Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

komunalna policija?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: komunalna policija?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 48037 | Odgovora: 129 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7173 Profil

icon Re: komunalna policija?04.02.2015. u 12:53 - pre 112 meseci
Zanimljivo. Bilo bi dobro kada bi neki pravnik pojasnio situaciju oko zastite imena mesta u Srbiji.

Uobicajena praksa je da su imena mesta u javnom vlasnistvu i da ih nije moguce zastititi, pa samim tim na koriscenje istih ima pravo svako i nije potrebno isto traziti od bilo koga.

Bilo bi lepo i kada bi neko objavio sta tacno stoji u navedenoj odluci o simbolima opstine Aleksinac koju je komunalna policija koristila.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: komunalna policija?04.02.2015. u 13:16 - pre 112 meseci
Citat:
rale2rale:
...Rešenjem komunalne policije Aleksandru Gvozdenu zabranjena je upotreba imena Aleksinac u nazivu sajta Aleksinac.net i korišćenje tog internet domena.

Kako moze komunalna policija da zabrani koriscenje domena?


Citat:
Komunalna policija je, pozivajući se na Odluku o simbolima opštine Aleksinac, kako se navodi u rešenju, konstatovala da se ime Aleksinac u nazivu sajta i domenu koristi u suprotnostima sa odredbama ove Odluke i saglasnosti Skupštine opštine Aleksinac.

Na osnovu odluke o >simbolima< opstine ALeksinac komunalna policija konstatuje nesto u vezi >imena<?!

Citat:
... da mu je predsednik opštine Aleksinac Grujica Veljković 2012. godine poslao dopis u kojem ga obaveštava da je dužan da traži dozvolu za korišćenje ime opštine.

Nije duzan da trazi dozvolu za koriscenje >imena<.

Citat:
"Na to sam odgovorio zahtevima za dobijanje saglasnosti, ali i zatražio da Skuptšina opštine izdvoji određena sredstva za finansiranje, kao što to radi kada su drugi mediju u pitanju. Kao protivmeru, moja agencija bi registrovala javno glasilo i zaposlila par novinara", navodi se u pismu.

To je greska. Nije trebalo da se trazi nikakva saglasnost za koriscenje imena jer nije potrebna. Potpuno druga stvar je da se trazi finansiranje na osnovu eventualnog statusa "javnog glasila" ali to se radi na potpuno drugi nacin.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
82.117.196.*



+896 Profil

icon Re: komunalna policija?04.02.2015. u 13:30 - pre 112 meseci
Moze da ih odere na sudu bez problema :)

Banana drzava.
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: komunalna policija?04.02.2015. u 16:49 - pre 112 meseci
Da je pametan pa da sad registruje i .rs i ostale domene, onako 'iz inata'
 
Odgovor na temu

rale2rale
Načelnik vazduplohovstva u agenciji za
svemirska istraživanja
Agencija za svemirska istraživanja
Republike Srbije
bgd

Član broj: 70884
Poruke: 251
*.static.isp.telekom.rs.



+67 Profil

icon Re: komunalna policija?05.02.2015. u 13:46 - pre 112 meseci

http://www.blic.rs/Vesti/Beogr...policajci-prevezeni-u-Urgentni

NAPAD NA STANICI Komunalni policajci prevezeni u Urgentni
R. B. | 05. 02. 2015. - 13:31h izmena vesti 13:36h | Komentara: 8

Dvojica komunalnih policajaca napadnuti su danas na autobuskoj stanici u Požeškoj ulici, a zbog povreda prevezeni su u Urgentni centar, saznaje "Blic".

Incident se, kako saznajemo, dogodio u toku prepodneva kada je jedan napadač najpre verbalno počeo da vređa i provocira komunalne policajce i sve to snimao mobilnim telefonom.



Jednom od njih se uneo u lice i pitao: “Hoćeš da te snimam”, nakon čega ga je udario po licu i nanemo mu povrede jagodične kosti.



Drugi komunalni policajcac je odmah pritrčao da mu pomogne, ali je napadač njega posekao po ruci i naneo mu povrede po nozi.



Napadač je uhapšen i priveden u najbližu policijsku stanicu, a komunalni policajci su zbrinuti u Urgentnom centru.



Komunalni policajci nisu pre napada imali kontakt sa napadačem.
 
Odgovor na temu

rale2rale
Načelnik vazduplohovstva u agenciji za
svemirska istraživanja
Agencija za svemirska istraživanja
Republike Srbije
bgd

Član broj: 70884
Poruke: 251
*.static.isp.telekom.rs.



