Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zatvoren Megaupload zbog piraterije

elitemadzone.org :: MadZone :: Zatvoren Megaupload zbog piraterije

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 156968 | Odgovora: 545 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zatvoren Megaupload zbog piraterije22.01.2012. u 13:28 - pre 148 meseci
Citat:
commissar: Naterala te piraterija, HAHAHAHAHA.
A pre toga si radio za sta? Za poljupce?
Sto te sve ovo pitam - evo objasnjenja,
1) kako mozes da pricas da ti je rad bezvredan,
ako ga vec naplacujes?
2) Pomiri se s tim da si ti nevidljiv/nebitan za krajnjeg
korisnika snimljene muzike, iako su tvoje zasluge za
snimanje materijala nesumnjivo velike, ako ne i podjednake
kao i zasluge bednova sa kojima saradjujes.
Naplatio si svoj rad, tebe piraterija ne dotice, ma sta
ti voleo da pricas.


Pa, kao sto sam nebrojeno puta do sada vec rekao, nepoznavanje materije ne opravdava neznanje i bahatost povodom bilo cega. Objasnjavanje onoga sto ne razumes iako dajes sebi pravo da komentarises a pri tom i vredjas, je prilicno slozeno. Ne u smislu razumevanja, lako je razumeti, vec u potrebnom vremenu koje bi se utrosilo. Ali, ponesto...

Radio sam za pare koje nisam naplacivao od muzicara vec od prodatog broja primeraka! To je velika razlika, kako u novcu tako i u sistemu sveukupno!

1 - Ne pricam ja da je moj rad bezvredan nego to neki slicni tebi namecu svojim ponasanjem i postupcima obesvrednjujuci ga i terajuci me da nalazim alternativne nacine naplate (i ne samo mene, cela audio industrija je u istom problemu ali pitao si licno mene)

2 - Nemam ja sa cime da se mirim jer to nije tacno. Da ja ne radim svoj posao (kad bi moj posao prestao da se obavlja!) ne bi postojao proizvod koji krajnji korisnik upotrebljava. Krajnji korisnik ne bi imao sta da koristi!

Naplatio sam svoj rad neznatnom sumom po svim pitanjima. Zato sto i oni od kojih sam naplatio nemaju sredstava , jedva imaju za sopstveno bitisanje, da ne pominjem to sto se mojim radom, konkretnim radom (da ne uzimam u obzir stvaralacki deo price, to je tek posebna oblast koju niko ne razume pa zato i ne vrednuje!) koriste nebrojeni korisnici potpuno besplatno. Isti oni koji bi oko iskopali da se od njih samih to zatrazi! :)

Opet kazem, nepoznavanje necega nije osnova za bezobrazno iskoriscavanje necijeg rada zarad svoje koristi.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.yourproxyhost.com.



+443 Profil

icon Re: Zatvoren Megaupload zbog piraterije22.01.2012. u 13:36 - pre 148 meseci
Stičem utisak da bi neki hteli da im se plati svako gledanje filma (slušanje pesme) bez obzira što su već prodali celokupni tiraž medijskog nosioca (DVD/CD/ploča/traka...). To bi bilo kao kad bi ste kupili auto i onda proizvodjač naplaćuje "ceh" za svaku vožnju. E to "za svaku vožnju" se ne plaća proizvodjaču već onom koji opslužuje "svaku vožnju" - gorivo, podmazivanje, štelovanje... A ni onaj koji sipa gorivo (podmazuje/šteluje) ne plaća proizvodjaču. To su paralele koje treba razbistriti vezano za autorska prava. Autorsko pravo ostaje... ali konkretan proizvod - pitanje je.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zatvoren Megaupload zbog piraterije22.01.2012. u 13:43 - pre 148 meseci
Citat:
kandorus: Stičem utisak da bi neki hteli da im se plati svako gledanje filma (slušanje pesme) bez obzira što su već prodali celokupni tiraž medijskog nosioca (DVD/CD/ploča/traka...). To bi bilo kao kad bi ste kupili auto i onda proizvodjač naplaćuje "ceh" za svaku vožnju. E to "za svaku vožnju" se ne plaća proizvodjaču već onom koji opslužuje "svaku vožnju" - gorivo, podmazivanje, štelovanje... A ni onaj koji sipa gorivo (podmazuje/šteluje) ne plaća proizvodjaču. To su paralele koje treba razbistriti vezano za autorska prava. Autorsko pravo ostaje... ali konkretan proizvod - pitanje je.

