Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pumpa za centralno grejanje nece da radi!!!

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Pumpa za centralno grejanje nece da radi!!!

[ Pregleda: 33622 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zmej
Nis

Član broj: 33922
Poruke: 169
178.79.43.*



+265 Profil

icon Pumpa za centralno grejanje nece da radi!!!08.02.2012. u 17:09 - pre 147 meseci
Pozdrav, imam kotao na struju za centralno grejanje i naravno pumpu, taj vid grejanja, tj na struju nismo koristili godinama, medjutim sada mi treba, kotao radi, a pumpa izgleda da ne, jer ne mogu da procenim da li gura vodu ili ne, sta da radim, da je cukam da okrecem onaj sraf na nju, imam grundfos pumpu, neki savet bi mi dobrodosao!!!!
ja bih ali ne znam kako!!!
 
Odgovor na temu

pesek
Igor Pesocki
duborezac
Danilovgrad, Crna Gora

Član broj: 232523
Poruke: 60
*.crnagora.net.

Sajt: regulator-exklusiv-unikat..


+6 Profil

icon Re: Pumpa za centralno grejanje nece da radi!!!08.02.2012. u 17:22 - pre 147 meseci
Odvrni taj veliki šaraf u sredini, malo će tu da iskaplje vode pa pripremi neku posudu i krpu za to. Kada se šaraf skine kroz rupu možeš vidjeti osovinu rotora čiji je kraj u obliku krsta. Ako je pumpa uključena a taj krst se ne okreće, isključi pumpu, ubaci jedan odvrtač u taj krst i malo zarotiraj rotor. Onda opet uključi pumpu i vidi da li se okreće. Ako pumpa ne radi onda treba provjeriti električne spojeve, ili promijeniti pumpu. Ako je u redu vrati šaraf i to je to.
 
Odgovor na temu

zmej
Nis

Član broj: 33922
Poruke: 169
178.79.43.*



+265 Profil

icon Re: Pumpa za centralno grejanje nece da radi!!!09.02.2012. u 10:50 - pre 147 meseci
Hvala, na pomoci, to je i bilo to, sraf sa pumpe malo se zarotira i krenula je da radi....Sada trosimo struju i grejemo se. Samo mali info, cisto da razjasnim sto prelazim na struju, krenuo sam da kupim drva posto su mi nestala, naravno cepana jer ko ce da sece drva po ovom snegu i hladnoci, cena 1m3 je bila 7000 dinara, naravno u prikolici u kojoj su bila strpana drva nije bilo 1m3 vec oko 0,7 ili 0,8 m3 ali prodavac ceni da ima metar, jos mi kaze nigde nema drva vec samo kod njega, sto je i bila istina, ali u inat cu da platim struju 3000 ili 4000 dinara vise, samo da ne dam pare slepcu koji koristi situaciju, a drva cu da uzmem kada se cena normalizuje......
ja bih ali ne znam kako!!!
 
Odgovor na temu

frigo-sani
lenas suljic
serviser rashladne tehnike,Frigo-Sani
B i H

Član broj: 153709
Poruke: 141
109.163.133.*

Sajt: https://frigo-sani.ba


+4 Profil

icon Re: Pumpa za centralno grejanje nece da radi!!!09.02.2012. u 11:50 - pre 147 meseci
Znas kako Englezi kazu "Kisobran je najskuplji kad pada kisa"
 
Odgovor na temu

igniss
Bgd

Član broj: 57988
Poruke: 37
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Pumpa za centralno grejanje nece da radi!!!08.12.2012. u 22:20 - pre 137 meseci
Evo i ja imam sličan problem kao zmej: do juče je etažno grejanje radilo sasvim normalno, a od jutros ne radi. Kada uključim kotao, on radi dok temperatura ne dostigne 90 stepeni i onda jedan od dva prekidača prestane da svetli. Radijatori su potpuno hladni. Dakle, verovatno je problem u pumpi. Pokušao sam, prema pesekovom savetu, da odvrnem centralni šraf, međutim pokuljala je voda pod velikim pritiskom pa sam zavrnuo. Da li je moguće da tako oborim pritisak da posle toga nije bezbedno da pumpa radi? Može li neko da mi kaže šta da radim i da li je bezbedno da ipak sačekam da sva voda iscuri? Hvala.
Going to the church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
*.dynamic.sbb.rs.



+310 Profil

icon Re: Pumpa za centralno grejanje nece da radi!!!09.12.2012. u 13:54 - pre 137 meseci
Kada se ohladi sve, na ozrake ispusti pritisak pa onda otvaraj čep na pumpi i ostalo.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Pumpa za centralno grejanje nece da radi!!!

[ Pregleda: 33622 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.