Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Brza posta i provera sadrzaja posiljke

elitemadzone.org :: MadZone :: Brza posta i provera sadrzaja posiljke

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 27430 | Odgovora: 60 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Brza posta i provera sadrzaja posiljke09.01.2012. u 13:57 - pre 149 meseci
Normalno.
Ne vidim sta je tu problem. Donese ti normalno zapakovan paket bez vidljivih dokaza da je otvaran.
Kakve kurirska sluzba ima veze sa paketom? Da li je pokvareno ili nije... Naravno da samo posiljilac treba da bude odgovoran.

Vec napisah. Zamisli recimo ti si prodavac, poslao si kurirskom sluzbom neki laptop ili sta vec. Stiglo je na adresu. I vrati ti se posle nedelju dana. A ne dobijes novac. Pogledas, vidis da je otvarano cackano, a znas da si poslao ispravno.
Pa jel ne bi udario po kurirskoj sluzbi da su ti upropastili posiljku.

A tamo je neko samo "otvorio" pred prodavcem i video da nije u radu i vratio.

Svi mi gledamo uvek samo sa nase strane, i nikad nam nije logicno kad se nama ne isplati.
Stavi se u polozaj prodavca. Ili u polozaj kurirske sluzbe
 
Odgovor na temu

tasicss
Vranje

Član broj: 204760
Poruke: 228
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: Skype: tasicss


+1 Profil

icon Re: Brza posta i provera sadrzaja posiljke09.01.2012. u 16:51 - pre 149 meseci
Kurirska sluzba je posrednik izmedju mene i prodavca, sto se tice toga kada ja saljem nema nikakvih problema da primaoc otvori paket i uveri se u sadrzaj, ako to ne dozovljavam onda nesto nije u redu pa gledam da uvalim primaocu sto svakako spada pod domen prevare ako cemo po zakonu. Ja ne vidim problem ni kurirske sluzbe da primaoc otvori paket, ona svakako uzima svoj deo kolaca dali u jednom ili povratnom statusu posiljke.
"The quieter you become the more you are able to hear"
 
Odgovor na temu

boki78
Bojan Cvetković
Pančevo

Član broj: 30874
Poruke: 285
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+65 Profil

icon Re: Brza posta i provera sadrzaja posiljke09.01.2012. u 18:04 - pre 149 meseci
@CoyoteKG

Apsolutno si u pravu da ne treba da se gleda jednostrano ali to što si ti opisao je upravo gledanje samo sa jedne strane. Kupac je u tom slučaju nezaštićen.

Ovo je vrlo škakljivo pitanje, evo i meni treba da stigne ovih dana deo za kompjuter koji sam naručio od poznate firme iz Beograda pa ću tražiti od kurira da otvorim paket ispred njega i videću kako će reagovati. Naravno napisaću to posle ovde, reakciju kurira i koja je kurirska služba u pitanju. Po meni postoji rešenje koje je naizgled komplikovano ali mislim da može da bez problema funckioniše u praksi i da štiti interese svih strana. Naime kurirska služba bi trebala da dozvoli otvaranje paketa ispred kurira jer oni su posrednici koji zarađuju od cene za dostavu te pošiljke.

1. Ako je sve u redu naručioc plaća ceo iznos.

2. Ako nešto nedostaje ili nije u pitanju naručena stvar naručioc plaća cenu za donošenje pošiljke kao i cenu za vraćanje pošiljke pošiljaocu. Ovde naručioc ni kriv ni dužan plaća donošenje i odnošenje te pošiljke ali ipak je on nešto naručio online i mora biti svestan rizika, mora prihvatiti taj rizik inače neka ide direktno kod prodavca i neka kupi željeni proizvod. Opet njegov izdatak će biti mnogo manji nego da je platio nešto što nije naručio. Kurirska služba je zaštićena jer će njene usluge biti naplaćene. Pošiljaoc neće imati mogućnost da prevari nekoga i bezveze bi gubio vreme da šalje nešto što ne odgovara narudzbini.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Brza posta i provera sadrzaja posiljke09.01.2012. u 18:11 - pre 149 meseci
pa opet... kuriska sluba je kurirska sluzba. samo ime govori. ni u ratu bese kurire ne ubijaju? :)

ako ti stigne lepo zapakovan paket, onda opet nema veze kurirska sluzba sa tim sto je u paketu... Bas njih briga, da li je tebi ispravna ili ne graficka kartica ili sta vec. Da li je to graficka nvidia gt220 asusova sa pasivnim hladnjakom ili bez.. (lupam naravno). Ili je to auspuh sa jednom vrstom saca u sebi, umesto drugog... zamisli sta bi sve kuriri trebalo da znaju.

