Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows 8 consumer preview

[es] :: Windows desktop :: Windows 8 consumer preview
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: << < .. 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 156148 | Odgovora: 625 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Morpheus NS
Novi Sad, Srbija

Član broj: 222101
Poruke: 190
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: nsportal.info


+165 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview03.10.2012. u 15:41 - pre 140 meseci
Lokaciju držim na United States, a i osnovni jezik tastature je engleski, pretpostavljam da zbog toga rade. A i blokirao sam korišćenje lokacije u samoj aplikaciji, pa nema načina da sazna da nisam iz SAD. :)
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview03.10.2012. u 18:24 - pre 140 meseci
Kod mene je Region na Serbia i mape pokazuje normalno. Jedino kad izaberem My Location, napiše nešto da promenim Permissions u Settings da bi mogao da pristupi mojoj lokaciji ... tako nešto. Inače ovaj moj kraj ima jako loše mape (Aerial) dok malo istočno pa posle južno do Grčke sve lepo prikazuje. Kao da su nas malo zaobišli.

Ne moraš da napišeš region, mogu oni po IP adresi da te nađu.
 
0

michaelk
Michael Kopljan
Software developer
Frankfurt am Main

Član broj: 85498
Poruke: 131
*.dynamic.kdsinter.net.



+26 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview05.10.2012. u 14:50 - pre 140 meseci
Evo i ja instalirao RTM i prve impresiju su mi skroz pozitivne! Mape rade, email klijent je stvarno dobar (sto neko ranije rece). Jedino ne kontam sto je market prazan? nista nema!?
 
0

astroboy
Beograd

Član broj: 307479
Poruke: 3
..7.in-addr.arpa.vipmobile.rs.



+1 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview05.10.2012. u 15:48 - pre 140 meseci
Ja ga koristim aktivno već nekoliko meseci. Generalno mi se sviđa, mada ima nekih stvari koje me ponekad potpuno izbace iz takta.
1. to što se google chrome drugačije ponaša kada se koristi kroz Metro UI i kada se koristi na desktopu: koristim chrome aplikacije, i polovina ima problema, jer ne mogu da otvaraju dodatne prozore i sl. Mada, ruku na srce, izgleda da rade na tome, dosta su se popravili u poslednjim nedeljama
2. to što mi ne rade sve aplikacije!!!!!! Zbog ovoga se vraćam na 7.
3. dosta aplikacija ne mogu da instaliram sa windows marketa (zaaašto?)
4. što mi se lap top pali sam od sebe, ili pri samom pomeraju miša se probudi iz sleeping moda.

Nzm. nadam se da je ovo samo privremeno, i da je samo u rc verziji.
This is it. This is what I was created
for. This is my destiny.
Astro Boy
 
+1

milan895

Član broj: 308120
Poruke: 2
*.adsl-a-8.sezampro.rs.

Sajt: www.ledsijalice.com


+1 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview26.10.2012. u 13:56 - pre 140 meseci
nista speciajlno nisam video osim sarenog interfejsa koji opet nije nista novo na trzistu ... samo je osmisljen da bi trosio sto vise memorije da bi isla prodaja jacih racunara...
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview26.10.2012. u 14:21 - pre 140 meseci
Ne bih rekao da je tako. Pored onog što vidiš na prvi pogled, sigurno ima nekih sitnica koje su opravljene ... ne koristim ali sam instalirao probe radi. Konkretno za memoriju je mnogo manje zahtevan od Sedmice, jeste da nema Aero teme (što baš i ne znam čemu bi mi služilo) ali bih voleo da neko instalira Windows 7 na krš sa 512MB rama i da radi onako pristojno. Meni se Sedmica na tom kršu sa 1GB rama jedva vukla. Ako je Aero izbačen zbog manje potrošnje, to je znak da im nije cilj da više troše pare korisnicima. A ni memorija nije skupa pa ko već nema dobar komp, ne vidim zašto bi razmišljao o najnajnovijem OS.
 
