Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

U Parizu zabranjene javne molitve na ulicama

elitemadzone.org :: MadZone :: U Parizu zabranjene javne molitve na ulicama

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6880 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vlada131
Niš

Član broj: 222787
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+168 Profil

icon U Parizu zabranjene javne molitve na ulicama17.09.2011. u 11:42 - pre 152 meseci
Citat:
Zabranjene molitve na ulicama Pariza

Obavljanje molitvi više neće biti moguće na ulicama Pariza zbog procene francuskih vlasti da se njima krši princip sekularizma.
Zabrana bi mogla biti proširena i na ostatak Francuske


Zabrana je stupila na snagu nakon što je francuski ministar unutrašnjih poslova Klod Gean upozorio da će biti upotrebljena sila protiv muslimana i pripadnika bilo koje druge veroispovesti ukoliko ne budu poštovali novi zakon, čiji je cilj da javna mesta u prestonici ostanu sekularna.

"Moja odlučnost neće biti poljuljana po pitanju sprovođenja zakona. Molitva na ulici nije dostojanstvena verska praksa i krši principe sekularizma", rekao je francuski ministar dnevniku "Figaro" i najavio da bi zabrana mogla biti proširena i na ostatak Francuske "posebno na mediteranske gradove Nicu i Marsej, gde "problem" postoji".

"Ulice su za vožnju a ne za molitvu", naglasio je Gean nakon diskusije, koja je prethodila usvajanju zakona.

U decembru prošle godine lider stranke desnog centra "Nacionalni front" Marin le Pen izazvala je kritike svojim poređenjem muslimanske molitve na ulicama Pariza sa "nacističkom okupacijom, samo bez tenkova i vojnika". Prema rezultatima ankete, više od polovine simpatizera krajnje desnice saglasno je sa ovim stavom Le Penovom.


Nemaju gde da se mole

Muslimani u nekoliko oblasti u Parizu mole se na ulicama izvan džamija zbog nedostatka prostora. Prema sporazumu, koji je potpisan tokom protekle sedmice, vernici će moći da, u očekivanju izgradnje veće džamije, koriste velike prostorije jedne vatrogasne stanice.

Muslimanski sveštenik iz jedne od pariskih džamija Šeik Muhamed Salah Hamza rekao je da će poštovati novi zakon, ističući da "oni nisu stoka" i da nije potpuno zadovoljan novom lokacijom. On je izrazio strahovanje da će vernici i dalje nastaviti da odlaze u manje džamije.


http://www.vesti-online.com/Ve...jene-molitve-na-ulicama-Pariza
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: U Parizu zabranjene javne molitve na ulicama17.09.2011. u 13:55 - pre 152 meseci
Da se ne lazemo... taj vid "molitve" je po najmanje molitva, a po najvishe ispoljavanje sile, propaganda, i pritisak na okolinu da se i oni koji nisu deo te price, ukljuce, cisto da "neodskacu" jer su "svi" oko njih takvi...

Da ne govorimo da je u pitanju maltretiranje svih onih koje zabole za islam i njihove molitve. :)
Nego sta su Francuzi cekali do sad? Ta praksa idenja na k* ostatku neislamske zajednice, i namernom blokiranju njihovih zivota, postoji vec vishe od deceniju.

Isalm, religija mira (i tolerancije)... jes' vala. :)

P.S. Nek zakupe stadion ili odu van grada na neku poljanu... pa nek' se mole do sutra ako treba. Al' to nije in, kad ih niko ne vidi...

[Ovu poruku je menjao a1200 dana 17.09.2011. u 15:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: U Parizu zabranjene javne molitve na ulicama17.09.2011. u 15:54 - pre 152 meseci
Ako im se ne sviđa, neka se vrate odakle su došli. Ni ja se ne molim javno na ulicama, niti bilo koji pripadnik druge vere, e pa neće vala ni ovi.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: U Parizu zabranjene javne molitve na ulicama17.09.2011. u 15:56 - pre 152 meseci
Ja ih nisam video da se mole na ulici ni u Istanbulu...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: U Parizu zabranjene javne molitve na ulicama17.09.2011. u 16:03 - pre 152 meseci
Ja sam za to da se svakome da pravo da se moli gde hoće, pa i na ulici tj. na trotoaru pod uslovom da ne ometa saobraćaj i da direktno ne uznemirava prolaznike (da ih ne poziva na molitvu i da ih ne kritikuje što se ne mole sa njim).
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: U Parizu zabranjene javne molitve na ulicama17.09.2011. u 16:12 - pre 152 meseci
Onaj napisa:
> Ja sam za to da se svakome da pravo da se moli gde hoće, pa i na ulici
> tj. na trotoaru pod uslovom da ne ometa saobraćaj i da ne smara
> prolaznike.