Ocigledno ne razumes problematiku, kao i ostali. Godinama unazad niko od autora nema nista sa prodajom "medijskog nosioca" zvuka, videa... Ni dinara se na taj nacin ne moze naplatiti, od pojave digitalne piraterije i Internet-a, da ne zaboravim! Zato se i nalaze alternativni nacini naplate svog rada. Pa sad, ko to ne zeli da razume, ok. Sta da se radi, vazno je da se skida i koristi za dzabe a ko to radi, kako radi, naplacuje li... to nije "tvoj problem". Ali se uvek moze kritikovati, opet ponavljam, ne poznajuci ni deo problema! :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zatvoren Megaupload zbog piraterije22.01.2012. u 14:00 - pre 148 meseci
Citat:
kandorus: Stičem utisak da bi neki hteli da im se plati svako gledanje filma ...


Da... Nesto mi pade na pamet i stalno zaboravljam... Pazi, kupis kartu, udjes u bioskop, pogledas film, izadjes, posle samo par minuta bi opet da pogledas taj isti film, okrenes se na ulici, vratis do bioskopa, kupis kartu, pogledas film, izadjes pa ako hoces opet da gledas - "opet jovo, nanovo"! Piraterija je zatvorila bioskope svuda u svetu. Sve sto se piraterizuje je podlozno istom sistemu!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zatvoren Megaupload zbog piraterije22.01.2012. u 14:03 - pre 148 meseci
Citat:
Zakon je tu da donekle stiti one koji znoje svoju guzicu praveci sadrzaj na kome debeli profitira bez ikakvih prava na to.
- sa prethodne strane.

Mda...
Sad kad su doopeta neoliberalaca u pitanju, traži se striktna primena zakona + vodi se kampanja da se kršenje prava da zadovolje potrebe njihovog doopeta proglasi za greh a da se grešnici javno pokaju ili će goreti na lomači.

A kad zakon nalaže isplatu plata, doprinosa, poštovanje prava zaposlenih, pravo svakom na dostojanstven život, onda se potežu argumenti da samo najsposobniji treba da prežive, ostali i nisu za bolje nego da budu marva, i da zakon samo smeta slobodnom tržištu.

Dakle, budite dosledni i zaštitite svoj softver zaštitom koja ne može da se razbije, ma koliko to koštalo. Ako vam se ne isplati, imate dve mogućnosti:
a. prihvatite činjenicu da će vas piratizovati
b. promenite posao kojim se bavite, kopanje kanala još nije pod udarom pirata.

Samo, nemojte više cviliti kako treba da vas štiti zakon od zlih korisnika kompjutera. Onaj zakon koji je besmislen kad vama ne odgovara.
 
Odgovor na temu

hogar strašni

Član broj: 295177
Poruke: 95
77.243.20.*



+498 Profil

icon Re: Zatvoren Megaupload zbog piraterije22.01.2012. u 14:06 - pre 148 meseci
@Sceka,

zar do sada nisi shvatio kog je mentalnog sklopa dotični?
Da, on bi sa jednom kartom da ide u bioskop pa i u autobus i tako do kraja života.
Kako objasniti takvom liku šta znači rad i trud? Da je išta u životu uradio korisno ne bi sigurno pisao takve gluposti!
Pisanje gluposti su deo njegove ličnosti i to je to!
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zatvoren Megaupload zbog piraterije22.01.2012. u 14:13 - pre 148 meseci
Citat:
SlobaBgd: -...Dakle, budite dosledni i zaštitite svoj softver zaštitom koja ne može da se razbije, ma koliko to koštalo. Ako vam se ne isplati, imate dve mogućnosti:
a. prihvatite činjenicu da će vas piratizovati
b. promenite posao kojim se bavite, kopanje kanala još nije pod udarom pirata.