+67 Profil

icon Re: komunalna policija?05.02.2015. u 13:46 - pre 112 meseci
http://www.blic.rs/Vesti/Beogr...policajci-prevezeni-u-Urgentni

NAPAD NA STANICI Komunalni policajci prevezeni u Urgentni
R. B. | 05. 02. 2015. - 13:31h izmena vesti 13:36h | Komentara: 8

Dvojica komunalnih policajaca napadnuti su danas na autobuskoj stanici u Požeškoj ulici, a zbog povreda prevezeni su u Urgentni centar, saznaje "Blic".

Incident se, kako saznajemo, dogodio u toku prepodneva kada je jedan napadač najpre verbalno počeo da vređa i provocira komunalne policajce i sve to snimao mobilnim telefonom.



Jednom od njih se uneo u lice i pitao: “Hoćeš da te snimam”, nakon čega ga je udario po licu i nanemo mu povrede jagodične kosti.



Drugi komunalni policajcac je odmah pritrčao da mu pomogne, ali je napadač njega posekao po ruci i naneo mu povrede po nozi.



Napadač je uhapšen i priveden u najbližu policijsku stanicu, a komunalni policajci su zbrinuti u Urgentnom centru.



Komunalni policajci nisu pre napada imali kontakt sa napadačem.
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: komunalna policija?05.02.2015. u 14:40 - pre 112 meseci
Citat:
rale2rale: Incident se, kako saznajemo, dogodio u toku prepodneva kada je jedan napadač najpre verbalno počeo da vređa i provocira komunalne policajce i sve to snimao mobilnim telefonom.

Jednom od njih se uneo u lice i pitao: “Hoćeš da te snimam”, nakon čega ga je udario po licu i nanemo mu povrede jagodične kosti.

Drugi komunalni policajcac je odmah pritrčao da mu pomogne, ali je napadač njega posekao po ruci i naneo mu povrede po nozi.

Napadač je uhapšen i priveden u najbližu policijsku stanicu, a komunalni policajci su zbrinuti u Urgentnom centru.

Komunalni policajci nisu pre napada imali kontakt sa napadačem.

ma sigurno je tako bilo, a pogotovo ovo u poslednjoj recenici! da, lik je tako iz cista mira napao nikog drugog do dva komunalna pandura! nisam bas ubedjen da je to istinita verzija... clanak napisao BLIC po svedocenju napadnutih - verovatnoca istinitosti meri se u promilima!
u svakom slucaju, odlican nacin za dodatnu zaradu komunalaca, izprovociraju nekoga, ovaj ih nalupa, a posle na sudu dobiju odstetu. cenim da ovaj lik nece da prodje bez 2 x par 000 € da im isplati.
 
Odgovor na temu

ozocko

Član broj: 238899
Poruke: 110
*.adsl.eunet.rs.



+59 Profil

icon Re: komunalna policija?05.02.2015. u 14:55 - pre 112 meseci
...2 x par 000 € = 0 €...
eltako?
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: komunalna policija?06.02.2015. u 07:25 - pre 112 meseci
Sve i da ih je prebio iz čista mira ne vidim koja je poenta da se spominje snimanje telefonom. To snimanje nije zabranjeno, prebijanje jeste, i zbog toga je uhapšen.
 
Odgovor na temu

rale2rale
Načelnik vazduplohovstva u agenciji za
svemirska istraživanja
Agencija za svemirska istraživanja
Republike Srbije
bgd

Član broj: 70884
Poruke: 251
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+67 Profil

icon Re: komunalna policija?08.02.2015. u 17:54 - pre 111 meseci
http://www.b92.net/info/vesti/..._category=16&nav_id=956040

"Divlji" taksisti tukli komunalce
Izvor: Večernje novosti

Beograd -- Na aerodromu „Nikola Tesla“ nelegalni teksisti odbili da se legitimišu, a posle tuče, četiri komunalna policajca završila su u Urgentnom centru.

Kako navode “Večernje novosti“, incident se dogodio u noći između petka i subote, 45 minuta posle ponoći.

Patrola Komunalne policije, prilikom redovne kontrole, uočila je taksi vozača Z. J., kako putnicima nudi vožnju suprotno Odluci o auto-taksi prevozu.

U prolazu kod izlaznih vrata sa međunarodnih dolazaka aviona, komunalci su mu prišli i zatražili ličnu kartu na uvid, što je on odbio.

