Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Neizvesna sudbina USSteel-a

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Neizvesna sudbina USSteel-a

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 29889 | Odgovora: 159 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Neizvesna sudbina USSteel-a28.06.2012. u 14:20 - pre 144 meseci
Citat:
dule_ns: @Odin

Ko je rekao da treba vratiti samo najbogatijima?

Pa sta, da neces mozda da vracas svima?!
Pa dobro, ja onda predlazem da prekosutra kolonizujemo Mars, pa da tamo iskopavamao neke neprocjenjive minerale i tako se svi obogatimo.
Otprilike je jednako moguce ko' i tvoj plan da se svako zivi obesteti ko ima nekog pretka ko je u poslednjih 100-200 godina stradao od bilo koje drzave koje je u to vreme obitavala ovdje.
No, nisi mi odgovorio na pitanje - koliko vjekova unazad cemo ispravljati nepravde?

Citat:
A to o pljački države: pljačka je u toku, i to žestoko teče, bez ikakve denacionalizacije.

Sta se sekiras za to? Objasni svojoj djeci ko je danas opljackan i utuvi im to dobro u glavu, tako da kad porastu i zaposle se da znaju da imaju obavezu da svoje pare daju djeci onih ljudi za koje ti vidis da ih danas neko pljacka.
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Neizvesna sudbina USSteel-a28.06.2012. u 14:24 - pre 144 meseci
Citat:
Pa sta, da neces mozda da vracas svima?!

1. Neću ja vraćati.
2. Svima, koji traže, i podnesu odgovarajuće dokaze, ako to ne ugrožava funkcionisanje države.

Citat:
No, nisi mi odgovorio na pitanje - koliko vjekova unazad cemo ispravljati nepravde?

Koliko se dogovorimo.

Jel ja sad mogu dobiti odgovor na moje pitanje.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Neizvesna sudbina USSteel-a28.06.2012. u 14:27 - pre 144 meseci
Citat:
dule_ns: 1. Neću ja vraćati.

Nego ko? Ja?

Citat:
dule_ns: Koliko se dogovorimo.

Jel ja sad mogu dobiti odgovor na moje pitanje.

Ajde da se dogovorimo na vreme zivota onoga kome se duguje.
To ti je ujedno i odgovor koji si trazio.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Neizvesna sudbina USSteel-a28.06.2012. u 14:37 - pre 144 meseci
Citat:
dule_ns:
Kakav ti je to argument - šta se desilo desilo se. Šta to znači, ja izađem danas na ulicu i iz čista mira ubogaljim nekog i sutra na suđenju kažem: jeste druže sudija, kriv sam al što bi se sad opterećivali prošlošću kad možemo da gledamo u svetlu budućnost.

Moj argument je dobar, a tvoj polazi od nekih potpuno pogrešnih premisa.

To što se desilo nije bio kriminal. Ako ti odeš sada u kazino i prokockaš sve što imaš, ti ne možeš sutra da tužiš kazino i da im tražiš nazad novac. Isto tako taj kome je oduzeta imovina 1945 je bio deo naroda. Narod mu je oduzeo imovinu, što direktno implicira da je on sam sebi oduzeo imovinu.

Citat:
dule_ns:
Inače, nemam ja ništa protiv da izađe neko iz vlasti i da kaže ljudima: nema rehabilitacije, nema denacionalizacije, nema ničega. Ali kad to izađe da kaže, nek kaže i kolika je imovina Republike Srbije, koliki su prihodi od te imovine, i zašto se ne može izvršiti denacionalizacija, tj. supstitucija.

Slažem se. Treba javno izaći i reći da od denacionalizacije nema ništa i da ljudi zaborave na te gluposti... Samo što naši političari neće to da urade jer se bore za svaku šačicu glasova, pa i tu od tih nesrećnika koji bi leba preko pogače...

Citat:
timotic: 1945. komunisti su silom dosli na vlast, tako da narod nista nije odlucivao.