Samo, nemojte više cviliti kako treba da vas štiti zakon od zlih korisnika kompjutera. Onaj zakon koji je besmislen kad vama ne odgovara.


U sklopu svega recenog samo si zaboravio da pomenes da na tvom sajtu u detalje postoji upustvo kako piratizovati muziku, u detalje! :) Da si to rekao, bilo bi zaokruzeno tvoje misljenje o problemu koji komentarises! :)

Nama ljutis, samo mi je zanimljivo...



Citat:
hogar strašni: @Sceka,

zar do sada nisi shvatio kog je mentalnog sklopa dotični?
Da, on bi sa jednom kartom da ide u bioskop pa i u autobus i tako do kraja života.
Kako objasniti takvom liku šta znači rad i trud? Da je išta u životu uradio korisno ne bi sigurno pisao takve gluposti!
Pisanje gluposti su deo njegove ličnosti i to je to!

A mozda stvarno ne razume, ili ne zeli da razume, ili se iz dosade zabavlja... Nebitno, mozda ce nekome koristiti ono sto napisem, makar kao usputna informacija, i to je nesto! :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Kobasa

Član broj: 274124
Poruke: 25



+103 Profil

icon Re: Zatvoren Megaupload zbog piraterije22.01.2012. u 14:14 - pre 148 meseci
Citat:
ventura: Školovao se o državnom trošku, ali je nakon toga ostao da radi u Srbiji, i svoje poreze i doprinose (sada na mnogo veću zaradu jer je obrazovan, za razliku od toga da je ostao bez škole) plaća državi Srbiji, koja time ima neku svoju računicu.

Pusti molim te, nemoj takve bajke meni pripovedati!
Koje doprinose na zaradu? I ranijih diskusija se vidi kako on kaze
da radi za nekog stranca. Svi znamo kako to funkcionise, ja tebi ti meni i gotovo!
Citat:
ventura: A ko će da mu da platu, ako će njegov rad svi posle da piratuju i poslodavac ne zaradi ni dinara od toga?

Pa vidi ovako, software ima neku namenu, dakle treba da radi nesto, znaci taj poslodavac
ga angazovao da napise program koji ce tom poslodavcu raditi neki posao i na osnovu toga
treba da dobije platu! Samim tim on nije pogodjen piraterijom kao ni njegov poslodavac i onda
nema sta da o tome diskutuje, filozofira i soli pamet!

A software ili nesto drugo sto je namenjeno narodnim masama je nesto sasvim drugo, i zarada od
toga zavisi od interesovanja mase za tako nesto! Jednostavno 100 ljudi 100 cudi!
Imam utisak da vi mislite da cim izadje neki program ili neki film ili neka pesma odmah svi potrcali
u prodavnice da to kupe da nije piraterije. Ali stvari stoje drugacije.

1.Nekome se svidja i taj neko ce da kupi!
2.Nekome se svidja ali nema para da ga kupi! Pa ga logicno nece ni kupiti. Samim tim autor od takvog
niukom slucaju nece imati nikakve koristi!
3.Nekome je cena neprihvatljiva. Ni od njega autor nece imati nikakve koristi!
4.Nekome se ne svidja pa ga nece kupiti! Ni od njega autor nece imati nikakve koristi!
5.Nekome uopste i ne treba pa ga nece kupiti! Ni od njega autor nece imati nikakve koristi!

Znam sad ce te to uporediti sa ovim ili onim ali te stvari su specificne virtuelne i nemogu se uporediti
sa necim sto je "opipljivo" jer kad nesto ukrades to nesto ga vise nema, zapravo imas ga ti ali ga vise
ne poseduje onaj koji ga je posedovao, dok kopiranjem sadrzaja niko ne ostaje be tog sadrzaja nego
se taj sadrzaj u mnozava tojest postize se vise ljudi poseduje taj sadrzaj. Sto znaci da nema kradje
I zato prekinite vise sa pricom o kradji, mercedesima, silovanjima jer to blage veze nema sa kopiranjem
i umnozavanjem sadrzaja!

A to sto zakon kaze da to nije "legalno" o tome se moze diskutovati, sve ostalo uporedjivanje sa ovim
ili onim su trice i kucine!

