Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Uskoro i na našim putevima

elitemadzone.org :: MadZone :: Uskoro i na našim putevima

[ Pregleda: 3124 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djura63

Član broj: 267593
Poruke: 725
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+68 Profil

icon Uskoro i na našim putevima09.11.2011. u 10:58 - pre 150 meseci
http://dnevnik.hr/vijesti/svij...predniji-policijski-radar.html
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Uskoro i na našim putevima09.11.2011. u 11:39 - pre 150 meseci
Koliko sam primetio, ne moze da skonta zaprljanu tablicu. Ako sam dobro video na snimku, a mrzi me da ponovo gledam... :) Inace mislim da je to glupost, sve je podredjeno uzimanju para, kaznjavanju. Ali doci ce to i kod nas. Gledam pre neki dan jutarnji program, kaze covek iz SUP-a (jel' se tako kaze za policajce grada Beograda?!) da novi zakon nije uticao na smanjenje broja poginulih u saobracajnim nesrecama, sta vise, poslednjih pola godine je porastao procenat nesreca sa smrtnim ishodom uzrokovanih voznjom brzom od dozvoljene brzine... Pa sad sta da covek misli?! Ako "zvanican covek" to kaze na televiziji... Inace smatram da su novi zakon o saobracaju pisali likovi koji nemaju veze kako sa voznjom tako ni sa saobracajem u principu.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

3MAJ86
Marko Radić
Business Development Manager, Beauty
Industry
München

Član broj: 46087
Poruke: 253
*.static.sbb.rs.

Sajt: marko-radic.blogspot.com


+137 Profil

icon Re: Uskoro i na našim putevima09.11.2011. u 11:44 - pre 150 meseci
Ma ovaj ZOBS je pisao direktor parking servisa :S
when there is a why there is no how
 
Odgovor na temu

New Village DC
Projektant hardvera
Srbija

Član broj: 65539
Poruke: 438
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.itnetwork.rs


+222 Profil

icon Re: Uskoro i na našim putevima09.11.2011. u 12:01 - pre 150 meseci
Ja bih smanjio kazne i kaznjavao sve redom. Ma, sta reci kad sam pre neki dan na semaforu video policajku kako kuca SMS u sluzbenim kolima dok ceka zeleno svetlo. Imam utisak da u toj policiji rade nekvalitetni i jako neodgovorni ljudi. Prakticno, zakon kao takav, nema ko da sprovodi.
Ovi se prepanuše, a Marko, onako srdit iza sna, uze jednog po jednog darivati: kog
sabljom, kog buzdovanom. Nije se ni triput okrenuo, a već svih sedam s dušom rastavi.

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Uskoro i na našim putevima09.11.2011. u 12:04 - pre 150 meseci
Nije visina zaprećene kazne ono šta eventualnog počinioca odgovara od prekršaja, već stepen verovatnoće da će biti uhvaćen u prekršaju i kažnjen.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Uskoro i na našim putevima09.11.2011. u 12:11 - pre 150 meseci
Citat:
Java Beograd: Nije visina zaprećene kazne ono šta eventualnog počinioca odgovara od prekršaja, već stepen verovatnoće da će biti uhvaćen u prekršaju i kažnjen.


Tako je, a stepen verovatnoce je jako nizak. I sve nizi sto imas bolji automobil, pa onda dzipovi... Odnosno, sto skuplji auto vozis, manje su sanse da ces stradati, mislim stradati od zakona! :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
*.3gnet.mts.telekom.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Uskoro i na našim putevima09.11.2011. u 12:15 - pre 150 meseci
Citat:
poslednjih pola godine je porastao procenat nesreca sa smrtnim ishodom uzrokovanih voznjom brzom od dozvoljene brzine... Pa sad sta da covek misli?!

Neko je jednom na ovim forumima dobro primetio - da ljude zapravo plaši verovatnoća da će biti kažnjeni (ma koliko visoka ili niska kazna bila), a ne sama visina kazne, koja se desi možda jednom u godini ili dve.

Ukratko, potrebno je smanjiti visinu kazni i povećati verovatnoću da će neko biti uhvaćen i kažnjen. Pored osnovnog motiva o zaštiti života, tako bi se možda i više novca inkasirano po vozaču godišnje (i ne bi ga strefio finansijski sudden death, što je najvažnije).
 
