Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prekoracenje brzine - opcija zatvor ?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Prekoracenje brzine - opcija zatvor ?

[ Pregleda: 4910 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.mbb.telenor.rs.



+1622 Profil

icon Prekoracenje brzine - opcija zatvor ?19.04.2012. u 22:14 - pre 145 meseci
Kakva su iskustva ?
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Prekoracenje brzine - opcija zatvor ?19.04.2012. u 22:38 - pre 145 meseci
Postoje dva osnova za odlazak u zatvor.

Jedan je onaj kada je prekoracenje nepristojno veliko i onda je zatvor neizbezan i
drugo je kada vozac nema da plati ni za najmanje prekoracenje pa se dobrovoljno odluci za zatvor umesto novcane kazne.


Koje je to tvoje?
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.mbb.telenor.rs.



+1622 Profil

icon Re: Prekoracenje brzine - opcija zatvor ?20.04.2012. u 06:59 - pre 145 meseci
Nijedno, nego jos nisam cuo da je iko ikada u Srbiji zbog toga dobio zatvorsku kaznu(sem u ekstremnom slucaju direktnog izazivanja nesrece sa smrtnim ishodom).

Pa ako je neko cuo, stvarno bi bilo lepo da prosvetli masu...

p.s. Ne kazem da treba odmah zatvor, jer je to najbezazleniji prekrsaj, ali stvarno jos uvek nisam cuo ni za jedan jedini slucaj, niti je iko koga sam pitao.

Uostalom, ne samo za prekoracenje brzine, nego za sve te neke svakodnevne bezazlene prekrsaje.

Ne znam ni gde bi tako nesto moglo da se "odlezi", jer i za najteza krivicna dela sve cesce nema kapaciteta, pa i najokoreliji kriminalci imaju lufta po godinu-dve-tri dok dodju na red, ali me ovde ne bi cudilo da je u medjuvremenu formirano posebno odeljenje "za opake vozace - remetioce pravne drzave, ustavnog poretka, nacionalnog integriteta i suvereniteta", gde se sve zavrsava po skracenom postupku.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Prekoracenje brzine - opcija zatvor ?20.04.2012. u 08:09 - pre 145 meseci
Koliko sam ja čuo, dobije se kazna, a onda se čeka poziv na izvršenje. Onda taj poziv dođe u roku od nekoliko godina. Ili ne dođe uopšte, pa zastari. Ali sama pomisao na zatvor ...
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Prekoracenje brzine - opcija zatvor ?20.04.2012. u 08:33 - pre 145 meseci
Citat:
Boris Tadić: jer je to najbezazleniji prekrsaj


Jel bi tako razmisljao kada bi na tebe na pesackom prelazu naleteo auto u bezazlenom prekrsaju pa umesto 20km/h koliko je, na primer tu ogranicenje on vozi 70km/h pa ti umesto da prezivis odes u vecna lovista?
 
Odgovor na temu

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Prekoracenje brzine - opcija zatvor ?20.04.2012. u 09:00 - pre 145 meseci
Jos u osnovnoj skoli se uci da pogledas prvo levo pa desno pa opet levo i kada se uveris da je bezbedno prelazis ulicu
Sopstveno d00pe je vaznije od tamo nekih propisa koji trenutno omogucavaju baskarenje pesaka na pesackom...

