Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM

elitemadzone.org :: AutoZone :: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 48277 | Odgovora: 147 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Cezar Corolla
Automehanicar

Član broj: 308649
Poruke: 477



+52 Profil

icon Re: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM22.09.2013. u 22:05 - pre 127 meseci
Pitaj ministra. Uvek su mogli i moci ce. To ne znaci da svima mora biti jasno kako i zasto.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM22.09.2013. u 22:07 - pre 127 meseci
Pa u pravu si.Kada moze GSP da izbaci vozila za javni prevoz bez registracije,sto policija ne moze da ima tuce tablica u gepeku.
 
Odgovor na temu

Cezar Corolla
Automehanicar

Član broj: 308649
Poruke: 477



+52 Profil

icon Re: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM22.09.2013. u 22:11 - pre 127 meseci
Citat:
U članu 44 pravilnika o registraciji motornih i priključnih vozila piše: "Registarske tablica za teške četvorocikle, putnička vozila, autobuse i teretna vozila organa unutrašnjih poslova (u daljem tekstu: policije) plave su boje, dimenzija 520,5 h 112,9 mm, oivičene belom linijom i sadrže: belim slovima latiničnim pismom ispisanu međunarodnu oznaku Republike Srbije „SRB”, belim slovima, ćiriličkim pismom, ispisanu oznaku „P” i registarski broj, između kojih je utisnut crveni štit na kome je beli krst između četiri ocila bridovima okrenutim ka vertikalnoj gredi krsta"


Ali ne pise da ne moze da ima vise tablica.

Citat:
Pa u pravu si.Kada moze GSP da izbaci vozila za javni prevoz bez registracije,sto policija ne moze da ima tuce tablica u gepeku.


Potpuno legalne.

Citat:
Policajci Jovanović i Perović na "presretačima" su od njihovog uvođenja, 2009. godine, i pokrivaju teritoriju čitave Srbije, a vozila, zbog "kamuflaže", u gepeku imaju pet pari tablica oznaka raznih gradova.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM22.09.2013. u 22:53 - pre 127 meseci
Citat:
deki111:
Nisam uspeo da pronađem po kom osnovu imaju pravo da koriste civilne tablice, zatim kako mogu da koriste više pari tablica na jednom vozilu i za koji par tablica imaju odgovarajuću registracionu nalepnicu i saobraćajnu dozvolu.

Pretpostavljam da se takva stvar reguliše nekim internim pravilnikom ministarstva unutrašnjih poslova, koji verovatno nije ni dostupan javnosti.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM22.09.2013. u 22:56 - pre 127 meseci
Sta su oni,kauboji pa da ih indijanci ne bi videli.Tu kamuflazu i u Nemackoj primenjuju?
Goveda neka se voze sa oznakama policije a ne da se kamufliraju da bi naplacivali kazne.Oni su tu da sprecavaju da se prave prekrsaji.Ali ovo je srbija.
Citat:
Ali ne pise da ne moze da ima vise tablica.

Znaci da ne moze.Cemu zakon ako ga neko tumaci po svome.A mozda su im i saobracajne drugacije,VECE.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM22.09.2013. u 23:00 - pre 127 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina
Znaci da ne moze.Cemu zakon ako ga neko tumaci po svome.A mozda su im i saobracajne drugacije,VECE.

Nije to zakon, ni uredba, ni odluka vlade, već pravilnik koji donosi ministar unutrašnjih poslova.

Tako da kako je ministar napisao pravilnik za registraciju vozila, tako može da napiše i pravilnik za vozila posebne namene (ili kako ih već zovu).
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM22.09.2013. u 23:32 - pre 127 meseci
Ne može, ventura, niko da napiše nikakav pravilnik koji je u suprotnosti sa zakonom.
Odnosno može, ali nezakonito.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM22.09.2013. u 23:53 - pre 127 meseci
Kako misliš u suprotnosti sa zakonom? Zakonom je predviđeno da ministar unutrašnjih poslova propisuje pravilnike o radu ministarstva, u šta izmeđuostalog spadaju i pravilnici o registraciji vozila.

Kao što je ministar napisao pravilnik o registraciji motornih i priključnih vozila, tako je isto mogao da napiše pravilnik o presretačima, pa pored 5 tablica za presretača mogao je da kaže da i vozač presretača može da ima 5 setova dokumenata, od lične karte do vozačke dozvole i pasoša, prosto zbog toga što ministar unutrašnjih poslova propisuje i to.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM23.09.2013. u 06:18 - pre 127 meseci
Gde je taj pravilnik? Valjda ga ne pravi tajno.Oni krse zakon onog momenta kada preticu kolonu na punoj liniji da bi nekog zaustavili,ili idu 300 na auto putu.

Po tebi oni su iznad zakona,ups,pogresio sam.Oni imaju pravilnik.Nije to tvoja firma pa pises pravilnike.Po tebi ako ministar pise pravilnik,moze da stavi da presretac u vrsenju duznosti lisi nekog zivota,nije kriv!
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM23.09.2013. u 06:45 - pre 127 meseci
@Lavlja_Jazbina

I vozila tj. vozaci Hitne pomoci i Vatrogasci smeju da krse odredjene propise,ali samo do granice dok nikoga ne ugrozavaju.

