Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bojkot kupovine goriva!

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Bojkot kupovine goriva!

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 26115 | Odgovora: 121 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Bojkot kupovine goriva!18.03.2012. u 20:39 - pre 147 meseci
Nemam primjedbi na tvoje teoretisanje, vec na tvoje ponasanje u vidu vredjanja.
Moji stavovi mogu da ti se svidjaju ili ne, ali ne mogu nikom biti opravdanje za ponasanje u vidu stoke.

Citat:
morali Dimkovic i ja 3 puta uzimati rec da ti objasnimo da i roba i usluga ulazi u GDP

Meni ne sigurno. Zamjenio si me s nekim. Citaj pazljivije kome se i zasto obracas.

http://www.elitemadzone.org/p3075637
Citat:
ala si ti uporan deerbeer.

GDP je zbir roba (goods) i usluga (services)...


A sad bi bilo krajnje vreme da prestanes sa offtopicom i vredjanjem.

[Ovu poruku je menjao Odin D. dana 18.03.2012. u 21:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Milan M. Radovic
Web Developer
Pančevo

Milan M. Radovic
Član broj: 16959
Poruke: 743
82.117.198.*



+25 Profil

icon Re: Bojkot kupovine goriva!20.03.2012. u 08:20 - pre 147 meseci
Ljudi, presli ste u polemisanje o ekonomiji. Mene kao prosecnog gradjanina NE MORA da zanima uopste to. Ja hocu standard... znaci da mogu da imam makar priblizan odnos plate i potrosacke korpe, u ovom slucaju goriva koje utice evo vec vidimo na sva poskupljenja. Kupovna moc je jadna... a gorivo, crno zlato pre svega, je pokretac svega, ali i zaustavlja sve.

A tuzna vest... nova : http://www.b92.net/biz/vesti/s...03&dd=20&nav_id=592595

Ne znm sta treba da se desi da VISE POPIZDIMO! ko kuvane zabe smo, malo po malo i kuvaju nas! Daj narodu na kasiciciu i nisi svestan koliko moze da proguta! Dok dete ne zaplace, babica ne dolazi - moramo da pokazemo zube, oni nam uticu na egzistenciju, jer ce sve poskupeti... nije samo stvar da li cemo mi da se vozimo. Idemo u hiperinflaciju opet... nismo daleko. Dzaba sto cu ja voziti bicikli kada ce kroz par meseci sve poskupeti i doci ce na isto... mislim odnos zarada/potrosnja i to neophodna.... I sta kad dodje na tih 200? zamislite samo cene hleba pre svega i ostalih namirnica i sve sto gorivo povlaci a to je nazalost skoro sve. Nemamo para za elektricne automobile, zato mora da se borimo za bolje DANAS a ne "demokratsko" za bolje (malo)sutra!

Izludjuje me to sto niko nema JAJA, svi smo bre spustili glave ko nojevi. Gde nam je ponos? Jel ovo nasa drzava ili drzava tajkuna, kvazi-demokrata, naftasa i slicnih? Sta vi ocekujete za 10 godina? da bude bolje? pa ovako nece.... nece niko doci sa strane da nam utetosi i napravi bolje - to moramo sami! Ne mozemo cekati da se neka organizacija pojavi jer ce ona biti odgovorna ako pozove ljude na proteste... niko nece da se kaci. Evo male price da se podsetite, bili smo mali i svi smo slusali:

Citat:
Imao otac sedam sinova, sedam svađalica. Svađajući se zanemariše sav kućni posao i sve im pođe naopako.

Bilo je sebičnih i rđavih suseda koji su se radovali njihovom svađanju i njihov nazadak skretali su na svoju korist. Lako je grabiti onde gde nema ko da čuva, kad se čuvari među sobom svađaju.

Videvši da će biti zlo i naopako, otac se veoma zabrinu. Jedanput skupi sinove oko sebe, pa im pokaza sedam prutova povezanih u jedan snop i reče:
- Koji od vas ovaj snop prelomi, onome ću dati deset dukata.

Sedam sinova pokuša da prelomi snop:probali su ovako i onako. I naposletku svaki reče da ne može.

A otac će im onda:
- Čudim se da ne možete, jer je to sasvim lako.

On odreši uzicu kojom je bio snop vezan, štapići se razmakoše i on jedan po jedan prelomi bez po muke.

Sinovi su se nasmejali:
- E, to je lako! Tako bi moglo i nejako dete!

Otac završi:
- Evo vam, deco, slike i prilike vaše. Ne budete li snop (slozni), bićete sedam prutova koje, kao što ste sami rekli, može slomiti i nejako dete.



Evo, sa jednog foruma (Opel Team Srbija) Gde takodje vodim ovu diskusiju, jedna slika i prilika danasnjeg sveta

[Ovu poruku je menjao Milan M. Radovic dana 20.03.2012. u 13:51 GMT+1]
I don't need a girl for sex , All I Need is Binary and HEX
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Bojkot kupovine goriva!

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 26115 | Odgovora: 121 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.