Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Servis tražio da žena ispeče pitu :)

elitemadzone.org :: MadZone :: Servis tražio da žena ispeče pitu :)

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9890 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.cust.dsl.vodafone.it.



+435 Profil

icon Re: Servis tražio da žena ispeče pitu :)13.01.2012. u 14:28 - pre 149 meseci
Citat:
Uputstvo na srpskom je na punih 16 strana i kada smo pokusali da ih uporedimo, naisli smo na recenice koje apsolutno nikome nista ne znace i nikako se ne mogu koristiti kao primena za taj uredjaj, rernu, kome je samo uputstvo namenjeno!!! Smesno je da neko koje to "prevodio" izgubi svu silu vremena pisuci nebuloze koje su potpuno beskorisne, iz kog razloga?!

Heh,znas kako to ide...Kinezi naprave generalno uputstvo za jednu grupu masina koje su napravili,pa njihov prevodioc prevede na engleski,pa onda jos jedan prevod sa izmenama za konkretnu masinu,pa se onda nas prevodioc dokopa nekog od tih prevoda i turi u Google translate i samo c/p pa print...nagomilaju se te stranice,bitno da ih ima sto vise,pa cemo se snaci nekako .


Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
109-92-88-225.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Servis tražio da žena ispeče pitu :)13.01.2012. u 14:32 - pre 149 meseci
cek,ako u receptu pise "peci na 200^C sat vremena", to nije isto za "konvencionalne" (standardne/uobicajene, a sad izgleda i zastarele) pecnice, i za ove fulhajteknjuejdzmisterimashinz?
jer ova prva to i radi - odrzava temp na 200^C, a druga...pa ne radi osim ako ne pritisnes neko posebno dugme? ili sta?
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Servis tražio da žena ispeče pitu :)13.01.2012. u 14:34 - pre 149 meseci
Citat:
mmix:
Mislim, ok, belova kriva cini svoje

Čija kriva?

Ako misliš na krivu normalne (Gausove) raspodele, ona se na engleskom zaista naziva ’bell curve’, ali ne zato što je dobila ime po nekakvom Belu, već zato što oblikom podseća na zvono.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Servis tražio da žena ispeče pitu :)13.01.2012. u 14:39 - pre 149 meseci
Citat:
morihei ueshiba: Heh,znas kako to ide...Kinezi naprave generalno uputstvo za jednu grupu masina koje su napravili,pa njihov prevodioc prevede na engleski,pa onda jos jedan prevod sa izmenama za konkretnu masinu,pa se onda nas prevodioc dokopa nekog od tih prevoda i turi u Google translate i samo c/p pa print...nagomilaju se te stranice,bitno da ih ima sto vise,pa cemo se snaci nekako ;).


Ali moja rerna nije kineska, proizvod je renomiranog proizvodjaca, najjacec i sada. To se ja sad hvalim kako imam kvalitetnu rernu! :)


Citat:
Horvat: cek,ako u receptu pise "peci na 200^C sat vremena", to nije isto za "konvencionalne" (standardne/uobicajene, a sad izgleda i zastarele) pecnice, i za ove fulhajteknjuejdzmisterimashinz?
jer ova prva to i radi - odrzava temp na 200^C, a druga...pa ne radi osim ako ne pritisnes neko posebno dugme? ili sta?


Pa pazi, nemam pojma kako to da objasnim ali nije isto. Kad "modernu" rernu upotrebljavas kao klasicnu "stariju", grejaci gore i dole a temperatura , recimo, 220 stepeni, kao sto neko vec rece, spolja je peceno a umutra nije. Zasto je to tako, nemam pojma tehnicki da objasnim ali slusajuci razgovor supruge i nekih njenih drugarica - to je tako izgleda svima koji imaju "moderne" rerne!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Servis tražio da žena ispeče pitu :)13.01.2012. u 14:43 - pre 149 meseci
Citat:
Bojan Basic: Čija kriva?

