Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Energizer akumulatori. Garancija, ili PREVARA

elitemadzone.org :: AutoZone :: Energizer akumulatori. Garancija, ili PREVARA

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 80026 | Odgovora: 216 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Energizer akumulatori. Garancija, ili PREVARA30.10.2012. u 00:08 - pre 138 meseci
Na starom BMW 318d 2002 godiste akumulator je bio originalni fabricki do 2011 kada sam ga prodao. Imao je skoro 300000km. Samo zadnje zime je malo verglao duze, dok nisam skontao da su kleme oksidirale. Po ciscenju je radio normalno opet. Koje marke su oni ugradjivali tada? Znam da je pisalo samo BMW, bez imena neke firme.
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Energizer akumulatori. Garancija, ili PREVARA30.10.2012. u 14:48 - pre 138 meseci

Pa to je "ono" o cemu sam govorio. Bez obzira ko je proizvodjac, BMW je toliko siguran u taj proizvod, da je svoju etiketu stavio na njega i stoji iza njegovog kvaliteta. Takav akumulator, kao i svi drugi delovi, se ugradjuju samo u prvoj ugradnji, kao garant dugovecnosti i kvaliteta automobila. Sve drugo je "macka u dzaku" i traje - dok traje.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Energizer akumulatori. Garancija, ili PREVARA30.10.2012. u 14:57 - pre 138 meseci
Citat:
Flo33:Na starom BMW 318d 2002 godiste akumulator je bio originalni fabricki do 2011 kada sam ga prodao. Imao je skoro 300000km.
Bez obzira na kilometražu, 'oćeš da kažeš da je 'kumulator trajao minimum 9 godina ?

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

kristina990
Srbija

Član broj: 274896
Poruke: 406
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Energizer akumulatori. Garancija, ili PREVARA30.10.2012. u 17:22 - pre 138 meseci
nista cudno,meni je na 126 BIS trajao 10 god,poljski,od 36Ah...
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Energizer akumulatori. Garancija, ili PREVARA30.10.2012. u 18:05 - pre 138 meseci
Na nagradnoj igri koju je organizovala emisija SAT "ko ima najstariji BH akumulator u funkciji" pobedio je lik sa 8 godina (nesto vise) starim akumulatorom sa kojim je pred svedocima upalio traktor. Bilo je i starijih akumulatora, jedan cak i 12 godina ali nije uspeo pokrenuti snaznog potrosaca.

Na istoj toj nagradnoj igri bilo je preko 2000 prijavljenih ispravnih BH akumulatora starih izmedju 7 i 8 godina.
 
Odgovor na temu

kristina990
Srbija

Član broj: 274896
Poruke: 406
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Energizer akumulatori. Garancija, ili PREVARA30.10.2012. u 18:55 - pre 138 meseci
...BH bi pobedio i na nagradnoj igri-akumulator sa najkraćim vekom trajanja,ali tada ne bi bilo prijavljeno 2000,već sigurno 50000...zaista mi je žao što moram kritikovat jedan domaći proizvod,ali definitivno nije za preporuku,naprotiv....
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Energizer akumulatori. Garancija, ili PREVARA30.10.2012. u 19:31 - pre 138 meseci
Koja je to nagradna igra sa najkracim vekom trajanja akumulatora? Ako moze malo poblize. Ko je organizopvao javno i gde?

Ovu sa BH-om organizovao je "SAT" i svako je mogao ucestvovati javno, pred kamerama. Bas bi bilo zanimljivo saznati ko je nesto slicno organizovao za minimalni vek trajanja. Naravno ovako javno i transparentno.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Energizer akumulatori. Garancija, ili PREVARA30.10.2012. u 21:24 - pre 138 meseci
Citat:
Java Beograd: Bez obzira na kilometražu, 'oćeš da kažeš da je 'kumulator trajao minimum 9 godina ?


