakture04.09.2011. u 08:47 - pre 154 meseci
Citat:
konislav: To je nesto u ovom stilu. Orginalnost ti je ravna nuli, ne mora ni da progovaras, a vec znamo da ces nesto da demagogises.

Mislio sam da sam završio sa objašnjavanjem zašto ja nisam dobar primer upravo na toj temi, ali očigledno je nekim ljudima to potrebno nacrtati. Možeš da priupitaš i Miškovićevog sina zašto se nakon studiranja u USA vratio u Srbiju... Sigurno je video mnogo white trasha tamo i uplašio se da će da živi u prikolici, jer je situacija tamo mnogo zajebana...

Citat:
konislav
Sta od onog sto sam napisao o Americi ne odgovara istini? Bas bi me zanimalo da nam ti kazes kako si ti video Ameriku, ali bez demagogije.
Imam i ja luksuz da se ovde zajebavam i da zivim bolje od 2/3 Amerikanaca, ali to nije tema diskusije.

Pitaš šta nije tačno... Ispravnije bi bilo da preformulišeš pitanje, pa da pitaš šta je tačno, pošto o americi znaš koliko i moja pokojna baba koja takođe nikada nogom nije kročila u istu, a kamoli živela ili radila tamo.

Kao prvo, USA nije zemlja dembelija gde svi žive lepo i gde nema sirotinje (a koja to zemlja jeste). Kao što je milanče već nebrojeno puta pisao, USA je zemlja gde od svog rada možeš vrlo lepo da živiš, a ako ti je stalo i da napreduješ pa i da živiš iznad nekog proseka... Ako nećeš da radiš, ima drugih zemalja gde ćeš bolje da živiš kao neradnik i socijalni slučaj, ali ja se nadam da to nije tema ovde i da to ne može biti nečiji cilj u životu...

Što se tiče posedovanja kuće, mislim da je upravo u USA, čak i sada u ovo najgore vreme kada su cene otišle u nebesa jednom prosečnom radniku najlakše posedovati nekretninu. I dan danas je većina solidnih suburban naselja takva da za 150-200 hiljada dolara možeš da kupiš vrlo lepo kuću za šta će ti mesečna rata biti 800-1000 dolara sa sve property taxom, što je manje od 30% plate jednog nastavnika u osnovnjoj/srednjoj školi (K-12). Dakle sa nekim najobičnijim, može se reći i loše plaćenim poslom, čovek sam sebi može da priušti jako lepu kuću, a još ako ima i suprugu/supruga, utoliko je taj trošak manji...

Pošto zajedljivo navodiš da se u USA za 300.000 dolara dobija drvena brvnara... Ajde napravi malu digresiju na to šta za te pare možeš da dobiješ u Srbiji, a onda napravi još bolju digresiju koliko jedan školski nastavnik mora da radi za to u USA a koliko u Srbiji. Ako nisi voljan da sam sebi skačeš u usta, vrlo rado ću da postujem šta se u Srbiji može kupiti za 210k evra, vs USA za 300k dolara.

Taj white trash za koji znaš sa filmova nije baš tako česta pojava po USA... Tačnije white trash/trailer trash je pojava koja se maltene isključivo sreće u srednjezapadnoj (midwest) i južnoj USA.. Po drugim državama na istoku i zapadu, taj trailer trash ćeš teško negde da sretneš a da to nije na nivou statističke greške...

Gulio si poslove koje nijedan normalan amerikanac nije hteo da prihvati (pa čak i taj treiler trash, toliko im loše ide), nego su unajmili tebe da ideš umesto njih i stavljaš glavu u torbu, zaradio si nešto tamo para i to je ok... Ali brate mili nemoj da filozofiraš ovde o nekakvom biznisu i pameti, jer ti biznisa nisi u životu video, a te lovačke priče "...vec je moj klijent US DoD", mogu možda da ti prođu u Kumanovu, ali ovde ti se ljudi samo smeju na te izjave...
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zanimljiva analiza pada i posledica pada USA manufakture04.09.2011. u 10:24 - pre 154 meseci
Citat:
...vec je moj klijent US DoD.

Ziva istina.
Sjedim ja jedno jutro s neki moji seljaci ispred zadruge i pijemo pivo.
Odjednom ispred nas slece vojni helikopter i iz njega izlazi licno pukovnik Trautman.
Kaze: "Gdje je Konislav?"
Mi mu rekosmo: "On dolazi tek oko 4 popodne, sad spava, moraces da sacekas..."
Kaze on: "Ok", okrenu se ka pilotu i viknu ga: "Gasi bre taj helikopter, oces da probudis coveka!"
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
*.205.62.164.robi.com.mk.



+228 Profil

icon Re: Zanimljiva analiza pada i posledica pada USA manufakture04.09.2011. u 19:05 - pre 154 meseci
Citat:
Mislio sam da sam završio sa objašnjavanjem zašto ja nisam dobar primer upravo na toj temi, ali očigledno je nekim ljudima to potrebno nacrtati. Možeš da priupitaš i Miškovićevog sina zašto se nakon studiranja u USA vratio u Srbiju... Sigurno je video mnogo white trasha tamo i uplašio se da će da živi u prikolici, jer je situacija tamo mnogo zajebana...