Citat:
p3038524:
Samo da primetim. Evo moje ime stoji na mnogim domacim izdanjima muzike. Ja sam licno ulozio kako znanje tako i rad u mnogo, ali bas mnogo, autorskih dela muzke kod nas. I sta bi sad trebalo da ja radim u odnosu na ono sto ti i nekolicina na forumu i milioni u svetu propagirate? Da aminujem da je moj rad bezvredan samo zato sto je tehnologija omogucila da se moj rad piraterise tako da ja ne dobijam ono sto po svim merilima zasluzujem?! Pomenuste, neko je pomenuo, automobil. Zasto se automobili ne piraterisu. Potpuno je moguce to uraditi, najprostije, kupi se po specifikaciji svaki deo odredjenog modela, u radnji, pa se sklopi... Eee, ne moze! Skupo, ne isplati se! Zasto se masa ostalog ne piraterise? Ne isplati se! Zasto se ne radi za dzabe? To je tek nebuloza. Ni ti licno ne bi tadio za dzabe, ako gresim -javi mi se, imam posla preko glave za tebe! Zasto se omalovazava tudji rad? Iz neznanja ali u vecini slucajeva iz obesti! Kako ide ona stara izreka "svoje ne damo -tudje hocemo, cak i otimamo", ili sam nesto "permutovao"?! :) Zasto se piratizuje muzika? Zato sto je kopiranje jeftino, skoro dzabe i zato sto je to neciji tudji rad a samim tim je to nebitno! I kako sad ja da reagujem na tvoje (i slicnih tebi) "logike" i ostale "umne" varijante koje nisu nista drugo nego nipodastavanje mog rada a opravdavanje svojih postupaka koji nisu zakoniti ali tebi licno, i ostalima, vrlo korisni u materijalnom smislu?! :)

Da ne duzim jer je besmisleno zato sto cim se malo dirne "u dzep", narocito ako je punjenje tog dzepa za dzabe, prestaje logika a nastupa "alogika" temeljena na namernom nepoznavanju nicega sto nije korisno za licnu upotrebu! Hvala, toliko! :)


Pozdrav!

Vidim neki su ti vec odgovorili ono sto bih ti i ja odgovorio! Pa bih zato samo dodao da pogledas ovaj "intervju"
sa jednim muzicarem. Cisto da vidis kako neki pokusavaju da se prilagode situaciji a da se situacija prilagodi njima.


Ignore: Nedeljko!
 
Odgovor na temu

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
*.dynamic.sbb.rs.



+172 Profil

icon Re: Zatvoren Megaupload zbog piraterije22.01.2012. u 14:18 - pre 148 meseci
@Sceka: Opet ponavljam, piraterija najvise pogadja izdavacke kuce, distributere,
menadzere (idem da povracam) i ostale parazitske neminovnosti u tom lancu ishrane.
To sto ti naplacujes po prodatom primerku moze da znaci da si svesno
usao u rizik koji je Ventura primerom opisao u svom poslednjem postu,
pa sad kukas kao Kalimero, krivi su ti svi sto su se cinioci u jednacini
izmenili dosta, plus imas jos i piraterju, koja je glavni problem, po tebi.
Ono sto konjosav1 prica je jos jedan od primera dokle ide drskost istih,
imas primer benda koji je za album prodat u 40.000 primeraka dobio svega $1.000,
i to pre vise od 25 godina, kad je umetnost bila doci do piratske kopije albuma
u komsiluku....
Kome je otisla razlika novca? Nije tesko pogoditi, "menadzmentu" ;)
Ipak je middleman najzasluzniji za ostvarenje, HUH!
Ovo sa rusenjem MU-a je opasan presedan, u perspektivi ce biti na tapetu
i ostali hosting servisi, P2P mreze, video sharing sajtovi poput YT-a i sl.
J***ni "menadzeri", uza zid sve njih!

Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zatvoren Megaupload zbog piraterije22.01.2012. u 14:20 - pre 148 meseci
Citat:
Kobasa: ...
1.Nekome se svidja i taj neko ce da kupi!
2.Nekome se svidja ali nema para da ga kupi! Pa ga logicno nece ni kupiti. Samim tim autor od takvog
niukom slucaju nece imati nikakve koristi!
3.Nekome je cena neprihvatljiva. Ni od njega autor nece imati nikakve koristi!
4.Nekome se ne svidja pa ga nece kupiti! Ni od njega autor nece imati nikakve koristi!
5.Nekome uopste i ne treba pa ga nece kupiti! Ni od njega autor nece imati nikakve koristi!

