Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ugradna rerna i ploca

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Ugradna rerna i ploca

[ Pregleda: 3809 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

deki035
Beograd

Član broj: 199530
Poruke: 22
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Ugradna rerna i ploca11.01.2012. u 09:52 - pre 148 meseci
Pozdrav svima.
Uskoro bih trebao da kupim ugradnu rernu i plocu. Budzet je nekih 60000 din. Molim za savet. Dvoumim se da uzmem Bosh HBN311e1 i PKE645Q14e ili nesto iz Gorenja? Preoblem je sto se Bosh proizvodi u Turskoj i ima samo 2 god. garancije(mada na izgled deluje klasu kvalitetnije od ostalih proizvodjaca).
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Ugradna rerna i ploca11.01.2012. u 10:08 - pre 148 meseci
Zašto je problem što se Bosch proizvodi u Turskoj ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

deki035
Beograd

Član broj: 199530
Poruke: 22
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Ugradna rerna i ploca11.01.2012. u 10:17 - pre 148 meseci
pouzdanost? Ako imate nesto za preporuku samo izvolite :)
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
*.dynamic.sbb.rs.



+310 Profil

icon Re: Ugradna rerna i ploca11.01.2012. u 11:37 - pre 148 meseci
Moja preporuka je da uzmes plocu koja se regulise prekidacima 6+0.

Zasto?

Mnogo bolja je regulacija, bukvalno vidis sta si ukljucio i prekidace za nedaj boze imas skoro u svakoj trafici za po 400 dinara.

Naravno nije svejedno ko sklapa, koji su prekidaci, koja je keramicka ploca, koje je ozicenje unutra i na kraju koje su ringle unutra. Narocito je vazno koje je klase taj proizvod. Recimo u turskim a i italijanskim plocama (i ne samo njihovim) je ozicenje sa obicnom jednoslojnom silikonskom zicom dok je na bosovim, aegeovim i jos nekim modelima koji su sklapani u nemackoj, ozicenje uradjeno sa silikonskom zicom koja je presvucena koncanom silikonskom zastitom. Iz mog iskustva znam da ovo ozicenje gotovo nikad ne gori. I sve ostalo je u tom smislu, recimo spirale u grjnim plocama, termostati (oni u staklenim cevkama sto idu preko cele ploce-ringle) itd.

I na kraju cena govori sve, male sanse su da za male pare dobijete dobru plocu, druga je prica sto smo mi evropska a izgleda i svetska sirotinja.

U ovo ne racunam prevare i slicno, sada je to ipak svedeno na minimum. Ako primetite prevaru robu mozete uvek vratiti.
 
Odgovor na temu

deki035
Beograd

Član broj: 199530
Poruke: 22
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Ugradna rerna i ploca11.01.2012. u 12:51 - pre 148 meseci
Citat:
test1234: Moja preporuka je da uzmes plocu koja se regulise prekidacima 6+0.

Zasto?

Mnogo bolja je regulacija, bukvalno vidis sta si ukljucio i prekidace za nedaj boze imas skoro u svakoj trafici za po 400 dinara.

Naravno nije svejedno ko sklapa, koji su prekidaci, koja je keramicka ploca, koje je ozicenje unutra i na kraju koje su ringle unutra. Narocito je vazno koje je klase taj proizvod. Recimo u turskim a i italijanskim plocama (i ne samo njihovim) je ozicenje sa obicnom jednoslojnom silikonskom zicom dok je na bosovim, aegeovim i jos nekim modelima koji su sklapani u nemackoj, ozicenje uradjeno sa silikonskom zicom koja je presvucena koncanom silikonskom zastitom. Iz mog iskustva znam da ovo ozicenje gotovo nikad ne gori. I sve ostalo je u tom smislu, recimo spirale u grjnim plocama, termostati (oni u staklenim cevkama sto idu preko cele ploce-ringle) itd.

I na kraju cena govori sve, male sanse su da za male pare dobijete dobru plocu, druga je prica sto smo mi evropska a izgleda i svetska sirotinja.

U ovo ne racunam prevare i slicno, sada je to ipak svedeno na minimum. Ako primetite prevaru robu mozete uvek vratiti.


Da li ovo vazi i za Bosh koji je proizveden u Turskoj (mislim na zice)?
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+310 Profil

icon Re: Ugradna rerna i ploca11.01.2012. u 21:49 - pre 148 meseci
Da, obicni silikonci.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Ugradna rerna i ploca

[ Pregleda: 3809 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.