Hehe, apsolutno si u pravu malo sam se zaneo ne mogu nikako da se naviknem na termin gausova kriva, za ostalo je kriv moj serblish


Citat:
Horvat: cek,ako u receptu pise "peci na 200^C sat vremena", to nije isto za "konvencionalne" (standardne/uobicajene, a sad izgleda i zastarele) pecnice, i za ove fulhajteknjuejdzmisterimashinz?
jer ova prva to i radi - odrzava temp na 200^C, a druga...pa ne radi osim ako ne pritisnes neko posebno dugme? ili sta?


Nije isto, smanjuje se i temperatura i vreme jer zbog cirkulacije vazduha povrsina hrane koja se pece mnogo brze dodje do zeljene temperature pecenja i mnogo lakse se odrzava na tom nivou. Da bi bilo jasnije, ako ti stavis rernu na 200 povrina pileta nece biti 200c kad se iskljuci termostat, bice 180c, a isto toliko ce biti i kad "modernu: rernu namestis na 180 sa ventilatorom.


A inace, mislim da su termini koji domacice ovde koriste "obicna" i "ventilatorska" i ono nakaradno "turbo" (valjda baca paru na turbinu pa nabija usisnu granu pa pece ko ekspres lonac ). U svakom slucaju jedan pamflet, koristeci ove "narodske" nazive, bi sigurno resio vecinu ovakvih problema i iznad svega inicijalno nezadovoljstvo i bad PR kupaca. Terati dalje nezadovoljnog kupca da majstorima peku gibaje je malo neukusno
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Servis tražio da žena ispeče pitu :)13.01.2012. u 14:46 - pre 149 meseci
Citat:
mmix: Hehe, apsolutno si u pravu malo sam se zaneo ne mogu nikako da se naviknem na termin gausova kriva, za ostalo je kriv moj serblish
...


Ma nije problem tvoj "serbish" nego si se zaneo razmisljajuci o pitama! Ja, recimo, volim ono sto sam rekao a nikako ne volim sa kupusom ili krompirom!!! :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
109-92-88-225.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Servis tražio da žena ispeče pitu :)13.01.2012. u 14:50 - pre 149 meseci
a sta ce se desiti ako ovu savremenu stavis na 200^C?
ima preciznij termostat, pa ce stalno biti 200 ili sta? ako je tako,kako moze biti nepeceno?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Servis tražio da žena ispeče pitu :)13.01.2012. u 15:02 - pre 149 meseci
Citat:
Horvat: a sta ce se desiti ako ovu savremenu stavis na 200^C?
ima preciznij termostat, pa ce stalno biti 200 ili sta? ako je tako,kako moze biti nepeceno?


tako sto ce povrsina hrane biti 200 i ispeci ce se spolja a ostati zivo iznutra jer iako se vazduh u rerni odrzava na 200C temperatura se kroz hranu uvek siri/povecava konvekcijom od spolja ka unutra kao i kod obicne rerne, za razliku od npr mikrotalasne koja u startu prodire oko 5cm. Cisto npr reda radi kad peces vece pile potreno je oko sat i po da unutrasnjost belog mesa predje 75c.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
109-92-88-225.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Servis tražio da žena ispeče pitu :)13.01.2012. u 15:03 - pre 149 meseci
jasno...jbs tehnologiju :D
 
Odgovor na temu

djura63

Član broj: 267593
Poruke: 725
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+68 Profil

icon Re: Servis tražio da žena ispeče pitu :)13.01.2012. u 15:16 - pre 149 meseci
Citat:
mmix
razlika izmedju konvencionalne i konvekcione rerne

Konvencionalan lat. uobičajen.
Konvekcija nlat. prenos toplote strujanjem vazduha.
Sad nam objasni šta je to neuobičajeno kod konvekcione rerne?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Servis tražio da žena ispeče pitu :)13.01.2012. u 15:21 - pre 149 meseci
ma da

inace, najbolja stvar koju sam video napolju za pecenje su termometri za hranu, http://en.wikipedia.org/wiki/Meat_thermometer

zabodes u pile, but, po zelji i peces dok unutrasnja temperatura ne dostigne neophodnu velicinu. Cak kad kupis spremljeno pile npr dobijes vec zaboden jednokratni topljivi termometar koji iskoci kad je pile peceno

