Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sumiranje istih redova u podformi u jedan red

[es] :: Access :: Sumiranje istih redova u podformi u jedan red

[ Pregleda: 1718 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mich07

Član broj: 135235
Poruke: 21



+1 Profil

icon Sumiranje istih redova u podformi u jedan red20.09.2011. u 13:03 - pre 153 meseci
Javlja mi se jedan problem.
u okviru podforme unosi se spisak artikala sa kolicinama. Dozvoljen je upis istih slogova vise puta.
Potrebno mi je da, kada se isti artikal unese drugi put sa nekom kolicinom, ta kolicina sabere sa prvom kolicinom tog artikla i taj artikal prikaze samo jednom sa ukupnom kolicinom.
Unapred hvala na odgovoru!
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+79 Profil

icon Re: Sumiranje istih redova u podformi u jedan red20.09.2011. u 15:21 - pre 153 meseci
Nemas potrebe da prilikom unosa sabiras kolicine. To ces ureaditi kad budes stampao racun, znas ono
SELECT Racun, Artikl, Cena, Kolicina = SUM(Kolicina), IZnos = SUM(Kolicina*Cena) GROUP BY Racun, Artikl, Cena
 
Odgovor na temu

mich07

Član broj: 135235
Poruke: 21



+1 Profil

icon Re: Sumiranje istih redova u podformi u jedan red21.09.2011. u 08:17 - pre 153 meseci
Hvala na odgovoru Zidar.

Mislim da je dobra ideja ako ne i najbolja, samo imam sada problem sa sintaksom u VBA.

Ovaj kod mi radi sada za pojedinacne artikle:
Code:
 Set Rs = db.OpenRecordset("SELECT * FROM tblProdajeStavke WHERE tblProdajeStavke.ProdajaID = " & Forms![frmProdaje_glavna].[ProdajaID])


Probao sam ovo:
Code:
  Set Rs = db.OpenRecordset("SELECT ProdajaID, BarKod, Naziv, sum(kolicina) as kolicina1, sum(prodajnacena * kolicina) as iznos FROM tblProdajeDetalji WHERE tblProdajeDetalji.ProdajaID = " & Forms![frmProdaje_master].[ProdajaID])


medjutim javlja mi gresku
Code:
Run - time error 3112. You tried to execute a query that does not include the specified expression "ProdajaID" as part of the aggregate function. 


Problem je znaci u sintaksi!
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+79 Profil

icon Re: Sumiranje istih redova u podformi u jedan red21.09.2011. u 12:15 - pre 153 meseci
Nedostaje ti GROUP BY. Probaj ovo
Code:

 Set Rs = db.OpenRecordset("SELECT ProdajaID, BarKod, Naziv, sum(kolicina) as kolicina1, sum(prodajnacena * kolicina) as iznos FROM tblProdajeDetalji WHERE tblProdajeDetalji.ProdajaID = " & Forms![frmProdaje_master].[ProdajaID]
& " GOUP BY ProdajaID, BarKod, Naziv " )


Zasto se mucis sa rekordsetima? Da bi odstampao racun ne treba ti OpenRecordset. Moze, ali je bespotrebno komplikovano. Treba ti izvestaj koji se zove rptRacun. Za rptRacun imas record source ovako:

Code:

SELECT ProdajaID, BarKod, Naziv, sum(kolicina) as kolicina1, sum(prodajnacena * kolicina) as iznos
 FROM tblProdajeDetalji 
 GOUP BY ProdajaID, BarKod, Naziv


Nema WHERE. Onda ti treba da pozoves taj izvestaj, ovako:

Code:

DoCmd.OpenReport reportName:= "rptRacun" _
,WHereCondition:= "ProdajaID = " & Forms![frmProdaje_master].[ProdajaID] _
, view:= acNormal


WHERE je prebaceno iz definicije rekordseta u poziv izvestaja.

Kod sa DoCmd stavis na neki dogadjaj i gotovo. Ako nista, ustedeo si trcanje kroz recordset u nekoj petlji, rekord po rekord.

Ako racun izbacujes u neki text fajl, da ga posaljes fiskalnoj kasi, imas izdvojenu temu (TOP) o tome, tu ti mozda trebaju rekordseti, ne znam, to nisam radio.

 
Odgovor na temu

mich07

Član broj: 135235
Poruke: 21



+1 Profil

icon Re: Sumiranje istih redova u podformi u jedan red21.09.2011. u 12:38 - pre 153 meseci
Zidar, jos jednom hvala ti na odgovoru.
Trebala mi je sintaksa sa GROUP BY. Sada mi sve radi.

Inace, mora da se radi sa recordset-ovima jer se podaci salju u tekst fajl za fiskalnu kasu. Za izvestaje vec koristim kod koji si naveo.


 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Sumiranje istih redova u podformi u jedan red

[ Pregleda: 1718 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.