Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

lepljenje silikonom unutar sudomasine??!!

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: lepljenje silikonom unutar sudomasine??!!

[ Pregleda: 4520 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lukalaleksandar
Aleksandar Lukic
Beograd

Član broj: 294721
Poruke: 9
95.180.103.*



Profil

icon lepljenje silikonom unutar sudomasine??!!04.12.2011. u 10:52 - pre 150 meseci
na midea sudomasini mi je pukla providna plastika koja sluzi kao "prozor" na vratima masine, posto na tom mestu curi, da li smem silikonom da zalepim, nisam siguran koliko je stetno da prasak koji pere sudove ispira i silikon, da li je stetno za zdravlje, da budem precizniji?
Sta bi mogla da bude alternativa silikonu? unapred hvala
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16358



+2922 Profil

icon Re: lepljenje silikonom unutar sudomasine??!!04.12.2011. u 13:39 - pre 150 meseci
Lepis sa spoljne ili unutrasnje strane?

Mozda moze ta plastika da se zameni drugom.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

lukalaleksandar
Aleksandar Lukic
Beograd

Član broj: 294721
Poruke: 9
95.180.103.*



Profil

icon Re: lepljenje silikonom unutar sudomasine??!!04.12.2011. u 14:04 - pre 150 meseci
vrata na masini su kao vrata na rerni, staklo je sa unutrasnje strane, ispod njega dolazi gumeni dihtung a ono je pricvrsceno sa izlivenim klinovima duz cele ivice, ti klinivi su ispucali i staklena (plasticna ustvari) ploca koja je cela, je zinula na unutra, morao bih da sve cetiri strane zalijem silikonom po ivici i zalepim za inoks od vrata tako da je to poprilicno silikona u dodiru sa vodom koja ispira.
Staklo tj. plastika je u komadu sem klinova koji su ga drzali na mestu i cisto sumnjam da mogu da ga narucim masina je midea WP5B http://www.kolko.bg/en/midea-w...domiyalna-mashina-en/p/1033007
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: lepljenje silikonom unutar sudomasine??!!04.12.2011. u 16:18 - pre 150 meseci
Po mom iskustvu silikon za visoke temperature se pokazao odlican u primeni kod krpljenja curenja antifriza na plasticnoj posudi izmedju navoja na posudi i nosaca sonde za temperaturu, zatim lepio sam staklo koje stiti sijalicu u rerni. To je onaj za motore crveni i izdrzava temprature do 250 (300) stepeni celzijusa. Mislim da je silikon najbolje resenje samo ne znam taj koji si stavio koliko je otporan.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9506
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10254 Profil

icon Re: lepljenje silikonom unutar sudomasine??!!04.12.2011. u 17:17 - pre 150 meseci
Nije štetno za zadravlje, bar ne u toj količini. Silikon je otporan i na deterdžent i na toplotu. Ako dobro očistiš spojeve, ovo "rešenje" može da bude trajno.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ivan_sim
ivan savic
frigomehanicar,serviser bele tehnike
krusevac

ivan_sim
Član broj: 204327
Poruke: 641
87.116.155.*



+32 Profil

icon Re: lepljenje silikonom unutar sudomasine??!!05.12.2011. u 23:40 - pre 150 meseci
Ja mislim da silikon bas i ne hvata dobo na inox. Odlepljuje se sam od sebe.
Imao sam slican problem na sudomadini i plastiku za inox je zalepio jedino henhelov super lepak u gelu.
Neko pakovanje u crnoj boji ili crnoj tubi takonesto po secanju.
Treba mu celi dan da se osusi ali kad uhvati ne popusta lako.
Ponuda klima uredjaja na:
http://www.facebook.com/sim.sbt
SERVIS BELE TEHNIKE "SIM"
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: lepljenje silikonom unutar sudomasine??!!

[ Pregleda: 4520 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.