Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Siltal ves masina - motor vrti samo u jednom smeru

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Siltal ves masina - motor vrti samo u jednom smeru

[ Pregleda: 6124 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Siltal ves masina - motor vrti samo u jednom smeru08.12.2011. u 19:29 - pre 149 meseci
Evo ovako: Masina je Siltal SLS 48X. Motor je repariran prosle godine, kondenzator sam promenio, remen, grejac i onaj osigurac ili sta je tamo gde ulazi kabl od masine - da budete upoznati sta je radjeno na njoj. I to tek posle 7 godina besprekornog rada.

Sve radi kako treba: uzima vodu, zagreva, izbacuje vodu, radi centrifugu... ALI - motor VRTI SAMO U JEDNOM smeru (u smeru kazaljke na satu) svo vreme dok traje program vrtenja bubnja (mesanja). Dakle taj program traje normalno (mislim na minutazu - duzinu programa kad mesa ves), ali nema da vrti u jednom pa stane pa vrti u drugom smeru (da mesa kao sto treba jel...). Dakle vrti non-stop u jednom smeru svo vreme trajanja programa dok treba da vrti bubanj. Znaci svi programi uredno radi osim sto bubanj vrti konstantno u smeru kazaljke na satu. Ves se opere normalno.

Sta moze biti problem? Zasto vrti bubanj samo u jednom smeru? Mislim ipak moze da se osteti ves na taj nacin. A i da vidim u cemu je kvar... ako je programator da ne bacam novce bezveze vec da trazim novu...
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
109.121.49.*



+310 Profil

icon Re: Siltal ves masina - motor vrti samo u jednom smeru08.12.2011. u 21:13 - pre 149 meseci
Programator je, moze da se servisira a moze i nov. Najcesce je EC 4216.03. Nov moze da se nadje za 3.000 din. +- 500 din. Ajd vidi prvo koji je pa da vidimo dalje.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Siltal ves masina - motor vrti samo u jednom smeru08.12.2011. u 21:39 - pre 149 meseci
Citat:
Motor je repariran prosle godine,

Jel to ovo: http://www.samsvojmajstor.com/.../ves-masina-problem-sa-motorom

no,to je sad manje bitno...

Uz pretpostavku,vrlo verovatnu,da je mehanički programator i pitanju,mogu u pitanju biti dve stvari.
Prvo i najverovatnije da je neka greška u krivuljaru programatora koji reguliše smer obrtanja motora,dakle programator.
Druga,manje verovatna mogućnost je da je otkačen kontakt od motora za taj smer koji ne radi,e sad gde...'bemliga...ipak za svaki slučaj prvo proveri kod motora,pa onda prati žice do programatora.
Sad, kad malo bolje razmislim,podjednaka je verovatnoća za obe mogućnosti,dok sam problem sa pogonskim motorčićem programatora odmah isključio,jer ti u tom slučaju ne bi napredovao programator,što kod tebe nije slučaj.

Ovde:http://arhiva.elitesecurity.or...mator-za-ves-masinu-SILTAL-SLS
u poslednjem postu je neko nudio upravo taj programator,istina jako davno,ali...
...od mene toliko.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Siltal ves masina - motor vrti samo u jednom smeru09.12.2011. u 06:30 - pre 149 meseci
Hvala na odgovorima, otvaram masinyu danas da vidim stanje oko motora i programatora (a i samu oznaku istog) pa cu da vidim sta dalje. U sustini najverovatnije ce pasti nova masina, dobro je ova odsluzila 8 god.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Siltal ves masina - motor vrti samo u jednom smeru10.12.2011. u 20:43 - pre 149 meseci
Nisam nista gledao, kupujem novu ves masinu, a ova ide u garazu kao druga masina (imam vodu i odvod dole) pa cu je popraviti kad budem imao vremena.... 8 godina je sluzila bas kako treba, pere i sad odlicno, pa moze da "pripomaze"...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Siltal ves masina - motor vrti samo u jednom smeru

[ Pregleda: 6124 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.