Problem koji ne razumes je u broju 1 tvog spiska. Sve ostalo je tako kako kazes. Samo je velika razlika u broju 1, a to je:

1. I onaj kome se svidja vise ne kupije jer postoje pirati pa dolazi do proizvoda za dzabe!!!!!]



Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
*.dynamic.sbb.rs.



+172 Profil

icon Re: Zatvoren Megaupload zbog piraterije22.01.2012. u 14:31 - pre 148 meseci
@Sceka: a zamisli tek muke coveka koji je uradio loader za Windows 7 ;)
Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zatvoren Megaupload zbog piraterije22.01.2012. u 14:33 - pre 148 meseci
Citat:
commissar: @Sceka: Opet ponavljam, piraterija najvise pogadja izdavacke kuce, distributere,
menadzere (idem da povracam) i ostale parazitske neminovnosti u tom lancu ishrane.
To sto ti naplacujes po prodatom primerku moze da znaci da si svesno
usao u rizik koji je Ventura primerom opisao u svom poslednjem postu,
pa sad kukas kao Kalimero, krivi su ti svi sto su se cinioci u jednacini
izmenili dosta, plus imas jos i piraterju, koja je glavni problem, po tebi.
Ono sto konjosav1 prica je jos jedan od primera dokle ide drskost istih,
imas primer benda koji je za album prodat u 40.000 primeraka dobio svega $1.000,
i to pre vise od 25 godina, kad je umetnost bila doci do piratske kopije albuma
u komsiluku....
Kome je otisla razlika novca? Nije tesko pogoditi, "menadzmentu" ;)
Ipak je middleman najzasluzniji za ostvarenje, HUH!
Ovo sa rusenjem MU-a je opasan presedan, u perspektivi ce biti na tapetu
i ostali hosting servisi, P2P mreze, video sharing sajtovi poput YT-a i sl.
J***ni "menadzeri", uza zid sve njih!

Ovim zavrsavam polemiku sa tobom, iako nije ni postojala u sustini.

Ne da ne kukam nego se cak ni ne zalim. Ako nisi primetio, samo objasnjavam ljudima koji su slicni tebi, koji pricaju misleci da znaju o cemu se radi, a lici mi na bazi citanja zute stampe i ostalih senzacionalistickih medija, a pri tom zanemarujem nekulturu i nevaspitanje kojim, nicim izazvano, pokusavaju ni sam ne znam sta.

Piraterija najvise pogadja autore, i to u svim segmentima. Ja vec rekoh da ne naplacuje po prodatom primerku jer je to nemoguce zahvaljujuci pirateriji. Samo ne razumem ljude kao sto si ti, koji ne citaju napisano a komentarisu to isto ponavljajuci se beskonacno dosadnim frazama. Pa dobro, ako te to veseli ko sam ja da ti to branim ili zameram (sto rek'o nas narod).

Ako nisi pratio rusenje Rapidshare hostera onda je ovo "opasan presedan", inace nije. A bilo je slicnih stvari i ranije... Nema veze, ionako ces vec naci nesto...

U svakom slucaju se odjavljujem od polemisanja sa tobom.



Pozdrav
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.yourproxyhost.com.



+443 Profil

icon Re: Zatvoren Megaupload zbog piraterije22.01.2012. u 14:37 - pre 148 meseci
@Sceka

To sa bioskopom ti je dobra paralela. Ulaskom u bioskop dobijaš ambijent, ogromno platno, toplu i udobnu fotelju, stereo (ili čak kvadro) ozvučenje, priliku da se naždereš kokica čije će ostatke drugi čistiti itd. Da bioskop treba platiti. Slično kao i sipanje goriva u auto. E sad, što je u tu cenu ugradjen i (zanemarivo) mali procenat na ime autorskih prava - koga briga.

