Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

linux- i problemi sa usb tv card lv5t dlx

[es] :: Linux :: linux- i problemi sa usb tv card lv5t dlx

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 7466 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

I AM BORGS
šef na meteorološkoj stanici i bivši
TV serviser
collective in space

Član broj: 145850
Poruke: 860
31.45.218.*



+16 Profil

icon Re: linux- i problemi sa usb tv card lv5t dlx05.10.2011. u 22:13 - pre 153 meseci
darko@darko-System-Product-Name:~$ dir
digivox examples.desktop Javno Preuzimanja Slike Ubuntu\ One
Dokumenti Glazba Predlošci Radna\ površina Snimke
darko@darko-System-Product-Name:~$

we are borg- resistance is futile.
vremenska prognoza : Bog zna , a ljudi pogađaju ( prognoziraju )
Moje je ime šef tamne strane mjeseca,gospodar muha,ljubavnik kurvi i kraljica....
 
Odgovor na temu

I AM BORGS
šef na meteorološkoj stanici i bivši
TV serviser
collective in space

Član broj: 145850
Poruke: 860
31.45.218.*



+16 Profil

icon Re: linux- i problemi sa usb tv card lv5t dlx05.10.2011. u 22:23 - pre 153 meseci
evo slika
we are borg- resistance is futile.
vremenska prognoza : Bog zna , a ljudi pogađaju ( prognoziraju )
Moje je ime šef tamne strane mjeseca,gospodar muha,ljubavnik kurvi i kraljica....
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: linux- i problemi sa usb tv card lv5t dlx05.10.2011. u 22:29 - pre 153 meseci
Pa ovde je izlistano nesto drugo, nije ona slika. Da nije zbog jezika, da nije Desktop ustvari Radna povrsina ili sta vec? Tamo gde su kod mene na engleskom Javno Preuzimanje i ostalo je Desktop ali kod tebe to nije tako, tvoj Desktop je onda Radna povrsina? Valjda bi komanda morala glasiti cd Radna povrsina/linux_install_package.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: linux- i problemi sa usb tv card lv5t dlx05.10.2011. u 22:30 - pre 153 meseci
Pa da, tvoj Desktop je zaista "Radna\ povrsina", to moras koristiti u komandi!
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

I AM BORGS
šef na meteorološkoj stanici i bivši
TV serviser
collective in space

Član broj: 145850
Poruke: 860
31.45.218.*



+16 Profil

icon Re: linux- i problemi sa usb tv card lv5t dlx05.10.2011. u 22:33 - pre 153 meseci
da jezik je hr. probaču tako sa radna površina.
we are borg- resistance is futile.
vremenska prognoza : Bog zna , a ljudi pogađaju ( prognoziraju )
Moje je ime šef tamne strane mjeseca,gospodar muha,ljubavnik kurvi i kraljica....
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: linux- i problemi sa usb tv card lv5t dlx05.10.2011. u 22:47 - pre 153 meseci
Ja imam za tastaturu 3 jezika - ugalvnom sve radim na USA, kad mi treba srpski-latinica izaberem Hrv a kad mi treba srpski-cirilica izaberem Srb i ako bas tada nesto zatreba da uradim u terminalu onda ne valja, lozinka nije dobra, moras i na to obratiti paznju da je uneses kao sto si je definisao.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

I AM BORGS
šef na meteorološkoj stanici i bivši
TV serviser
collective in space

Član broj: 145850
Poruke: 860
31.45.218.*



+16 Profil

icon Re: linux- i problemi sa usb tv card lv5t dlx05.10.2011. u 23:06 - pre 153 meseci
neradi ni sa Radna\ površina ... ispisuje da nema opet direktorijuma. nešto je napravio ali je ispiso da nema ništa u arhivi i još nešto itd itd. probao sam sa linux_ install ... i sa v4l... i sa dir dvb u kojem su otpakovani filei i ništa.
nastavljam sutra -sada sam več preee umoran. pozzz
we are borg- resistance is futile.
vremenska prognoza : Bog zna , a ljudi pogađaju ( prognoziraju )
Moje je ime šef tamne strane mjeseca,gospodar muha,ljubavnik kurvi i kraljica....
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
z25-15.opera-mini.net.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: linux- i problemi sa usb tv card lv5t dlx06.10.2011. u 07:45 - pre 153 meseci
Koristi TAB dugme na tastaturi da bi:

-1 tab završava reč umesto tebe - komanda, ili ime direktorijuma, kada samo jedna počinje tako kako si otkucao: cd Ra<tab> će otkucati pravi naziv do kraja.

