Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kuhinjski bojler i baterija

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Kuhinjski bojler i baterija

[ Pregleda: 6907 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mare_scg
Beograd

Član broj: 119802
Poruke: 89
*.kodar.rs.



+2 Profil

icon Kuhinjski bojler i baterija16.01.2012. u 14:33 - pre 148 meseci
E sad problem je u sledecim. Imam 5-olitarski bojler ispod slavine koja ima 3 creva. Jedno od glavnog voda gde voda ide ka clavini, i 2 creva koja idu ka bojleru. Kada sve povezem bojler nece da se puni vodom, kao da sva voda samo prodje kroz njega, kada zatvorim slavinu voda nastavlja da tece do ne istece sve iz bojlera. Kada sam skinuo creva sa bojlera, kada okrenem bateriju na hladno, voda tece na jedno crevo a kada okrenem na drugu strano, tj. toplu, voda curi kroz drugo crevo. Zar po nekoj logici ne bi trebalo da voda ide od bojlera ka crevu tople vode a ne obrnuto. Da nije mozda nesto do mesaca vode u bateriji? Gde bi mogao da bude problem? Unapred sam zahvalan na odgovorima. Pozdrav
 
Odgovor na temu

edi maj
ing
sarajevo,bih

Član broj: 252809
Poruke: 312
31.176.244.*



+17 Profil

icon Re: Kuhinjski bojler i baterija16.01.2012. u 16:30 - pre 148 meseci
Kako si odredio koje crijevo gdje treba spojiti. To se ne radi napamet. Prvo zatvori bateriju i duvaj kroz crijeva. Ono crijevo kroz koje prolazi zrak do otvora slavine kada je baterija zatvorena je crijevo koje se spaja na izlaz tople vode iz bojlera. Zatim, otvori potpuno hladnu vodu (mada oznake bojama kod jednoručnih baterija mogu biti i pogrešne). Probaj duvati kroz preostala dva crijeva. Crijevo kroz koje prolazi zrak do otvora slavine trebalo bi da je dovodno sa glavnog voda. Ono treće preostalo trebalo bi da ide na hladni dovod za bojler. To ćeš provjeriti tako da zatvoriš hladnu a otvoriš toplu. Kada pušeš kroz crijevo za koje si u prethodnom koraku utvrdio da je dovod sa glavnog voda, zrak bi trebao da izlazi na ovo treće preostalo crijevo, ali ne i na otvor slavine.



[Ovu poruku je menjao edi maj dana 16.01.2012. u 17:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Mare_scg
Beograd

Član broj: 119802
Poruke: 89
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Kuhinjski bojler i baterija16.01.2012. u 20:44 - pre 148 meseci
Uspeo sam da prikljucim bojler kako si napisao, sada ga puni ali nece da krene da greje. Ne cuje se ono cak kada se okrene, kao da ne radi termostat. Otvorio sam ga, proverio da li prima struju, sve ok izvadio sonde, vratio ih, i kada sam ih vratio cuje se cak, prikljucio ga opet, ali cim sam pustio vodu i on se napunio tog cak vise nema. Sta li je sada problem. Poludecu vise...
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Kuhinjski bojler i baterija16.01.2012. u 22:05 - pre 148 meseci
Jesi li ti apsolutno siguran da nisi visokomontažni bojler montirao ispod slavine i još usput obrnuo ga naglavačke?
 
Odgovor na temu

Mare_scg
Beograd

Član broj: 119802
Poruke: 89
*.kodar.rs.



+2 Profil

icon Re: Kuhinjski bojler i baterija17.01.2012. u 07:14 - pre 148 meseci
Jesam, nismo montazni je bojler.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Kuhinjski bojler i baterija17.01.2012. u 09:40 - pre 148 meseci
Jako malo podataka daješ o tom bojleru,marka,kako i gde si ustanovio da prima struju itd.

Prvo,može on da cakće kol'ko god hoćeš,ako mu je probila termozaštita,koju ima svaki magnohromov bojlerčić,za ostale nisam siguran,što znači da ili moraš tu termozaštitu omski da proveriš ili da na papučicama grejača proveriš napon,sve ostalo,šta znam, glimerica i slične gluposti,mogu samo pogrešnu sliku da ti daju.
Znači merni instrument u ruke,pa navali.

Ako svemu ovome nisi vičan,molim te ko Boga,zovi majstora!
 
Odgovor na temu

Mare_scg
Beograd

Član broj: 119802
Poruke: 89
*.kodar.rs.



+2 Profil

icon Re: Kuhinjski bojler i baterija17.01.2012. u 12:24 - pre 148 meseci
Zvacu majstora, ne mogu da se zezam vise oko toga. Hvala ti u svakom slucaju. Pozdrav
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Kuhinjski bojler i baterija

[ Pregleda: 6907 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.