Citat:
Ocigledno ne razumes problematiku

Zaista? Ko ti kaže da ja nemam štete od piraterije? Samo što nisam sklon naricaljkama.


Ali kad me već vučete za jezik. Ko će imati koristi od zakona o zaštiti autorskih prava? Autori? Ja je, možda mrvice. A zakoni se donose da od njih imaju koristi šerif i bagra oko šerifa. Autori će ionako biti izigrani. Gro novca od eventualne naplate štete će se preliti u džepove advokata i (korumpiranih - da li postoji drukčije) sudija a samo mali deo (da ne kažem simboličan) će stići do autora.

Povodom sudskih presuda poznat mi je slučaj čoveka koji je protivzakonito proveo neko vreme u zatvoru. Na ime oštete tražio je 10000 evra. Sud mu je dosudio čitavih 300 evra. Advokat mu traži 300 evra za pisanje tužbe. Xa Xa Xa.

Sad, neko će reći to je Srbijica. Medjutim, ni u "pravednim državama" nije mnogo bolje. Eto, pominjao sam na nekoj drugoj temi slučaj čoveka koji je imao (sa kamatama) milionska potraživanja. Koliko sam čuo (od trećih lica) dobio je spor u Strazburu 10-tak hiljada evra tj. višestruko manje.

Dakle, pravo/pravda nema veze sa životom.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Zatvoren Megaupload zbog piraterije22.01.2012. u 14:38 - pre 148 meseci
Ljudi, il' se vratite konkretnom slucaju Megaupload-a ili da zakljucavamo temu.
Imate na Advocacy-u temu za/protiv piraterije pa ako niste do sada shvatili da je pitanje piraterije isto kao religije i da 99+% onih koji koriste piratovan materijal imaju svoju racionalizaciju i NECE da prihvate razuman argument - nastavite tamo.
 
Odgovor na temu

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
*.dynamic.sbb.rs.



+172 Profil

icon Re: Zatvoren Megaupload zbog piraterije22.01.2012. u 14:40 - pre 148 meseci

@Sceka: osim sto ad hominem djonom sacekujes sagovornike
("ne znas ti o cemu pricas", "ne razumes o cemu se radi" i sl.),
jos i pricas neistine, tj. dajes kontradiktorne tvrdnje u dva posta....
Prvo pricas da si naplacivao po prodatom primerku (videti sliku), a par
postova kasnije kazes da si pricao da je to nemoguce?!
A jos i o nekulturi, e sto je mnogo, mnogo je!
Padali su i torrent sajtovi, neki se vracali, neki ne. Ali do sad jos ovoliko
galame nije bilo, zato je presedan. Od ovih likova neko hoce da napravi primer,
to je poenta, a to ce kasnije posluziti da jedan po jedan ruse ostali sajtovi
slicnih namena i sadrzaja.....
Prvo mi reci sta mislis o coveku koji je ulozio krv, znoj i suze da napravi loader za
Sedmicu, pa se onda odjavljuj do mile volje!

Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zatvoren Megaupload zbog piraterije22.01.2012. u 14:50 - pre 148 meseci
Citat:
Shadowed: Ljudi, il' se vratite konkretnom slucaju Megaupload-a ili da zakljucavamo temu.
Imate na Advocacy-u temu za/protiv piraterije pa ako niste do sada shvatili da je pitanje piraterije isto kao religije i da 99+% onih koji koriste piratovan materijal imaju svoju racionalizaciju i NECE da prihvate razuman argument - nastavite tamo.

Potpuno si u pravu, ja se izvinjavam na mojim upadima ovde, nece se ponoviti!!!

Citirao sam samo da bih "podebljao" ono sto je citirano i sa cime se slazem!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

since1986BC

Član broj: 63369
Poruke: 1075



+236 Profil

icon Re: Zatvoren Megaupload zbog piraterije22.01.2012. u 14:50 - pre 148 meseci
@commissar, da ti pojasnim.
To verovatno znači da čovek nema unapred ugovorenu cifru za koju bi radio, već radi na procenat.
Što bolje odradiš posao -> bolja prodaja -> veći prihodi -> veći tvoj procenat.

