Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"

elitemadzone.org :: MadZone :: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 45435 | Odgovora: 321 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"08.04.2012. u 12:02 - pre 146 meseci
Citat:
Devanagari:
Elem, sta hocu da kazem - takve stvari je potrebno posmatrati na visem nivou, u pitanju je prosto da bioloski, evoluciono, imas stratifikaciju pripadnika ljudske vrste takvu da odredjeni slojevi (geografski i kulturoloski posmatrano) gube sposobnost realnog sagledavanja i identifikacije problema. Sve ovo pisem jer sam bas pre par dana procitao tekst o Feynmanovom gostovanju u Brazilu i njegovim zapazanjima tamo. Procitajte ga i vi i recite mi da li je to sto se spominje tamo nesto sto je unikatno za Srbiju, Brazil ili bilo koju drugu zemlju naseljenu nesposobnim svetom… Po meni nikako nije i kao sto rekoh, ne mogu da uzimam nakradno drustveno uredjenje kao krivca za nazadan tok svesti, vec naprotiv, iskljucivo kao posledicu.


To naravno nema veze sa vezom, prosecna svetina je ista svuda. Ljudi tj. pojedinci koji zive u Brazilu,Srbiji ili Americi su u istom procentu sposobni/nesposobni. Jedino ogranicenje-razlika je sistem, drustvo...
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"08.04.2012. u 13:10 - pre 146 meseci
Ma, za vreme kralja se znalo za neki red. Posle 45 je krenulo sa padom svih vrednosti, namerno politički, ali se to primilo, tj. zapatilo u mentalitetu, pa je to i dan-danas vrlo teško iscediti. Sistem se "promenio", ali je stari ogavni mentalitet ostao. 90% studenata je došlo na fakultet da kenja i traži prava i stekne zvanje što lakše, a ne da nauči nešto ozbiljno.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
89.47.40.*



+702 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"08.04.2012. u 15:35 - pre 146 meseci
Citat:
dejanet: To naravno nema veze sa vezom, prosecna svetina je ista svuda.

Da je to sve isto onda bi se u razlicitim zemljama u krugu od par stotina kilometara zivelo isto. Malo mi je problem da polemisem oko ovako ociglednih stvari.

Citat:
dejanet: Ljudi tj. pojedinci koji zive u Brazilu,Srbiji ili Americi su u istom procentu sposobni/nesposobni. Jedino ogranicenje-razlika je sistem, drustvo...

Dakle - ljudi, tj. pojedinci su isti, samo je razlika sistem, drustvo. A taj sistem i to drustvo cine…? Sta reci, a ne nasmejati se!

Citat:
Nedeljko: Ma, za vreme kralja se znalo za neki red. Posle 45 je krenulo sa padom svih vrednosti, namerno politički, ali se to primilo, tj. zapatilo u mentalitetu, pa je to i dan-danas vrlo teško iscediti.

Da, da, tesko zabu u vodu naterati.

Pre rata to je bila idilicna zemlja, namucena ali prepuna dobrocudnih vrednih i radnih ljudi. Onda je doslo nekakvo the zlo - obavezno sa strane, podrazumeva se - i sve te mece dobrici su se preko noci ili tokom dugog vremenskog perioda, svejedno, iskvarili i navikli na lose, itd., itd.

Pre ce biti da se zapatilo ono sto je bilo najprijemcivije toj istoj masi.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"08.04.2012. u 16:33 - pre 146 meseci
Citat:
Devanagari:Da je to sve isto onda bi se u razlicitim zemljama u krugu od par stotina kilometara zivelo isto. Malo mi je problem da polemisem oko ovako ociglednih stvari.

Pa u krugu od 50 km mogu postojati razliciti drustveni, religijski, ekonomski, itd. sistemi, kao i razliciti polozaji tih drzava prema centrima moci u svetu. Sistem uredjuju u glavnom politicke i ekonomske elite.

Citat:
Devanagari:Dakle - ljudi, tj. pojedinci su isti, samo je razlika sistem, drustvo. A taj sistem i to drustvo cine…? Sta reci, a ne nasmejati se!