Službenici su potom od njega zahtevali da pođe sa njima u policijsku stanicu radi utvrđivanja identiteta, što je takođe odbio da uradi, posle čega se patrola sa taksistom uputila u zgradu aerodroma.

Nakon toga drugi, takođe nelegalni, taksisti su prišli patroli, da bi potom došlo i do fizičkog sukoba, pošto je jedan od taksista ošamario komunalnog policajca.

Jednom komunalnom policajcu je utvrđen prelom ruke, drugi je povredio rame, a još trojici komunalaca je ukazana pomoć zbog povreda.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: komunalna policija?08.02.2015. u 21:01 - pre 111 meseci
Znas sta je crnjak,a danas sam pominjao sa jednim kolegom.Risticu,nacelniku komunalne je otac Taksara..
 
Odgovor na temu

rale2rale
Načelnik vazduplohovstva u agenciji za
svemirska istraživanja
Agencija za svemirska istraživanja
Republike Srbije
bgd

Član broj: 70884
Poruke: 251
*.static.isp.telekom.rs.



+67 Profil

icon Re: komunalna policija?25.02.2015. u 12:09 - pre 111 meseci

http://www.telegraf.rs/vesti/b...ili-mu-nos-jer-nije-imao-kartu

10:20 25. Februar 2015.
KOMUNALCI PONOVO BIJU: Polomili mu nos jer nije imao kartu!


- Toliko su me jako udarali, da je jedan od njih polomio prst na ruci. Vukli su me po zemlji, ubili su boga u meni! - priča Milićević, pokazujući oderanu obuću i odeću


Komunalni policajci su još jednom fizički nasrnuli na putnika koji nije imao kartu za gradski prevoz. Naime, dvojica komunalaca su u ponedeljak, na beograskom Bulevaru oslobođenja, napala Raška Milićevića, i tad mu, uz žestoke uvrede, razbili nos.
pročitaj još


– Kada sam u autobusu na liniji 78 želeo da učitam kartu, automat je pokazao da nemam dovoljno novca. Pojavila se kontrolorka koja je me zamolila da izađem na narednoj stanici. Zamolio sam je da produžim još jednu stanicu, ali mi ona to nije dozvolila, zbog čega sam negodovao. Tada se u sve uključio komunalni policajac, nakon čega sam sa njim napustio autobus – priča Milićević.

Kako kaže, komunalac ga je na stanici vređao. a zatim odvukao u dvorište. Nekoliko građana je posmatralo, ali je reagovala samo jedna sugrađanka koja je rekla policajcu da ga ostavi na miru, piše “Kurir”.
Foto: Čitalac Telegrafa

Foto: Čitalac Telegrafa

– U dvorištu je počeo da me udara! Dok sam pokušavao telefonom da pozovem policiju, pojavio se još jedan komunalni policajac, pa su počeli zajedno da me tuku. Toliko su me jako udarali, da je jedan od njih polomio prst na ruci. Vukli su me po zemlji, ubili su boga u meni! – priča Milićević, pokazujući oderanu obuću i odeću i dodaje:

– Nakon toga se pojavilo njihovo vozilo, ubacili su me u auto i nastavili da udaraju. Odvezli su me u stanicu policije, gde sam dao izjavu.

Posle saslušanja u policiji, Milićević je završio u Urgentnom centru.

– Bio sam na skeneru, snimali su me i pregledali. Nos mi je još pod otokom, pa ne može da se utvrdi da li je polomljen. Prema snimku, čini se da jeste – kaže Milićević i navodi da će tužiti komunalce.

Komunalna policija i MUP nisu odgovorili na pitanja.
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: komunalna policija?25.02.2015. u 14:08 - pre 111 meseci
Citat:
rale2rale: zbog čega sam negodovao


Bez zelje da stajem na bilo ciju stranu jer ne znam sta se tacno dogodilo (svako uglavnom preuvelicava ono sto ide njemu u korist a precuti sve ostalo) ali mislim da je ovaj deo izjave kljuc :)
 
Odgovor na temu

rale2rale
Načelnik vazduplohovstva u agenciji za
svemirska istraživanja
Agencija za svemirska istraživanja
Republike Srbije
bgd

Član broj: 70884
Poruke: 251
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+67 Profil

icon Re: komunalna policija?23.03.2015. u 09:16 - pre 110 meseci
http://www.b92.net/info/vesti/..._category=12&nav_id=971754


"U BG malo komunalnih policajaca"
Izvor: Tanjug

Beograd -- Načelnik Komunalne policije u Beogradu Nikola Ristić kaže da bi izmene Zakona o komunalnoj policiji trebalo da predvide veći broj komunalnih policajaca.


