Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nexia 1.5 16V trosi mnogo ulja i dimi

elitemadzone.org :: AutoZone :: Nexia 1.5 16V trosi mnogo ulja i dimi

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12666 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ludidzora28
Milan Najerica
Mladenovac

Član broj: 159215
Poruke: 556
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.ludidzora.co.nr


+20 Profil

icon Nexia 1.5 16V trosi mnogo ulja i dimi28.11.2011. u 21:56 - pre 150 meseci
Uzeo sam pre neki dan pomenuti auto, i problem je sto dimi na auspuh i trosi oko litar ulja na 200km, bas puno. E da stvar bude zanimljivija, auto ima ugradjen fabricki GAS, i na njega ga i palim, vozim, i ide kao blesav, u leru radi jako lepo, ujednaceno, ne trese i tako. Sad me zanima vase mislje jesu karike ili nesto drugo? Tefloni, mozda dihtung glave, itd... Kontam da su karike toliko otisle da trosi toliko ulja auto ne bi isao nikako, tesko bi palio, pogotovo na GAS, ne bi imao lep ler... ili se mozda varam...

Inace auto je presao 196000 km... Jedan lik koga sam zvao, inace uvozi Nexie za delove, kaze da je ravaljivao neke koje su presle po 350000-400000 i da su hilzne, klipovi, karike bili u dobrom stanju...
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.ptt.rs.



+334 Profil

icon Re: Nexia 1.5 16V trosi mnogo ulja i dimi28.11.2011. u 22:19 - pre 150 meseci
Zameni gumice ventila (teflone) pa probaj.Da li baca oblak dima pri jutarnjem paljenju ili posle duzeg stajanja na leru (na semaforu npr)?
 
Odgovor na temu

vidan kv
Pavlovic Vidosav
Autoservis Srbo,vlasnik
Kraljevo

Član broj: 59792
Poruke: 1632
*.dynamic.sbb.rs.



+115 Profil

icon Re: Nexia 1.5 16V trosi mnogo ulja i dimi28.11.2011. u 23:13 - pre 150 meseci
..............nepisana tolerancija je 1l od zamene do zamene.....tvoja situacija je 1l na 200km.Ne treba ti neka velika matematika da izračunaš u kakvom je stanju motor.Samo zamen gumica bi bilo čisto bacanje para....pozzzzz!
....ο τολμών νικα!
 
Odgovor na temu

ludidzora28
Milan Najerica
Mladenovac

Član broj: 159215
Poruke: 556
77.243.28.*

Sajt: www.ludidzora.co.nr


+20 Profil

icon Re: Nexia 1.5 16V trosi mnogo ulja i dimi29.11.2011. u 05:52 - pre 150 meseci
Bem li ga... mene opet buni sto lepo pali, vuce, radi... kad ga upalim ne dini odma, tek nakon minut, dva, na semavoru isto ostavim dim za sobom, u voznji vidim na retrovizor da dimi, nekad ne, nekad manje, nekad vise. Ja se nadam da nije ono najgore... pada mi na pamet svasta, mozda dihtung glave da je otisao, baca ulje u cilindar... nego bio sam kod majstora da meri kompresiju i nije hteo, kaze nema veze to, moze da ima dobru kompresiju a da su karike otisle. I koliko treba da odu da bi trosio toliko ulja? To je grubo litar na 200km, mozda manje, a mozda i vise... videcu da malo prodje vremena, pa znam tacnije. A malo gusce ulje, neki aditiv... ako je motor u pitanju, tj. karike, da mali smanjim potrosnju ulja, bar da prezimim pa bi ga radio, isplati mi se i generalna da padne, platio sam ga 900€, a u fullu je za nexio, 98.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Nexia 1.5 16V trosi mnogo ulja i dimi29.11.2011. u 09:49 - pre 150 meseci
Majstor nece zato sto ne zna, ili nema sa cime da meri kompresiju, a to sto teoretice da su mozda uljne karike crkle, a kompresione dobre, i to se vidi pri merenju kompresije.
No to nije vazno, kada vec "nece".

