Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kolike snage treba biti generator vjetrenjace?

[es] :: Elektronika :: Kolike snage treba biti generator vjetrenjace?

[ Pregleda: 1659 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dean25
Dean Katic
Graz

Član broj: 78052
Poruke: 18
*.adsl.highway.telekom.at.



Profil

icon Kolike snage treba biti generator vjetrenjace?11.09.2011. u 18:58 - pre 153 meseci
Pozdrav ljudi,

imam jedno pitanje koje me muci vec duze vremena:

- Koje snage (u Watt-ima) treba biti generator vjetrenjace (optimalni uslovi), da bi se mogao uredjaj od 6kW (preko akumulatora i invertera) snabdjevati?

Da li to ide: Koliki je potrosac, toliki treba biti i generator...ili kako?


Dajte mi neki savjete kako da preko te uboge vjetrenjace snabdjevam ovaj uredjaj (u prosjeku radi 6h/dan)


Nemojte mi samo odgovarati: "Skup ti je generator, skupa ti je vjetrenjaca..." Sto se novaca tice, nije problem. Problem je samo to moje pitanje )


Hvala svima koji pomognu xD


Pozdrav
 
Odgovor na temu

ZAS011
Uzgajivač šargarepe izakuće
Vanuatu

Član broj: 288510
Poruke: 4543

ICQ: 8713400
Sajt: www.justfuckinggoogleit.c..


+530 Profil

icon Re: Kolike snage treba biti generator vjetrenjace?11.09.2011. u 18:59 - pre 153 meseci
Imas TOP-ovanu temu pa tamo pitaj.
--
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.adsl-a-6.sezampro.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Kolike snage treba biti generator vjetrenjace?12.09.2011. u 06:07 - pre 153 meseci
to sve zavisi koji je uredjaj u pitanju, i da li je jedan ili vise njih, na to treba dodati gubitke na pretvaracu , stepen efikasnosti generatora , koliki je godisnji prosek brzine vetra, koliko sati dnevno duva vetar i kojom brzinom, koliko efikasno ces puniti baterije (koliko ce baterija da proguta energije koju proizvede genrator) to ti zavisi od toga koji i koliki akumulator ces staviti, i jos mnogo toga ce da utice na odgovor..

drugo , po brzini vetra i ostalim navedenim parametrima treba da odaberes odgovarajuci generator sa odredjenim karakteristikama.... najbolje bi bilo podici merni stub da stoji godinu dana pa da se vide svi parametri... naravno treba meriti i temperaturu i vlaznost vazduha i padavine i vazdusni pritisak pored brzine i pravca vetra...

ako mislis ovako odoka , onda treba da je snage 15KW plus ( koliko duva vetar po danu u decimalnom zapisu pomnozeno sa 6KW. ) to ti je jako grub proracun i moze te kostati mnogo vise generator par kilovata vece snage od potrebne nego da izvrsis sva neophodna merenja, da ne pricam da za veci generator treba i veca elisa i jaci noseci stub, pa ti sve to dodatno pravi trosak...
 
Odgovor na temu

Slobodan čovek

Član broj: 284736
Poruke: 1307
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+40 Profil

icon Re: Kolike snage treba biti generator vjetrenjace?12.09.2011. u 11:45 - pre 153 meseci
Znam da ovo nije odgovor na tvoje pitanje ali, mnooogo jeftinije, jednostavnije i pouzdanije bi ti bilo da jednostavno uzmeš neki agregat.

Osim ukoliko trebaš da napajaš taj uređaj u dugom vremenskom periodu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Kolike snage treba biti generator vjetrenjace?

[ Pregleda: 1659 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.