Da. Na tom autu mi je jedino od kvarova bilo kontakt brava, nosac kaisa, i zamajac je bio pred izdisajem. Kod mene je bio oko 3 godine i 80.000km, nisam ni sijalicu zamenio. Ostalo normalno odrzavanje, plocice, diskovi, ulja, kaisi, lamela, nesto podvozja sitno..

Ajde sve to je mehanika, ali za akumulator je i meni bilo neverovatno..
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Energizer akumulatori. Garancija, ili PREVARA30.10.2012. u 22:05 - pre 138 meseci
Evo sta sam iscackao. Posetite ovu adresu:


http://www.smitrantrade.co.rs/akumulatori_izbor.htm
 
Odgovor na temu

kristina990
Srbija

Član broj: 274896
Poruke: 406
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Energizer akumulatori. Garancija, ili PREVARA31.10.2012. u 06:49 - pre 138 meseci
Citat:
pajapop: Evo sta sam iscackao. Posetite ovu adresu:


http://www.smitrantrade.co.rs/akumulatori_izbor.htm


između ostalog kažu "Svi renomirani proizvođači akumulatora danas imaju slične tehnološke procese proizvodnje. Svi akumulatori imaju sličan garantni rok."

baš i nije tako...a i količina materijala koji se nanosi na ploče nije ista,tako da neki otkažu odmah posle garantnog roka...
neki u tehnologiji ipak odskaču,a to su pre svega premium marke JC(Johnson Control)...
http://www.youtube.com/watch?v=dhD2mCjmEqs
http://rb-aa.bosch.com/aa-batt...r/hr/pkw/popup/entwicklung.htm




[Ovu poruku je menjao kristina990 dana 31.10.2012. u 08:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dlalic
Novi Sad

Član broj: 24116
Poruke: 374



+118 Profil

icon Re: Energizer akumulatori. Garancija, ili PREVARA31.10.2012. u 07:40 - pre 138 meseci
Citat:
Java Beograd:
Citat:
Flo33:Na starom BMW 318d 2002 godiste akumulator je bio originalni fabricki do 2011 kada sam ga prodao. Imao je skoro 300000km.
Bez obzira na kilometražu, 'oćeš da kažeš da je 'kumulator trajao minimum 9 godina ?


I na Marei dizel iz 2001. kad je uvezena 2007. bio fabricki Marelli akumulator. Kilometraza nepoznata, verovatno oko 180-200k.
Ja sam, cini mi se 2010. izvadio taj iz Marea-e, prebacio u drugi auto, koji je nedugo zatim prodan pa mu ne znam dalju sudbinu. U trenutku prebacivanja je bio savrseno ispravan, ovaj iz drugih kola je crkao pa mi je bilo logicno da novi ubacim u auto koji cu zadrzati.
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
*.dynamic.sbb.rs.



+310 Profil

icon Re: Energizer akumulatori. Garancija, ili PREVARA31.10.2012. u 09:06 - pre 138 meseci
U Punto Clasic 1200 cc BRC gas, posle nepune dve godine crkao Magneti Mareli od mislim 43Ah 260A. Jednostavno se prekinula veza izmedju 4-te i 5-te ćelije. Ali nije ni cudo, startujem ga 15-20 puta dnevno 365 dana u godini sa upaljenim svetlima. Kupio Energizer koji jedino moze da se strpa u ono malo kutijce, pa da vidimo koliko ce da izdrži.

Ovi kod Bogunović-a trazili da auto ostane kod njih 2-3 dana da ustanove zasto je crkao. Pošto je još u garanciji, ja pitam za zamensko vozilo. Kakav smeh ...

 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Energizer akumulatori. Garancija, ili PREVARA04.11.2012. u 17:41 - pre 138 meseci
A zasto bi se eksperimentisalo kada postoji kvalitetan domaci proizvod.