Mnogi ovde guraju filozofiju: Radi koliko možeš a uzmi koliko ti je potrebno.
Samo ne vide problem, da je istočni blok odavno pao i na snazi je nova deviza: Nema besplatnog ručka.
 
Odgovor na temu

konjosav1

Član broj: 297683
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+16 Profil

icon Re: Zatvoren Megaupload zbog piraterije22.01.2012. u 14:50 - pre 148 meseci
Ops! Polako.

Rapidshare nikad nije srusen, i dan danas je ziv i zdrav, samo je promenio politiku poslovanja i promenio naoruzanje. Ukinuli su 2010. affiliate program (cuveni Rapid poeni sa kojima ste mogli da kupite ili produzite premium), ali su uveli neku piramidalnu shemu sa pozivnicima koja je tesko razumljiva, ali vam omogucava da uz malo gimnastike opet imate premijum za dz! I dalje hostuju filmove, muziku, programe, i sve ostalo sto coveku padne na pamet da moze da "podigne" to jest skine. Sudske parnice su doblili u svoju korist, unapredili su skriptu i koriste ssl, pa niko ne moze da ih snifuje. Poceli su da "tuku" iz istog oruzja kao i oni koji su ih ranije tuzili - unajmili su lobi agenciju u Kongresu i po prvi put su 2011 skinuti sa "crne liste" MPAA. Navodno, kod njih sve legalno .

Trenutno se u toku proces protiv HofFile-a, ali izgleda da ce pasti u vodu posto je Time Warner uspeo da puca sam sebi u nogu - posto im je HF dozvolio po nalogu suda da instaliraju skriptu koja ce brisati copyright sadrzaje, malo su se zaneli, pa su obrisali brdo open source programa! Pa su sad predmet kontratuzbe.

Presadan je ukidanje domain-a i svih njegovih affiliate-a - ukupno 18 u slucaju MU. Medjutim, to je stvorilo armiju od 4% ukupnih korisnika interneta koji su svakodnevno visili na MU a sada lutaju od host-a do host-a.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
*.dynamic.sbb.rs.



+172 Profil

icon Re: Zatvoren Megaupload zbog piraterije22.01.2012. u 14:57 - pre 148 meseci
Citat:
since1986BC: @commissar, da ti pojasnim.
To verovatno znači da čovek nema unapred ugovorenu cifru za koju bi radio, već radi na procenat.
Što bolje odradiš posao -> bolja prodaja -> veći prihodi -> veći tvoj procenat.

Jasno je meni to, potrazi po mojim prethodnim postovima, videces da sam pisao vec.
Inicijalna naplata - manja zarada, bez rizika. Naplata po prodatom primerku - veci rizik, moguca
veca zarada.
Citat:
Mnogi ovde guraju filozofiju: Radi koliko možeš a uzmi koliko ti je potrebno.
Samo ne vide problem, da je istočni blok odavno pao i na snazi je nova deviza: Nema besplatnog ručka.

Ja u konkretnom slucaju ne potenciram to, ne znam odakle ti ta ideja, a ako cemo
vec poslovicama da se samaramo, recimo da ja guram filozofiju "ko hoce vece, izgubi iz vrece" ;)
Ta je ipak evergreen!

Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zatvoren Megaupload zbog piraterije22.01.2012. u 14:58 - pre 148 meseci
@Sceka
Ni ti ni ja ne želimo da ovo postane naše međusobno dopisivanje, pa ću biti kratak:
Uputstvo na mom sajtu opisuje legalne, legitimne i svuda dostupne programe za kompresiju zvučnih fajlova. Nigde ne piše da je to zabranjeno da radiš sa svojim muzičkim diskovima. Uputstvo čak nije ni detaljno, više je pregled mogućnosti nekoliko programa te namene.

Uz sve to, ne vidim kakve to veze ima sa ovom temom ili sa mojim postom.
Ja sam hteo da ukažem na dvostruke standarde onih koji kukaju za svojim autorskim pravima. Bilo da su to velike kompanije iz oblasti zabave ili sitni inokosni programeri. I to je ono što moje pisanije vezuje za temu.

Ajde pa zdrav ti meni bio!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zatvoren Megaupload zbog piraterije

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 156968 | Odgovora: 545 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.