Ako se nesto ne podudara. Ti ces pozvati telefonom onoga koga si pozvao, opet pozvati kurirsku sluzbu i dogovoriti sa njima da im vratis paket.

Tebi kurirska sluzba da bude garancija za kupovinu... pfff, onda si stvarno ocajan, ako je to jedini nacin za kupovinu.
 
Odgovor na temu

boki78
Bojan Cvetković
Pančevo

Član broj: 30874
Poruke: 285
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+65 Profil

icon Re: Brza posta i provera sadrzaja posiljke09.01.2012. u 19:18 - pre 149 meseci
Meni kurirska služba nije garancija za kupovinu i kada hoću da budem u nešto 100% siguran idem i kupujem lično, nemoj preterivati i nazivati me očajnim, ne znamo se lično. U varijanti koju sam ja spomenuo kurirska služba je totalno zaštićena i ne da ne gubi ništa već dobija, a dobija promet u kojem služba svakako zarađuje. Rekao sam da kupac snosi jedan deo rizika, što je i očekivano ako već hoće online da kupuje ali u nagorem slučaju šteta će opet biti daleko manja nego da se dobije nešto neispravno ili nešto što nije naručeno. Na kraju opet prodavac nema interesa da šalje nešto što ne bi trebao jer će dobiti pošiljku nazad bez ikakve zarade.

Ja opet ponovih ceo moj prethodni post iako je tamo sve lepo rečeno, pozdrav!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10255 Profil

icon Re: Brza posta i provera sadrzaja posiljke09.01.2012. u 20:04 - pre 149 meseci
Zamisli sebe kao prodavca, tj. pošiljaoca.

- Pošalješ kupcu polovan laptop, sasvim ispravan, sa dobrom baterijom.
- Posle 10 dana kurirska služba ti vraća otvoren paket, i kaže "kupac nije hteo da preuzme pošiljku". A u otvorenoj pošiljci: laptop bez baterije, i bez hard diska, sa izvaljenim CD-om. I ? Alo, ko je kriv ? Gde je ono šta sam ja poslao ? Ko je smeo da otvara pošiljku ? Hoćeš li nekoga pozvati da ti nadoknadi štetu ? Ako hoćeš, koga ćeš da kriviš ? Da li je u ovom slučaju kurirska služba smela da ti vrati otvoren paket ?! Kako i kome da dokažeš da je postojao hard disk u laptopu koji si poslao, i da je imao bateriju i ispravan CD. U ovom slučaju kurirska služba, (kad bi bilo dozovoljeno otvaranje) uvek može da kaže: Primljeno: laptop komada 1, vraćeno: lapotop komada 1. Ćiča Miča - gotova priča, osta ti bez onoga što si 'teo da prodaš i zaradiš.

Još jednom: kurirska služba je kao pošta, plaćena da prenese pošiljku od pošiljaoca do primaoca. Kurirskoj službi svakako nije u interesu da dozvoli da se ukalja njen profesionalni imidž, a i zašto bi, kad je ona svoj deo posla uradila brzo i efikasno. A ti kao naručioc, tj, primaoc pazi od koga šta naručuješ.

Poenta je da prodavac uvek može da tvrdi da je poslao naručeno. Otvaranjem pošiljke narušava se originalnost poslatog.

Da ja šaljem, uvek bih prihvatio da mi se vrati neotvoren paket, a nikad ne bih pristao da primim nazad otvoren paket. Otkud ja da znam da li je neko nešto čeprkao po onome šta sam poslao.

[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 09.01.2012. u 21:17 GMT+1]
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

tasicss
Vranje

Član broj: 204760
Poruke: 228
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: Skype: tasicss