Mogao bi da se pozabavis sa gumicama ventiila za pocetak, ali da budu korektno namestene, posto losa montaza ne traje dugo, potrosnja se ponovi ubrzo.

To da li "vuce" ili ne vuce, stvar je previse subjektivnog osecaja, mozda bi vukao bolje da ne trosi ulje i da je potpuno ispravan motor.

RAspitaj se da li je dugo stajao, i kakva je predistorija kola, od kada je kupljen ili uvezen, mozda ce pomoci u lociranju kvara...ako ne zelis odmah da resavas problem.

Poz
 
Odgovor na temu

ludidzora28
Milan Najerica
Mladenovac

Član broj: 159215
Poruke: 556
77.243.28.*

Sajt: www.ludidzora.co.nr


+20 Profil

icon Re: Nexia 1.5 16V trosi mnogo ulja i dimi29.11.2011. u 10:22 - pre 150 meseci
Po prici coveka od koga sam ga uzeo, auto je od njegove cerke i zeta, stajao je 3 meseca na parkingu, obijali su ga pa ga je on oterao na selo. Sto se tice motora, nista ne zna, za te pare ja sam isao na varijantu da je limarija dobra, sto mi je bitnije, ali sam se nadao da i motor izgura koji mesec, e sad i ako su karike, jel bi pomoglo drugo ulje, gusce, za ishabane motore i neki aditiv, pa da umanjim potrosnju, da preguram zimu u najboljem slucaju.

E sad, ako su uljne otisle, a kompresione dobre, jel se moze uociti merenjem? I kolika bi mogla biti maximalna potrosnja ulja u tom slucaju?

Da dodam ako je bitno, auto ne duva na merac ulja, kao ni na cep za dolivanje ulja, kada prinesem ruku meracu, cevcici gde ide, oseti se duvkanje, ali to mislim da mora, ali ne izlai dim. Pre ovoga sam imao Suzu 1.2, i na merac je duvala mnogo vise, i dimila a trosila je litar na nekih 2000 km, manje - vise...

[Ovu poruku je menjao ludidzora28 dana 29.11.2011. u 15:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Nexia 1.5 16V trosi mnogo ulja i dimi29.11.2011. u 16:16 - pre 150 meseci
Zaboravi price o "gustom" ulju ili nekakvim magicnim aditivima koji "kao rukom" odnesu problem. Malo ti je takav majstor koji nesto "nece"..

Eto, stize malo vise detalja..sto nije lose da se zna. Ako je auto stajao, verovatno su ukrtile gumice ventila(nazalost mozda i poneki semering), ne duva iz kartera, ne duva sa dekla, znaci ventili su ok, pa se krug suzio...

Resi te gumice za par hiljada dinara, promeni ulje, sipaj neko malo bolje(600-800 din po litri), 5w-40 ili 10W-40, ne moras da stedis par stotina dinara, ocigledno da ces resiti problem za par desetina evra, sto je desetostruko manje od planiranih "karikanja"...

I "preguraces" mnogo vise od planiranih nekoliko meseci...

Poz

http://www.autocarspare.com/catalog/valve-stem-seal/0642527.html
 
Odgovor na temu

ludidzora28
Milan Najerica
Mladenovac

Član broj: 159215
Poruke: 556
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.ludidzora.co.nr


+20 Profil

icon Re: Nexia 1.5 16V trosi mnogo ulja i dimi29.11.2011. u 18:35 - pre 150 meseci
Nadam se i ja tome. Idem sutra kod jos jednog majstora, sa kojim sam dobar, pa cu znati tacno sta je... Sve ce pregledati, odmeriti, cak i dijagnostiku ima za njega pa ce ga nakaciti da vidi sta se tamo desava. Javaljam sta se desilo... Hvala puno na odgovorima Pozz...
 