P.S. Naravno da treba cak i zatvorskom kaznom kaznjavati divljanje i nenormalno prekoracenje brzine
Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Prekoracenje brzine - opcija zatvor ?20.04.2012. u 09:01 - pre 145 meseci
A sta ako umesto dozvoljenih 50, majmun vozi 197?
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Prekoracenje brzine - opcija zatvor ?20.04.2012. u 09:13 - pre 145 meseci
Jel to onaj na pacevackom putu? Ne secam se koliko je njemu bilo izmereno. Pa nista, onda ga pustis da ode kuci kao sto su prvobitno i uradili... bem ti drzavu :(
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Prekoracenje brzine - opcija zatvor ?20.04.2012. u 09:24 - pre 145 meseci
Na primer kazna za prekoračenje preko 50 kmh u naseljenom mestu i preko 80 kmh van naseljenog mesta je kad je uveden novi ZLOBS bila 15 dana zatvora. Par meseci kasnije je dodato da se te kazne mogu preinačiti u 120 hiljada dinara.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Prekoracenje brzine - opcija zatvor ?20.04.2012. u 11:53 - pre 145 meseci
To je zbog stranaca koji imaju opciju samo da plate kaznu i da pobegnu iz zemlje dalje. Ako se koristi za nase paralije onda je tuzno....
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Prekoracenje brzine - opcija zatvor ?20.04.2012. u 12:21 - pre 145 meseci
Ja i dalje ne verujem da to postoji, ajde razumam da se novčana kazna zamenjuje zatvorom jer neko nema da plati pa će da pristane i na besplatan smeštaj ... ali da zatvor može da se otkupi ... previše je za moja shvatanja. I šta sad, neko bude kažnjen zbog krađe, šverca nečega, ubistva ... ajde koliko to košta pa da idem da radim dalje.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Prekoracenje brzine - opcija zatvor ?20.04.2012. u 12:24 - pre 145 meseci
Znam nekoliko primera dobrovoljnog odlaska u zatvor u juznoj Srbiji. Dan zatvora menja 1000 dinara kazne, a ti ljudi tamo nema sanse negde da zarade toliko. A pomisao na zatvor ih ne plasi kao ljude u BG - nije isto kad si u nekom nekom malom mestu gde poznajes sve cuvare u zatvoru a svi zatvorenici isto saobracajni prekrsioci i u Beogradu gde nikog od zatvorskih radnika ne poznajes, a zatvoren si zajedno sa ko zna kakvom bagrom. E, tu sad nastupa nesto cega nema ni u jednoj drugoj drzavi... Da bi otisao u zatvor treba ti veza u policiji. Ako nemas vezu, nista od zatvora Sad se ti pitas zasto bi neko toliko zeleo da ode u zatvor? Pa zato sto posteno cekanje na svoje mesto u zatvoru moze da potraje mnogo godina, a za to vreme ne smes preko granice, policiji si sumnjiv jer prilikom provere pise da si osudjen na zatvor. Nisam siguran da li mozes cak i auto da registrujes, ne moze da se uradi nista za sta treba potvrda da nisi osudjen... Situacija jeste skroz tragikomicna, ali ljudi nakon nekog vremena postanu veoma zainteresovani da nekom policajcu ubace 1000 din u dzep kako bi sto pre otisli u zatvor
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Prekoracenje brzine - opcija zatvor ?20.04.2012. u 13:27 - pre 145 meseci
Citat:
calexx: ... ali da zatvor može da se otkupi ... previše je za moja shvatanja.
A ko ti je rekao da zatvor može da se "otkupi" ?!

Citat:
pctel:... nije isto kad si u nekom nekom malom mestu gde poznajes sve cuvare u zatvoru a svi zatvorenici isto saobracajni prekrsioci
Otkad to postoje zatvoti u manjim mestima po Srbiji ?!
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Prekoracenje brzine - opcija zatvor ?20.04.2012. u 14:42 - pre 145 meseci
Manja mesta su ona koja se ne zovu Beograd. E sad, da u tim manjim mestima svi poznaju zatvorske čuvare ... ima smisla u nekim krugovima. Ja znam samo za jednog, moj nekadašnji školski drug koji je tamo završio.

Mislim da sam pre par godina čuo da se uvodi (ili je uvedena ili se planira) varijanta da se zatvor otkupi po nekoj ceni. Valjda su pretrpani, mnogo se čeka, neko može i da pobegne ... a ovako je bolje, puni se budžet koji ionako nema dna ali da bar miriše na pare. Nadam se da su to bile samo glasine ali me ne bi čudilo i da je tako.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Prekoracenje brzine - opcija zatvor ?20.04.2012. u 14:55 - pre 145 meseci
Citat:
calexx: Ja i dalje ne verujem da to postoji, ajde razumam da se novčana kazna zamenjuje zatvorom jer neko nema da plati pa će da pristane i na besplatan smeštaj ... ali da zatvor može da se otkupi ... previše je za moja shvatanja. I šta sad, neko bude kažnjen zbog krađe, šverca nečega, ubistva ... ajde koliko to košta pa da idem da radim dalje.


Ovde nisu u pitanju krivična dela već kaznene odredbe saobraćajnog prekršaja. Jednostavno je uvedeno da je kazna 15 dana ili 120,000 din. Druga je priča kao što si i rekao kad dobiješ samo novčanu i zameniš je za zatvor tad je oko hiljadu dinara dnevno. Inače postoji rok i u zastarelosti izvršenja od dana pravosnažnosti presude tako da ako nema mesta u zatvoru ti nemaš šta da brineš. Ako napraviš saobraćajnu nesreću sa teškim telesnim povredama to već postaje krivično delo i tu se zatvor ne može otkupiti.