Pazi mozes da objasnis tu tezu o ljudima razlicitih vrednosti jedino sa nekim od F -izama, germanskog , anglo-saksonskog tipa ili auto-fasizmom, sto je kod nas dominatna teza, da ne kazem politika, koja treba da skine odgovornost sa elite.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"08.04.2012. u 17:57 - pre 146 meseci
Citat:
Devanagari: Da, da, tesko zabu u vodu naterati.

Pre rata to je bila idilicna zemlja, namucena ali prepuna dobrocudnih vrednih i radnih ljudi. Onda je doslo nekakvo the zlo - obavezno sa strane, podrazumeva se - i sve te mece dobrici su se preko noci ili tokom dugog vremenskog perioda, svejedno, iskvarili i navikli na lose, itd., itd.

Pre ce biti da se zapatilo ono sto je bilo najprijemcivije toj istoj masi.


Pa, da, komunizam je bio toliko prijemčiv masi da je morao da bude pobijen šestocifren broj ljudi da bi bio prihvaćen. Kad ućutkaš matore, omladinu je inače vrlo teško zamlatiti i iskvariti, a onda takva omladina raste i godine odrade svoje. Zbog čega li je teško iscediti takav mentalitet bez ubijanja novog šestocifrenog broja ljudi? Ne daj bože da se za to zalažem, ali to je činjenica.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.shabakah.net.



+702 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"08.04.2012. u 18:54 - pre 146 meseci
Uz tu "sitnicu" da je se to desilo u toku ili neposredno nakon najveceg svetskog pokolja zvanog II sv. rat. Ovim ne pravdam komunizam, naprotiv, to je bio naopak sistem bez dileme. Ja osporavam te teze gde nesto toboze dolazi sa strane i unistava nevino i inace progresivno bice naroda. Kao sto ti gajis tu idealizovanu sliku o predratnoj Kraljevini, tako se isto i meni cini da nikakve vece razlike ne bi bilo u postupanju pobednika posle rata da su pobedili ovi umesto onih.

Stoga takodje zastupam tezu da bi imali jednako beslovesne produkte (visokog) skolstva i da je nakon rata pobedila druga opcija, jer to ne ide u tom smeru. Sve sto sam od Feynmanovih komentara procitao za Brazil potpuno se poklapa s onim sto sam video u Srbiji i nekim drugim nerazvijenim zemljama jos poodavno. Jednostavno, imas primitivne sredine u kojima se, u skladu sa skromnim mentalnim mogucnostima, oponasa zivot razvijenih sredina, bez ikakve svesti o tome zasto se to zapravo radi, a kamoli kako se u razvijenijim sredinama do toga zapravo doslo i naravno u najekstremnijim slucajevima to oponasanje se vrsi zapravo protivno teznjama velikog dela populacije. Kazem, nije Srbija ni izbliza unikatna u tome ali nikako ne mogu da prihvatim da je sve to u proseku isto i drugo, da neko napredan i progresivan moze da se pokori, porobi, iskvari, sta god, prosto tako sto dodje nekakvo zlo sa strane i svu tu idilu upropasti. Pogotovo ovo drugo, cak i na ovom forumu svaka druga tema je o tim neocekivanim silama koje maltretiraju jadne nevine plemenite narode, itd., itd.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

negyxo
Aleksandar Perkuchin

negyxo
Član broj: 29751
Poruke: 898
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+171 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"08.04.2012. u 19:53 - pre 146 meseci
^Znas to je pitanje "kokosa ili jaje", ja sam se isto pitao kako je doslo do te uredjenosti u nekim zamljama, nekad pomisljam da je odredjena zajednica spletom okolnosti presla u to neko vise "mentalno stanje" a nekad mislim da je u pitanju jednostavno opet splet okolnosti ali na nivou pojedinca, tj. da su odredjene diktature izvrsile tu uredjenost sto se zatim samo-unapredjivalo... ali nikad nisam nacisto sa tim.