+1

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview26.10.2012. u 14:25 - pre 140 meseci
Citat:
milan895: samo je osmisljen da bi trosio sto vise memorije da bi isla prodaja jacih racunara...


Besmislen komentar. Windows 8 po svemu sudeći radi isto ili brže na istim konfiguracijama u odnosu na Win 7.
 
+1

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview26.10.2012. u 14:35 - pre 140 meseci
Da, to je jedino i sto moze da se kaze za win8, mrda svoje teletabis pravouganike svetlosnom brzinom. Al to i nije nesto za pohvalu, to sad rade i lowend smartphones...
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

gorgilije
FPS-Gamer
Tu negde.

Član broj: 231176
Poruke: 38
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview26.10.2012. u 14:54 - pre 140 meseci
Zasto ja ne mogu da menjam onaj lock screen,start screen i account picture?Sve mi je zasivljeno.Win 8 mi je aktiviran,ulogovan sam na microsoftov account,to jest na moj account.Neznam sta bi vise mogao da uradim.Jel ima neko resenje?
 
0

drgajic12
Beograd

Član broj: 51770
Poruke: 165
95.180.90.*



+2 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview26.10.2012. u 20:11 - pre 140 meseci
Imam 64-bitni procesor i 2 gb rama. Da li ce mi bolje raditi 64-bitni ili 32-bitni windows 8? Posto vidim da je zahtev sto se tice rama za 32-bitni 1gb a za 64-bitni 2 gb minimum, ili nece biti neke razlike u radu. Hvala
 
0

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
109.122.125.46



+35 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview26.10.2012. u 20:30 - pre 140 meseci
Mnogo puta rečeno: 32-bitni.
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview26.10.2012. u 21:49 - pre 140 meseci
Citat:
mmix: Da, to je jedino i sto moze da se kaze za win8, mrda svoje teletabis pravouganike svetlosnom brzinom. Al to i nije nesto za pohvalu, to sad rade i lowend smartphones...


Sledeći takav komentar brišem
 
+1

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview27.10.2012. u 08:17 - pre 140 meseci
Zbog cega? Jesam rekao nesto sto nije tacno? Ili treba empirijski dokaz da smartphone star 5 godina moze da bitblt-uje jednobojne pravouganike? MS ima pravo da napravi crapy GUI naravno, ali imam i ja pravo da pljujem po njemu.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
+2

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview27.10.2012. u 08:37 - pre 140 meseci
Kada sam pisao da radi lakše sa manje memorije, nisam mislio na pravougaonike nego na rad na desktopu, kod mene se praktično odmah sam prebaci na desktop pa pravougaonike vidim samo kada hoću da do nečeg stignem brže nego što bih koristeći start meni. Ne znam zašto se svi hvataju za te pravougaonike, to možda ima svoju namenu ali bez tač skrina nema pa i ne razmišljam u tom smeru.
 
0

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5320

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview27.10.2012. u 09:51 - pre 140 meseci
A vi super ultra mega giga moderatori se sledeći put opominjite privatnim porukama ili na vašem specijalnom forumu, a ne ovde javno pred ostalim korisnicima, te na taj način snižavate ugled administracije, samim tim i foruma.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
+2

Morpheus NS
Novi Sad, Srbija

Član broj: 222101
Poruke: 190
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: nsportal.info


+165 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview27.10.2012. u 10:01 - pre 140 meseci
Sve mi je jasno, ali mi nikad neće biti jasno zašto jedna toliko mala opcija (mala po procentu vremena koji prosečan korisnik provede gledajući u nju) izaziva toliko žustrih reakcija na gotovo svim forumima koji se tiču Windows-a. A po čemu se zaista razlikuje od Start menija? Ni po čemu.

