Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

da li je zabranjeno slikati policiju....

elitemadzone.org :: MadZone :: da li je zabranjeno slikati policiju....

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 36542 | Odgovora: 89 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pobesnelipostar
zemun

Član broj: 45137
Poruke: 198
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+37 Profil

icon da li je zabranjeno slikati policiju....05.04.2012. u 12:05 - pre 146 meseci
Sledeca situacija....
Izlazim iz zgrade u kojoj radim i bakcem se oko slanja SMS,naslonim ruku na kofer mog skutera i primetim da par metara od mene pauk dize auto,a pandur pise kaznu....Ne pridajem znacaj,jer na tom mestu non sttop kupe kola,nego se i dalje cimam oko mobilnog...Nedugo potom,prilazi mi pandur i pita zasto slikam,i da je to sto radim zabranjeno-i da mogu da odgovaram...Ja mu odgovaram da ga nisam slikao vec saljem SMS,a on onako nadobudno...JA SAM TE OPOMENUO A TI VIDI STA CES...Sreca pa nisam incidentan tip,ali me je neprijatno iznenadila reakcija policajca koji je bar 15-20 godina mladji od mene,oslovljavanje na TI...Aj bilo pa proslo....ali me zanima(probudio mi je interesovanje za ovakav slucaj)da li je stvarno zabranjeno slikati ovakve situacije....i uopste slikati sluzbeno lice???
A pouzdano znam da je komsija slikao kod mene u ulici kada je pauk dizao auto i posle prepirke grupe gradjana i pandura,ovaj se pokupio ,ostavio auto i otisao....
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: da li je zabranjeno slikati policiju....05.04.2012. u 12:09 - pre 146 meseci
Po njima sigurno jeste, jer oni bi da nikad nema dokaza kad oni prave gluposti... :) Ja ne znam nijedan pravi propis/zakon ili bilo sta slicno kojim jeste, tako da... ako te je upozorio, moze i da se posere u sapku i stavi je na glavu.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

the_tosic

Član broj: 37314
Poruke: 381
*.ptt.rs.



+128 Profil

icon Re: da li je zabranjeno slikati policiju....05.04.2012. u 12:12 - pre 146 meseci
http://www.youtube.com/watch?v=-vt7Iuy2QuE

Evo lik ih je zezao na par snimaka. Mislim da mu nista nisu mogli
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: da li je zabranjeno slikati policiju....05.04.2012. u 12:14 - pre 146 meseci






Traži ti njemu nalog naredni put kada ti pripreti zato što koristiš SVOJ mobilni i ono što taj mobilni aparat može..

I reci mu da istisne koju bubuljicu i da opere zube, jer se čuje koliko mu bazdi iz usta naredni put, tako nešto..

Pandur PO ZAKONU ne sme ni da te legitimiše na osnovu lične sumnje ako nisi napravio prekršaj.. a slanje sms-a ne može da bude prekršaj.
Ni slikanje, također.
about:networking
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: da li je zabranjeno slikati policiju....05.04.2012. u 13:22 - pre 146 meseci
Skoro sam negde čitao na tu temu. Nije zabranjeno slikati sve dok ti ne zabrane. Znači kada ti policajac kaže da ne slikaš, onda moraš prekinuti sa snimanjem. Policijac nema pravo da traži da obrišeš fotografije niti da sam briše fotografije koje si napravio, ali može da zapleni fotoparat sa fotografijama kao dokazni materijal.


 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
212.235.185.*

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: da li je zabranjeno slikati policiju....05.04.2012. u 13:35 - pre 146 meseci
Koliko je meni poznato, mozes da snimas, dok ne ometas. Znaci, dok je na javnom, i dok svojim snimanjem ne ometas policajca, dokaze i sl., mozes da snimas.

Naravno, moze da dodje, da ti uzme telefon, preti, te bije, i posle je na tebi da dokazes sta je zapravo bilo, posto nema vise snimka :)
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: da li je zabranjeno slikati policiju....05.04.2012. u 14:49 - pre 146 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Skoro sam negde čitao na tu temu. Nije zabranjeno slikati sve dok ti ne zabrane. Znači kada ti policajac kaže da ne slikaš, onda moraš prekinuti sa snimanjem. Policijac nema pravo da traži da obrišeš fotografije niti da sam briše fotografije koje si napravio, ali može da zapleni fotoparat sa fotografijama kao dokazni materijal.