Ono sto ipak i ja mislim je da su nam bar hardverske mogucnosti priblizno svima iste, i da pod dejstvom sistema moze da se utice na svakog pojedinca. Problem je sto mnoge zemlje nisu nikad implementirale naprednije sisteme, jer bas kao sto je Feyman (uzgred dobar tekst) opisao stanje u Brazilu gde nigde sustinski se oni nisu bavili naukom (inace programerima poznato kao Cargo Cult Programming) tako i mnoge drzave nisu nikad ni sprovele istinski reforme poput razvijenih kapitalistickih zemalja, osim naravno formalno. Cini mi se da si i sam u jednom postu ovo naveo za Srbiju, s cim se slazem.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"08.04.2012. u 20:38 - pre 146 meseci
Citat:
Devanagari: Uz tu "sitnicu" da je se to desilo u toku ili neposredno nakon najveceg svetskog pokolja zvanog II sv. rat. Ovim ne pravdam komunizam, naprotiv, to je bio naopak sistem bez dileme. Ja osporavam te teze gde nesto toboze dolazi sa strane i unistava nevino i inace progresivno bice naroda. Kao sto ti gajis tu idealizovanu sliku o predratnoj Kraljevini, tako se isto i meni cini da nikakve vece razlike ne bi bilo u postupanju pobednika posle rata da su pobedili ovi umesto onih.


Ja uopšte ne mislim da je kraljevina bila idealna. Naprotiv, da je valjala ne bi propala. Međutim, sistem pod komunistima nije bio isti. Komunisti su doneli pored ostalog i neke nove fazone u koje spada i najgore izdanje socijalističkog mentaliteta, koga nije bilo pre rata. I da, komunizam je očigledno nametnut na silu ("dogovoro o procentima" Čerčila i Staljina) čim je morao da bude pobijen šestocifren broj ljudi.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"08.04.2012. u 22:31 - pre 146 meseci
Citat:
Nedeljko: ... da je valjala ne bi propala. Međutim, sistem pod komunistima nije bio isti. Komunisti su doneli pored ostalog i neke nove fazone u koje spada i najgore izdanje socijalističkog mentaliteta, koga nije bilo pre rata. I da, komunizam je očigledno nametnut na silu ("dogovoro o procentima" Čerčila i Staljina) čim je morao da bude pobijen šestocifren broj ljudi.

Boldovano - Kraljevina nije propala, iskoristili komunisti rat pa je ukinuli. Mislim da to nije moralo da se dogodi ali i mislim da nije dobro to sto se tako dogodilo.

Podvuceno - Tacno tako!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Hapless joint

Član broj: 297301
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+497 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"08.04.2012. u 23:23 - pre 146 meseci

Citat:
Nedeljko: I da, komunizam je očigledno nametnut na silu ...



Malo istorijskih cinjenica o "nametanju komunizma na silu" u Jugoslaviji, koje necete nigde cuti od cetnickih novo-istoricara ...


Komunisticka partija Jugoslavije je osnovana 1919. godine na kongresu u Beogradu.
SKOJ je osnovan iste godine u Zagrebu.

U prolece 1920. godine, dakle nepunih godinu dana od osnivanja, KPJ (koja tada broji oko 70.000 clanova) ucestvujuci na lokalnim izborima odnosi pobedu u mnogim gradovima sirom Jugoslavije: Beogradu, Zagrebu, Skoplju, Podgorici, Nisu, Kragujevcu, Uzicu, Vukovaru, Osijeku, Slavonskom Brodu, Prilepu ...

U mnogima od tih gradova osvajaju apsolutnu vecinu - vise glasova nego sve ostale partije zajedno.

U jesen te iste 1920. godine na izborima za ustavotvornu skupstinu postaju treca stranka u Jugoslaviji po broju glasova.

---

To se zove "nametanje na silu", a nakon toga - zabranjivanje rada komunisticke partije, oduzimanje sve imovine, premlacivanje i ubijanje komunista po zatvorima itd. - se zove demokratija u kraljevini Jugoslaviji.

 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.opera-mini.net.