Kako bre to narod nije ništa odlučivao? Ko su bili komunisti? Marsovci koji su došli sa neke druge planete? Ili su to pak bili ljudi, stanovnici tadašnje države koji su odlučili da zalepe petokraku na čelo i postanu komunisti?

Citat:
dule_ns: Koliko se dogovorimo.

Odlično.

Ajde onda da tebi vratimo imovinu od nekog tamo čukundede, pa da ti je odmah oduzmemo i da vratimo potomku nekog turskog age, pa ćemo i njemu odmah da je uzmemo i vratimo nekom potomku Vlastimirovića ili Nemanjića, onda i njima uzeti da se vrati vizanticijma i potomku Heraklijusa, ali nepravda je to, i on je oteo to od Avara, pa treba pronaći i njihovog potomka da se to njemu vrati, pa onda rimljanu kojem su to avari oteli, rimljani bi mogli da vrate nekom grku, a grci pak tim nekim ljudima iz kamenog doba koji su živeli u tim naseobinama oko vinče...

Tako da ako ćemo da vraćamo, ti možda jesi prvi u redu, ali ne bi se nešto ovajdio od toga pošto iza tebe ima još bar 10 njih kojima je to nepravedno oteto pre tebe...
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Neizvesna sudbina USSteel-a28.06.2012. u 14:40 - pre 144 meseci
U ala smo zasrali temu.
 
Odgovor na temu

Hapless joint

Član broj: 297301
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+497 Profil

icon Re: Neizvesna sudbina USSteel-a28.06.2012. u 15:36 - pre 144 meseci

Ono sto je mozda vazno napomenuti, a sto se retko gde moze cuti ili procitati, je to da je za nacionalizovanu imovinu posle rata isplacivana novcana naknada onima od kojih je oduzimana.
 
Odgovor na temu

timotic
Lopare, RS

Član broj: 17945
Poruke: 32



+359 Profil

icon Re: Neizvesna sudbina USSteel-a28.06.2012. u 17:31 - pre 144 meseci
Citat:
ventura: Kako bre to narod nije ništa odlučivao? Ko su bili komunisti? Marsovci koji su došli sa neke druge planete? Ili su to pak bili ljudi, stanovnici tadašnje države koji su odlučili da zalepe petokraku na čelo i postanu komunisti?


Ako su komunisti imali silu, ne znaci da su imali vecinu. Pomoc, mozda, nije dosla sa Marsa, nego iz iz druge drzave (SSSR).

Da li treba vracati otetu imovinu ili ne, ne znam... Bojim se da je prekasno i komplikovano. Na kraju bi ispastali oni koji nisu krivi za komunisticke zlocine ili se nisu ni rodili u to vrijeme...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Neizvesna sudbina USSteel-a29.06.2012. u 11:32 - pre 143 meseci
Da malo vratimo temu u kolosek. Jedan intervju...

Poz
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Neizvesna sudbina USSteel-a29.06.2012. u 14:25 - pre 143 meseci
Znači, ja imam izvesnu imovinu, recimo nešto vredno 10 000 eura, neko me opljačka, ja ostanem bez toga. Od tuge svisnem i umrem ostavivši iza sebe naslednike. U daljoj istrazi se pronađe lopov koji me je pokrao.
Da li on treba da vrati ukradeno ili ne? Jer, ja ipak imam neke naslednike. Dakle?

Izguglajte ovo: Miljko Petrović Riža ili Miljko Petrović, čovek zvani Riža.

Čovek je sam, svojim sredstvima napravi rižu za transport drvene građe iz planine do železničke stanice. Takav poduhvat bi i danas bio težak.
No, on je istu izgradio, koristio, zaradio novac, i pošto je bio bogat on je posle rata proglašen NARODNIM NEPRIJATELJEM!!! Na osnovu čega?????????

Da li je svako sposoban, ko ima neku viziju, narodni neprijatelj????? Izgleda da jeste.


E da, da me neki bukvalista ne shvati pogrešno, kada kažem da je sam sagradio rižu, ne mislim da je fizički sam sagradio, on je svojim novcem plaćao radnike koji su je gradili.

PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Neizvesna sudbina USSteel-a29.06.2012. u 16:40 - pre 143 meseci
Ko to tacno tvojim naslednicima nakon 60 godina treba da vrati imovinu?

 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Neizvesna sudbina USSteel-a29.06.2012. u 17:24 - pre 143 meseci
Citat:
Marenović Slaviša: U daljoj istrazi se pronađe lopov koji me je pokrao.
Da li on treba da vrati ukradeno ili ne? Jer, ja ipak imam neke naslednike. Dakle?

On treba da vrati, ali ne ja 100 godina kasnije koji nemam nista ni sa tobom ni sa lopovom, osim sto sam se igrom slucaja geografski rodio na mjestu na kom se prije 100 godina nalazila neka drzava u kojoj ste ti i lopov zivjeli zajedno u svom vijeku.
Ako niste rascistili svoje racune za svog zivota na Zemlji, nastavite pod zemljom, ko vam brani.
Ako je lopov spiskao plijen u medjuvremenu, onda stetu treba da nadoknadi osiguravajuca kuca, ako je imovina bila osigurana od kradje. A ako nije - dovidjenja-prijatno, ne nadoknadjuje drzava tako nastalu stetu nikome zivom, pa ne vidim zasto bi praunucima opljackanoga.
I meni su lopovi obili i opljackali stan, pronadjeni su, ali bez plijena, stvari nisam osigurao i eto nikakva mi drzava nije nista nadoknadjivala.
I tako treba.

I sta se ta imovina uopste tice njegovih potencijalnih nasljednika?
Imovina postaje njihova onog momenta kada je nasljede, a ne prije toga.
Ako je pokradena prije nego su je nasljedili, onda je pokraden samo trenutni imalac te imovine, a ne oni koji bi je mozda nasljedili da on nije pokraden.
Mozda bi je on prokockao da mu nije ukradena, mozda bi je ulozio u propali posao, mozda bi sve rasprodao i odmaglio u Las Vegas, a njih se odrekao preko novina...

Prema tome, nema sta da se vraca nasljednicima koji nisu stigli da nasljede.
Da je to tako, onda bi sad drzava mogla da nadje nekog od tih "nasljednika" i turi mu zeljezaru - koja je u dugovima od 780 miliona dolara - u ruke, i kaze: "E brajko, ovo je sad tvoja zeljezara, izvoli platiti 780 miliona $ duga!"
Pa ne ide to tako.
 
Odgovor na temu

Hapless joint

Član broj: 297301
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+497 Profil

icon Re: Neizvesna sudbina USSteel-a29.06.2012. u 17:52 - pre 143 meseci
Citat:
Marenović Slaviša: ... i pošto je bio bogat on je posle rata proglašen NARODNIM NEPRIJATELJEM!!!



- Samo u Beogradu je tokom okupacije otvoreno preko 300 novih advokatskih kancelarija.

- Pozorisni repertoar u Srbiji tokom okupacije je bio raznovrsniji nego ikada do tada.

- Srbija je prva "Judenfrei" (Ociscena od Jevreja) zemlja u okupiranoj Evropi, vec u avgustu 1942.

- Preko 5.000 samo beogradskih inzenjera i ostalog kadra je radilo u nacistickim fabrikama oruzja i vojne opreme.

- Oko 1.000 studenata, samo iz beogradskih "uglednih" porodica je dobrovoljno otislo na studiranje u nacisticku Nemacku.

- Beograd je grad sa najvise konc-logora na svojoj teritoriji, u Evropi tokom okupacije.

- 25.000 samo Beogradjana je otislo dobrovoljno da radi u nacisticku Nemacku.

- Nemacki vojnici su sa posebnom negom i paznjom leceni u srpskim bolnicama tokom citave okupacije.

- Srpski gradovi su bili oblepljeni plakatima sa kojih je nemacka uprava pozivala srpsko stanovnistvo da ne dolaze vise da cinkare Jevreje, komuniste ... jer nisu u stanju da obrade toliku kolicinu informacija.