Ristić je istakao da su trenutno izmene i dopune zakona o komunalnoj policiji "još na Vladi Srbije", da se očekuje da će potom biti upućene u skupštinsku proceduru i dobiti "svetlost dana".

On je za TV Pink rekao da je to neophodno da bi se sproveo konkurs za posao u komunalnoj policiji, za koji postoji veliko interesovanje.

"Očigledno je da Beograd kao milionski grad zahteva mnogo veći broj komunalnih policajaca, zbog broja poziva koje imamo, to je 40.000 intervencija godišnje", istakao je Ristić.

Prema njegovim rečima, milionski grad kao što je Beograd sa 17 gradskih opština funkcioniše sa samo 311 komunalnih policajaca.

On je ukazao da je najveći problem "što ne možemo na vreme da odgovorimo na pozive naših građana" i da "ponekad građani čekaju na našu intervenciju i po sat i po vremena".

Ristić je rekao da kurs za komunalnog policajca traje tri meseca i da se sprovodi u centrima Ministarstva unutrašnjih poslova.

Prema najavama iz Skupštine Beograda, kako je rečeno, u glavnom gradu će do polovine iduće godine biti zaposleno još 1.000 komunalnih policijaca.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: komunalna policija?23.03.2015. u 09:37 - pre 110 meseci
Malo je i 10.000 ako se oni vozikaju busevima, dok je komunalni haos u gradu. Pre svega oko pijaca.

A džaba je i njihov rad i zalaganje, kad je sudsi sitem u totoalnom haosu.
Onomad čitam da kao neki lik, "glavni divlji taksista u gradu" ima, koliko se sećam 27 prekršajnih prijava komunalne policije. I - lik kulira, i dalje je glavni divlji taksista na aerodromu. Mislim, čemu sve to ?
A sa druge, strane, neko zbog nemanja karte u busu bude uhapšen, a Mitrovićev sin ubio devojku na ulici, pa i dalje divlja džipom po Beogradu.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3934



+9457 Profil

icon Re: komunalna policija?23.03.2015. u 10:09 - pre 110 meseci
Slomiše se od posla, jadni. Imaju 40.000 intervencija, a njih samo 311 !
To dođe po jednom komunalcu godišnje 130 intervencija. Jadnici. Svaki
drugi dan moraju da rade, baš ih žalim

Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
82.117.196.*



+896 Profil

icon Re: komunalna policija?23.03.2015. u 11:47 - pre 110 meseci
Danas davili putnika na liniji 48.

http://www.alo.rs/vesti/hronik...i-putnika-bez-karte-foto/90520

http://www.kurir.rs/vesti/beog...tnika-bez-karte-clanak-1710991

http://www.blic.rs/Vesti/Beogr...ez-karte-dve-verzije-dogadjaja

Ja licno ne verujem u zvanicnu izjavu komunalne policije (ovo iz Blica), posto sam ih video na delu. Kontrolori udju i onda na sledecoj stanici gde ima 5-6 komunalaca SILOM izguruju ljude da bi ih ovi legitimisali. Jednoj zeni su pocepali knjigu i uspeli da joj zamalo slome naocare - problem je bilo pogresno ocitavanje mesecne dopune (greska kontrolora).
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12849



+4784 Profil

icon Re: komunalna policija?23.03.2015. u 12:03 - pre 110 meseci
Prvo da ih nagomilaju. Pa ih malo naviknu na neke stvari sa ovim divljanjem po gsp-u i sl. Onda ce im povecati ovlascenja. Nema komunalna policija nikakve veze sa onim za sta su kao uvedeni.
Eno, i Alekjugend je u osnivanju:


 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
82.117.196.*



+896 Profil

icon Re: komunalna policija?23.03.2015. u 13:05 - pre 110 meseci
Moj kolega je bio delimicno svedok ovog najnovijeg hapsenja:

"ne znam sta je prethodilo, ali kad je moj bus stao na stanicu, momak je bio na zemlji, vikao: "nista vam nisam uradio, ja vas nisam napao" a policajci su se, u nedostatku bolje reci, ku***li sa lisicama."

 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
82.117.196.*



+896 Profil

icon Re: komunalna policija?23.03.2015. u 15:46 - pre 110 meseci
http://www.kurir.rs/vesti/beog...tnika-bez-karte-clanak-1710991

Ovo je prekomerna upotreba sile i nasilnicko izivljavanje.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: komunalna policija?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 48037 | Odgovora: 129 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.