+1 Profil

icon Re: Brza posta i provera sadrzaja posiljke09.01.2012. u 20:49 - pre 149 meseci
Da ali kurir je posrednik i garantuje da se predmet posiljke vraca u celovitosti, bez ikakvih ostecenja. Ako je drugacije onda si ti hteo da prevaris kupca saljuci mu laptop bez baterije i hard diska a naravno ukoliko kupac otvori paket i vidi da laptop nije kompletan i u opisanom stanju tvoja prevara nece proci pa ce ti paket biti vracen.
Svako protivljenje otvaranju paketa je razlog za prevaru kupaca, da je narucena roba nekompletna ili sa defektom.
Ako ja saljem nesto kompletno i garantujem da je proizvod poslat u opisanom stanju ni jedan kupac nece odbiti primanje jer niko ne narucuje ono sto nece da kupi, tako da se u podpunsti slazem sa idejom @boki78 jer na taj nacin je kupac zasticen od eventualne prevare prodavca a prodavac ce dobiti svoju robu natrag u stanju u kakvom je i posata bez mogucnosti da prevari kupca a time sebi na protivzakonit nacin prevarom pribavi materijalnu korist.
"The quieter you become the more you are able to hear"
 
Odgovor na temu

boki78
Bojan Cvetković
Pančevo

Član broj: 30874
Poruke: 285
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+65 Profil

icon Re: Brza posta i provera sadrzaja posiljke09.01.2012. u 20:50 - pre 149 meseci
@Java Beograd

Naravno, apsolutno se slažem. Moja ideja je bila da se pregleda zajedno, dakle naručioc i kurir. Naravno da kurir neće dozvoliti bilo kakvo "čeprkanje" kako ti kažeš. Sam si rekao da: "Kurirskoj službi svakako nije u interesu da dozvoli da se ukalja njen profesionalni imidž". U principu rizik postoji za kupca i prodavca, za kupca da će morati da nadoknadi donošenje i odnošenje pošiljke a da ne dobije ono što je naručio (u slučaju da prodavac nije ispunio obećano), to je opet bolje nego da plati punu cenu a da ne dobije obećano. Za prodavca je rizik da pošalje pošteno ono što je naručeno a da nazad dobije paket posle par dana jer je naleteo na nekorektnog kupca, opet u paketu će biti sve što je i bilo prilikom slanja, problem je što je izgubio par dana i nije prodao željenu stvar. Kurirska služba je samo na dobitku jer je plaćeno odnošenje pošiljke u oba pravca.

Ne kažem da je jednostavno primeniti ovu ideju, ne kažem ni da sam 100% u pravu, to je moje mišljenje i spreman sam da čujem i tuđe, takođe sam spreman i da korigujem svoje. Uglavnom neću se više ponavljati, pratiću vaša izlaganja a čim mi stigne pošiljka (male vrednosti :) ) koju sam naručio podeliću iskustvo sa vama. Veliki pozdrav.
 
Odgovor na temu

New Village DC
Projektant hardvera
Srbija

Član broj: 65539
Poruke: 438
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.itnetwork.rs


+222 Profil

icon Re: Brza posta i provera sadrzaja posiljke10.01.2012. u 01:56 - pre 149 meseci
Ljudi na vama je da proverite pouzdanost posiljaoca na neki od mnogobrojnih nacina, ne moze vam kurirska sluzba garantovati ispravnost uredjaja ili nesto sl. (?!) pa ne kupujete vi od kurirske sluzbe.


Kurirska sluzba bi trebalo da postuje proceduru:

-Da samostalno upakuje predmet ili vise predmeta i da sacini spisak predmeta u njima.
-Da isporuci paket sa zadatim spiskom.
-Da se predmet isporuci neostecen fizicki.

U drugom slucaju kada vi pakujete predmet:

-Potpisujete da ste odgovorni za pakovanje predmeta. (Ovo se mi inace trazili u POST Expresu)
-Kurirska sluzba dostavlja paket fizicki neostecen i neotvaran.

Ovaj drugi slucaj je pretezno zastupljen kod nas.




Otvaranje paketa u prisustvu kurira bi bilo logicno samo ako je predstavnik kurirske sluzbe ucestvovao u pakovanju i sastavljanju spiska predmeta. Odakle bi inace kurir mogao da garantuje sta je bilo ili sta je trebalo da bude u paketu?


Ovi se prepanuše, a Marko, onako srdit iza sna, uze jednog po jednog darivati: kog
sabljom, kog buzdovanom. Nije se ni triput okrenuo, a već svih sedam s dušom rastavi.