-2 tab-a će ti dati predlog svih komandi kada ih više počinje tako kako si otkucao - cd <tabtab> će dati spisak svih direktorijuma.

Tab je super dugme kad su imena komsndi dugačka, takozvane kobasice;) aj pa probaj.

Inače, komanda za listanje direktorijuma je ls, a lista mnogo više kada joj se kaže ls- al - nisam ni pojma imao da radi dir u bash-u?

edit: komanda je ls -al
nego sam kucao sa mobilnog, greška.

[Ovu poruku je menjao newtesla dana 07.10.2011. u 08:40 GMT+1]
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: linux- i problemi sa usb tv card lv5t dlx06.10.2011. u 09:20 - pre 153 meseci
Kod mene ovo sa Tab nece. Ja koristim strelice gore/dole i onda lista sve od ranije/kasnije. Mint 9 je u pitanju, LTS.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

I AM BORGS
šef na meteorološkoj stanici i bivši
TV serviser
collective in space

Član broj: 145850
Poruke: 860
109.227.49.*



+16 Profil

icon Re: linux- i problemi sa usb tv card lv5t dlx06.10.2011. u 11:40 - pre 153 meseci
evo ispisa iz terminala : gde grešim ? Starting to install
tar: površina/linux_install_package/v4l_rtl2832_install: Nije nađeno u arhivi
tar: Exiting with failure status due to previous errors
cd: 20: can't cd to /home/darko/Radna
make: *** Nema propisa za izradu mete `clean'. Zaustavi.
make: *** Nijedna meta nije navedena, niti je ijedan makefile pronađen. Zaustavi.
make: `install' je ažuriran.
cd: 25: can't cd to /home/darko/Radna
Installation Done

we are borg- resistance is futile.
vremenska prognoza : Bog zna , a ljudi pogađaju ( prognoziraju )
Moje je ime šef tamne strane mjeseca,gospodar muha,ljubavnik kurvi i kraljica....
 
Odgovor na temu

I AM BORGS
šef na meteorološkoj stanici i bivši
TV serviser
collective in space

Član broj: 145850
Poruke: 860
109.227.49.*



+16 Profil

icon Re: linux- i problemi sa usb tv card lv5t dlx06.10.2011. u 11:42 - pre 153 meseci
kod mene radi i Tab i strelice gore- dole
we are borg- resistance is futile.
vremenska prognoza : Bog zna , a ljudi pogađaju ( prognoziraju )
Moje je ime šef tamne strane mjeseca,gospodar muha,ljubavnik kurvi i kraljica....
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: linux- i problemi sa usb tv card lv5t dlx06.10.2011. u 13:26 - pre 153 meseci
Ja sam zbog ove "Radne\ povrsine" odavno prestao da koristim racunar na domacem jeziku, samo engleski. Tu nema zabune. I svaki novi program odmah razumes. Jedino kad bas pisem nesto zvanicno organima vlasti ili ovde lokalno neki mejl, onda koristim srpski, ali ni tu ne koristim ona slova sa kukicama gore.