Odgovor na temu

djura63

Član broj: 267593
Poruke: 725
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+68 Profil

icon Re: Uskoro i na našim putevima09.11.2011. u 12:16 - pre 150 meseci
Ovako to rade Amerikanci:http://dnevnik.hr/vijesti/zani...voznje-u-sluzbenom-vozilu.html
 
Odgovor na temu

vlada131
Niš

Član broj: 222787
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+168 Profil

icon Re: Uskoro i na našim putevima09.11.2011. u 12:26 - pre 150 meseci
Citat:
Sceka: Koliko sam primetio, ne moze da skonta zaprljanu tablicu. Ako sam dobro video na snimku, a mrzi me da ponovo gledam... :) Inace mislim da je to glupost, sve je podredjeno uzimanju para, kaznjavanju. Ali doci ce to i kod nas. Gledam pre neki dan jutarnji program, kaze covek iz SUP-a (jel' se tako kaze za policajce grada Beograda?!) da novi zakon nije uticao na smanjenje broja poginulih u saobracajnim nesrecama, sta vise, poslednjih pola godine je porastao procenat nesreca sa smrtnim ishodom uzrokovanih voznjom brzom od dozvoljene brzine... Pa sad sta da covek misli?! Ako "zvanican covek" to kaze na televiziji... Inace smatram da su novi zakon o saobracaju pisali likovi koji nemaju veze kako sa voznjom tako ni sa saobracajem u principu.


Pozdrav!


Ne znam kako je u BG-u, ali ja se ne sećam kad sam ovde zadnji put video saobraćajca na ulici. I onda, normalno, kad ljudi skontaju da ih nema, voze "slobodnije" i onda počinje da se povećava broj udesa. Zakon ne može samog sebe da sprovodi.
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Uskoro i na našim putevima09.11.2011. u 12:53 - pre 150 meseci
Citat:
novi zakon nije uticao na smanjenje broja poginulih u saobracajnim nesrecama

Naravno kada se zakon po obicaju ne primenjuje.
Dok se vratim sa posla primetim 100 i vise prekrsaja (bukvalno).
Da su svi oni kaznjeni vec sutra ne bi bilo nijednog prekrsaja.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Uskoro i na našim putevima09.11.2011. u 13:23 - pre 150 meseci
Citat:
mrkii: Dok se vratim sa posla primetim 100 i vise prekrsaja (bukvalno).
Takođe. Meni lično posebno smetaju bahati prekršaji, koji direktno ugrožavaju druge učesnike u saobraćaju.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.customer.m-online.net.



+768 Profil

icon Re: Uskoro i na našim putevima09.11.2011. u 13:44 - pre 150 meseci
Citat:
X Files: Neko je jednom na ovim forumima dobro primetio - da ljude zapravo plaši verovatnoća da će biti kažnjeni (ma koliko visoka ili niska kazna bila), a ne sama visina kazne, koja se desi možda jednom u godini ili dve.

Ukratko, potrebno je smanjiti visinu kazni i povećati verovatnoću da će neko biti uhvaćen i kažnjen. Pored osnovnog motiva o zaštiti života, tako bi se možda i više novca inkasirano po vozaču godišnje (i ne bi ga strefio finansijski sudden death, što je najvažnije).


I opet se na kraju vracamo na to da je ceo cirkus oko novog zobs-a bio nepotreban i da je stari zakon bio skroz ok samo sto se nije primenjivao. Ono sto je jasno jeste da se neko tu namazao debelo keshom u procesu pripreme i uvodjenja i da bezbednost kao sto je vecina i pretpostavljala nije povecana.
 
Odgovor na temu

squirll

Član broj: 248171
Poruke: 106
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+66 Profil

icon Re: Uskoro i na našim putevima09.11.2011. u 14:25 - pre 150 meseci
Prvo bi trebalo u celoj drzavi preispitati postavljane znakove, jel ima jako puno glupo postavljenih znakova(npr na auto putu stoje stari znakovi radova i ogranicene od 50km, a radovi zavrseni vec odavno) i slicne situacije, pa tek onda PRAVDA ni po babu ni po stricu pa mozda i bude nesto od nas...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Uskoro i na našim putevima

[ Pregleda: 3124 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.