 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: Brza posta i provera sadrzaja posiljke10.01.2012. u 02:29 - pre 149 meseci
KOje bre kurirske sluzbe, to je obicna poludivlja hajducija. Ocigledno da ni konkurencija ne pomaze u srbiji jer su svi konkurenti isti.

kupim gume online, povoljne cene kucna dostava...
Jok koja kucna dostava, dovezli mi gume na 100m od kuce, jer se nisu snasli sa navigacijom, spustili ih u blato i kao 'druze' ponesi ih. nisam hteo da ih uzmem.

saljem par stvari postom i reko ajde postekspres, najveca firma, najvise rade...
odem u najblizu lokalnu postu u tom trenutku, posto sam cesto u pokretu...
ljudi imaju razne dimenzije kutija i ambalaze na kojoj pise postekspres, kutije su dzaba, pakovanje dzaba. i logicno obzirom da je slanje vrlo skupo.

sutradan saljem isto, ali iz velike poste u centru u vasinoj, nema tih kutija koje su ovi prethodni imali, nego da ja sam nadjem kutiju ??? nadjem nekako, a onda mi jos naplate pakovanje ??? ajd nisam imao vremena za isterivanje sitne pljacke.

treca i poslednja posta i poslednje slanje kuririma sto se mene tice, zena na postekspres salteru mi kaze najbolje je da to stavite u jos tri kutije, zato sto ovi nasi to bacaju kao dzakove krompira. ja reko uzecu uslugu lomljivo, kaze ona to ne postoji, ja reko kako ne postoji kada sam tako slao prethodna dva puta, kaze verovatno su vas farbali.

z dravo.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.client.mmnetkds.com.



+363 Profil

icon Re: Brza posta i provera sadrzaja posiljke10.01.2012. u 06:32 - pre 149 meseci
Ja sam poslao mnogo paketa preko Post Ekspresa i nijednom mi posiljka nije ostecena. Imaju uslugu lomljivo. Sto se tice naplate pakovanja, imaju tu stavku na sajtu tako da nemas sta da se cudis. Tvoja greska je sto nisi procitao. Sto se tice samo slanja-nije skupo. Osnovni paket do 500 g je preko Post Ekspresa 150 din bez otkupnine. Ako se uzme u obizir da slanje u veca mesta u Srbiji normalno funkcionise s uslugom danas za sutra, ko ce ti naplatiti manje od te sume da posaljes nesto iz Subotice u Nis npr? Post Ekspres ima dan zakasnjenja kad je u pitanju neko selo jer kad posiljka stigne u glavnu postu(oko 9h), tada je posta koja ide u sela vec otisla pa nose sutradan. Njihova prednost u odnosu na ostale kurirske sluzbe je sto ako ne nadju primaoca kuci onda ostave obavestenje da se paket moze podici u roku od 5 dana. Mana im je sto ne zovu primaoca na mobilni koji im je ostavljen u adresnici. AKS npr. to radi i kod njih usluga danas za sutra funkcionse i za slanje paketa u sela po Srbiji. Prednost PE je i kod vracanja novca za otkup koji stize za 2 dana od dana slanja posiljke(u 95% slucajeva) dok kod AKS-a znaju i po nedelju dana da kasne sa otkupom, a i usluga prenosa novca pada na posiljaoca dok kod PE prenos novca placa primalac paketa. Sve u svemu, svaka kurirska sluzba ima neke prednosti i mane, ali mislim da nisu skupi. AKS je u prednosti nad PE sto se tice slanja vecih paketa posto imaju veci kombi. Moja iskustva su najvise sa ovim kurirskim sluzbama pa njih i navodim kao primer.

P.S. Taj primer sto si naveo sa gumama je primer jedne neresene situacije u kojoj je kurirska sluzba kriva zbog lose usluge, a koju ce da plati posiljalac ni kriv ni duzan u vidu duple postarine za vracen paket. Nisu oni krivi sto nisi dobio paket na kucnu adresu, a platice duplu postarinu kad im se paket vrati. Pretpostavaljam da ih verovatno nisi ni obavestio o tome i da sam na njihovom mestu ne bi saradjivao vise sa takvima kao ti jer ako u poslovnom odnosu posrednik nije postupao prema trecem licu s paznjom dobrog privrednika, onda nije u redu da to trece lice kaznjava drugo lice koje je postupalo preko posrednika, a ti si u slucaju odbijanja paketa upravo to ucinio.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Brza posta i provera sadrzaja posiljke10.01.2012. u 07:43 - pre 149 meseci
@boki78 @tasicss
Vi polazite od predpostavke da je pošiljalac možda pošten, možda nepošten, a naručilac svakako pošten.

boki78: "... Naravno da kurir neće dozvoliti bilo kakvo "čeprkanje" kako ti kažeš." Ko to meni kao pošiljaocu skupe grafičke kartice garantuje. Zar je malo lopovluka upravo kod poštara ?!
tasicss: "... ni jedan kupac nece odbiti primanje jer niko ne narucuje ono sto nece da kupi ... " Sve same poštenjačine. Otvore paket, iskoriste tenutak nepažnje kurira, ili u dosluhu sa kurirom, "Grafičku karticu komada 1" zamene drugom "grafičkom karticom komada 1" i vrate pošiljaocu, jer je "poslata grafička kartica komada 1 - neispravna".