Vecina ovih naturalizovanih biznismena sa kvantasa nije ni postojala kada je ovaj BH akumulator proizveden i stavljen u pogon, i koji je opravdan i logican razlog da poverujemo ovim uvoznicima koji svoj proizvod prikazuku kao uvoz iz Amerike, a sve uvozne deklaracije ukazuju na to da akumulatori dolaze iz Kine?
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Energizer akumulatori. Garancija, ili PREVARA04.11.2012. u 19:58 - pre 138 meseci

Pa eto...covek je odao tajnu...zimi ga skida, sto je apsolutno tacno i ispravno. Inace svaki akumulator i nace gubi oko 1% dnevno od svoooje snage kada se ne koristi. Samo, lako je njemu da ga skida kad ga ne koristi svaki dan. E zato postoji druga caka...u sustini uvek treba kupiti akumulator, znatno veceg kapaciteta od nominalnog (originalnog) pod uslovom da moze fizicki da stane u kuciste. Svaki akumulator na pr., zimi na -20, gubi oko 40% svog kapaciteta i ako je maksimalno napunjen. Ovo znaci da za isti motor treba akumulator sa 2,5 puta vecim kapacitetom od nominalnog da bi mogao bez problema raditi i na tako niskim temperaturama. Sto je skumulator veceg kapaciteta, to je dugotrajniji - pod uslovom da jer ispravno punjenje.
 
Odgovor na temu

joojant200

Član broj: 1953
Poruke: 712



+47 Profil

icon Re: Energizer akumulatori. Garancija, ili PREVARA04.11.2012. u 22:45 - pre 138 meseci
Jedno u vezi akumulatora:
1.Otac je letos kupio fiam titanium plus l264+ 12v64ah610a
2.Sve radi ok, ima i 'oko' za proveru stanja.
3.ali mi nije jasno sledece:
-Prilikom prodaje se reklamira kao 'bez odrzavanja' primer (svugde je slicno mislim da je prodavac pricao i o hermeticki zatvorenom):
http://www.fiamm.com/faml/folder_titanium_eng.pdf
http://www.ap-sport.rs/prodavn...patch=news.view&news_id=20
-U knjizici sto je zalepljena na akumulatoru pise:
'Under normal operating conditions, batteries do not requeire any toping up. Under specific circumstances, such as very high annual mileage or high operating temperatures, if necessary the user can top up the battery using only deminiralised water. Never add sulphuric acid.
...c) Charge the battery with a constant current of 1/10 of the nominal capacity for 5-6 hours. The charging time can be redued to 20-30 minutes if the charge current is higher max 20a for car batteries ....'

4. Nije mi jasno:
-Da li kod tog akumulator mogu da se odvrnu kapice za dolivanje tecnosti i posle zavrnu?
- Ukoliko je hermeticki zatvoren bez mogucnosti otvaranja kako se onda (u slucaju potrebe) puni takav akumulator (npr bosch silver) na obicnom punjacu koji nema regulaciju jacine punjenja (cr.min.15ah)? -> a)20-30min, b)duze, c)nikako?
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Energizer akumulatori. Garancija, ili PREVARA05.11.2012. u 07:32 - pre 138 meseci
Jel služe one futrole za akumulatore nečemu?
Ima li to gde da se kupi?
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Energizer akumulatori. Garancija, ili PREVARA05.11.2012. u 11:11 - pre 138 meseci
@joojant200

Da li je to ovaj aku?



Ako moze da se rastavi, treba ga povremeno dopuniti destilovanom vodom. Ako ne moze da se skine poklopac (ispod nalepnice) onda ga ne treba dirati.

CaCa kapljicna tehnologija sa labirintima ne zahteva odrzavanje. Svi ostali akumulatori gube vodu zbog isparavanja i treba ih dopunjavati.




