Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

registracioni formular i sql baza podataka

[es] :: PHP :: PHP za početnike :: registracioni formular i sql baza podataka

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 10838 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Moderator
Član broj: 31848
Poruke: 1792
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: registracioni formular i sql baza podataka03.11.2011. u 15:33 - pre 152 meseci
Molim ucesnike teme da se na dalje drze php diskusije i php teme, a ne dalje rasprave oko ucenja.
Hvala
 
Odgovor na temu

milos 2
milos ljatkovic

Član broj: 148450
Poruke: 669
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: registracioni formular i sql baza podataka03.11.2011. u 18:25 - pre 152 meseci
tacno, uz male izmene bi bio dobar, ovaj drugi na neki nacin i jeste samo malo, bar za mene, olaksan, jer nema while petlje, i zbog toga nisam znao da je ispravim kao sto sam i napisao ako se ne varam, i nasao neku bez koja radi, napisao sam da sam nasao gotovu skriptu i prepravio je, i onda si mi ti poslao kako da napravim da uvek ide na poslednji, ali pre nego sto sam procitao tvoj novi post, uz sav ovaj rad shvatio kako rade promenljive u poljima, to mi nije bilo jasno, i onda posto sam hteo na stranici koja se otvara odmah po pritisku na dugme, to je bila stranica za upisivanje, i tu napravio tabelu, i povezao promenljive sa njima, i mislio da sam resio problem dok mi ti nisi dao primer sa sporim net-om kako to ne moze da se odradi, kada sam napisao onaj post legao sam da spavam, pa sam sada ustao, i sada cu uzeti da pogledam tvoju skriptu sto si mmi ostavio
 
Odgovor na temu

plague
Software Developer
Auckland, NZ

Član broj: 46734
Poruke: 623
*.aDSL.Verat.Net.



+373 Profil

icon Re: registracioni formular i sql baza podataka03.11.2011. u 18:35 - pre 152 meseci
Ovaj kod:
Code (php):

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />
<title>Untitled Document</title>
</head>
<?php
$con = mysql_connect("localhost", "xxxxxxx", 'xxxxxxxx');

mysql_select_db ("slogasvi_REGISTAR", $con);

$query = mysql_query("SELECT * FROM registar");

while ($rows mysql_fetch_array($query)):
$ime1 = $rows['ime'];
$mesto1 = $rows['mesto'];
$datum1 = $rows['datum'];
$mesto_st1 = $rows ['mesto_st'];
$pet1 = $rows ['pet'];
$broj1 = $rows ['broj'];
$jmbg1 = $rows ['jmbg']
$email1 = $rows ['email'];

echo "$ime1 $mesto1 $datum1 $mesto_st1 $pet1 $broj1 $jmbg1 $email1<br><br>";

endwhile;

?>
<body>
</body>
</html>
 


Ne radi jer si ponovo napravio totalno pocetnicku gresku.
Code (php):

while($rows = mysql_fetch_array($query))
 


Ne mogu da verujem da si programer jer su ovo greske da je prosto nemoguce da ne vidis problem kada ti javi na kojoj liniji koda ne moze da parsuje.
 
Odgovor na temu

milos 2
milos ljatkovic

Član broj: 148450
Poruke: 669
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: registracioni formular i sql baza podataka03.11.2011. u 18:57 - pre 152 meseci
nekada ni ja ne mogu da verujem gde pogresim, i nisam neki programer, tek sam upisao fax, i zamoljen sam da ovo uradim, a ispravio sam gomilu gresaka, od '', pa ;, i ti si mi ovog puta rekao za znak jednakosti, i nisam siguran, necu da gresim dusu, nisam siguran da li si ti, ili neko drugi, napisao da imam jos jednu takvu istu istijacku gresku, samo je problem sto je najcesce greska u prethodnom redu nego u tom sto je napisan, ali ipak je ovog puta ispalo da je u tom, hvala na ovom odgovoru
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: PHP za početnike :: registracioni formular i sql baza podataka

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 10838 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.