Slicno tome bi trebali da se ponasaju i presretaci.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM23.09.2013. u 07:27 - pre 127 meseci
Jesu li tebe, Lavlja Jazbina na'vatali presretači, pa si se zato naserkirao ?

U vojno-policijskoj doktrini postoji nešto šta se zove kamuflaža. Ako će policajac da sedne u plavo beli auto i da upali rotaciju - to nije kamuflaža. Teško da će nekog tako da "presretne". A ako sedne u neoznačen auto, onda hoće.

Možda je ta policijska jedinica dobila sudsko rešenje u kojem piše da im se dozvoljava da imaju 5 tablica ? Što se mene tiče, dok god presreću i strogo kažnjavaju manijake za volanom i kojekakve druge bahate vozače - ma neka imaju i 10 tablica.

Žalim jedino što ih nema u gradu. Jer ja, svakodnevno na putu od kuće do posla vidim bar oko 5 teških saobraćajnih prekšaja sa direktnim ugrožavanjem života i imovine ostalih učesnika u saobraćaju.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

deki111
Beograd, Srbija

Član broj: 305965
Poruke: 617
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+613 Profil

icon Re: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM23.09.2013. u 08:50 - pre 127 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Sta su oni,kauboji pa da ih indijanci ne bi videli.Tu kamuflazu i u Nemackoj primenjuju?

U Nemačkoj takođe koriste civilne tablice.
Gledajući emisiju "Schneller als die Polizei erlaubt" zapazio sam da imaju presretače različitih proizvođača u raznim bojama, pa nemaju potrebe za ovim našim patentom.

 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM23.09.2013. u 13:21 - pre 127 meseci
Znam ja vrlo dobro koji su to automobili,ali to sa tablicama je smesno,ali nema veze.O.k. ako vecina podrzava te zakonske uredbe.

Nisam ja protiv sto postoje,nego je to kod nas malo izobliceno za razliku od zapada.Kada se setim kartonskog policajca 80ih u nemackoj na auto banu,pa je bilo efekta.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM23.09.2013. u 13:43 - pre 127 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina: Znam ja vrlo dobro koji su to automobili,ali to sa tablicama je smesno,ali nema veze.

I ja sam mislio da umem da prepoznam presretače, pa sam pre neki dan kod Vršca video tirkizno plavi Punto koji je presretač i video sam da ima klijentelu i na odlasku i posle par sati na povratku...
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM23.09.2013. u 13:45 - pre 127 meseci
Nije to presretač već uniformisani punto sa kamerom.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM23.09.2013. u 13:51 - pre 127 meseci
Presretac je sluzbeno vozilo i sto se mene tice moze da se vozi i bez tablica, dokle god radi savesno svoj posao i uzima pare bahatim vozacima.

A svi ovi sto se bune zbog vise tablica po vozilu i ne znam ja cega neka se zapitaju ali najsikrenije da li se bune kada ginu ljudi na ulicama zbog pekoracenja brzine. Naravno da ne. Boli ih uvo za druge, gledaju samo sebe. Bravo.
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM23.09.2013. u 14:13 - pre 127 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Tu kamuflazu i u Nemackoj primenjuju?


U Nemackoj cak moze da se desi da imaju tablice neke druge EU drzave. A u svakom slucaju ih je pun gepek.

Citat:
sasa022: I vozila tj. vozaci Hitne pomoci i Vatrogasci smeju da krse odredjene propise,ali samo do granice dok nikoga ne ugrozavaju.


Njima nije dozvoljeno da krse propise nego se odredjeni propisi na njih ne odnose. Ako se na vozila hitnih sluzbi (u akciji) ne primenjuju ogranicenja brzine i slicno onda se ne moze reci da oni krse bilo kakav propis jer za njih taj propis ne postoji.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM23.09.2013. u 14:24 - pre 127 meseci
Citat:
jnk: Nije to presretač već uniformisani punto sa kamerom.

Kakav uniformisani punto, tirkizno plava boja, civilne tablice, bez ikakvih oznaka, nema veze sa policijskom plavom koja se koristi kod nas. Ima skrivene blinkere, ima kameru, šta je drugo nego presretač.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM23.09.2013. u 15:15 - pre 127 meseci
Onda će pre biti da je u pitanju klasična patrola, tj. čisto sumnjam da će sa 1.2 puntom da presreće bilo koga.

Uslikaju te i čak i ne moraju da te zaustave već ti pošalju prijavu na kućnu adresu.
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
*.static.madnet.rs.



+86 Profil

icon Re: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM23.09.2013. u 16:05 - pre 127 meseci
Citat:
ventura: Kakav uniformisani punto, tirkizno plava boja, civilne tablice, bez ikakvih oznaka, nema veze sa policijskom plavom koja se koristi kod nas. Ima skrivene blinkere, ima kameru, šta je drugo nego presretač.

Punto nije presretac,unutra je fama cesto je srecem i uvek ima klijentelu koja nezna stekove:)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 48277 | Odgovora: 147 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.