Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potreban savet za gips karton ploče

elitemadzone.org :: TechZone :: Potreban savet za gips karton ploče

[ Pregleda: 2998 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SStudio

Član broj: 254071
Poruke: 586



+308 Profil

icon Potreban savet za gips karton ploče30.08.2011. u 16:21 - pre 154 meseci
Imam jednu prostoriju koju bi trebalo da renoviram i izbor je opet pao na GK ploče.
Za razliku od dosadašnjih prostorija koje sam uradio ova je najveća, 5,5 x 4,5m
Zidovi nisu problem ali mi je potreban savet oko montaže plafona.

Šta se konkretno koristi kako bi se konstrukcija lepo učvrstila, s obzirom da su svi CD i UD profili 3m ( barem oni koje ja mogu da nabavim u radnjama )
Ima li nekih dodatnih nosača ili elemenata koji se postavljaju kako bi se cela površina plafon montirala, i dobila potrebna dužina tjs širina?
Hvala unapred
Kada imas cekic sve ti lici na ekser
Simplicity is the ultimate sophistication.
 
Odgovor na temu

maky381
strujamen

Član broj: 234314
Poruke: 35
*.dsl.iskon.hr.



Profil

icon Re: Potreban savet za gips karton ploče30.08.2011. u 20:04 - pre 154 meseci
trebaju ti direktni odstojnici,možda križne spojnice ..... kako se šta montira,koliki je razmak između nosača i druge detalje oko montaže trebali bi biti u tehničkim katalozima u svakoj trgovini gdje se kupuju limeni profili i oprema za gipskartonske ploče...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9513
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Potreban savet za gips karton ploče31.08.2011. u 08:11 - pre 153 meseci
Potraži kataloge, pdf dokumente, slike i uputstva na http://www.knauf.rs/ i na http://www.rigips.rs/ Takođe potraži i internacionalne sajtove ovih proizvođača. Ima mnogo video klipova na YouTube, takođe.

Ukratko, princip spuštenih plafona (kako se u prakci nazivaju) je u sledećem.
1. Prvi roštilj od CD profila, koji se posebnim elementima, takozvanim visilicama kači na krov, ili na betonsku ploču, ili na grede, tj. na bilo šta iznad.Ovaj roštilj mora biti potpuno horizontalan. Visilice su tako konstruisane da omogućavaju laku nivelicuju.
2. Drugi roštilj od CD profila koji se posebnim spojnicama spaja za ovaj prvi (ili se šrafi). Drugi roštilj se postavlja u dimezijama koje odgovaraju dimenzijama GK ploča. Takođe, za ovaj roštilj se postavljaju UD profili u zidove.
3. Postavljanje termičke izolacije i parne brane, ukoliko je predviđeno.
4. GK ploča odozdo. Veoma zahtevan i komplikovan posao za ne-profesionalca

Beogradska stovarišta koja trguju GK pločama su uglavnom dobro snabdevena svim nevedenim elementima (CD, UD, spojnice, visilice, odstojnici ...)
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

SStudio

Član broj: 254071
Poruke: 586



+308 Profil

icon Re: Potreban savet za gips karton ploče31.08.2011. u 11:07 - pre 153 meseci
@Maky Hvala za ove pomenute spojnice

Ove sajtove sam prelisatao još ranije ali u svim onim pdf fajlovima nisam našao ništa što ima veze za "produžavanjem" profila.
Pregledaću opet visilice sam video u nekoj sekciji, ali ako je obavezno da ide sa duplom konstrukcijom ne odgovara jer onda baš gubim na visini prostorije.
Kada imas cekic sve ti lici na ekser
Simplicity is the ultimate sophistication.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9513
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Potreban savet za gips karton ploče31.08.2011. u 11:13 - pre 153 meseci
Citat:
SStudio:.. ali u svim onim pdf fajlovima nisam našao ništa što ima veze za "produžavanjem" profila.
Pregledaću opet visilice sam video u nekoj sekciji, ali ako je obavezno da ide sa duplom konstrukcijom ne odgovara jer onda baš gubim na visini prostorije.


Za produžavanje CD profila tj. spajanje jednog sa drugim postoje standarni elementi.

Naravno ne mora sa duplom konstrukcijom. Dupla konstrukcija se uglavnom koristi kad se pravi plafon, na primer ispod krovne konstrukcije, kad nema ploče iznad. Ako imaš ploču, (koja je dovoljno dobro iznivelisana tj. horizontalna) možeš da radiš samo "oblaganje" betonske ploče GK pločom. To se u principu najčešče radi zbog termičke izolacije, i eventualno, umesto malterisanja / gletovanja. Onda ide roštilj direktno na betonsku ploču i na to idu ploče. Identično kao i oblaganje zidova, s tim što se roštilj mora na više mesta učvrstiti na betonsku ploču distancerima.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

SStudio

Član broj: 254071
Poruke: 586



+308 Profil

icon Re: Potreban savet za gips karton ploče31.08.2011. u 22:19 - pre 153 meseci
Hvala na odgovorima, sutra ću do radnje da vidim šta ima tamo.
U katalozima ima svega i svačega dok je ponuda drugačija.
Kada imas cekic sve ti lici na ekser
Simplicity is the ultimate sophistication.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Potreban savet za gips karton ploče

[ Pregleda: 2998 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.