- Kompletna srpska naucna, kulturna, crkvena, univerzitetska ... "elita", najvidjeniji Srbi toga vremena, sa izuzetkom Isidore Sekulic i Ive Andrica, je potpisala tzv. "Apel srpskom narodu" - poziv na saradnju sa nacistima i osudu "šumaca" (partizana).

- Trgovina sa Nemcima u Srbiji tokom okupacije je cvetala.

- ...itd... itd...


A onda su 1944. iz sume dosle zle "komunjare", gde su krvarili gace 4 godine i ostavili 300.000 mrtvih i 450.000 sakatih invalida, i sve pootimali od sposobnih koji su posteno sticali, samo zato jer su ovi bili bogati.

... Umesto da su se lepo vratili u njihove rudnika, fabrike i na imanja, pa da nastave da rintaju po 12 sati dnevno za saku kukuruza, k'o pre rata.

Stvarno su bili budale.

 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Neizvesna sudbina USSteel-a29.06.2012. u 20:12 - pre 143 meseci
Ne bih da ulazim u pretenciozne navedene cinjenice, ali ipak mislim da nije dovoljno vremena proslo(a i mnoge arhive su jos zatvorene) da bi tako veselo trebalo baratati sa podacima iz II svetskog rata, na terenima Balkana.

Oduzeta je imovina i ako se uklopi u neke regulative i zakonske obaveze, treba da se vrati.

Nije sacuvana, od strane "kapitaliste" kada je otimana, ni od strane "komunista", kada je pod nekom obavezom vracanja. Izgleda da je ni jedni ni drugi ne zasluzuju.

Tolika gusarenja i pljacke po svetu, a mamlazi ne znaju da uoblice i zadrze ni sitno "oteto"

Poz
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Neizvesna sudbina USSteel-a29.06.2012. u 21:09 - pre 143 meseci

Odine, taj ON kojeg spominješ je DRŽAVA. Država otela, država i da vrati.

Zašto sam spominjao Miljka Petrovića Rižu? Upravo je on jedan od onih koji su se tridesetih godina obogatili, u ratne godine ušli kao već bogat (bio je i narodni poslanik, čini mi se)
i kada su došli revolucionari, konfiskovali mu imovinu. Hajde da zaboravimo na one pokretne stvari, na novac i drugu situ.

Ali kad ti neko otme ne znam koliko hektara zemlje ili nekoliko stambenih zgrada, uzmu ti sve, kriješ se u šumi da bi početkom 50-ih umro u istoj skrivajući se od razularenih partizana željnih krvi,
i ostaviš iza sebe decu, koja sad treba da naslede......šta?????


Hajde da se zadržimo samo na primerima nepokretne imovine.

Biće ti mnogo lakše da shvatiš veličinu tog lopovluka.

A ti lokali i zgrade i dan danas postoje.

Postoje i naslednici.

Da li ti je krivo što bi neko mogao da dobije natrag pola Knez Mihajlove, a ti u tom postupku ne bi dobio ništa?

Takav je život.




PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

Hapless joint

Član broj: 297301
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+497 Profil

icon Re: Neizvesna sudbina USSteel-a29.06.2012. u 21:39 - pre 143 meseci

Posleratni zakon o nacionalizaciji je bio opstevazeci.

Ni jednom jedinom recju se u njemu nije spominjala ni ova niti ona verska, nacionalna, ideoloska, rasna ... grupacija.

A tako se i sprovodio, bez imovine su ostajali i visoki drzavni funkcioneri, narodni heroji, partizanski generali ...

Dakle, potpuno demokratski - u pravom smislu te reci.

U tome je sustinska razlika izmedju, na primer, u par postova iznad pomenutog oduzimanja imovine Jevrejima nekoliko godina pre toga.

Zakon je proistekao iz jedne od najprogresivnijih ideja u ljudskoj istoriji - da niko ne sme da zivi od tudjeg rada.


@Marenović Slaviša

Hajde da pretpostavimo da je, na primer, tvoj cukundeda pocinio nekakav zlocin i da nije kaznjen za to, iz ovog ili onog razloga.

