Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Wizz Air - iskustva

elitemadzone.org :: MadZone :: Wizz Air - iskustva

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 50479 | Odgovora: 112 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Wizz Air - iskustva20.09.2011. u 21:44 - pre 153 meseci
Je l' neko leteo, ima li nesto na sta treba paziti prilikom kupovine?
Skriveni troskovi i sl?

Imam neke prijatelje koji bi leteli do Memmingena mozda sa njima.
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Wizz Air - iskustva20.09.2011. u 21:51 - pre 153 meseci
Vredi tacno koliko kosta. Skrivenih troskova ima - sve je trosak osim disanja vazduha. Mesta nisu numerisana (npr.), znaci ono, ko u 83-ci u zlatna vremena. Ako tvojim prijateljima ne smetaju raznorazne ciganije, i bitno im je samo da najjeftinije stignu od tacke A do tacke B, to je to...
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Wizz Air - iskustva20.09.2011. u 21:53 - pre 153 meseci
mislim da se samo prtljag placa 10E ako prelazi neku granicu u tezini. Ona cifra koju ti sajt izbacuje skroz realna. Nema skrivenih troskova. Nisam putovao, trebao sam pa mi je prijatelj koji redovno koristi wiz air Sofija-Venecija rekao to sto upravo napisah.

Sto se tice ciganije... Nije valjda dotle doslo da se placa 200-300E za tih sat vremena zivota
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Wizz Air - iskustva20.09.2011. u 21:57 - pre 153 meseci
Ako si on the budget - klikni Like :)
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Wizz Air - iskustva20.09.2011. u 22:03 - pre 153 meseci
Citat:
boccio: Vredi tacno koliko kosta. Skrivenih troskova ima - sve je trosak osim disanja vazduha. Mesta nisu numerisana (npr.), znaci ono, ko u 83-ci u zlatna vremena. Ako tvojim prijateljima ne smetaju raznorazne ciganije, i bitno im je samo da najjeftinije stignu od tacke A do tacke B, to je to...


Nasao sam po netu da dosta ljudi opisuje cari ukrcavanja prilikom leta Wizz Air-om :D
Na sta konkretno mislis kad spominjes skrivene troskove?

 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Wizz Air - iskustva20.09.2011. u 22:05 - pre 153 meseci
Citat:
CoyoteKG: mislim da se samo prtljag placa 10E ako prelazi neku granicu u tezini. Nema skrivenih troskova.

samo rucni prtljag je free, svaki komad prtljaga koji checkiras se naplacuje, recimo da je tih 10E, ne znam tacno. Znaci 20E (povratna karta) po coveku :) Sto se troskova tice, cigani naplacuju i "procesiranje kreditne kartice" nekih 5 eur, mislim wtf :) E, da - ako ne odstampas boarding pass nego dodjes na checkin bez toga, naplatice ti 10-20 EUR stampanje boarding passa :)))

Citat:
CoyoteKG:Sto se tice ciganije... Nije valjda dotle doslo da se placa 200-300E za tih sat vremena zivota

ma jok bre, koji lokalni euro let kosta 300e?? nema sta ne mozes da zavrsis za 150...

Citat:
Isak666: Nasao sam po netu da dosta ljudi opisuje cari ukrcavanja prilikom leta Wizz Air-om :D

Daaaaaaa :) Prvo, kompletna ekipa pokusava da ufura celog slona u rucni prtljag, babe nose po TRI torbe sa sobom. Ove batice sto rade na gejtu bukvalno svakom ponaosob ponavljaju da moze da udje samo sa jednim komadom rucnog prtljaga odredjenih dimenzija (ima onaj "sablon" u koji mora da upadne torba). Naravno, zene i tetke se prepiru, "pa to mi je samo tasna", "ali sta cu sad sa ovim", znaci to traje, i traje, i traje...
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Wizz Air - iskustva20.09.2011. u 22:12 - pre 153 meseci
ko nije putovao busem za austriju ili nemacku, ne zna sta je dozivljaj :)
Mislim da bi Kusturica mogao da snimi vrhunski film, samo da ponese kameru i nista vise
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Wizz Air - iskustva20.09.2011. u 22:25 - pre 153 meseci
Nisam siguran za Memmingem, ali svi ti "alternate" aerodromi u Evropu su shiite.
Sto bi Englezi rekli - Beograd, Atina i Sofija - mesta za koje Ryanair kazu da su blizu Londona ;)

Dizeldorf Wezze aerodrom recimo je "u Dizeldorfu" koliko je i Novi Sad u beogradu :)

Mora sve da se cita na sajtu, ali po meni je bitnije da proveris konkretan aerodrom na koji zelis da ides, jer ako nije dobro povezan treba dodatno da se plati karta do blizeg mesta pa tek onda odatle do gde hoces.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Wizz Air - iskustva20.09.2011. u 23:09 - pre 153 meseci
Kakko od Memmingena stici do minhena najednostavnije?
Bus, voz, cena karte?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Wizz Air - iskustva20.09.2011. u 23:17 - pre 153 meseci
vidi na db.de (imas i kompletne polaske), ta neka RE karta ne bi trebalo da je preko 20-25e
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.dip.t-dialin.net.