Pokusaj ono sto sam rekao pre - da kopiras sadrzaj terminala pa da ga ovde ubacujes pomocu one komande (jedna od ovih brojnih na levoj strani) Code, jer se tako tacno vidi sta je pisalo, kao da si stavio sliku a lakse se stavlja. Kad kliknes na
Code:
 [ code ]proba[ /code ] 
izadju ovako kao sada kod mene a tekst stavljas u sredinu, izmedju prve i druge reci "code" kao ovde rec "proba". Ja sam malo pokvario / pomerio da bi se videlo kao tekst, inace se izvrsava pa ne mozes da vidis komandu.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

I AM BORGS
šef na meteorološkoj stanici i bivši
TV serviser
collective in space

Član broj: 145850
Poruke: 860
77.237.103.*



+16 Profil

icon Re: linux- i problemi sa usb tv card lv5t dlx06.10.2011. u 13:36 - pre 153 meseci
Code:
darko@darko-System-Product-Name:~$ cd Radna\ površina/linux_install_package/
darko@darko-System-Product-Name:~/Radna površina/linux_install_package$ dir
history.txt install.sh v4l-dvb-abd3aac6644e v4l_rtl2832_install.tar.bz2
install readme.txt v4l_rtl2832_install
darko@darko-System-Product-Name:~/Radna površina/linux_install_package$ sudo . install.sh
[sudo] password for darko:
sudo: .: command not found
darko@darko-System-Product-Name:~/Radna površina/linux_install_package$ ls
history.txt install.sh v4l-dvb-abd3aac6644e v4l_rtl2832_install.tar.bz2
install readme.txt v4l_rtl2832_install
darko@darko-System-Product-Name:~/Radna površina/linux_install_package$
Code:

we are borg- resistance is futile.
vremenska prognoza : Bog zna , a ljudi pogađaju ( prognoziraju )
Moje je ime šef tamne strane mjeseca,gospodar muha,ljubavnik kurvi i kraljica....
 
Odgovor na temu

I AM BORGS
šef na meteorološkoj stanici i bivši
TV serviser
collective in space

Član broj: 145850
Poruke: 860
77.237.103.*



+16 Profil

icon Re: linux- i problemi sa usb tv card lv5t dlx06.10.2011. u 13:41 - pre 153 meseci
ne znam više šta bi reko. jedan običan driver mi pravi tolike probleme. sve je super kada se skida sa update managerom. a nisam se ni u snu nadao takvim problemima sa ručnim instaliranjem drivera. užas , užas
we are borg- resistance is futile.
vremenska prognoza : Bog zna , a ljudi pogađaju ( prognoziraju )
Moje je ime šef tamne strane mjeseca,gospodar muha,ljubavnik kurvi i kraljica....
 
Odgovor na temu

dare023
Bečkerek

Član broj: 60701
Poruke: 363
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+2 Profil

icon Re: linux- i problemi sa usb tv card lv5t dlx06.10.2011. u 14:26 - pre 153 meseci
Nije ovde problem u drajveru,već u tome što ti se Desktop zove Radna površina.
Terminal ne može da obradi nazive datoteka i fajlova sa prazninom,a nisam siguran ni za naša slova.
Instaliraj ti lepo engleski jezik (ako nije već instaliran),pređi na desktop na engleskom uradi to što treba i vrati se na svoj jezik ako ti nešto znači.
Ja se sav zabunim kad mi je program na srpskom,ali ja sam navikao na engleski još kad je Sir Clive Sinclair bio glavna faca.('bem ti al' sam mator)
Možeš eventualno da probaš još nešto : desni klik na taj folder sa drajverom pa odabereš "open in terninal" i preskačeš prvu komandu (ono cd ...),ne znam da li to može u ubuntu ali evo ovde je objašnjeno , treba da instaliraš jedan paket i radiće.
dare023
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: linux- i problemi sa usb tv card lv5t dlx06.10.2011. u 16:25 - pre 153 meseci
Mozes prekopirati taj folder iz radne povrsi u home direktorijum. Tako ne moras cd-ovati mada vidim da si ipak uspeo.


darko@darko-System-Product-Name:~/Radna površina/linux_install_package$ sudo . install.sh
[sudo] password for darko:
sudo: .: command not found


Greska je obelezena crvenom bojom.