Citat:

ZLOBS

Član 330.
Kaznom zatvora od najmanje 15 dana i 14 kaznenih poena kazniće se za
prekršaj vozač koji:
1) upravlja vozilom bez vozačke dozvole one kategorije kojom upravlja,
osim u slučaju kada je vozačkoj dozvoli istekao rok važenja,
2) upravlja turističkim vozom bez vozačke dozvole i posebne dozvole
za upravljanje turističkim vozom, osim u slučaju kada je vozačkoj
dozvoli, odnosno posebnoj dozvoli istekao rok važenja,
3) upravlja tramvajem bez vozačke dozvole i posebne dozvole za
upravljanje tramvajem, osim u slučaju kada je vozačkoj dozvoli,
odnosno posebnoj dozvoli istekao rok važenja,
4) upravlja vozilom pod dejstvom alkohola više od 2,00 mg/ml, kao i
instruktor vožnje, lice koje nadzire vozača sa probnom vozačkom
dozvolom i ispitivač na praktičnom delu vozačkog ispita kada
učestvuje u saobraćaju,
5) odbije da se podvrgne utvrđivanju prisustva u organizmu alkohola
i/ili psihoaktivnih supstanci pomoću odgovarajućih sredstava
(alkometar, droga test i dr.), odnosno stručnom pregledu iz člana
280. stav 4. ovog zakona, kao i instruktor vožnje, lice koje nadzire
- 138 -
vozača sa probnom vozačkom dozvolom i ispitivač na praktičnom
delu vozačkog ispita kada učestvuje u saobraćaju,
6) je isključen iz saobraćaja, a zatečen je u upravljanju vozilom za
vreme trajanja tog isključenja,
7) upravlja vozilom u vreme trajanja isključenja tog vozila iz
saobraćaja,
8) upravlja motornim vozilom, odnosno tramvajem, za vreme trajanja
zaštitne mere, odnosno mere bezbednosti zabrane upravljanja
motornim vozilom,
9) se na putu u naselju kreće brzinom koja je preko 70 km/h veća od
dozvoljene,
10) se na putu van naselja kreće brzinom koja je preko 80 km/h veća od
dozvoljene, kao i vozač iz člana 45. stav 1. tačka 4) ovog zakona, koji
se na putu van naselja kreće brzinom koja je preko 70 km/h veća od
dozvoljene,
11) se u zoni „usporenog saobraćaja“ kreće brzinom koja je preko 50 km/h
veća od dozvoljene,
12) se u zoni "30“ i zoni "škole“ kreće brzinom koja je preko 60 km/h
veća od dozvoljene,
13) noću upravlja vozilom na neosvetljenom delu puta, a nema uključeno
nijedno svetlo za osvetljavanje puta niti prednje poziciono svetlo,
14) ne zaustavi vozilo ispred pešačkog prelaza na kome se nalazi
najmanje jedan pešak, kada mu je svetlosnim saobraćajnim znakom
ili znakom ovlašćenog službenog lica prolaz zabranjen,
15) se ne zaustavi pred prelazom puta preko železničke pruge ukoliko
je uređaj za zatvaranje saobraćaja spušten ili je počeo da se
spušta, ili ako se daju svetlosni ili zvučni znaci koji upozoravaju
da će taj uređaj početi da se spušta, odnosno da se prelazu puta
preko železničke pruge približava voz, u slučajevima kada se u
vozilu prevozi dete mlađe od 12 godina, ili upravlja autobusom
kojim se prevoze putnici, odnosno drugim vozilom kojim se vrši
javni prevoz putnika,
16) kao učesnik saobraćajne nezgode u kojoj je neko lice zadobilo
telesne povrede, odnosno poginulo, ili je nastala velika
materijalna šteta, nije zaustavio vozilo, odnosno nije obavestio
policiju i ostao na mestu nezgode do dolaska policije i završetka
uviđaja,
17) instruktor vožnje koji obavlja praktičnu obuku kandidata za vozače
za vreme trajanja zaštitne mere, odnosno mere bezbednosti zabrane
upravljanja motornim vozilom, odnosno koji je izgubio pravo
upravljanja motornim vozilom određene kategorije, odnosno kome je
vozačka dozvola oduzeta.
Ukoliko je vozač prilikom izvršenja prekršaja iz stava 1. ovog člana
prouzrokovao saobraćajnu nezgodu, kazniće se kaznom zatvora od najmanje 45
dana, i 16 kaznenih poena.
Vozaču iz stava 1. ovog člana će se izreći i zaštitna mera zabrane
upravljanja motornim vozilom od najmanje osam meseci, a u slučaju iz stava 2.
ovog člana u trajanju od najmanje 10 meseci.


Da ne bude zabune oko stava 16. to se odnosi samo na prekršajnu prijavu pošto ti u tom slučaju dobiješ prekršajnu i krivičnu prijavu zajedno.

Citat:

Zakon o izmenama i dopunama Zakona o bezbednosti saobracaja na putevima.