Otreznite se ljudi. Svakakvog hohštapleraja ima. Niko nije imun na lopovluk, ni pošiljalac, ni kururi, ni primaoci. Jedina zaštita od lopovluka u transportu je neotvorena pošiljka. To je alfa i omega poštanskog saobraćaja.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Brza posta i provera sadrzaja posiljke10.01.2012. u 09:24 - pre 149 meseci
Citat:
fanfon:  Mana im je sto ne zovu primaoca na mobilni koji im je ostavljen u adresnici. AKS npr. to radi i kod njih usluga danas za sutra funkcionse i za slanje paketa u sela po Srbiji. .

Odakle ti to da post expres ne zove, naravno da zove ako ne moze da te nadje.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Brza posta i provera sadrzaja posiljke10.01.2012. u 10:09 - pre 149 meseci
Dok sam valjao neke gluposti preko Limunda upoznao sam se sa vozacem AKSa.
Pre toga sam imao ogromnih problema, kad treba da mi donesu lovu. Morao sam mojim kolima da ih jurim po gradu da se nalazimo da mi daju moju lovu. Inace bih morao da cekam nedelju dana duze dok ne bi bili u prolazu... Sad kad sam se sa ovim momkom upoznao, donosi mi, zove me, javlja mi... sve u najkracem roku. Cak da ga pitam da otvorim paket pred njim verovatno bi pristao.

Ne znam kako ne mozete da zamislite situacjiu koja bi nastala kad bi mogao paket tako da se otvara, a vec smo imali dugo godina slicnu.
Jeste li devedesetih godina pokusavali da kupite nesto u inostranstvu i da vam stigne postom?
Koliko vam se puta desilo, ili koliko puta ste culi da se nekom desilo da paket nikada nije ni stigao. Da je stigao polovican. Otvoren, ostecen...?
Ja sam samo jednom porucio neki rucni sat iz Japana i nikada mi nije stigao, koliko god da sam brojeva telefona okrenuo. I pukao sam nekih 90DM. Kolega koji je pre mene isti sat od te firme kupio, stigao mu je bez problema. Dakle bila je lutrija...

Kao posiljilac ne bih pristao nikada na to da mi neko cacka po posiljci. Ja znam kako sam je zapakovao i kako sam je poslao. Znam da je sigurno ispravno. Ko je u medjuvremenu cackao, ne interesuje me...
Kao kupac se isto slazem. Ako sam kupio na limundu od nekog sa 100 negativnih ocena, onda sam ja lud, i sta mogu da ocekujem nego da mi stigne pokvareno.
Zato kupujem samo od ljudi koji imaju 1-2000 pozitivnih ocena, i koji ocigledno zive od toga. Moj jedan kolega ima oko 600 pozitivnih i 2 negativne koje mu je necak navukao. Znam koliko mi kuka i koliko ga bole te negativne...
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Brza posta i provera sadrzaja posiljke10.01.2012. u 13:08 - pre 149 meseci
Ja sam pre neki dan otvorio posiljku pre nego sto sam potpisao, video da to nije to sto sam narucio i vratio. AKS.


A inace postoji nesto kod tih brzih sluzbi, ne znam sad kako se tacno zove, ali se cekira na tom papiru kada prodavac salje, da moze da otvori pre nego sto potpise/plati. Znam provereno jer mi je to pre godinu dve trebalo, ali sam sada zaboravio kako se to zove.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

boki78
Bojan Cvetković
Pančevo

Član broj: 30874
Poruke: 285
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+65 Profil

icon Re: Brza posta i provera sadrzaja posiljke10.01.2012. u 13:13 - pre 149 meseci
@Java Beograd

