Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Placanje clanstva preko tekuceg racuna

[es] :: E-Poslovanje :: Placanje clanstva preko tekuceg racuna

[ Pregleda: 2123 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kapama
Programer, Banka
Beograd, Srbija

Član broj: 288012
Poruke: 24
195.178.63.*



+2 Profil

icon Placanje clanstva preko tekuceg racuna29.08.2011. u 12:08 - pre 154 meseci
Ok, treba mi odgovor na jedno konkretno pitanje ako ima neko da je upucen u ovu tematiku. Zapocinjem sajt na kome ce se placati mesecna clanarina. Uplate clanarine treba da vrse fizicka lica. Da li ja mogu takodje kao fizicko lice da otvorim tekuci racun u nekoj banci, dam njima broj tekuceg racuna i oni jednostavno vrse uplate na taj moj racun. E sada ako je uopste moguce ovo prvo pitanje imam jos potpitanja:

1)Da li je izvodljivo da ja njima kazem koji poziv na broj da stave, oni ga upisu prilikom uplate i ja onda znam tacno ko mi je uplatio prema pozivu na broj?

2)Da li je moguce da na racun jedne banke za koju se odlucim oni vrse uplatu preko saltera bilo koje banke?

3)Da li postoji mogucnost da mi neko u banci pravi problem zbog tih cestih uplata u smislu, ko i zasto mi tako cesto uplacuje novac, to jest da me recimo negde prijave da imam neke neoporezovane prihode. Ceo proces bi se odvijao u Srbiji inace i ja i clanovi bi bili i vrsili uplate preko banaka u Srbiji.

Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

igorv
Igor Vujovic
Beograd

Član broj: 70222
Poruke: 68
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: objengine.com


+4 Profil

icon Re: Placanje clanstva preko tekuceg racuna29.08.2011. u 15:48 - pre 154 meseci
Moze.

1. treba da se raspitas koja banka ispisuje podatak "Poziv na broj" na svom ebankingu, posto znam nekoliko banaka koje uopste taj podatak ne ispisuju (valjda pretpostavljaju da fizickim licima ne treba).

2. da, tako je po defaultu

3. pa jeste malo nelegalno :) , ali ako ne predjes neke velike iznose niko te nece juriti, a posle ako promet naraste otvori firmu.
Takodje moras da vodis racuna da se sve te uplate sabiraju sa tvojim ostalim prihodima i da treba da se plati porez na ekstra prihod ili tako nesto ako predjes 1,7 miliona dinara godisnje (za ove iznose nisam siguran, nek me neko ispravi)
 
Odgovor na temu

kapama
Programer, Banka
Beograd, Srbija

Član broj: 288012
Poruke: 24
195.178.63.*



+2 Profil

icon Re: Placanje clanstva preko tekuceg racuna30.08.2011. u 13:13 - pre 154 meseci
Ok, super! Hvala puno na jasnom i konkretnom odgovoru!
 
Odgovor na temu

piktor

Član broj: 70814
Poruke: 15
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Placanje clanstva preko tekuceg racuna30.08.2011. u 17:45 - pre 154 meseci
1) i neko pametan izmisli trajni nalog. svaka banka ga ima. savetuj sve clanove da otvore trajni nalog i miran si i ti i oni.

2)i neko pametan izmisli kliring-medjubankarsko poravnanje

kada napises instrukcije za uplate (a one sadrze tvoj racun na koji zelis da ti uplacuju, poziv na broj i iznos), svako ko ti uplacuje moze da bira sa kog racuna (banke) ce ti uplatiti. u principu, tebe to u pocetnoj fazi ne interesuje sa koje banke oni uplacuju.
kada se biznis razvije i otvoris firmu, i kada budes imao veci broj uplata, broj uplata ti moze biti dobar instrument za banke, u slucaju da trazis neki njihov proizvod za svoju firmu. sve u svoje vreme


sto se tice ebankinga, najbolje ti je da ti za sebe uzmes ebanking i pratis uplate. velika vecina banaka nudi ebanking gde se upisuje poziv na broj i prikazuje na izvodima i na promenama po racunu. lakse ce ti biti i kasnije da pratis ko ti je sve uplatio. takodje, putem ebankinga mozes da eksportujes podatke u neku svoju aplikaciju (pretpostavka je da imas neku aplikaciju koja evidentira sve uplate clanarine i prati aktivnost clanova i tome slicno) i sebi olaksas dalji rad.


sto se tice legalnosti, nelegalno je da ti kao fizicko lice primas uplate clanarine, a nemas nikakvu organizaciju kojom bi pokrio te prilive i clanarinu. ako su ti veci iznosi i veci broj uplata, moj savet ti je da otvoris firmu.oko firme postoji veci broj postova na forumu, pa mozes malo guglati i pronaci dosta informacija.
 
Odgovor na temu

kapama
Programer, Banka
Beograd, Srbija

Član broj: 288012
Poruke: 24
195.178.63.*



+2 Profil

icon Re: Placanje clanstva preko tekuceg racuna01.09.2011. u 08:42 - pre 154 meseci
Ok, sada mi je to sve puno jasnije. Hvala na veoma korisnim odgovorima!
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: Placanje clanstva preko tekuceg racuna

[ Pregleda: 2123 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.