Ja sam za to da se religije zakonom zabrane i prestane sa
zaglupljivanjem naroda, ali me niko ne pita. Na svu sreću, onaj ko se u
Francuskoj pita, doneo je lep zakon.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: U Parizu zabranjene javne molitve na ulicama17.09.2011. u 16:24 - pre 152 meseci
Citat:
bachi: Na svu sreću, onaj ko se u
Francuskoj pita, doneo je lep zakon.


Jedno po jedno će zabranjivati i uskraćivati ljudska prava dok se budu na krilima mržnje prema različitostima transformisali u nešto nalik onoj Hitlerovoj Nemačkoj od pre malo više od pola veka. Otprilike taj rad.
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: U Parizu zabranjene javne molitve na ulicama17.09.2011. u 16:26 - pre 152 meseci
Citat:
bachi:
Francuskoj pita, doneo je lep zakon.


Zakon bi bio lep kada bi zabranio i ostale molitve. Ovakve selektivne zabrane su ku*ac.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: U Parizu zabranjene javne molitve na ulicama17.09.2011. u 16:56 - pre 152 meseci
Ono, ides ulicom i sretnes nekog blesavog, prekrstis se i kazes "Boze sacuvaj", a zandar ti napise kaznu? Pa moze, samo ce @a1200 da se buni... on bi da zabrani islam a ostali mu bas nekako simpaticni.

i ja sam za to da se "praktikovanje vjere i obozavanja" bozanstava bilo koje vrste izvodi iskljucivo u prostorima predvidjenim za to ili u privatnosti doma. Javno "obozavanje" je nasilje nad ateistima
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: U Parizu zabranjene javne molitve na ulicama17.09.2011. u 17:09 - pre 152 meseci
Da li će onda nakad zabraniti i sveštenim licima da na ulici nose svoju crkvenu "uniformu"?

Glupo je zabranjivati molitve na ulicama, bez obzira o kome je reč. Videćete, u Francuskoj će nekad promeniti taj zakon i dozvoliti molitvu na ulici a to će se desiti kad postanu malo normalnija zemlja.
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: U Parizu zabranjene javne molitve na ulicama17.09.2011. u 17:12 - pre 152 meseci
Jel ima neko link do tog zakona (već ću se nekako snaći sa francuskim jezikom) baš da vidim kako je taj zakon sročen?
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: U Parizu zabranjene javne molitve na ulicama17.09.2011. u 18:21 - pre 152 meseci
@Yolja:

Pa ako svaki dan njih najmanje 1000 izadje, blokira prodavnice, ulaze u zgrade, ulice kojima se krece saobracaj, kao i trotoare, da bi se prekrstili i rekli "Boze sacuvaj"... onda i njih treba zabraniti. Jer je to onda blize demonstracijama i javnom okupljanju koje paralishe normalne tokove nekog drustva, nego bilo kakvoj "molitvi". Nekim cudom druge religije nemaju taj problem...
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: U Parizu zabranjene javne molitve na ulicama17.09.2011. u 18:53 - pre 152 meseci
@ a1200

religija - otrov za mozak...
Za razliku od tebe, ja sam da se zabrani svima svaki vid ispoljavanja vjerskih simbola i "obozavanja" na javnim mjestima a ne samo nekima. To je osnova jednakosti koja bi trebala da je svima cilj. Vjera je osnovno ljudsko pravo i privatna stvar svakog covjeka. Zato i treba da bude u zatvorenom krugu i u namjenskim objektima. Van toga, ni muslimani ni hriscani nema sta da "mitinguju"
Sve ostalo je suplja prica.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: U Parizu zabranjene javne molitve na ulicama17.09.2011. u 19:04 - pre 152 meseci
Citat:
Zabrana je stupila na snagu nakon što je francuski ministar unutrašnjih poslova Klod Gean upozorio da će biti upotrebljena sila protiv muslimana i pripadnika bilo koje druge veroispovesti ukoliko ne budu poštovali novi zakon, čiji je cilj da javna mesta u prestonici ostanu sekularna.


Naravno, izgleda da samo muslimani imaju problem sa tim... a zakon se odnosi na sve religije. Dakle, nije rec o zabrani koja se odnosi samo na islam.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: U Parizu zabranjene javne molitve na ulicama17.09.2011. u 19:08 - pre 152 meseci
Citat:
a1200: @Yolja:

Pa ako svaki dan njih najmanje 1000 izadje, blokira prodavnice, ulaze u zgrade, ulice kojima se krece saobracaj, kao i trotoare, da bi se prekrstili i rekli "Boze sacuvaj"... onda i njih treba zabraniti. Jer je to onda blize demonstracijama i javnom okupljanju koje paralishe normalne tokove nekog drustva, nego bilo kakvoj "molitvi". Nekim cudom druge religije nemaju taj problem...