Odgovor na temu

swdn-unltd
Beograd,Jerkovic

Član broj: 59382
Poruke: 41
109.121.52.*

Sajt: www.renault4serbia.com


+10 Profil

icon Re: Nexia 1.5 16V trosi mnogo ulja i dimi29.11.2011. u 19:05 - pre 150 meseci
Izvini sto ovako ulecem u temu, zanima me posto sam prodao nexiu pre neki dan 96god istu ko tu za 1300e, pa cisto da vidim jel sam je mnogo dao u bescenje, inace prodavao sam je godinu dana, sto se ne javi ranije :)

Pozdrav i srecno u sredjivanju problema, moje misljenje je da bi trebala da se skine cela glava i proveri sve.
 
Odgovor na temu

ludidzora28
Milan Najerica
Mladenovac

Član broj: 159215
Poruke: 556
77.243.28.*

Sajt: www.ludidzora.co.nr


+20 Profil

icon Re: Nexia 1.5 16V trosi mnogo ulja i dimi30.11.2011. u 09:32 - pre 150 meseci
Stvarno ne znam... ja sam ovu uzeo zato sto sam gledao da po netu za istu traze 1700-1800 a neki cak i vise, miskim da je to bas puno. Ima ih i 95-96 za 1300-1600€ ali ja na ovoj i da radim ceo motir izace me tu negde, a znam da imam nov motor, a ovako bi mozda opet imao problema. Najvaznije mi je da nije trula, zdrava je, lepo izgleda, utegnuta je, a motor se uvekda sredit. I znam da imam dobar auto, a ne macku u dzaku...
 
Odgovor na temu

swdn-unltd
Beograd,Jerkovic

Član broj: 59382
Poruke: 41
*.adsl-a-7.sezampro.rs.

Sajt: www.renault4serbia.com


+10 Profil

icon Re: Nexia 1.5 16V trosi mnogo ulja i dimi30.11.2011. u 20:50 - pre 150 meseci
OK, znaci dobro sam prosao s obzirom da je kupac odma dao za registaciju 200e plus 150e za nove gume sto mu dodje 1650e puls ulje i filteri .Auto je isto bio casiran osim ta dva nedostatka.

Uglavnom, srecno u resavanju problema!Pozdrav :)
 
Odgovor na temu

ludidzora28
Milan Najerica
Mladenovac

Član broj: 159215
Poruke: 556
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.ludidzora.co.nr


+20 Profil

icon Re: Nexia 1.5 16V trosi mnogo ulja i dimi04.12.2011. u 19:51 - pre 149 meseci
E ovako. Ipak se ispostavilo da duva na glavu, tj. tamo gde se sipa ulje i to posteno. Sutra ide glava dole pa ce se videti sta je. Sad me zanima jel moze du negde da trosi toliko ulja, da je dihtung ili nesto drugo....

I ako neko zna koje ulje ide u ovaj mnotor, 1.5 16V 90KS?

[Ovu poruku je menjao ludidzora28 dana 04.12.2011. u 21:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.ptt.rs.



+334 Profil

icon Re: Nexia 1.5 16V trosi mnogo ulja i dimi04.12.2011. u 20:23 - pre 149 meseci
Polusintetika tj 10W40 ,moze GM (dobro ga podnosi).Kod mene je trenutno Eneos.Inace,isti motor,bila ista potrosnja (1l na 200km kad sam kupio auto pre 3-4 godine),zamenjene gumice i karike (nisu morale,ali kad se vec skidala glava...) i potrosnja je od 0.3-0.5l/1000km.Da je glava uradjena kompletno-ljudski (sto ti preporucujem) siguran sam da bi potrosnja bila svedena na minimum.GM-ovi 16v motori sa tom i pribliznom kubikazom vole da srknu (Astra G 1.6 16v npr).
Evo ti link sa raznom dokumentacijom,mozda ti nekad nesto zatreba http://autorepman.com/index.php?pageid=Daewoo