Koji je domet onoga sto policajac moze da ti naredi, po nasim zakonima? Granica sigurno postoji jer policajac ne moze da ti naredi da skocis sa litice niti da nekog ubijes.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: da li je zabranjeno slikati policiju....05.04.2012. u 15:26 - pre 146 meseci
Sto se naredjenja tice moze da ih koristi za ovo:
Citat:
Naređenje se može primeniti samo u odnosu na ponašanja, odnosno delatnosti i činjenja od kojih neposredno zavisi uspešno izvršavanje policijskih zadataka.
Naređenja se primenjuju radi:
1) otklanjanja opasnosti za život i ličnu bezbednost ljudi;
2) otklanjanja opasnosti za imovinu;
3) sprečavanja izvršavanja krivičnih dela i prekršaja, hvatanja njihovih učinilaca i pronalaženja i obezbeđenja tragova tih dela koji mogu poslužiti kao dokaz;
4) održavanja javnog reda ili uspostavljanja narušenog javnog reda;
5) bezbednosti saobraćaja na putevima;
6) zaprečavanja pristupa ili zadržavanja na prostoru ili objektu gde to nije dozvoljeno;
7) sprečavanja i otklanjanja posledica u slučaju opšte opasnosti prouzrokovane elementarnim nepogodama, epidemijama ili drugih oblika ugrožavanja opšte bezbednosti;
8) sprečavanja ugrožavanja bezbednosti ljudi i imovine u drugim slučajevima utvrđenim zakonom.

Naravno ne moze da tebe dovede u opasnost ili izazove nesto od ovoga sto bi trebalo da spreci.


Citat:
Pandur PO ZAKONU ne sme ni da te legitimiše na osnovu lične sumnje ako nisi napravio prekršaj..

Verovatno vecina zna da sme, ali cisto da se razjasni Clan 42 iz Zakona u policiji:
Citat:
Provera identiteta lica primeniće se prema licu:
1) koje treba uhvatiti, dovesti, zadržati ili uputiti nadležnom državnom organu;
2) od kojeg preti opasnost koja zahteva policijsko postupanje;
3) nad kojim se obavlja pregled ili pretresanje ili se preduzimaju druge zakonom propisane mere i radnje;
4) koje se zatekne u tuđem stanu, objektu i drugim prostorijama ili u prevoznom sredstvu koje se pregleda i pretresa, ako je provera identiteta potrebna;
5) koje se zatekne na prostoru ili u objektu u kojem je privremeno ograničena sloboda kretanja, ako je provera identiteta potrebna;
6) koje prijavljuje izvršenje krivičnog dela ili prekršaja ili učinioce tih dela, odnosno pruža obaveštenja od interesa za rad policije;
7) koje svojim ponašanjem izaziva sumnju da je učinilac krivičnog dela ili prekršaja ili da ga namerava učiniti ili po svom fizičkom izgledu liči na lice za kojim se traga;
8) koje se zatekne na mestu izvršenja krivičnog dela ili prekršaja;
9) koje se nalazi na mestu na kojem je iz bezbednosnih razloga neophodno utvrditi identitet svih lica ili pretežnog broja lica;
10) na opravdan zahtev službenih lica organa državne uprave, pravnih ili fizičkih lica.
Opravdanim zahtevom iz stava 1. tačka 10) ovog člana smatra se zahtev iz kojeg je vidljivo da su službenim licima takvi podaci neophodni za zakonito postupanje ili da je fizičkim licima povređeno neko pravo.
Ovlašćeno službeno lice dužno je da upozna lice sa razlogom provere njegovog identiteta.

xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: da li je zabranjeno slikati policiju....05.04.2012. u 16:20 - pre 146 meseci
Da, to sto si boldovao je dovoljno da moze ako hoce i babu od 180 godina da legitimise....vrlo je rastegljiv taj pojam "izazivati sumnju".
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: da li je zabranjeno slikati policiju....05.04.2012. u 19:40 - pre 146 meseci
Nije zabranjeno, na javnim mestima. Slikao sam ih sto puta.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: da li je zabranjeno slikati policiju....05.04.2012. u 22:32 - pre 146 meseci
OK, recimo da jeste, ajmo sad pitanje broj 2. Da li smes fotografiju da objavis bez dzovole doticnog? I da li doticni moze da trazi zastitu svog identiteta i povlacenje fotografija?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: da li je zabranjeno slikati policiju....05.04.2012. u 23:06 - pre 146 meseci
Ponavljam, na javnom mestu je dozvoljeno fotografisati bez ograničenja sa svim pravima koja iz toga proizilaze. Znači da, smeš s tom fotografijom da radiš šta hoćeš, objaviš, prodaš. Ako je policajcu toliko stalo do skrivanja identiteta, onda nek izvole nek nose fantomke kao što to i inače čine kad ih slikaju, a žele da im identitet ostane tajna.

