Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nasadna sudopera sa velikim odvodnim rupama?

elitemadzone.org :: TechZone :: Nasadna sudopera sa velikim odvodnim rupama?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10816 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Nasadna sudopera sa velikim odvodnim rupama?09.03.2012. u 16:02 - pre 148 meseci
Citat:
bakara: Sad razumem, ali opet i ako je to u pitanju uz ugradnu sudoperu je obavezna oprema diht lajsna sa silikonskim krajevima pa mozes da je zalivas do mile volje, a voda nece pasti na pod.


Ako je do zida neće, to je tačno, ali se skuplja i stoji. Ja sam tamo imao i po 4-5mm vode po celoj širini sudopere... oko česme koja izlazi iz radne ploče (što je još jedna lepa i nepraktična stvar).

Sada mi česma izlazi iz zida, a sudopera će biti nasadna. Malo ružnije (demode) ali mnogo praktičnije. Jedno kad bih našao takvu sa velikim rupčagama.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Nasadna sudopera sa velikim odvodnim rupama?09.03.2012. u 19:44 - pre 148 meseci
Znaci tebi sudopera ne stoji do zida, a slavina je na zidu....ili ja nesto nisam dobro razumeo?

Sto se tice nasadne sudopere, ja bih je preporucio jedino ako imas samostalnu sudoperu zasebno od ostalih kuhinjskih elemenata, u svakom drugom slucaju (priznao ili ne) imas curenje vode po bokovima sudopere.

Moram da pitam sto ti nije prakticna slavina iz sudopere, tu ti se bar sve sliva u sudoperu?


Najcistija kuhinja je kada je sve na ploci, najlakse se i odrzava tako.




Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Nasadna sudopera sa velikim odvodnim rupama?09.03.2012. u 21:36 - pre 148 meseci
Najviše vode se skuplja u delu sudopere do zida, jer tu najviše prska i najviše mokrih stvari stoji (sunđeri, žice, tečnosti, čaše...). Ta voda se kod nasadnih sudopera ne skuplja već sliva u sudoperu.

Eventualno urenje sa strane je lako rešivo: ubodna lajsna sa silikonom koja razgraničava sudoperu od radne ploče.

Stojeća česma je nepraktična iz dva razloga: 1) zauzima mesto na kojem bi mogao da stavim neke druge stvari, 2) teže joj je prići i baratati s njome kada je sudopera zatrpana prljavim suđem (a znajući moju ženu, to je većinom vremena). Zidna česma je daleko praktičnija po oba pitanja.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Nasadna sudopera sa velikim odvodnim rupama?11.03.2012. u 12:30 - pre 148 meseci
Evo jedna ugradna sudopera u "prirodnom okruzenju" sa sve slavinom i sudovima na sudoperi, gde ovde voda moze da curi i da pravi stetu.


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Nasadna sudopera sa velikim odvodnim rupama?11.03.2012. u 17:36 - pre 148 meseci
Pa tamo gde stoji Fairy, celom širinom tamo je kod mene bilo 4-5mm skupljene vode. S tim da su sve prikazane čaše i sunđeri takođe stajali tamo. Sem toga, sudopera je jednostavno uska, voda prska prema zidu i stalno je treba juriti sunđerom po radnoj površini i cediti je u sudoperu.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Nasadna sudopera sa velikim odvodnim rupama?11.03.2012. u 18:03 - pre 148 meseci
Citat:
pisac: Pa tamo gde stoji Fairy, celom širinom tamo je kod mene bilo 4-5mm skupljene vode. S tim da su sve prikazane čaše i sunđeri takođe stajali tamo.

Naravno da su tamo case kad ih nemas gde drugde...

Citat:
pisac:  Sem toga, sudopera je jednostavno uska, voda prska prema zidu i stalno je treba juriti sunđerom po radnoj površini i cediti je u sudoperu.

Izgleda da vi kupate sudove, a ne perete ih
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Nasadna sudopera sa velikim odvodnim rupama?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10816 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.