Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Policija stopira „Paradu ponosa“?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Policija stopira „Paradu ponosa“?
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15

[ Pregleda: 47375 | Odgovora: 297 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

serbolicious

Član broj: 258796
Poruke: 92
109.76.200.*



+47 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 22:26 - pre 153 meseci
vrlo je tuzno videti gde se nalaze srbija i njeni stanovnici... cak i ovde na ES... molitveni hod, obraz, kosovo, ne-EU, siptar, pedercina....

mozda bi bilo korisno da se koristi vise ovaj beli Sengen. da se pogleda malo kako ostatak Evrope zivi i razmislja!
jeste tesko pojmiti da Beograd nije centar Evrope i da nije najlepsi niti najveci grad na svetu, ali sto se pre to shvati - lakse je.
 
+4

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+968 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 22:26 - pre 153 meseci
Citat:
Vipman: Nema pastve u pravoslavlju!
Propao ti je "fazon" koji baš nema nikakve veze sa temom sem sa tvojim lošim namerama!
Ogavno je u kom kontekstu spominješ post!

stado? jato? otkud znam kako ih grupišu???
 
+4

Vipman

Član broj: 290752
*.adsl-1.sezampro.rs.



+136 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 22:29 - pre 153 meseci
Citat:
Pirossi: stado? jato? otkud znam kako ih grupišu???

Rekao bi da ti je stado, po pisanju, jako blisko?!
 
+3

DrFill2Good

Član broj: 288484
*.dynamic.sbb.rs.



+255 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 22:29 - pre 153 meseci
Iako tema nije bila svrha same parade vec postupci nadleznih oko zbrke IMA-NEMA parade, vecina diskusije se svela upravo na samu paradu, od davanja krajnje neukusnih epiteta tipa klerofasizma i primitivizma do insistiranja na postovanju Ustava, humanosti i ljudskih prava. Naravno ni Kosovo nije zaobidjeno.
Iako su licni stavovi prilicno jasno izreceni ostala mi je nedoumica oko same primene Ustava, to jest u kojim slucajevima Ustav vazi i treba ga sprovoditi, a u kojima ne?
Evo, slucaj parade i slucaj Kosova, da li se jednako tretira postovanje Ustava u ova dva slucaja?
Citat:
cozmo_im:
Brate kakva banana drzava koja krsi sopstveni ustav i zakone. Ovim potezom su jasno pokazali da nijedan gradjanin vise nije bezbedan u ovoj zemlji i da ga ustav i zakon ne stite. Kako ce onda "zastitit" narod na Kosovu kad su ovo odlucili...

Citat:
Tyler Durden:
Lol, i vi cete da odbranite Kosovo, a ne mozete centar Beograda da zastitite od sebe samih...

Zakljucio sam iz dobrog dela postova vecine onih koji se zalazu da treba sprovesti Ustav i omoguciti paradu u isto vreme ne smatra potrebnim da se taj isti Ustav primenjuje kada je Kosovo u pitanju. Nekako mi to deluje kao:
Citat:
ventura:
Lako je tuđim k gloginje mlatiti...

Odnosno, lako je praviti se humanista i propagirati toleranciju ako licno to nista ne kosta.
Medjutim, u slucaju Kosova (Kosovo je po ustavu sastavni deo Srbije i drzava je duzna da obezbedi prava i slobodu svojim gradjanima, cak i po rezoluciji 1244 ima pravo na to) to vise ne bi bilo tako besplatno po sve nas kao sto je podrzavanje parade, pa zato je bolje da zanemarimo sta pise u Ustavu. Ili se radi o kapitulaciji u oba slucaja?
Citat:
mmix
Ljudi, drzava je zvanicno kapitulirala pred huliganima, izjava ministra policije podrzana od strane predsednika drzave je upravo to, priznanje da oni nemaju kontrolu nad bezbedonosnim desavanjima u zemlji i mogucnosti da zaustave ekstremiste, a jedini razlog koji moze da bude za to je da oni zapravo nemaju pojma ko je sve i koliko upleten u taj pokret i sa koliko celija i pod kojim naredjenjima taj pokret raspolaze inace bi mogli sve da ih preventivno pohapse.