[Ovu poruku je menjao gti2 dana 04.12.2011. u 22:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ludidzora28
Milan Najerica
Mladenovac

Član broj: 159215
Poruke: 556
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.ludidzora.co.nr


+20 Profil

icon Re: Nexia 1.5 16V trosi mnogo ulja i dimi05.12.2011. u 14:11 - pre 149 meseci
OK. Havla ti puno. Ja sam sipao neko obicno mineralno i isto to dolivao, zato sto ga trosi kao lud, pa vidim da njega jos vise trosi, i neko je rezio problem tako sto je sipao polusintetiku i smanjio potrosnju. U svakom slucaju glava dole, samo da nije neka hilzna ostecena. Sad me i uplasise, kao da se cuju podizaci, pogotovo kada se zagreje motor, pa mi sad pricaju mozda je i klip pukao izmedju karika pa ce cuje. E onda u tri lepe slepe... :(
 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Član broj: 7761
Poruke: 3860
adsl-55-78.teol.net.



+333 Profil

icon Re: Nexia 1.5 16V trosi mnogo ulja i dimi07.12.2011. u 20:24 - pre 149 meseci
Malo je off, ali da ne otvaram drugu temu.
Nudi mi se povoljno nexia hecbek 1998 1.5 16V sa klimom za nekih 1300 E.
E mene interesuje limarija na tom tipu.
Majstor limar, pun predrasuda-a model vidio samo jednom u zivotu- kaze, aaaaa opel suza to trune gore od stojadina.
Meni se svidja autic, ali me brine lim.
ima li neko iskustva./
 
Odgovor na temu

milovanmaric
milovanmaric
MElektro
Cacak

Član broj: 218769
Poruke: 315
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Nexia 1.5 16V trosi mnogo ulja i dimi09.12.2011. u 00:27 - pre 149 meseci
Sutra, to jest danas cu da pitam mog poznanika, on ima Nexiu, napravicu par slika, i preneti njegove impresije.
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.ptt.rs.



+334 Profil

icon Re: Nexia 1.5 16V trosi mnogo ulja i dimi09.12.2011. u 22:15 - pre 149 meseci
@veselinovic

Truli na istim mestima kao Kadet,ali sporije (da,uzeo sam u obzir da je u pitanju auto mladji desetak godina).Problem je sto nista nije zasticeno.Ako je ta trenutno limarijski zdrava,uradi joj zastitu i miran si.Bolne tacke su rubovi i donji deo svih vrata (treba ih zastititi iznutra jer ulazi voda izmedju stakla i kedera).
 
Odgovor na temu

ludidzora28
Milan Najerica
Mladenovac

Član broj: 159215
Poruke: 556
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.ludidzora.co.nr


+20 Profil

icon Re: Nexia 1.5 16V trosi mnogo ulja i dimi10.12.2011. u 08:59 - pre 149 meseci
Aj da se ja vratim na moju temu... :)

Motor je juce otvoren i mora generalka. Hilzne su se poprilicno istrosile, klipovi imaju lufta... Tako da ce ici sve, Klipovi, karike, verovatno prva spec., radiolica takodje verovatno prva spec. obrada glave, ravnjanje, peskarenje, sicovanje ventila, zamena vodjica i gumica. Ventili i bregaste su OK, bar nesto da da valja... :) Samo ljudi su stvarno... mh... sve sem ljudi... Ja cim sam video cenu znao sam nesto mu fali, a kada sam pricao sa prodavcem kaze: Necu da kazem da je motor dobar ali je OK. na pitanje koliko trosi ulje, rekao je; Ne trosi puno, standardno... On nista ne zna to je auto od njegovog zeta...