Pokretanje programa
Iz Start menija dva klika - klik na start meni i klik na naziv programa (Pretraga kroz "All Programs ako nije na listi najčešće korišćenih)
Iz Start screen-a dva klika - klik dole levo na desktop-u i klik na ikonicu programa

Pretraga
Iz Start menija dva klika - na Start meni i u polje za pretragu
Iz Start screen-a jedan klik - za ulazak u Start screen

Pronalaženje programa
Iz Start menija klik na "All Programs" pa pretraga liste
Iz Start screen-a trenutno, jednim pogledom

Napredne opcije sa desne strane (Run, Control panel...)
Iz Start menija - klik na Start meni
Iz Start screen-a nije potrebno - desni klik u donji levi ugao

To što se aplikacije iz Start screen-a pokreću na celom ekranu je nebitno jer su to aplikacije, koje nisu kompletni programi i najčešće nemaju ni jednostavnije opcije desktop programa. Iako su tako ograničene, mogu biti korisne (za brzi uvid u trenutnu temperaturu, pregled i slanje mail-a, pregled .pdf fajlova i slično). Ne moramo ih uopšte ni koristiti, možemo ih i potpuno deinstalirati, stvar izbora.

Da li je teško naučiti razlike između starog i novog načina funkcionisanja? Nije. Stvar je samo u postojanju ili nepostojanju želje da se nečemu novom pruži šansa, da se isproba pa da se vidi da li nam odgovara ili ne. Ako nam ne odgovara imamo dve opcije - (1) ne koristiti Windows 8 i (2) isključiti Start screen
 
+1

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview27.10.2012. u 10:10 - pre 140 meseci
Meni je jednom bilo lakše, trebalo je pokrenuti program za šta sam na 7 išao u start meni pa all programs pa taj program pa u njegovom podmeniju kliknem. Sada klik na levi donji ugao i odmah mi je na ekranu ikona koja mi je potrebna. Ovaj start screen sam shvatio kao prošireni start meni, umesto mnogo podmenija, ovde su ekran ili dva ... skoro kao favorit lista. Sve ostalo radim na istim programima kao do sada. Ni sam početak se ne razlikuje, čak i ako se sam ne prebaci na desktop, odmah imam potrebne ikonice pa mogu da krenem na TC, na Liju, na bilo koji program koji mi je potreban. Ništa komplikovanije nego na 7.
 
+3

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview27.10.2012. u 12:40 - pre 140 meseci
Vec je bilo dosta rasprava o tome sta je lakse i zasto Win8 nije dobar za ljude koji imaju vise od tri instalirane aplikacije koje mogu da aktiviraju kvadraticima. Ono sto mene stvarno i neverovatno odbija i nervira u vezi ovo teletabis OSa je NAMERNO izbacivanje Aero-a. Start meni mogu i da vratim, ima dovoljno alternativa, Aero ne mogu jer su ga sasekli u korenu u samom desktop composeru. I ne postoji nijedan realan rezon da to urade sem da desktop ne bi izgledao bolje od njihobog bland teeltabis metro-a (pardon., "modern") UIa. CEo taj rezon da je bolji ocigledno ne stoji, ejr ako je bolji onda bi ag ljudi sami ukljucivali, ne bi mroao neko da im ZABRANI!. Koga bre oni loze, to je modern koliko je i Window 3.11 u ovok trenutku, tako i izgleda. Treba samo da pogledas kako izgleda neka modernija WPF aplikacija na tom us*anom chrome-u, strci i bode oci neverovatno, a vecina Windows 7 WPF develoepra je utrosila poprilicno truda da iskoristi glass efekte i te aplikacije izgledaju 1200 puta bolje od ispranog modern UIa i novog deskotpa zajedno. Windows desktop je imao odlicnu evoluciju i nije morao da bude sje*an zato sto MS hoce da prodaje tablete domacicama.

Citat:
calexx: ...nepostojanju želje da se nečemu novom pruži šansa.