Citat:
MyWay
na temu kapitulacije države zbog otkazivanje gej parade - možda i jeste kapitulacija ali nije bitna, to je samo jedna u nizu kapitulacija koja nas čeka.
samo je prvi put teško, posle već nije, nekom je prva kapitulacija parada, drugom će odustajanje od Kosova biti prva, nekom je predaja Karadžića/Mladića bila kapitulacija.. Sve u svemu imamo dugu istoriju kapitulacija iza sebe i još mnogo njih ispred sebe, tako da.. jedna gore-dole ne znači ništa

Da bi moralno olaksali svoju odluku o licnoj granici posle koje Ustav vise nije vazan pocinje etiketiranje pojmovima popularnim u zutoj stampi: homofobista, klerofasista, nacionalista itd.
Citat:
Predrag Supurovic:
Da, zaista, sledeći korak je da kelrofašistom proglasite svakog ko se izjasni da nije homoseksualac.

posto za one koji se zalazu za Kosovo to se vec podrazumeva.

Sve u svemu, opet su suprotstavljena dva tabora, a sto je jos tuznije, valjda niko i ne zna tacno sta zastupa.
Citat:
Odin D.
Nemam nista protiv parade kao vrsenja pritiska za ostvarivanje nekih prava ili zahtjeva - ako drugi nacini nisu bili od koristi, ali ja npr. nemam pojma koje konkretno oni zahtjeve imaju, a koji bi se mogli na neki nacin materijalizovati (zakonom npr. i sl.)
(Ne mislim pri tome sta oni u svojim glavama zamisljaju i prizeljkuju, nego na konkretnu listu stvari na kojoj pise "Ocemo to, to i to, zbog toga, toga i toga, a na sta imamo pravo prema tome, tome i tome....").


I niko da se konkretno vrati na temu i ono sto sam pitao - da li je ovo smisljeno delovanje vlasti i da li se vlada/premijer/Predsednik namerno ne mesaju u svoje (ne)nadleznosti (setih se Milutinovica, covek protiv svoje volje bio prinudjen da dve godine duze bude v.d. predsednik)? Jer, da se parada odrzala mesecima bi se vukle rasprave oko kaznjavanja, hapsenja, novih strozijih zakona, zaklinjanja u borbu za prava gradjana ... idealno za predizbornu kampanju, posto teme ekonomije i drzavnosti odavno nisu pozeljne. Nije mi jasno kako se narod i dalje prima na ovakve fore.
 
+3

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 22:32 - pre 153 meseci
Citat:
mist: To je srž! Oni se plaše da im se ne digne ako vide dvojicu muškaraca da se ljube. O tome se radi! Ako im se digne ili moraju da ih prebiju ili da se ubiju. Nema treće. To je ta potisnuta svest, taj programirani strah, taj užas kojim smo mi ovde vaspitavani.
haaah pa zar zaista misliš da je to istina? da su huligani u duši latentni pederi pa u strahu od suočavanja sa svojom homoseksualnom suštinom tuku homoseksualce??
sjajno. verovatno su i (u WWII) ustaše klale Srbe zbog straha od suočavanja sa sopstvenom pravoslavnom suštinom, jel'da??

Totalno su vas zbunili sa terminom homofobija, ispada da si homoseksualac ako ne tapšeš homoseksualcima, u svakom ostalom slučaju si latentni homoseksuac.
To je to toliko pogrešno kao što je nekoć bilo pogrešno pomagati homoseksualcima da se izleče od svoje bolesti - klatno je iz jedne krajnosti otišlo u drugu.. i opet proletelo kroz ravnotežni položaj..

@burex: baš sam se pitao ko će da citira Nimelera, dosta se dugo držala tema, 11 strana, obično sevne posle treće ili četvrte. Kasno si se uključio ? :)
Save time... see it my way.
 
+5

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+968 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 22:33 - pre 153 meseci
Citat:
Vipman: Rekao bi da ti je stado, po pisanju, jako blisko?!

daljina je relativan pojam ali eto živim na 300m od crkve.
 
0

Vipman

Član broj: 290752
*.adsl-1.sezampro.rs.



+136 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 22:35 - pre 153 meseci
Citat:
Pirossi: daljina je relativan pojam ali eto živim na 300m od crkve.

Oko manastira i crkava je uvek bilo lepih poljana koje su idealne za ispašu ovaca! Možda i za neki tor?
 