Još neko izlišno pitanje?
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

Holkan
Beograd

Član broj: 297495
Poruke: 9
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+176 Profil

icon Re: da li je zabranjeno slikati policiju....05.04.2012. u 23:06 - pre 146 meseci
Po mom iskustvu,policajci su u rangu sa ulicnim prostitutkama.

Ljudi koji su nesocijalizovani i ne dozivljavaju dogadjaje oko njih kao velika vecina ljudi.

Imaju isti psiholoski sklop kao lopovi (obicni policajci) i kriminalci (policajci na visim polozajima),

samo sto oni ne slusaju svog boss-a nego svog komandira.

Nemaju emocionalnu inteligenciju a imaju jako nizak IQ,tako da bi poslusali sve onoga ko im se postavi kao autoritet,od toga da prebiju nekoga,do toga da ubiju nekoga.

Nemaju svoje Ja,i svoje misljenju o bilo cemu formiraju na osnovu onoga sto im osoba koja im se postavi kao autoritet sugerise.


Ovime obuhvatam 80% policajaca. Recimo (nadajmo se) da je ostalih 20% O.K.
Usvajati svo znanje,uz prethodno odobrenje sopstvene logike.
 
Odgovor na temu

bojan88dj

Član broj: 307346



+8 Profil

icon Re: da li je zabranjeno slikati policiju....30.09.2012. u 19:31 - pre 140 meseci
Da ozivim malo temu, evo mog slucaja od pre nekoliko dana.

Policija je dosla zbog buke u stanu (doso sam s nekim ljudima iz grada...). To mi se prvi put desava. Niko me do sad nije opomenuo ni pozalio od komsija.
Sve je bilo u redu dok mi jedan od pilicajaca nije usao u stan. Ja sam ga lepo zamolio da izadje jer znam da nemaju pravo da udju ako ih ne pozovem ili ako nemaju nalog, na sta je on odgovorio: "A sta ces da uradis po tom pitanju?". Ja sam reko da cu za pocetak da ga slikam i uslikao ga 2 puta.
To ih je iznerviralo i priveli su me u stanicu (ne znam stvarno po kom osnovu). Sedeo sam tamo neko vreme, oni kucaju nesto na racunaru koristeci samo kaziprst, ja cekam...
Posle nekog vremena su mi rekli da obrisem slike na sta nisam pristao odmah, ali nakon zastrasivanja (dranja u glas njih dvojice) sam obrisao sliku. Obrisali bi je i sami(oduzeli su mi telefon), ali ne umeju da koriste telefon sa Androidom.

Nemam pojma za sta ce da mi stigne kazna i da li ce da stigne nesto. Nista nisam potpisao, nista mi nisu ni ponudili. Slike su obrisane, ali su ostali thumbnails gde se vidi lice u uniformi u stanu (vidi se lepo prag i drugo lice van stana), a pored toga imam i nekoliko svedoka.
Iz ovoga sam izvuko 2 pouke - sinhronizacija slika uvek (dropbox, google drive ili nesto trece) i bezanje iz zemlje prvom prilikom (nema ovde reda i zakona).
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: da li je zabranjeno slikati policiju....30.09.2012. u 20:09 - pre 140 meseci
Ti si bas optimista