Vrlo velikodisno, i naizgleda pragmaticno, ali u svetu ometenih ljudi potpuno neprimereno. Ako ti neko od balege sa ulice napravi vaznu za cvece, hoces se zgroziti i odbiti ili ces reci "ovo je nesto novo, ajde da mu damo sansu!". Go*no je go*no, ma koliko ga motao u oblande.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
+4

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview27.10.2012. u 13:37 - pre 140 meseci
Citat:
bachi: A vi super ultra mega giga moderatori se sledeći put opominjite privatnim porukama ili na vašem specijalnom forumu, a ne ovde javno pred ostalim korisnicima, te na taj način snižavate ugled administracije, samim tim i foruma.


Za moderatore važe pravila kao i za sve ostale korisnike. Trolovanju i pljuckanju radi pljuckanja nije mesto na ovoj temi
Citat:


mmix: Zbog cega? Jesam rekao nesto sto nije tacno? Ili treba empirijski dokaz da smartphone star 5 godina moze da bitblt-uje jednobojne pravouganike? MS ima pravo da napravi crapy GUI naravno, ali imam i ja pravo da pljujem po njemu.


Da je Apple izbacio nešto slično, verovatno bi već bio proglašen za zen dizajn, a pošto je MS, onda je teletabis pretpostavljam. Ok, svi smo shvatili, ali ponavljati istu stvar po 50-ti put, valjda je već dovoljno bilo. Mada ako nije, uvek postoji Advocacy.

Uzgred, čovek bi pomislio da su Start meni, Start dugme i aero najsavršeniji komad korisničkog interfejsa ikad napravljeni, koliko se bitka vodi oko toga Koliko uopšte drugih operativnih sistema koristi Start meni? Na Androidu npr. nema Start dugmeta, pa opet masa Windows korisnika nema nikakv problem sa Android telefonima.
 
+2

niki 67

Član broj: 116258
Poruke: 197
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview27.10.2012. u 13:49 - pre 140 meseci
Citat:
mmix: Vec je bilo dosta rasprava o tome sta je lakse i zasto Win8 nije dobar za ljude koji imaju vise od tri instalirane aplikacije koje mogu da aktiviraju kvadraticima. Ono sto mene stvarno i neverovatno odbija i nervira u vezi ovo teletabis OSa je NAMERNO izbacivanje Aero-a. Start meni mogu i da vratim, ima dovoljno alternativa, Aero ne mogu jer su ga sasekli u korenu u samom desktop composeru. I ne postoji nijedan realan rezon da to urade sem da desktop ne bi izgledao bolje od njihobog bland teeltabis metro-a (pardon., "modern") UIa. CEo taj rezon da je bolji ocigledno ne stoji, ejr ako je bolji onda bi ag ljudi sami ukljucivali, ne bi mroao neko da im ZABRANI!. Koga bre oni loze, to je modern koliko je i Window 3.11 u ovok trenutku, tako i izgleda. Treba samo da pogledas kako izgleda neka modernija WPF aplikacija na tom us*anom chrome-u, strci i bode oci neverovatno, a vecina Windows 7 WPF develoepra je utrosila poprilicno truda da iskoristi glass efekte i te aplikacije izgledaju 1200 puta bolje od ispranog modern UIa i novog deskotpa zajedno. Windows desktop je imao odlicnu evoluciju i nije morao da bude sje*an zato sto MS hoce da prodaje tablete domacicama.


Vrlo velikodisno, i naizgleda pragmaticno, ali u svetu ometenih ljudi potpuno neprimereno. Ako ti neko od balege sa ulice napravi vaznu za cvece, hoces se zgroziti i odbiti ili ces reci "ovo je nesto novo, ajde da mu damo sansu!". Go*no je go*no, ma koliko ga motao u oblande.



Preduhitrio si me...slazem se u potpunosti.
Dosta je bilo mesec dana za windows 8......sledi FORMAT C!
 
0

[es] :: Windows desktop :: Windows 8 consumer preview
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: << < .. 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 156148 | Odgovora: 625 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.