Je l' bi ti sad prihvatio da izdrzavas njegovu kaznu, mozda cak i smrtna da se izvrsi nad tobom, da okajavas njegove grehe, da vracas novac koji je on oteo i negde potrosio, na primer, itd...?

Ne bi?

Ali bi zato prihvatio novac koji je otet u drugom smeru, od tvog cukundede, je l' tako?

Sa punim pravom smatras da ti pripada dobro tvojih predaka, ali zlo te se ne tice?

Je l' ti to deluje logicno? ... mislim, kad iskljucis u mozgu predrasude i odbacis stvari koje se smatraju "normalnim" samo zato sto sto ih je vecina prihvatila kao normalne.

 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Neizvesna sudbina USSteel-a29.06.2012. u 21:57 - pre 143 meseci
Citat:
Marenović Slaviša
Zašto sam spominjao Miljka Petrovića Rižu? Upravo je on jedan od onih koji su se tridesetih godina obogatili, u ratne godine ušli kao već bogat (bio je i narodni poslanik, čini mi se)
i kada su došli revolucionari, konfiskovali mu imovinu. Hajde da zaboravimo na one pokretne stvari, na novac i drugu situ.

Ali kad ti neko otme ne znam koliko hektara zemlje ili nekoliko stambenih zgrada, uzmu ti sve, kriješ se u šumi da bi početkom 50-ih umro u istoj skrivajući se od razularenih partizana željnih krvi,
i ostaviš iza sebe decu, koja sad treba da naslede......šta?????

Pa pazi, sigurno postoji razlog zašto su mu revolucionari konfiskovali imovinu... Da li je imao više nego što mu treba (što je pak neko drugi procenio), ili je iz nekog razloga bio narodni neprijatelj pa mu je sledovalo oduzimanje imovine i streljanje, to sad nije bitno.. Bitno je da je tada zakon bio takav, i po zakonu mu je oduzeta imovina. I tu je kraj priče.

Uzmimo za primer jednog lika iz današnjice, i ne tako nerealan scenario. Primer Darka Šarića. Ako su navodi u medijima tačni, lik je stekao desetine miliona evra imovine kroz trgovinu kokainom. Država mu je to oduzela jer je nelegalno stečeno (trgovina drogom je trenutno nelegalna), a dotični je u bekstvu i ako ga uhvate, neće baš biti streljan kao '45-te ali ga sigurno čeka dugačka zatvorska kazna...

Fast forward jedno 40-50 godina u budućnost, kokain je legalizovana supstanca, trgovina narkoticima više nije kažnjiva, i sada potomci tog Darka Šarića koji je umeđuvremenu umro u zatvoru, njegovi unuci i praunuci, zahtevaju od Srbije da im se vrati ta imovina koja je oduzeta, jer to kako je dotični stekao imovinu po trenutnim zakonima nije nelegalno.

Šta se dešava u tom slučaju, i da li ti lično misliš da ima smisla da država Srbija vrati imovinu potomcima Darka Šarića?
 
Odgovor na temu

Hapless joint

Član broj: 297301
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+497 Profil

icon Re: Neizvesna sudbina USSteel-a29.06.2012. u 22:32 - pre 143 meseci

I Vermaht je u Srbiji posedovao dosta imovine, a i njegovi pripadnici licne, koju su komunjare otele 1944.-1945.

Siguran sam da Nemci raspolazu kompletnom dokumentacijom o toj otetoj imovini, a s obzirom da im je oteta od strane ideoloskih neprijatelja, a i da je zakon o oduzimanju te imovine donosen zbrda-zdola u svoj onoj posleratnoj gunguli, te je garantovano bilo nekakvih propusta u proceduri, ja iz sadasnjeg stanja stvari ne uocavam ni jedan razlog zasto i njima ne bi trebalo vratiti imovinu koju su im komunjare otele?
 