 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Energizer akumulatori. Garancija, ili PREVARA05.11.2012. u 11:19 - pre 138 meseci
Citat:
pajapop:...u sustini uvek treba kupiti akumulator, znatno veceg kapaciteta od nominalnog (originalnog) pod uslovom da moze fizicki da stane u kuciste

U suštini, ova tvoja izjava je veoma pogrešna. Znatno veći akumulator znatno više opterećuje alternator. Zapravo treba kupiti upravo onakav akumulator kakav je preporučen od strane proizvođača. Ako takav ne može da se nađe (hipotetički) onda treba kupiti što približniji, bolje malo većeg kapaciteta nego malo manjeg kapaciteta.
Zašto misliš da konstruktor automobila ne zna kakav je akumulator potreban ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Energizer akumulatori. Garancija, ili PREVARA05.11.2012. u 11:26 - pre 138 meseci
Da, zaboravio sam da odgovorim.Java me pretekao.

Kapacitet akumulatora bira se prema zahtevu potrosaca. Potrosac kao sto je ovaj stari traktor zahteva snaznije akumulatore, mada nije neophodno bas 180Ah (dovoljno bi bilo od 120 do 150). Nekada, u vreme dok jos nisu postojali akumulatori sa extremno velikim startnim strujama, vlasnici poljoprivrednih masina bili su primorani kupovati ovako velike i snazne akumulatore. Danas to nije potrebno.

Na ESu postoji tema o akumulatorima, samo da podsetim:

http://www.elitemadzone.org/t236007-0-Koji-akumulator-da-uzmem
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Energizer akumulatori. Garancija, ili PREVARA05.11.2012. u 15:18 - pre 138 meseci

Mozda ste primetili (a mozda i niste) da sam u nekim postovima napomenuo da sam u mladosti isao na autoelektricarski zanat. Sve sto napisem, ne pisem napamet...Sto su mene ucili...i ja prenosim vama...
Normalno je da proizvodjac postavlja akumulator koji zadovoljava potrebe tog automobila u odnosu na postojece potrosace u njemu. Ali oni se ne bave ovom problemnatikom - kolko ce da mi traje, i ocu sto duze da traje za manje para. NJih bas briga, kad ne valja - zamene i teraj dalje.
Veci akumulator, ima veci kapacitet (sposobnost da akumulira i oslobadja struju u odnosu na jedinicu (1h) vremena bez pada panona). Veca mu je i izlazna snaga. Ali svaki elternator ce zadovoljiti njegove potrebe za punjenjem. U putnicki automobil i nije moguce postaviti kamionski ili traktorski akumulator. Ali ako fabricki imate akumulator od na pr. 45ah, ako menjate akumulator, slobodno stavite i neki od 55ah, ako po dimenzijama moze da stane. To je sustina. Stoi veci - pod uslovom da moze lepo da legne u kukciste, i ne vodite brigu oko punjenja, to ce biti u redu ako je sve ispravno. a ako i nije, ima ce rezevu snage dok ne otklonite kvar.
Sto se tice odrzavanja onih akumulatora koji su zaptiveni... Takvi akumulatori nremaju cepove i otvore za nalivanje...Oni omesto uobicajenog elektrolita imaju mesavinu sa antimonom. kalcijum smanjuje kolicinu gasa koji se razvija prilikom punjenja, a prisustvo antimona eliminise potrebu za dodavanjem vode. NJihova prednost je u tome sto se na njihovim polovima stvara malo korozije.
Za njihovu proveru ispravnost, cesto imaju "OKCE" . Kad je okce na zeleno - stepen napunjenosti je dobar. Kad je okce na tamno - potrebno je punjenje, a kad je okce providno ili svetlo potrebna je zamena - ne vredi puniti. KOd punjenja takvih akumulatora - po zavrsetku, nekad se mora nagnuti malo na jednu ili drugu stranu da bi se videla zelena boja ako se slucajno oko pokazivaca nakupe mehurici gasa.
Za sad...toliko
Java...alternator pod "vasim opterecenjem", moze da se optereti tj. pobudi samo onoliko koliko mu dozvoli regler.(da ne elaboriramo sad rad reglera). Napominjem ako je sve ispravno - onda je sve u redu.

[Ovu poruku je menjao pajapop dana 05.11.2012. u 16:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Energizer akumulatori. Garancija, ili PREVARA

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 80026 | Odgovora: 216 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.