Ja sam sam upravo ovo ocekivao kada sam bio u Istanbulu. Ono, kad dodje vreme molitve da otprilike sve stane i da krenu masovno da se mole po ulicama i po radnjama.
Desilo se suprotno, u vreme kada pop arlauce sa dzamiije NIKO nije zastao na ulici ili se u radnji bacio na pod. Kome je bilo do molitve isao je u dzamiju.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: U Parizu zabranjene javne molitve na ulicama17.09.2011. u 19:57 - pre 152 meseci
Istanbul je zakon. Sjajan grad i jedno od najprijatnijih iznenađenja.
Bar za onoliko kratko koliko sam ja imao prilike da vidim.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

jandrino jato

Član broj: 282774
Poruke: 72
*.static.kdsinter.net.



+103 Profil

icon Re: U Parizu zabranjene javne molitve na ulicama17.09.2011. u 20:18 - pre 152 meseci
da smo mi to zabranili nas bi mediji celog sveta 21 dana razvlacili po vestima kako smo varvari ali eto ta slobodna demokratska eu moze duple arsine da ima! nema veze trenutno je od 10 dece koje se rodi u fr 8 islamske veroispovesti vidimo se francuzi za 30 god :-)
 
Odgovor na temu

Shomi Li Jones
Student

Član broj: 278521
Poruke: 10
*.static.sbb.rs.



+199 Profil

icon Re: U Parizu zabranjene javne molitve na ulicama17.09.2011. u 20:41 - pre 152 meseci
Kada ti nekom daš državljanstvo ti si mu dao vlasništvo nad državom. Ako oni hoće to da se mole i blokiraju svet, imaju moralno pravo na to, ako im država to zabrani, država ima zakonsko pravo na to ali:
1) Oni će da budu besni jer država nije kako oni hoće a to je 5 miliona ljudi, biće ih više ubuduće a imaju prava da svoje vlasništvo koriste kako god hoće.
2) Oni su glasačko telo koje se može kupiti kuranom.
3) Da smo MI to uradili, sad bi u ime demokratije svaku reku prelazili skelom.

Trebali su misliti kad su uvozili robove. Oni mogu da ih drže siromašnim ali ovi će da se kote ko miševi i za 50 godina ima da se po zakonu svi obavezno klanjaju na ulici.

 
Odgovor na temu

mist
Milos Stanic
Kragujevac

Član broj: 4871
Poruke: 210
*.dynamic.sbb.rs.



+190 Profil

icon Re: U Parizu zabranjene javne molitve na ulicama17.09.2011. u 22:14 - pre 152 meseci
Ovde izgleda ljudi zaboravljaju da u svakom gradu u Srbiji na dan "gradske slave" izađu popovi i vernici i blokiraju saobraćaj šetajući sa jasno istaknutim verskim simbolima, plus onaj na čelu maše kandilom i moli se. Valjda bi trebalo da se mole i ovi u pratnji, ne znam.
A isto se dešava i za božić i za uskrs.

http://www.kgonline.info - Prvi kragujevački portal i forum
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: U Parizu zabranjene javne molitve na ulicama17.09.2011. u 23:07 - pre 152 meseci
Citat:
yolja624
. Van toga, ni muslimani ni hriscani nema sta da "mitinguju"


Zapravo, sloboda veroispovesti ukljucuje i slobodu okupljanja i izrazavanja na javnim mestima ako ljudi to zele, sve dok oni ne ugrozavaju druge sa tim ili krse saobracajne propise.

To spada u osnovne slobode koje su temelj modernih demokratskih uredjenja.

To sto nekog nervira konkretno religija (nebitno koja) je samo trenutni trend - nekoga drugoga nervira nesto drugo (dugokosi, homoseksualci, imigranti, pripadnici XYZ nacije, muzicari odredjenog pravca) i to bi verovatno zeleo da "zabrani _________________ na javnim mestima", a to je siguran pocetak puta u nesto vrlo vrlo lose, sto se vec i desilo u jednoj evropskoj zemlji u 20-tom veku.

Ja sam 100%-tni ateista i smatram da se treba neprestano boriti za sto veci intelektualni razvoj sveta (a, samim tim, i pad uticaja religija) ali ne podrzavam pausalne zabrane ljudima na izrazavanje koje cak u ovom slucaju nije ni govor mrznje.

Francuzi naravno imaju sva prava na ovom svetu da urede svoju zemlju kako god zele, na kraju krajeva - posledice toga, dobre ili lose, ce oni sami snositi i niko drugi.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: U Parizu zabranjene javne molitve na ulicama

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6880 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.