Odgovor na temu

Hapless joint

Član broj: 297301
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+497 Profil

icon Re: Neizvesna sudbina USSteel-a29.06.2012. u 22:58 - pre 143 meseci

Citat:
Hapless joint: Ono sto je mozda vazno napomenuti, a sto se retko gde moze cuti ili procitati, je to da je za nacionalizovanu imovinu posle rata isplacivana novcana naknada onima od kojih je oduzimana.


Osim toga ... veliki broj tadasnjih vlasnika kojecega je bio pod kreditima, u dugovima, imovina pod hipotekama itd ... a kako su komunjare posle rata razjurile i sve bankare i ostale zelenase, onda su i svi ti dugovi otpisani.

Procitao sam stotinu ovih novinskih clanaka u kojima naslednici traze da im se vrati "njihovo", sto su im komunjare otele.
Medjutim ... ni u jednom nema niti jedne recenice o tim dugovima i kreditima njihovih predaka.

Bas cudno.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Neizvesna sudbina USSteel-a30.06.2012. u 00:01 - pre 143 meseci
Citat:
Marenović Slaviša: Odine, taj ON kojeg spominješ je DRŽAVA. Država otela, država i da vrati.

Taj ON za koga ti je odgovoreno je onaj konkretni ON lopov krimanalac koji te je opljackao i za koga si postavio primjer i za koga si pitao.

A što se tiče države - ta država više ne postoji. Ovi današnji ljudi su raskrstili sa tom državom i napravili sebi nekakvu drugačiju.
Niko od ovih današnjih ljudi nije pljačkao niti na neki drugi način učestvovao u pljački koju su radili neki drugi ljudi u nekoj drugoj državi prije 70 godina.

Ti nikako da shvatiš da neke istorijske prilike nadzilaze mogućnosti za ispravljanje. Neke zbog veličine, a neke zbog vremenske distance.
Mogu li se ispraviti i isplatiti sve štete drugog svjetskog rata?
Nemogu. Šteta je tolika da niko živ ne bi obeštetio sve postradale i njihove potomke kad bi se samo time sav svijet bavio sledećih 2000 godina.
I kad bi se sve stečene materijalne dobiti trošile na obeštećivanje oštećenih svijet bi se vratio u srednji vijek, jer ne bi preostalo para nizašta drugo, nego samo da neke nove države vijekovima davaju pare nekim ljudima koji su o drugom svjetskom ratu culi samo iz mitova i legendi.

O cemu uopste ti pricas? Tako svijet ne funkcioniše.
Kontinuitet odgovornosti se prekida u jednom momentu - ne proteže se u beskonačnost.
Osim toga - ne možeš ti nasleđivati prava svog pretka, isto kao što ne možeš nasleđivati njegove obaveze, dugove i krivice.

Za poteze države su odgovorni oni ljudi koji čine tu državu u vreme kad se ti potezi rade, a ne neki drugi ljudi 100 godina kasnije.
Šta misliš sada će svi Amerikanci da uđu u čamce i napuste Sjevernu Ameriku ako dođe dvaes' nekih indijanaca iz rezervata i kaže: "Ovo je sve oteto našim precima - oćemo to natrag!"
Oće, daće im - kako neće, evo sve trče, jedva čekaju da neki potomak Ludog Konja zatraži kontinent natrag.

Zato se takvi događaji i zovu istorijske prilike i događaji, jer pripadaju istoriji, a ne sadašnjosti.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Neizvesna sudbina USSteel-a30.06.2012. u 05:39 - pre 143 meseci
Citat:
Odin D.: A što se tiče države - ta država više ne postoji.

Ma sve bi to bilo u redu da se Srbija nije uvek trpala da bude sukcesor prava neke prethodne koja se raspala, a to je radila iz jednostavnog razloga polaganja prava na nasleđivanje aktive, šta znam, nekakvo blago kralja Petra sa kojim je zdimio pred II rat, pa deobni bilans parčanja SFRJ itd.
E, sad, po naslednom pravu nalednik nasleđuje i jedno i drugo, kako aktivu tako i pasivu,...
...tako da, obrni, okreni, dype nam pozadi.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Neizvesna sudbina USSteel-a

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 29889 | Odgovora: 159 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.