+2790 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"09.04.2012. u 08:39 - pre 146 meseci
Naravno da nije nametanje na silu da osvojis x% glasova i budes n-ta partija. Nametanje na silu pocinje onda kada ti to nije dovoljno, pa pobijes sestocifren broj ljudi jer hoces 100%.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"09.04.2012. u 12:12 - pre 146 meseci
Citat:
Hapless joint:...To se zove "nametanje na silu", a nakon toga - zabranjivanje rada komunisticke partije, oduzimanje sve imovine, premlacivanje i ubijanje komunista po zatvorima itd. - se zove demokratija u kraljevini Jugoslaviji.

Demokratije nema u kraljevini, u novije vreme ima ali tada je nije bilo u nasoj kraljevini. Protiv sam bilo kakve vrste ubijanja, bilo koga, a ostalo je ok. Samo mislim da nisu dobro uradili pos'o. Nisu ih dovoljno prebijali, premlacivali, zabranjivali, oduzimali imovinu... to nije do kraja uradjeno, cak je mozda dosta povrsno radjeno, tako da su se ubrzo vracali, vratili i iskoristili rat da "sve sto je rekao @Nedeljko" i jos monogo vise!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"09.04.2012. u 13:16 - pre 146 meseci
Citat:
Sceka: Kraljevina nije propala, iskoristili komunisti rat pa je ukinuli.


Kraljevina je već bila trula iznutra između dva svetska rata. Nije postojao opšti jugoslovenski osećaj, svako je vukao na svoju stranu. Jednostavno, taj period je bio kratak za izgradnju nove jugoslovenske nacije. Mlada džava je bila na ispitu koji nije položila. Naišao je rat, pa šta. Ratovi su istorijska i civilizacijska realnost. Ako država nijedan rat ne može da preživi, šta može? Nemačka je 45 godina bila na silu pocepana, pa se ujedinila. Nisam primetio da sada neko hrli da obnovi Jugoslaviju.

Citat:
Hapless joint: ...demokratija u kraljevini Jugoslaviji.


Ja nijednog trenutka nisam tvrdio da je kraljevina bila idealna i demokratska. Ali isto tako, 45-te novi sistem jeste bio uveden na silu, jer komunisti nisu pobili šestocifren broj ljudi zajebaje radi, već iz potrebe da sprovedu šta su naumili. Ako sprovođenje nečega ubijanjem dvocifrenog procenta stanovništva nije na silu, onda ne znam šta je na silu.

Takođe, Jugoslavija je bila poljoprivredna, a ne industrijska zemlja. Komunisti na selu nisu imali šta da traže. Za komunizam je neophodna radnička klasa, koje nije bilo dovoljno za komunizam, a selo je samo levo smetalo. Zato komunisti nisu prilagođavali sistem zemlji kao što je prirodno, nego su radili upravo obrnuto - prilagođavali zemlju sistemu veštačkom proizvodnjom radničke klase.

Komunizam nije na silu nametnut na Kubi, gde je Če Gevara nakon rata osudio na smrt ukupno 50 ljudi.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"09.04.2012. u 13:27 - pre 146 meseci
Citat:
Nedeljko: ...Kraljevina je već bila trula iznutra između dva svetska rata. Nije postojao opšti jugoslovenski osećaj, svako je vukao na svoju stranu. Jednostavno, taj period je bio kratak za izgradnju nove jugoslovenske nacije...

Pa to ja govorim stalno.Ali je poenta da i nije trebalo da bude jugoslovenstvo! Tadasnje "Jugoslovenstvo" nije bilo pozeljno i to su svi "normalni" videli i tada. Da nije bilo rata Kraljevina bi se raspala na "logican nacin" i to sa mnogo manje pogibeljnih desavanja nego sto je to bilo raspadom SFRJ. To je poenta. I to nije SBBKBB, to je mnogo puta dokumentovano od ljudi koji su merodavni za to.

Ostalo, slazem se od slova do slova.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"09.04.2012. u 14:00 - pre 146 meseci
@Sceka
Koji ljudi su merodavni?? Sta bi bio logican kraj?