A kada sam ga otvorio ustanovio sam da je znao sta je unutra, pogotovo su morali znati koliko ulja trosi. Kao prvo svi srafofi su lako isli, sto ukazuje da su u skorije vreme odvrtani i da jue skidana glava, takodje i dihtung glave se vidi da je nov, skoro stavljen. Tako da sam potvrdio moju sumnju, Otvorio, vidio sta je, zatvorio i prodavaj. Ja imam opet racuna da ga radim, sad kad ga sredim prece 150000km i vise, a izace me nekih 500e sve ukupno, tako da za 1450e imam nov motor i znam na cemu sam. Samo mi krivo sto je mogao reci sta je u pitanju, uzeo bi ga ja opet al kad smo takvi ljudi... Mislim vecina...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Nexia 1.5 16V trosi mnogo ulja i dimi10.12.2011. u 10:32 - pre 149 meseci
Klipovi i treba da imaju "lufta".
Ali dobro, tako samo nastavljas losu komunikaciju, ovog puta sa majstorima.

Hilzne se menjaju samo ako su jajaste. Klipovi se mere kada se skinu i proveravaju granice, stanje radilice se vidi kada se skine i premeri, bez unapred nagadjanja.

Srafovi i treba da se lagano okrecu(relativnolagano) sto je znak da su korektno pritegnuti a ne pretegnuti, a da motor nije doziveo teza pregrevanja.

Koliko vidim, relativno normalno potrosen motor, koji je (relativno) "dobro" vukao vozilo..moze znaci i bolje:)

Obrada glave je sve ono sto si pobrojao, nista tu nije "previse" posla, jednostavno se tako radi. Obrada glave je 50-100 evra, plus ako treba nesto dokupiti, gumice, ventile...opruge...

Tako otprilike izgleda motor, kada se sipa mineralka i menja na 6-7000...desetak puta...:)

Ako ga ne pazis, neces preci ni 50000, a o 150kkm i ne razmisljaj. Jedino dobro je sto ces imati solidan motor, koji ti vise nece oduzimati vreme i novac, i ustedu na potrosnji goriva...

Posle generalke, nikakve mineralke(ja ne bih ni polusintetiku sipao) u njega...

Poz
 
Odgovor na temu

ludidzora28
Milan Najerica
Mladenovac

Član broj: 159215
Poruke: 556
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.ludidzora.co.nr


+20 Profil

icon Re: Nexia 1.5 16V trosi mnogo ulja i dimi10.12.2011. u 16:29 - pre 149 meseci
Auto je kod mehanicara, i on je rekao da ima vise lufta nego sto bi trebalo i da su hilzne dobile jajast oblik, nisam ja nista sam zakljucio i ne zelim da se pravim pametan vise nego sto jesam i da imam neku losu komunikaciju. Ja imam moju struku i drzim se nje, a sto se tice motora, znam princim rada, sta gde ide, sta kako radi, cemu sta sluzi, ono osnovno,za 2t znam mnogo vise posto sam se sa njima susretao i radio sam ih sam, ali u ovo se ne bi upustao. Samo sam hteo da imam neki uvid sta moze da me ceka i sremao sam se za ovo "najgore" sto se tice novcano, ali je najbolje sto se tice motora.

Sutra ce se skinuti i blok i radilica pa ce se videti sta je, za sad se zna da ce se sigurno busiti, idu novi klipovi, karike. Naravno da se prvo meri na koju ce specijalu da ide. Sto se tice radilice verovatno i tu niej dobro stanje, kad je motor ladan lepo je radio, dok se zagreje i pri odrzavanju neke brzine, recimo 100kmh cuje se lupkanje iz predela motora, ako se gas da do kraja lupkanje prestaje, isto tako i ako se pusti prestaje. I isto tako kada se zagreje na leru pali lampicu za ulje, cak i ako je iznad minimuma. Moze da bude i pumpa a mogu i lezajevi radilice ili leteci (mozda i oni "lupkaju"). U svakom slucaju lezajevi se sigurno menjaju a da li ce ici na spec. znace se od nedelje kada se skine i odnese na merenje u masinsku radionicu...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Nexia 1.5 16V trosi mnogo ulja i dimi

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12666 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.