+768 Profil

icon Re: Wizz Air - iskustva20.09.2011. u 23:24 - pre 153 meseci
Evo ovako da kazem nesto iz prve ruke. Devojka dolazi kod mene bar jednom mesecno, znaci leti BG-Memingen. Takodje, imam puno prijatelja kojima rodbina i drugi prijatelji dolaze non stop. Nikada ni od koga nisam losu rec cuo. Avioni su u odlicnom stanju, osoblje je ljubazno, karte jeftine. Ima onih koji se voze non stop po belom svetu i kazu da je sve na nivou u poredjenju sa ostalima. Od prtljaga jedan do 10 kila ide free, a ovaj drugi se placa dodatno recimo 20-ak eur. Zaboravio sam tacnu cifru, mogu kasnije da napisem ali lako se da proveriti na sajtu.

Sto se cene karata tice znaju puno da variraju. Evo bas sam pre 5 minuta kupio dve karte za druga i drugaricu za kraj oktobra. 25. odlazak - 1.11 povratak. Obe karte povratne sa svim taksama, znaci suma sumarum 11000. Medjutim, odlazak 3 dana ranije i povratak 3 dana ranije kosta 35000 za dve karte. Tako da vodite racuna ako vam datumi nisu fiksni.

Sto se transporta do okolnih gradova tice, Minhen, Augsburg, Ulm... postoji varijanta autobusom ili vozom. Autobus do Minhena je 19 eur u jednom pravcu. Vozi direktno od aerodroma do glavne zeleznicke stanice u Minhenu. Druga varijanta je voz. Karta je standardno celodnevna Bayern karta i kosta za jednu osobu 21 eur i vazi za bilo koji gradski prevoz kada dodjete u Minhen. Karta za 5 osoba je 29 eur. Nezgodno je sto ima 4 kilometara od aerodroma do zeleznicke stanice pa mora se platiti jos par eur za taksi ili bus. Ja platio taksi 2.5 eur zadnji put. To je to, ako ima neko jos neko pitanje slobodno neka pita.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Wizz Air - iskustva21.09.2011. u 13:47 - pre 153 meseci
^^
Znaci, to sto je na sajtu, to su cene plus 5€ za placanje karticom i jos nekih 20€ ako se nosi vise od dozvoljenih 10kg prtljaga?
Koliko je dozvoljeno licnog prtljaga?
Da li imaju nekih radikalnih izmena vec rezervisanih termina?

Ja bih njih pokupio autom direkt sa tog aerodroma u Memmingenu.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.customer.m-online.net.



+768 Profil

icon Re: Wizz Air - iskustva21.09.2011. u 14:27 - pre 153 meseci
U avion mozes da uneses 10 Kg. To je onaj standardni format kofera. Dodatan prljag je 32 Kg i kosta 1650 dinara u jednom pravcu. Ovo za karticu koliko uzimaju nisam siguran da je fiksno ili ide procenat. Uglavnom 5 do 10 eur, ne bi trebalo da bude vise. Na cenu karte dodaju se takse ali to se odmah prikaze u prvom koraku kupovine. U onih 11000 ukupno sto sam napisao u proslom postu za dve osobe u oba smera, karte su bile negde oko 8000.

Kao sto rekoh, ne treba strahovati od dodatnih troskova jer je sve transparentno. Ono sta je zeznuto je sto je ta linija jako popularna i traba rezervisati karte na vreme jer moze da ih nema, a moze i da poskupe kao sto su upravo poskupele pa ove od 11000 sto su bile sinoc su sada 15000. I naravno, check in raditi preko neta jer se ne placa nista.

Citat:
Da li imaju nekih radikalnih izmena vec rezervisanih termina?


Ovo te nisam razumeo. Mislis, da li imaju otkazivanja letova, pomeranja satnice itd? Ako si na to mislio, iz mog iskustva desilo se samo jednom da je let kasnio u polasku iz BG-a pola sata-sat ali to je bilo zbog ludog vetra u BG-u.

Autom je najlakse. Aerodrom je uz autoput i imas pristup kolima skoro do aviona :). Mali je to aeorodrom pa je procedura izlaska jako kratka. Od sletanja do izlaska na autoput za Stutgart prodje 15 minuta ;)
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Wizz Air - iskustva21.09.2011. u 14:56 - pre 153 meseci
kakav crnjak... prvo sam kukao sto moraju vize da se izvade pa zbog toga nisam video "svet".
Odmah posle kada smo postali clanica sengena, avionske karte su bile preskupe pa opet nisam putovao.
Sada kada su bas jeftine, nemam ni za toliko :)

 
Odgovor na temu

Shomi Li Jones
Student

Član broj: 278521
Poruke: 10
*.static.sbb.rs.