Ti zarsio sa objasnjenjem zasto nisi dobar, ali ostalo je secanje da si se bio popeo na onu stvar objasnjavajuci kako je ono sto ti pises jedino ispravno, a onda si se usrao objasnjavajuci kako sve to ne vazi za tebe, ali je odlicno za druge.

Citat:
Pošto zajedljivo navodiš da se u USA za 300.000 dolara dobija drvena brvnara... Ajde napravi malu digresiju na to šta za te pare možeš da dobiješ u Srbiji, a onda napravi još bolju digresiju koliko jedan školski nastavnik mora da radi za to u USA a koliko u Srbiji. Ako nisi voljan da sam sebi skačeš u usta, vrlo rado ću da postujem šta se u Srbiji može kupiti za 210k evra, vs USA za 300k dolara.


Opet lupetas i opet ces posle da objasnjavas kako ne vazi to sto si pisao.

Evo ti linkova koliko kostaju montazne kuce u Srbiji pa ti racunaj.

link 1
link 2
link 3
link 4

izaberi koju kucu zelis pa da racunamo koliko vremena treba prosvetnom radniku da to kupi.

Citat:
Taj white trash za koji znaš sa filmova nije baš tako česta pojava po USA... Tačnije white trash/trailer trash je pojava koja se maltene isključivo sreće u srednjezapadnoj (midwest) i južnoj USA.. Po drugim državama na istoku i zapadu, taj trailer trash ćeš teško negde da sretneš a da to nije na nivou statističke greške...


Da li se srece u srednjoj, istocnoj ili zapadnoj Americi nije ni bitno, to je nesto sto se srece u velikom broju u Americi.

Citat:
Gulio si poslove koje nijedan normalan amerikanac nije hteo da prihvati (pa čak i taj treiler trash, toliko im loše ide), nego su unajmili tebe da ideš umesto njih i stavljaš glavu u torbu, zaradio si nešto tamo para i to je ok


Opet lupetas. To sto sam tamo radio je isto ono sto radim i ovde i sto bih radio bilo gde da odem. Tamo sam servisirao elektroniku na generatorima za struju, to radim i ovde. Tamo sam radio inspekciju , nadzor i procenu elektricnih instalacija, to isto radim i ovde.
Ja care nikad ne radim ni jedan posao ako mi se ne svidja, nebitno koja je para u pitanju i svaki posao koji radim za pare radio bih i bez para, ako mi je tako drago i ako neko svojim ponasanjem zasluzi. Ako mi se neko ne dopada kao covek (kao karakter), ne prihvatam posao, ma koliko taj neko bio voljan da plati.

Bio sam ja prosle godine u Afganistanu, plata je bila dobra (oko 70000 godisnje), napustio sam za mesec dana. Jednostavno nije mi se dopala firma i organizacija posla. Ne mozes ti to da razumes, ali meni nisu pare nesto sto je presudno u zivotu.

Citat:
Ali brate mili nemoj da filozofiraš ovde o nekakvom biznisu i pameti, jer ti biznisa nisi u životu video, a te lovačke priče "...vec je moj klijent US DoD", mogu možda da ti prođu u Kumanovu, ali ovde ti se ljudi samo smeju na te izjave...


E moj sabane, ti ces meni da pricas o poslu. To sto si iznajmio neku kanclariju u nekom boljem poslovnom centru i nasao dva - tri jadnika da ti pisu softver za neku sitnu paru, daje ti pravo da prodajes m*uda za bubrege ovde.
Te poker masine koje pravis sam ja sklapao i programirao kad si ti mislio da su to masine za americke krofne.
Pogledaj sta sam ja radio ovde, pa se posle javi i kazi mi koliko firmi znas na ovim prostorima koji proizvode tu vrstu elektronike i mogu pruziti tu vrstu servise ili usluga, a da ne ugradjuju gotove kontrolere vec koji su razvili svoju elektroniku, koji su imaju svoj razvoj i da ne nabrajam vise, jer je to za tebe nesto misticno sto nikad neces moci da shvatis. O visini zarade mzemo dodatno da pricamo.

U Kumanovu nemam potrebu da pricam, tamo me ljudi poznaju i nemam potrebu da im objasnjavam elementarne stvari. Vi mozete da se smejete, ali koliko mogu zakljuciti to je posledica vaseg neznanja i neinformiranosti.
Evo ti u prilogu kopijaa moje legitimacije, pa citaj ko me je placao i za koga sam radio.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
*.205.62.164.robi.com.mk.



+228 Profil

icon Re: Zanimljiva analiza pada i posledica pada USA manufakture04.09.2011. u 19:17 - pre 154 meseci
Citat:
Odin D.: Ziva istina.
Sjedim ja jedno jutro s neki moji seljaci ispred zadruge i pijemo pivo.
Odjednom ispred nas slece vojni helikopter i iz njega izlazi licno pukovnik Trautman.
Kaze: "Gdje je Konislav?"
Mi mu rekosmo: "On dolazi tek oko 4 popodne, sad spava, moraces da sacekas..."
Kaze on: "Ok", okrenu se ka pilotu i viknu ga: "Gasi bre taj helikopter, oces da probudis coveka!"


Nisi ti bio samo na pivo sa ortacima, povuko si ti nesto jace.
Treba li ovo sto si napisao da bude smesno ili treba da zvucis pametno?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zanimljiva analiza pada i posledica pada USA manufakture

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 18882 | Odgovora: 87 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.