Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gadafijeva zelena knjiga

elitemadzone.org :: MadZone :: Kultura :: Gadafijeva zelena knjiga

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9158 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Gadafijeva zelena knjiga25.10.2011. u 10:05 - pre 152 meseci
Citat:
gajo2: Majn Kampf odlicna knjiga? Hahahaha tj. zzzzzz


Gde sam ja to rekao, rekao sam u poredjenju sa zalenom knjigom. Daleko od toga da je autor vrstan pisac, ali je, bar po mom utisku, prilicno dobro opisao svoje ludilo i svoju licnu istoriju koja je dovela do takvog nacina razmisljanja. Nazalost, zbog antisemitskih delova knjigu nije upitno preporucivati niti je dobro sto knjigu citaju i likovi koji mu se dive, ali ako u citanje udjete sa anti-fasisticke i kriticke osnove postoji mnogo informacija o tome kako ta bolest nacionalnog socijalizma nastaje i kako sebi krci put kroz jedno drustvo i koliko od tih procesa zapravo imamo u sopstvenom okruzenju nesvesni paralela i cemu to vodi i koliki je napor volje potreban da se drustvo odrekne "slatkih lazi" koje nacsoc propagira u svom usponu. U tom pogledu je ta knjiga komplementarna sa Usponom i Padom koji je vise dokumentarnog tipa, citajuci uporedo segmente jedne i druge knjige i videti sta je ludak zamislio i kako se to zapravo odigralo je, imho, velika zivotna lekcija za one koji umeju da vide. Problem je jedino sto se ljudi obeshrabre , Mein Kampf se jos nekako i procita sa svojih 300 i nesto strana (mada kazu da sad postoji i prosirena verzija od 500 strana koja pokriva i period rata jer je izgleda Hitler nastavio da prosiruje knjigu skoro do pred pada) ali Uspon i Pad je 1200 stranica

On topic, u poredjenju sa tim zelena knjiga je, ono, ruzno nacrtana slikovnica.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Gadafijeva zelena knjiga25.10.2011. u 10:11 - pre 152 meseci
mozda nije odlicna knjiga, ali je vredi procitati. naravno ako te interesuje.

Procitao sam "Dnevnik jednog motocikliste" koja se slucajno zatekla kod mene, i mislim da u zivotu gluplju knjigu nisam procitao. A toliko je hvaljena i izreklamirana...
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Gadafijeva zelena knjiga25.10.2011. u 10:44 - pre 152 meseci
Citat:
CoyoteKG: Ako sve to smatras trosenjem vremena i nemas ga bas na pretek, sto onda ti trosis vreme ubedjujuci samog sebe ovde na forumu u nesto sto ni sam ne verujes?

Opamecivanje drugih je - sa socijalnog stanovista - plemenit cilj.

A tvoje meditiranje o tome u sta ja vjerujem je upravo ono sto kritikujes - lupetanje o necemu o cem pojma nemas.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Gadafijeva zelena knjiga25.10.2011. u 10:49 - pre 152 meseci
toliko o tebi...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kultura :: Gadafijeva zelena knjiga

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9158 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.