+1

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 22:38 - pre 153 meseci
preterujete sa vredjanjem medjusobno... Stvarno ovde nijedna rasprava ne moze da se zavrsi normalno, jer neko kad ostane bez argumenata jednostavno ne zna da zacuti pa mora da vredja
 
+4

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+968 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 22:39 - pre 153 meseci
Citat:
Vipman: Oko manastira i crkava je uvek bilo lepih poljana koje su idealne za ispašu ovaca! Možda i za neki tor?

u tome i jeste vaš problem, što biste sve koje se ne slažu sa vašim Jedinstvenim putem (u propast) u tor ili u "svoja 4 zida".
 
+1

Vipman

Član broj: 290752
*.adsl-1.sezampro.rs.



+136 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 22:41 - pre 153 meseci
Citat:
CoyoteKG: preterujete sa vredjanjem medjusobno...

Nisam mu ništa lično uputio. Sve što sam napisao je predpostavka ali ne i tvrdnja a kamoli vređanje ličnosti jer da bi nekome povredio ličnost, taj isti treba i da je ima!
On je svojim pisanjem vređa pravoslavlje i sveti post!
 
+2

Vipman

Član broj: 290752
*.adsl-1.sezampro.rs.



+136 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 22:45 - pre 153 meseci
Citat:
Pirossi: u tome i jeste vaš problem, što biste sve koje se ne slažu sa vašim Jedinstvenim putem (u propast) u tor ili u "svoja 4 zida".

Nemam ja problem ako ga vi ne pravite. Pročitaj šta si napisao!
Vređaš sve koji poštuju svoju baštinu i sprdaš se sa verskim osećanjima. Na to nemaš pravo a posebno posle takvog pisanja da bilo kome spočitavaš bilo šta.
Verovatno ti je vređanje po verskom osnovu zagarantovano ustavom a i poželjno je u duhu novih vrednosti?
 
+2

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+968 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 22:49 - pre 153 meseci
Citat:
Vipman:
Sve što sam napisao je predpostavka ali ne i tvrdnja a kamoli vređanje ličnosti jer da bi nekome povredio ličnost, taj isti treba i da je ima!

napisao bih da si tikvan ali to bi ostalo u domenu spekulacije jer otkud znam da poseduješ tikvu.

Citat:
Vipman: Nemam ja problem ako ga vi ne pravite. Pročitaj šta si napisao!
Vređaš sve koji poštuju svoju baštinu i sprdaš se sa verskim osećanjima. Na to nemaš pravo a posebno posle takvog pisanja da bilo kome spočitavaš bilo šta.
Verovatno ti je vređanje po verskom osnovu zagarantovano ustavom am i poželjno je u duhu novih vrednosti?

nisi li prednjačio u pseudo-vickastom opisivanju gejeva? sad tražiš poštovanje za sebe i svoju grupu obožavalaca deda-mraza.
nije li to malo šizofreno?
 
+2

Vipman

Član broj: 290752
*.adsl-1.sezampro.rs.



+136 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 22:52 - pre 153 meseci
Citat:
Pirossi: nisi li prednjačio u pseudo-vickastom opisivanju gejeva? sad tražiš poštovanje za sebe i svoju grupu obožavalaca deda-mraza.
nije li to malo šizofreno?


Ok, razumem tvoju frustraciju!
Jbg, u manjini ste, hvala dragom Bogu, i parade užasa nema!
Tebi i tebi sličnima treba davati svaki dan ricinus da naučite čemu služi zadnjica!
 
+4

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 22:57 - pre 153 meseci
sad ce izgleda lock teme kao za one lezbose :)
 
0

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+968 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 22:59 - pre 153 meseci
Citat:
Vipman: Ok, razumem tvoju frustraciju!
Jbg, u manjini ste, hvala dragom Bogu, i parade užasa nema!
Tebi i tebi sličnima treba davati svaki dan ricinus da naučite čemu služi zadnjica!

indikativno je što si u post metnuo reč "zadnjica".
 
0

bloodstone

Član broj: 265674
Poruke: 176
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+30 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 22:59 - pre 153 meseci
Severna Karolina, USA, Septembar 2011 - mozete pronaci na Google brdo tekstova, tako da nismo jedini koji se svadjaju na temu "normalno-nenormalno". Cak je i liberalna Svedska (sto se sexualnih) sloboda tice legalizovala gay brakove tek 2009. godine.