Kao prvo ako ti stigne krivicna prijava (sto nije iskljuceno, mogu da izmisle sta hoce pocev od napada na sluzbeno lice) mozes da zaboravis na inostranstvo. U ocima EU i ostatka zapada Srbija se ne smatra policijskom drzavom i ako ti policija zalepi krivicnu prijavu to je zato sto si kriminalac a ne zato sto su oni prekrsili zakone i pravila sluzbe, neces moci da dobijes resenje da nisi u postupku i mozes da zaboravis na iseljenje. Fala bogu, postupak mogu da vode godinama. Ako nisi primetio, situacija u Srbiji se drasticno pogorsala u zadnjih 6 meseci od kad je ova tema poslednji put pisana, neki ideali civilizovanog drustvao medju kojima i civilna kontrola sredstava prinude su potpuno zaboravljena. Novinarku b92 iz Vranja je inspektor o kome je pisala izmlatio, i nju i njenog oca i sestru i zeta i svima im naneo teske povrede, to nasred svadbe pred svim zvanicama. Doticni ne da je jos na slobodi (zajedno sa deset batinasa koji su sprovodili "pravdu"), iako postoji video snimak batinanja, vec nije ni suspendovan i dalje je u aktivnoj sluzbi. Samim tim nadzor rada MUPa prakticno ne postoji i sanse su da bi prijavom internoj kontroli navukao sebi bedu na vrat. Ako njoj koja je javna licnost ne mogu/nece da pomognu uprkos materijalnim dokazima, sta bi tebi uradili ako probas da im ugrozis budzetsku platu i beneficirani staz na "casnu pionirsku".

Tvoja najbolja sansa je da su doticna dva gospodina samozadovojna svojim zastrasivanjem tebe i da ce te ostaviti na miru. A onda pasos u ruke ili novi Otpor. Sve i da imas slike, gde na njima pise da ih nisi ti pozvao u stan?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 1004



+252 Profil

icon Re: da li je zabranjeno slikati policiju....30.09.2012. u 20:15 - pre 140 meseci
A po cemu je "novinarka b92 iz Vranja" javna licnost?
 
Odgovor na temu

bojan88dj

Član broj: 307346



+8 Profil

icon Re: da li je zabranjeno slikati policiju....30.09.2012. u 20:28 - pre 140 meseci
Da, koliko se secam, rekli su da nece krivicnu da pisu na sta sam se ja skroz zbunio (mislim, za sta krivicna?). Ali eto, kao sto kazes mogu svasta da izmisle. Znaci gradjani u ovoj zemlji nemaju skoro nikakva prava. Nadam se da ce samo prekrsajna za remecenje javnog reda i mira
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: da li je zabranjeno slikati policiju....30.09.2012. u 20:30 - pre 140 meseci
Hmm, valjda zato sto je novinarka i sto ocigledno rizikuje svoju glavu da javno razotkrije kriminalnu delatnost lokalne podruznice MUPa? Ili mora da osvoji i neki grandslem da bi bila javna licnost? Ili da prica nesuvisle viceve na Prvoj?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

zmej
Nis

Član broj: 33922
Poruke: 169
178.79.57.*



+265 Profil

icon Re: da li je zabranjeno slikati policiju....30.09.2012. u 21:19 - pre 140 meseci
Hm, slazem se da postoje bahati policajci, koji misle da u uniformi poseduju svet i imaju direktnu vezu sa Bogom, da ne upotrebim bezobrazniji termin, ali brate ima i nas bahatih, kada se pravimo pametni i slicno, kada ti policajac trazi licnu kartu, daj mu je, i na tome se sve i zavrsi, sem ako nema poternice ili neceg slicnog, ali mi krecemo odmah ne dam nista nisam uradio, nemam, pa onda prete da ce da vode u PS radi provere indetiteta, btw. na sta imaju prava, pa onda das licnu , pa nastane sukob koji vodi samo u dublju dubiozu....A sto se tice batinjanja i video snimaka, unutrasnja kontrola je veoma azurna, i postupa u skladu sa zakonom, pa mi je malo cudno to sto je mmix izneo.....
ja bih ali ne znam kako!!!
 
Odgovor na temu

Nasa_do_tokija

Član broj: 305707
Poruke: 64
198.144.105.*



+14 Profil

icon Re: da li je zabranjeno slikati policiju....30.09.2012. u 21:59 - pre 140 meseci
Ma kakva unutrasnja kontrola sve me strah svakodnevno padaju korumpirani i bahati policajci.Ali normalno da nije u redu raspravljati se sa njima jer obicno ste vi taj koji izvuce deblji kraj.Sto se tice slikanja zasto bi ste ih uopste slikali kad su sami po sebi pojedinci degeni koji su napaljeni do jaja i jedva cekaju da neko napravi prekrsaj da bi se dokazivao kako je on covek od zakona.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: da li je zabranjeno slikati policiju....

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 36542 | Odgovora: 89 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.