Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Za par dana pokradu preko 10 kilometara kablova

elitemadzone.org :: MadZone :: Za par dana pokradu preko 10 kilometara kablova
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 18774 | Odgovora: 66 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Za par dana pokradu preko 10 kilometara kablova19.10.2011. u 22:05 - pre 152 meseci
U ovoj drzavi stvarno ima diskriminacije ali tzv. pozitivne. Bila je skoro vest da su zeni oduzeli dete jer joj njena majka nije posvecivala dovoljno paznje i dete je bilo napolju po ceo dan i jelo je kod drugova kuci i sl. Nije mi jasno zasto te socijalne ustanove ne pouzimaju njima(stanovnicima romvila) decu jer realno postoji vise nego dovoljno razloga i onda ih u nekim prihvatilistima lepo vaspitaju.
 
0

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: Za par dana pokradu preko 10 kilometara kablova19.10.2011. u 22:30 - pre 152 meseci
ma u kojoj se to bajci desava. socijalne sluzbe u srbiji su paralizovani mlitavci. zakonom i besparicom paralizovani i od dekada pasivnog posmatranja omlitaveli beskicmenjaci. koji se plase da rade i ono sto im zakon dozvoljava, cesto sa razlogom jer nema ko da ih zastiti.
taj slucaj u kome oduzimaju dete sto se mnogo igra napolju, pre ce biti da je izmisljen ili je otac potplatio sluzbu da mu na taj nacin dopreme dete.

da li su cigosi pozitivno diskriminisani. ne bi rekao, pre ce biti da su nasli svoje mesto i ulogu u sistemu. odnosno drzava nema nikakvu taktiku da taj problem sa divljim naseljima i pljackom resi.
 
0

djyova
Pozarevac

Član broj: 101973
Poruke: 1018
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.youtube.com/djyovaser..


+775 Profil

icon Re: Za par dana pokradu preko 10 kilometara kablova19.10.2011. u 22:44 - pre 152 meseci
Citat:
milivoje t: da li su cigosi pozitivno diskriminisani. ne bi rekao


Mozda nisu bili do pre nekoliko godina ali sada svakako jesu! Da neko od nas pokrade toliku kolicinu kablova na dnevnom nivou, vec bi odavno trunuo u zatvoru...
 
0

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Za par dana pokradu preko 10 kilometara kablova19.10.2011. u 23:18 - pre 152 meseci
Ma ovamo kaznjavaju ako nemas prvu pomoc ili nisi stavio pojas, a s' druge strane ignorishu one "mad max" raspade napravljene od Diana-e ili motokultivatora... kao i razne sklepane prikolice koje vuku izgladneli konji u ranama, bez ikakve signalizacije, i elementarnih uslova za bezbednost putnika i okoline. Ako to nije pozitivna diskriminacija, ne znam sta je.



Prikačeni fajlovi
 
+1

shadow-bg
Ciric Vukasin
Preduzetnik
Beograd

Član broj: 189835
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.bgwireless.net


+293 Profil

icon Re: Za par dana pokradu preko 10 kilometara kablova19.10.2011. u 23:28 - pre 152 meseci
A jel rade nesto recimo po pitanju cigana kod cukaricke padine?

kradu sahtove sa ulice i puta, ko ne zna da tu u kraju stalno fale sahtovi, unistice auto, mozda cak i neko nastrada. Malo je gadno voziti tuda nocu periodicno, kad pokradu kablove za struju, pa nema rasvete, pa krenu da tope kablove i sahtove. Em noc, em dim, em nema svetla, samo u nepreglednoj krivini isped sebe iznenada ugledas rupu. U najboljem slucaju ode guma + felna + trap. Ako neko ide brze, vidi se da je bilo izletanja sa puta. A ja sam jednom tu imao i sudar.
Osecam se ponekad stvarno kao budala zbog te pozitivne diskriminacije. Nit placaju struju, nit placaju vodu, nit placaju komunalije, nit placaju registraciju vozila, osiguranje i sl. Benzin kradu po parkinzima (meni licno ukrali 3 puta). Kradu namirnice po prodavnicama (isto video uzivo), dzepare po autobusima (mom ocu ukrali mobilni, majci nozem pocepali tasnu da je pokradu). Kartu za autobus takodje ne placaju. Ko u kraju ostavi nesto da deluje vredno u autu, razbijaju stakla i kradu. Jednu noc mi se desilo da sam ostavio duks i da nisam izvadio plocicu od radia iz auta. Zatekao sam razvaljena vrata, polomljenu komandnu tablu, zadnju policu. Plejer i duks nema. A cep od rezervoara goriva po ko zna koji put polomljen. Na ulici i trotoaru razvaljeni cepovi od ostalih vozila. Nekoliko njih je bilo sa otvorenom haubom. Bio sam prvi tog jutra na licu mesta jer sam isao rano ujutro na civilno sluzenje vojske (koja ne postoji za cigane). U policiji napravili zapisnik i to je to. Ciga sa "dianom" prolazi pored saobracajca, ne reaguje, ali zato mene drnda za dubinu sare na gumama. I ne zive po kartonjerkama. Sazidali kuce od cigle. A cuo sam price po komsiluku da su upadali u neke prazne stanove po zgradama i da vlasnici ne mogu da ih izbace.
 
0

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: Za par dana pokradu preko 10 kilometara kablova19.10.2011. u 23:37 - pre 152 meseci
To nije pozitivna diskriminacija. Vec nesposobnost sistema, koji ne zna sta bi sa njima.

Pozitivna diskriminacija bi bila kada ciga vozi auto, zaustave ga, on nema ppomoc, a onda mu oproste zato sto je ciga. To ne biva. Inace meni su oprostili preksinoc, rekli mi da kupim nasu blabla, a ja imam lepu tuv svabinu ppomoc.

Nije to diskriminacija, vec nemanje resenja za te ljude. Kao sto panduri u usa ne ulaze u geto sem kad moraju, ali to nije zbog pozitivne diskriminacije latinosa i crnaca, vec ih boli...
Pride cigani se po karton naseljima uvek bave nekom vrstom biznisa, bio on legalan ili ne. reciklaza, sakupljanje sekundarnih sirovina, trgovina starim stvarima, kradja, prostitucija... Rade nesto, znaci ima para, znaci ima se cime podmazati sitna policija ako zatreba.

Priti Dijane sa tih slika gore su policajci odavno oduzeli i zabranili ciganima.
 
0

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Za par dana pokradu preko 10 kilometara kablova20.10.2011. u 00:20 - pre 152 meseci
Pa upravo je u tome problem. Sedi ti kao belac sa vazecom licnom kartom u lejdi dyanu i provozaj se gradom i videces da ce te zaustaviti iskljuciti iz saobracaja. Ma ne moras uopste lejdi dajanu, sedi na neregistrovan motor. Slazem se da je to iz razloga jer je sistem nesposoban to da resi ali definicija je da je to pozitivna diskriminacija jer njega ne bi iskljucio zato sto je rom.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Za par dana pokradu preko 10 kilometara kablova
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 18774 | Odgovora: 66 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.