Ne, ja ne polazim od toga da je naručilac pošten, možeš ponovo pročitati šta sam napisao. Ok ti sumnjaš u udruživanje kurira i naručioca radi sticanja protipravne imovinske koristi, isto to ja mogu reći i za prodavca odnosno onog koji šalje pošiljku. Uglavnom baš zbog toga što postoji mnogo rizika u ovakvom načinu kupovine i prodaje ja online kupujem samo stvari male vrednosti, za sve ostalo idem lično.
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.178.63.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Brza posta i provera sadrzaja posiljke10.01.2012. u 13:19 - pre 149 meseci
Citat:
Java Beograd: Otreznite se ljudi. Svakakvog hohštapleraja ima. Niko nije imun na lopovluk, ni pošiljalac, ni kururi, ni primaoci. Jedina zaštita od lopovluka u transportu je neotvorena pošiljka. To je alfa i omega poštanskog saobraćaja.


Pa realno i jeste da sve tri strane mogu biti nepoštene.

Neotvorena pošiljka štiti jedino kurira.

Otvaranje pošiljke kod primaoca u prisustvu kurira i provera broja stavki, štiti kurira i naručioca.

Pakovanje sa kreiranjem liste stavki, isporuka paketa i provera liste na odredištu štiti sve tri strane.

"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Brza posta i provera sadrzaja posiljke10.01.2012. u 13:49 - pre 149 meseci
Citat:
Deep|Blue: Pakovanje sa kreiranjem liste stavki, isporuka paketa i provera liste na odredištu štiti sve tri strane.
Da, osim ako kao pošiljalac ne pošalješ ispravnu grafičku karticu, a vrati ti se neispravna, u otvorenom paketu, koji primalac "nije hteo da preuzme". Lista stavki u ovom slučaju je tačna i kod slanja i kod povraćaja pošiljke.

U svakom slučaju, sve je to mačka u džaku. Nema tog mehanizma koji može maksimalno da zaštiti ni primaoca ni pošiljaoca. Kao što reče boki78, za neke omanje vrednosti - ima smisla upuštati se u ovakvu rabotu. Za nešto iole skuplje i vrednije - ćorava posla.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

tasicss
Vranje

Član broj: 204760
Poruke: 228
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: Skype: tasicss


+1 Profil

icon Re: Brza posta i provera sadrzaja posiljke10.01.2012. u 14:48 - pre 149 meseci
Ja i dalje ne shvatam posiljaoce zasto ne dozvoljavaju otvaranje paketa osim ako ne zele da primaoca prevare pokvarenom/neodgovarajucom robom, dakle sve ono sto primaoc ne ocekuje. Da ja saljem nemam nista protiv toga da primaoc otvori posiljku i uveri se u stanje pre nego sto preuzme/plati kuriru. Ako je nesto slomljeno, na tom mestu pocepano i pakovanje dakle moze odmah da reklamira kod kurura tipa "ovo ste slomili u transportu" ako kasnije odnese u postu moze da bude "ti si slomio nas krivis"
Dakle, neotvaranje posiljke jedino odgovara nepostenim posiljaocima koji imaju nameru (skrivanjem realnog sadrzaja posiljke pre placanja) da prevare primaoca.
"The quieter you become the more you are able to hear"
 
Odgovor na temu

New Village DC
Projektant hardvera
Srbija

Član broj: 65539
Poruke: 438
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.itnetwork.rs


+222 Profil

icon Re: Brza posta i provera sadrzaja posiljke10.01.2012. u 19:45 - pre 149 meseci
Citat:
tasicss: Ja i dalje ne shvatam posiljaoce zasto ne dozvoljavaju otvaranje paketa osim ako ne zele da primaoca prevare pokvarenom/neodgovarajucom robom, dakle sve ono sto primaoc ne ocekuje.
...

Dakle, neotvaranje posiljke jedino odgovara nepostenim posiljaocima koji imaju nameru (skrivanjem realnog sadrzaja posiljke pre placanja) da prevare primaoca.


Nije tacno.

Ovo je istina:

Dakle, otvaranje posiljke jedino odgovara nepostenim primaocima i kuririma koji imaju nameru (zamenom i manipulacijom realnog sadrzaja posiljke) da prevare posiljaoca.

Ja ne znam zasto primaoci zelie da otvaraju pakete i narusavaju originalnost i privatnost posiljke.

Ovi se prepanuše, a Marko, onako srdit iza sna, uze jednog po jednog darivati: kog
sabljom, kog buzdovanom. Nije se ni triput okrenuo, a već svih sedam s dušom rastavi.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Brza posta i provera sadrzaja posiljke

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 27430 | Odgovora: 60 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.