U Severnoj Karolini je u toku proces menjanja Ustava ili Statuta ove federalne jedinice gde ce jasno stojati da je brak zajednica "muskarca i zene", a koliko mi je poznato jos uvek ni liberalna Kalifornija (ceo Holivud je gay) nije legalizovala gay brakove.

Citat:

What does the anti-gay* amendment say?

The bill would amend the state constitution to include a new section that reads "Marriage between a man and a woman is the only domestic legal union that shall be valid or recognized in this State."

What would the anti-gay amendment do?

The language proposed is the most extreme version of an anti-gay amendment. In addition to limiting marriage to opposite sex couples, as state statute already does, it would prohibit any other form of relationship recognition, such as civil union or domestic partnership. This kind of language has been used in other states to take away private benefits such as health insurance for LGBT couples, unmarried opposite-sex couples, and their children. This is a not a hypothetical issue but a very real one. These amendments have also been used to challenge other private contracts between couples.

The amendment would not only write the current discriminatory marriage law into the constitution, it would actually take away rights and responsibilities that are currently available to some couples.


Cak je i senator iz Severne Karoline angazovao nekog doktora koji je izveo dokaze o bolestima koje prate gay zajednicu, pa je ispala frtutma posto se ispostavilo da doktor nije strucan u oblasti u kojoj se predstavljao da jeste

http://www.advocate.com/News/Daily_News/2011/09/30/Antigay_NC_Pol_Exaggerates_Credentials/

edit: Ovo je slika sa tamosnjih anti-gay demonstracija - izgleda sve neki klerofasisti Doduse, ne znam kakva je situacija bila sa patikama i tehnickim uredjajima. Taj deo nije objavljen



 
+4

Vipman

Član broj: 290752
*.adsl-1.sezampro.rs.



+136 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 23:01 - pre 153 meseci
Citat:
Pirossi: indikativno je što si u post metnuo reč "zadnjica".

Metnuo????
Pisanje ti podvodiš pod metanje?
Mora da je to žargon furunaša?

[Ovu poruku je menjao Vipman dana 01.10.2011. u 00:11 GMT+1]
 
+3

mist
Milos Stanic
Kragujevac

Član broj: 4871
Poruke: 210
*.dynamic.sbb.rs.



+190 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 23:01 - pre 153 meseci
@MyWay

Da, mislim da jesu latentni homoseksualci, jer da nisu ne bi ih plašilo što će njihova deca da gledaju homoseksualce kako se drže za ruke i ljube, a da ne bi ta deca sutra slučajno i sama postala homoseksualci. Oni misle da je to prenosna bolest. Misle da je homoseksualizam stvar izbora i plaše se da može i samima da im se desi da to izaberu ako budu izloženi. Možda, eto, nisu latentni, ali se plaše da mogu da postanu. Ili se plaše da su latentni.
http://www.kgonline.info - Prvi kragujevački portal i forum
 
+1

mist
Milos Stanic
Kragujevac

Član broj: 4871
Poruke: 210
*.dynamic.sbb.rs.



+190 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 23:06 - pre 153 meseci
Citat:
Vipman: Ok, razumem tvoju frustraciju!
Jbg, u manjini ste, hvala dragom Bogu, i parade užasa nema!
Tebi i tebi sličnima treba davati svaki dan ricinus da naučite čemu služi zadnjica!


Auuu... i ti bi da mučiš neistomišljenike? Parada užasa? Tražiš poštovanje za tvoju sektu? Kakvo poštovanje? Čime je to poštovanje zasluženo? Time što tvoja sekta poštuje manjine? Sram te bre bilo.
http://www.kgonline.info - Prvi kragujevački portal i forum
 
+4

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 852



+152 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 23:08 - pre 153 meseci

Ma mene zanima gde ima dobra kavurma da se kupi, a ne ovo

zasto mediji ne izvestavaju o mestima sa dobrom kavurmom, meni je to veoma bitno



 
+4

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Policija stopira „Paradu ponosa“?
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15

[ Pregleda: 47375 | Odgovora: 297 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.