Da bi izvrsio intall.sh treba da otkucas: sudo sh install.sh ili sudo ./install.sh
 
Odgovor na temu

I AM BORGS
šef na meteorološkoj stanici i bivši
TV serviser
collective in space

Član broj: 145850
Poruke: 860
31.45.172.*



+16 Profil

icon Re: linux- i problemi sa usb tv card lv5t dlx06.10.2011. u 20:38 - pre 153 meseci
prekopiro sam taj folder u home i proradilo je install !! i ispisao instalation done.sada je problem sa : Kad je gotovo, restartaj komp, uštekaj TV stick, otvori terminal i upiši



Kod:
dmesg | grep dvb





treba ti izbacit na kraju nešto kao:

[ 69.371769] dvb-usb: USB DVB-T Device successfully initialized and connected.

[ 69.372217] usbcore: registered new interface driver dvb_usb_rtl2832u

Dalje bitno je da instaliraš dvb-apps paket (ako si instalirao Me TV, onda ne treba jer se instalira s njim ali ako imaš Kaffeine koji je bolji po mojem mišljenju onda moraš instalirat).

U terminalu:



Kod:
sudo apt-get install dvb-apps

sada stane sa dmseg i grep dvb. kad ukucam-sudo apt-get install dvb-apps stoji tako i više od 1 sat. pokušao sam zatvoriti terminal pa sam dobio poruku : terminal radi ako pokušam zatvoriti obrisače se sve . dali da ga ostavim da radi do beskraja (terminal) ili šta??
we are borg- resistance is futile.
vremenska prognoza : Bog zna , a ljudi pogađaju ( prognoziraju )
Moje je ime šef tamne strane mjeseca,gospodar muha,ljubavnik kurvi i kraljica....
 
Odgovor na temu

dare023
Bečkerek

Član broj: 60701
Poruke: 363
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+2 Profil

icon Re: linux- i problemi sa usb tv card lv5t dlx06.10.2011. u 21:31 - pre 153 meseci
Idi u menadžer paketa i proveri da li su ti omogućeni universe i multiverse repoi.
Evo ti uputstvo kako se radi

[Ovu poruku je menjao dare023 dana 07.10.2011. u 06:32 GMT+1]
dare023
 
Odgovor na temu

I AM BORGS
šef na meteorološkoj stanici i bivši
TV serviser
collective in space

Član broj: 145850
Poruke: 860
109.227.16.*



+16 Profil

icon Re: linux- i problemi sa usb tv card lv5t dlx07.10.2011. u 17:27 - pre 153 meseci
e imenjače !! sad si mi još dodo problema .znaš da sam totalni početnik linux-a , ali pokušaču.
we are borg- resistance is futile.
vremenska prognoza : Bog zna , a ljudi pogađaju ( prognoziraju )
Moje je ime šef tamne strane mjeseca,gospodar muha,ljubavnik kurvi i kraljica....
 
Odgovor na temu

I AM BORGS
šef na meteorološkoj stanici i bivši
TV serviser
collective in space

Član broj: 145850
Poruke: 860
31.45.214.*



+16 Profil

icon Re: linux- i problemi sa usb tv card lv5t dlx08.10.2011. u 09:00 - pre 153 meseci
još sam nekoliko puta pokušavao install ,nije sve ispisano u terminalu kao sa linka... ali sam dobio ispis u terminalu firmware itd itd. naredbom lsusb dobio sam_darko@darko-System-Product-Name:~$ lsusb
Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 001 Device 002: ID 1f4d:b803 G-Tek Electronics Group Lifeview LV5TDLX DVB-T [RTL2832U]
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
darko@darko-System-Product-Name:~$
jel instaliran driver ?? i opet u kaffeinu neaktivni suorce i scan. kako ih aktivirati ako je driver instaliran? ili možda drugi program ? pozz
we are borg- resistance is futile.
vremenska prognoza : Bog zna , a ljudi pogađaju ( prognoziraju )
Moje je ime šef tamne strane mjeseca,gospodar muha,ljubavnik kurvi i kraljica....
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: linux- i problemi sa usb tv card lv5t dlx

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 7466 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.