Citat:
djura63: Konvencionalan lat. uobičajen.
Konvekcija nlat. prenos toplote strujanjem vazduha.
Sad nam objasni šta je to neuobičajeno kod konvekcione rerne?

procitaj prepisku sa Horvatom.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

djura63

Član broj: 267593
Poruke: 725
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+68 Profil

icon Re: Servis tražio da žena ispeče pitu :)13.01.2012. u 15:39 - pre 149 meseci
Ti si prvi pomenuo razliku pa nam je i objasni.
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.cust.dsl.vodafone.it.



+435 Profil

icon Re: Servis tražio da žena ispeče pitu :)13.01.2012. u 16:14 - pre 149 meseci
Koga briga za definicije,daj da vidimo sta je sa tom pitom
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Servis tražio da žena ispeče pitu :)13.01.2012. u 16:25 - pre 149 meseci
I piletom! A moglo bi i prase neko (nema 'tice k'o prasice)!
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Servis tražio da žena ispeče pitu :)13.01.2012. u 16:34 - pre 149 meseci
Citat:
Hehe, apsolutno si u pravu malo sam se zaneo ne mogu nikako da se naviknem na termin gausova kriva, za ostalo je kriv moj serblish

Ma opusteno.
Ja kada ovde pisem uopste se trudim da bude gramaticki, matematicki, tehnicki .... ispravno.
Znam da je tu dezurni lektor i "korektor" i da ce sve biti temeljno i na vreme ispravljeno. :)
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Servis tražio da žena ispeče pitu :)13.01.2012. u 16:34 - pre 149 meseci
Sta bi radili onda sa konvektomatom gde se u isto vreme 10 razlicitih izdelaka pece :) iskreno, mene plase stare peci, ako ne vodis racuna ode sve. Sa "turbo" mozes da radis jos tri posla.
 
Odgovor na temu

djura63

Član broj: 267593
Poruke: 725
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+68 Profil

icon Re: Servis tražio da žena ispeče pitu :)13.01.2012. u 22:50 - pre 149 meseci
Ako nešto nije gramatički, matematički, tehnički... ispravno?! Kako jeste? METAFIZIČKI?!
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Servis tražio da žena ispeče pitu :)13.01.2012. u 22:56 - pre 149 meseci
Citat:
djura63: Ako nešto nije gramatički, matematički, tehnički... ispravno?! Kako jeste? METAFIZIČKI?!

Ma cuti bre :)
Cekam da me doticni ispravi. A ne ti.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Servis tražio da žena ispeče pitu :)14.01.2012. u 08:11 - pre 149 meseci
O cemu vi to?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Servis tražio da žena ispeče pitu :)14.01.2012. u 12:21 - pre 149 meseci
Smejao sam se bas doobro..konacno da serviseri pokazu malo duha.

Elem doticne novokomponovane fensi domacice, bi malo morale da upoznaju svoju opremu za kuvanje, a ne samo naocare za citanje recepata.

Do sada su me terali da ronim po sporetima(inace nista od cvrcanja iz rerne) upravo zbog "loseg" pecenja.

Stvar je prosta, mnogo su bolji senzori, nogo preciznija(nepotrebno) regulacija, drugaciji su aterijali, oblici pozicije grajaca, izolacije...

Jednostavno se mora recepat(neka me isprave u recept) prilagoditi novoj spravi, podici temperatura na 220, dislocirati puta ili mesiste u odnosu gde se naviklo, promeniti vreme pecenja..i nikakvih problema.

Naravno da ce drugacije biti u rerni manje zapremine nego u rerni vece zapremine, ili ne daj boze u keramickoj pecnici ili furuni..
Pogace, lepinje ili prasence iz furune nije isto kao iz rerne..ne pomazu reklamacije

Poz
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Servis tražio da žena ispeče pitu :)

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9890 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.