@Nedeljko
Pobijen sestocifren broj ljudi zbog politicke nepodobnosti?
Za tadasnju revoluciju je bila potrebna beda. Totalno nevazno da li je to gradska ili seoska beda.
Pricate kao da su tadasnji komunisti neki zli vanzemaljci pa se pojavili niotkuda da sruse divnu kraljevinu na silu. Kao sto si i sam rekao bilo je mnogo trulezi pa ako se vec trazi koren.. to bi bilo to.

Citat:
Zato komunisti nisu prilagođavali sistem zemlji kao što je prirodno, nego su radili upravo obrnuto - prilagođavali zemlju sistemu veštačkom proizvodnjom radničke klase.

Recimo da nekim ludim slucajem postanes poglavica neke od africkih ubogih drzava gde genitalije jos sakrivaju parcetom krpe. Da li bi se zalagao za prirodan tok razvoja ili bi preskocio nekoliko koraka?
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"09.04.2012. u 14:29 - pre 146 meseci
Citat:
HeYoo: @Sceka
Koji ljudi su merodavni?? Sta bi bio logican kraj?
...

Razni profesori, doktori, analiticari, politicari, ekonomisti, istoricari, obicni gradjani, zivot oko nas tada, zivot oko nas danas... potvrdjeno u nebrojeno publikacija, disertacija, clanaka, intervjua, memoara, anala...

Logican kraj je, grubo govoreci, ono sto je sada. Onaj ko nije zeleo Kraljevinu, da zivi u njoj, nije zeleo ni SFRJ - zato je sve propalo ali nije moralo da bude toliko krvavo i sa takvim posledicama. Insistiralo se da u jednoj porodici zivi mnogo ljudi koji to nisu zeleli pa umesto da razvod bude koliko toliko normalan moralo je da bude krvavo i sa dugogodisnjim posledicama. Ne razumem sta ti tu nije jasno kad i "vrapci na grani" sve to znaju. Nije to nikakva, sto rekli ameri, raketna nauka pa da se ne razume!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"09.04.2012. u 14:47 - pre 146 meseci
Citat:
HeYoo: Recimo da nekim ludim slucajem postanes poglavica neke od africkih ubogih drzava gde genitalije jos sakrivaju parcetom krpe. Da li bi se zalagao za prirodan tok razvoja ili bi preskocio nekoliko koraka?


Zalagao bi se za put koji je primeren okolnostima. Ako nekome takvom dat papir na kome piše da je doktor nauka, on time neće postati učeniji. Na sve što preskočiš ćeš kasnije morati da se vratiš uz izgubljeno dragoceno vreme.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Holkan
Beograd

Član broj: 297495
Poruke: 9
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+176 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"09.04.2012. u 14:55 - pre 146 meseci
Moje selo je cisto srpsko,i bilo je polu partizansko-polu cetnicko. Niko nije streljan posle rata.

Jedina osoba koja je streljana je jedan covek iz obliznjeg sela koji je imao 100 hektara zemlje,i nije hteo dobrovoljno da se odrekne 95 hektara.

Inace je posle drugog svetskog rata bilo pravilo da svako domacinstvo moze da ima 5 hektara zemlje.

Tako da je oduzeto od ovih koji su imali trocifren broj hektara,i dato siromasnima koji nisu imali.

Do tada su ljudi koji nisu imali zemlju radili od ujutru do uvece na njivi za jedan kilogram brasna.

Sada je svako imao svojih 5 hektara i svi su bili jednaki.

A na svakom je bilo koliko ce da radi na svojoj zemlji.
Usvajati svo znanje,uz prethodno odobrenje sopstvene logike.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"09.04.2012. u 15:13 - pre 146 meseci
A onda su ovi sto su dobili prodali nazad ovima sto im je oduzeto.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"09.04.2012. u 15:17 - pre 146 meseci
Koji ce posle opet da se "dobrovoljno" odreknu zemlja u korist nesposbne gologuzije.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 45435 | Odgovora: 321 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.