Član 10
U članu 330. stav 1. posle reči: "dana" dodaju se reči: "ili novčanom kaznom od 100.000
dinara do 120.000 dinara".
U stavu 2. posle reči "dana" dodaju se reči: "ili novčanom kaznom od 120.000 dinara do
150.000 dinara".


 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Prekoracenje brzine - opcija zatvor ?20.04.2012. u 15:31 - pre 145 meseci
Citat:
jnk:Da ne bude zabune oko stava 16. to se odnosi samo na prekršajnu prijavu pošto ti u tom slučaju dobiješ prekršajnu i krivičnu prijavu zajedno. 


A gde se to istovremeno pokrece prekrsajni i krivicni posupak?

U Africi?

 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.mbb.telenor.rs.



+1622 Profil

icon Re: Prekoracenje brzine - opcija zatvor ?20.04.2012. u 17:17 - pre 145 meseci
Ako sam dobro shvatio, na kraju ispada da se isto dana robija i za prekoracenje od 21-40km/h i za 70+km/h, cak vise dana za manje prekoracenje, jer je 20k din = 20 dana, ali eto recimo da neki blagonakloni i raspolozeni sudija izadje u susret sa 15 :)
 
Odgovor na temu

Milojkovic

Član broj: 210126
Poruke: 1029
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+106 Profil

icon Re: Prekoracenje brzine - opcija zatvor ?20.04.2012. u 23:06 - pre 145 meseci
Sudije su uvek raspolozene da se podmazu i da se sve zavrsi na nekom ukoru naravno to se uvek radi preko advokata.Uostalom koji to sudija pa radi za platu.
Plata je njima vise kao dzeparac.
Javno se zna koji je advokat za kog sudiju.Naravno svi se pri tom prave blesavi nevesti sto je u ovoj drzavi poprimilo pravi nivo epidemije.Ovde je sve virtualno i svega ima ali se do toga ne moze stici jer ga zapravo nema.Zakoni sluze samo da nastrada obican i neupucen covek koji je dovoljno naivan da poveruje da zivi u normalnoj drzavi gde ima zakona i pravde.
Sudstvo nam je ogrezlo u korupciju od vrha do dna.Sudije se tale sa advokatima i sa policijom.
Dakle ne radi sudija sa svima nego izabere jednog eventualno dva advokata i sa njima se tali.
Ti mozes da angazujes i Tomu Filu ali te on nece spasiti kao sto ce to da uradi onaj koji je "nadlezan za doticnog sudiju".
Sudije su po sudovima uglavnom zene a njihovo poimanje saobracaja i kompetencija po osnovu istog su uglavnom traginco smesne.To sam se licno uverio kad sam imao tu nesrecu da se pred sudom patim za stetu koju mi je pricinio mortus pijani lik koji nije hteo da duva napusavao je policiju jednog je pandura osamario , nije hteo ni u bolnici da mu se vadi krv isao je kod psihijatra koji je gle cuda za par dana izmenio svoj prethodni izvestaj.Da ne duzim moj advokat (kog sam angazovao da se naplati od moje dobiti u iznosu od 30 %) je na kraju priznao da smo ga ispusili jer mu je kolega iz protivnickog tabora bio sudijin covek.
Onaj pijanac se izvukao ladno bez dana zatvora uz ostru opomenu nesto u fazonu uslovne kazne ....a ja ispadoh magarac i luzer.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Prekoracenje brzine - opcija zatvor ?21.04.2012. u 09:46 - pre 145 meseci
@zarko

Sta ti je tu cudno? Recimo krenes malo zesce da psujes pandura, mozes dobiti prekrsajnu prijavu za remecenje javnog reda i mira i krivicnu za ometanje sluzbenog lica u obavljanju poslova bezbednosti.

@boris

ispada da je tako ali valjda se podrazumeva da ces pre platiti 20,000 nego da ces ici 20 dana u zatvor. Dok za 120-150 svako bi razmislio da uzme odmor u padinjaku 15 dana.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Prekoracenje brzine - opcija zatvor ?21.04.2012. u 11:53 - pre 145 meseci
Citat:
jnk: @zarko

Sta ti je tu cudno? Recimo krenes malo zesce da psujes pandura, mozes dobiti prekrsajnu prijavu za remecenje javnog reda i mira i krivicnu za ometanje sluzbenog lica u obavljanju poslova bezbednosti.



To nije stav 16.

Ako se pokrece krivicni postupak onda se ne pokrece prekrsajni, i obrnuto. Na tuziocu, ili policije je da proceni koji ce postupak biti pokrenut. Nikada se za isto delo ne pokrecu oba postupka mada mozda i postoji osnova za tako nesto.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Prekoracenje brzine - opcija zatvor ?

[ Pregleda: 4910 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.