+199 Profil

icon Re: Wizz Air - iskustva21.09.2011. u 16:18 - pre 153 meseci
Moj prvi let je dotična kompanija vodila i sve stjuardese su bile mlade, jebozovne (pogotovo kad izvode ono čudo) i mađarice.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Wizz Air - iskustva21.09.2011. u 16:37 - pre 153 meseci
@tdusko

A - rucni prtljag je do 10kg, a kofer se ekstra placa i max tezina je do 32kg.
Nisam odmah skontao.

Ovo za promenu termina nakon rezervacije pitam jer sam po netu nasao kao iskustva nekih kojim su menjali termine povratka npr nesto tipa za 8-10 sati kasnije i sl.

Znaci, slaba tacka bi moglo biti jedino to sto nema numeracije sedista, mada bi se to moglo resiti tako sto se poslednji ukrcas :)
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.customer.m-online.net.



+768 Profil

icon Re: Wizz Air - iskustva21.09.2011. u 16:55 - pre 153 meseci
Da, rucni prtljag je 10 Kg. Ako to nije dovoljno onda se doplati za jos 32 dodatna Kg. Rucni moze biti torba, ranac, kofer itd. Ja ga zovem vikend prtljag :). Obicno sve sto ti treba za par dana staje u 10 Kg.

Ovo za odlaganje stvarno nisam cuo ali ne odbacujem kao mogucnost. Inace taj avion je uposljen ceo dan. On mislim ujutru rano leti za Budimpestu/Bec/Rim pa se vrati u BG, pa onda za Memingem pa se vrati, pa za Brisel pa se vrati. Znaci, postoji mogucnost da dodje do pomeranja ali ja do sada nisam cuo. Imam drugare koji lete redovno Brisel-Bg se njim i niko se ne zali

Za jednu stvar nisam siguran, a to je da li je deci dozvoljeno da unose rucni prtljag. Znas ono, roditelji i dva deteta ukupno 40 Kg prtaljaga. Mislim da to nije dozvoljeno.
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
..91.adsl-dyn.isp.belgacom.be.

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Wizz Air - iskustva21.09.2011. u 18:58 - pre 153 meseci
Što se tiče dece imas na sajtu objašnjenje, vezano za starost deteta. Preko neke starosti (recimo 8 godina) imaju pravo na pun prtljag.
Avioni su ok, mada bi mogli biti malo čistiji ...

Što se tiče skrivenih troškova ...
u biti nema ih tj. ima al' ti lepo kažu kol'ko šta košta
- Kad kupuješ kartu, možda će ti biti zanimljiva opcija "extra leg space", ali u biti ti nije potrebna jer je prostor za noge sasvim normalan.-
- RUČNI PRTLJAG - dozvoljeno 1 komad do 10kg težine, problem je što ovo 1 shvataju bukvalno, dakle ručni kofer i torbica za dokuumente ne prolaze. Rešenje je da torbicu strpaš u kofer. ili ispod jakne kako te savetuje fina teta na čekiranju prtljaga ...
- Veliki prtljag, ako se ne varam, dozvoljeno je max 3 x 23 kg. za svaki plaćaš oko 8 eur za letove do dva sata ili 10 eur za letove preko 2 sata, po letu, dakle povratna je 8 [10] x 2
- Kad bukiraš kartu, dalje nemaš dodatnih troškova, sem ako ne prekršiš neki od uslova (količina i težina prtljaga, promena leta, nečekiranje karte online ...)

i to je to ...
sasvim ok prevoznik

"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.dip.t-dialin.net.



+768 Profil

icon Re: Wizz Air - iskustva21.09.2011. u 19:26 - pre 153 meseci
Na sajtu stoji drugi podatak za prtljag

Citat:
Najviše 6 komada čekiranog, zadržanog prtljaga od kojih ni jedan ne sme biti teži od 32 kilograma.



http://wizzair.com/useful_information/baggage/?language=SR#1

Lista svih mogucih troskova ukljucujuci i ovaj za prtljag:

http://wizzair.com/useful_information/service_fees/?language=SR

Citat:
Naknada za prtljag
putem sajta wizzair.com i pozivnog centra
(predviđeno trajanje leta kraće od 2 sata) Po letu, po torbi, po torbi 1650 RSD
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Wizz Air - iskustva22.09.2011. u 00:51 - pre 153 meseci
Nama je FlyNiki VRATIO let sat unazad BG-Bec i Bec-BG. Kasnjenja ocekujem ali za poranjeni let smo imali srecu da smo slucajno dosli na aerodrom 3 sata pre leta pa smo stigli!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Wizz Air - iskustva

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 50479 | Odgovora: 112 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.