Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

frizider jednostavno pukne???

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: frizider jednostavno pukne???

[ Pregleda: 27850 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kokanidja2

Član broj: 28279
Poruke: 387
*.teol.net.



+1 Profil

icon frizider jednostavno pukne???15.12.2011. u 22:34 - pre 150 meseci
ustvari ne znam kako da objasnim jer nisam u potpunosti siguran...frizider mi stoji na kraju kuhinje ispred prozora. oko njega nema nikakvih drugih aparata...e sad s vremena na vrijeme se cuje kao da nesto pukne. nema sta drugo biti s te strane osim frizidera...neki gorenjev od 300 evra, nije kombinacija. Postoji li nesto zbog cega bi on tako puko, odnosno zbog cega bi se cuo takav zvuk...ja se ne razumijem u tu bijelu tehniku al onako na prvi pogled ne vidim nista nelogicno, radi, ladi...mala ledara u vrhu ledi, jedino sto se po zidu u dubni na suprot vrata stvara led sto mislim da ne bi trebalo...sta mislite?
 
Odgovor na temu

kokanidja2

Član broj: 28279
Poruke: 387
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: frizider jednostavno pukne???16.12.2011. u 06:36 - pre 150 meseci
ah ucini mi se da predugo radi...okrenem termostat na manje kontam da se malo ugasi i ugasi se al vise nece da se upali :(
inace rb6283w to je model..sta je moglo da se desi?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9516
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: frizider jednostavno pukne???16.12.2011. u 07:28 - pre 150 meseci
Opušteno. To puca (pucketa) izmenjivač toplote koji je zaliven u plastici, pa kad se zbog promene temperature skuplja ili širi - on proizvodi takve zvuke. Trajaće to neko vreme (nekoliko meseci) a onda će da prestane.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: frizider jednostavno pukne???16.12.2011. u 07:31 - pre 150 meseci
Citat:
jedino sto se po zidu u dubni na suprot vrata stvara led sto mislim da ne bi trebalo...sta mislite?


Ledi zadnja strana tj. nasuprot vrata zato što naslanjaš posude da dodiruju taj zid, a to se kod samootapajućih frižidera ne sme. Odmakni posude od zadnjeg zida i neće da ledi.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.3gnet.mts.telekom.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: frizider jednostavno pukne???16.12.2011. u 07:42 - pre 150 meseci
I kod mene je neki Gorenje, noviji model. No Frost. "Pukne" rekao bih kad završi sa hlađenjem, tj pre nego što se utiša. E sad, taj "pucanj" je noću malo upečatljiviji, dok ga danju i ne primećujem.


[Ovu poruku je menjao X Files dana 16.12.2011. u 09:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9516
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: frizider jednostavno pukne???16.12.2011. u 07:52 - pre 150 meseci
Citat:
Goran Mijailovic: Ledi zadnja strana tj. nasuprot vrata zato što naslanjaš posude da dodiruju taj zid, a to se kod samootapajućih frižidera ne sme. Odmakni posude od zadnjeg zida i neće da ledi.
Kako to misliš "ne sme" ? I kakve teoretske veze može da ima da li si nasloio posudu na zid frižidera ili je odmaknuta jedan santimetar ?!?

Samootapajući - dakle, ledi se ali se sam otapa
No Frost - ne ledi se. Nema ni šta da se ledi, kad se hladi vazduhom.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Pajapatak
Srbija,Bgd

Član broj: 26601
Poruke: 791
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.frigoservis.rs


+10 Profil

icon Re: frizider jednostavno pukne???17.12.2011. u 11:00 - pre 150 meseci
Verovatno lupa kompresor u momentu stajanja. Popustile opruge i tu nema leka , samo zamena kompresora.
Serviser rashladne tehnike
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: frizider jednostavno pukne???17.12.2011. u 12:49 - pre 150 meseci
Citat:
Java Beograd: Kako to misliš "ne sme" ? I kakve teoretske veze može da ima da li si nasloio posudu na zid frižidera ili je odmaknuta jedan santimetar ?!?


Ima veze, ali posto me mrzi da trazim teoretske dokaze reci cu ti samo da sam to procitao u uputstvu od mog samootapajuceg frizidera koje ako nadjem cu da okacim ovde. Inace njegov je samootapajuci a ne no frost, to sam prvo pogledao na sajtu koji ih prodaje :)
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: frizider jednostavno pukne???17.12.2011. u 13:08 - pre 150 meseci
Citat:
Java Beograd: Kako to misliš "ne sme" ? I kakve teoretske veze može da ima da li si nasloio posudu na zid frižidera ili je odmaknuta jedan santimetar ?!?



Evo nasao sam slucajno izabran samootapajuci Gorenje frizider, gde na strani 27 uputstva pise: Namirnice ne smeju da dodiruju zadnju stranu hladnjaka!
http://www.gorenje.rs/uputstvo?t=instructions&cm=R3141W
https://products.gorenje.si/ft...e=1&docName=164604yu%2Epdf

I jos pise na strani broj 30:
Citat:
Nakupljanje leda na zadnjem unutrašnjem zidu hladnjakaSve dok voda otiče u kanal i po njemu krozotvor u posudicu na kompresoru, obezbeđenoje normalno automatsko otapanje hladnjaka.Ako se na zadnjem unutrašnjem ziduhladnjaka nakupi predebeo sloj leda (3-5mm), otopite ga ručno. Dugme termostataokrenite na položaj STOP (0) i ostavite vratahladnjaka otvorena. Led ne otapajteelektričnim aparatima (fen za kosu i sl.) i neskidajte oštrim predmetima. Posle završenogotapanja, dugme termostata okrenite naželjen položaj i zatvorite vrata hladnjaka.Prekomerno nakupljanje leda je posledica:− lošeg zaptivanja vrata (ako je zaptivkaprljava ili oštećena, očistite je ili zamenite),− prečestog otvaranja vrata tj. predugootvorenih vrata,− ulaganja tople hrane u hladnjak,− hrana ili posuda dodiruje zadnju stranu unutrašnjosti hladnjaka.

 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: frizider jednostavno pukne???17.12.2011. u 17:23 - pre 150 meseci
@Goran Mijailovic
To dodirivanje namirnica zadnje strane nema veze sa nakupljanjem leda (koje je na tom tipu frizidera naravno normalno) vec sa ometanjem odvodjenja odmrznute vode koja ce da curi niz namirnice umesto kroz odvodni kanal prilikom otapanja.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: frizider jednostavno pukne???17.12.2011. u 17:41 - pre 150 meseci
Ne slazem se, iz dva razloga:
mislim da ne poznajes dovoljno termodinamiku a drugi je iskustvo i jos jednom procitaj zaplavljeni deo :)
 
Odgovor na temu

kokanidja2

Član broj: 28279
Poruke: 387
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: frizider jednostavno pukne???22.12.2011. u 22:20 - pre 150 meseci
izmenjivac? to mislis par mjeseci posle kupovine? ali nije nov..star je mislim 3 godine. kad sam termostat okrenuo na 0 on se jednostavno ugasio al bez ikakve najave il nekog lupkanja...samo je prestao da radi. vratio sam termostat na najvisi (cini mi se 7) nivo i nije se upalio 2 sata (pratio) onda sam otisao leci posto sam mislio da je gotov. ujutro kad sam se probudio opet sam prati jedno sat-dva i taman kad sam htio pozvati majstore proradi al isto neprimjetno odnosno bez nekog lupanja.
slicno se cuje i od zamrzivaca koji je isto star i po rijecima ukucana pocelo posle odledjivanja ljetos...cisti li ga, ugasili, odledili i ponovo upalili i sad radi odnosno radi od letos punom parom (na -20) bez ikakvih posledica po namairnice znaci sve uredno zamrznuto...al kazem isto ponekad nesto pukne al cini mi mnogo manje neg kod frizidera
 
Odgovor na temu

rade.zrnic

Član broj: 268990
Poruke: 217
93.87.45.*



+336 Profil

icon Re: frizider jednostavno pukne???18.01.2012. u 04:33 - pre 149 meseci
Pucanj ili udarac, kao da neko čekićem udari posle zaustavljanja kompresora dolazi samo zbog diletacije elemenata koji su ugrađeni u zid u ovom slučaju isparivač. Posle završenog ciklusa hlađenja, isparivač naglo menja temperaturu, sa isparenja od - tridesetak stepeni dolazi do nekoliko stepeni iznad nule pod uticajem grejača koji otapa kondenzovanu vodu. Rastezanje radi svoje; ako su ga na nekom mestu kruto vezali čim se led otopi i popusti slepljivanje čuje se udarac.
Što se tiče naslanjanja, razlog za nenaslanjanje je zbog mogućnosti da se neka posuda "zalepi-zamrzne" za zid, treba ti upravo ta posuda i počupaćeš zid. Nećeš ga otkinuti ali postoji mogućnost da se odlepi od isparivača i dobijaš "stomak koji je dobro mesto za eventualno skupljanje vode. Ništa nije hermetički zatvoreno, voda nađe put. Drugi slučaj je da se na isparivač zalepi mesarski ili neki drugi papir koji će prilikom otapanja da sacuri zajedno sa vodom i zapuši rupicu za odvod. U tom slučaju voda curi u donjoj zoni vrata tj. ispred frižidera.Onda počinje da rđa metal na koji se naslanja magnetna guma, itd.
Goran Mijailović je citirao uputstvo "Gorenja" u kome su zaboravili da spomenu još jedan razlog a to su dva razloga. Termostat posle isključenja uključuje grejač koji može da bude neispravan. Nema otapanja. Može da bude i razdešen termostat pa ili predugo čeka ponovno uključenje ili vrlo brzo uključuje nečekajući završetak otapanja. Inače termostat nemeri temperaturu okoline nego temperaturu isparivača.
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: frizider jednostavno pukne???18.01.2012. u 05:09 - pre 149 meseci
Ja sam pisao zbog nakupljanja leda na zadnjem unutrašnjem zidu hladnjaka koje izmedju ostalog ima veze i sa načinom prostiranja toplote.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: frizider jednostavno pukne???

[ Pregleda: 27850 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.