Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Voznja u rikverc i posledice po oba slucaja.

elitemadzone.org :: MadZone :: Voznja u rikverc i posledice po oba slucaja.

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11591 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Voznja u rikverc i posledice po oba slucaja.22.04.2012. u 09:44 - pre 146 meseci
Sta treba da bi se suzbila i pomisao na idiOtske ideje u saobracaju.





I jedno pitanje.Da li ovolika duzina puta u riverc ima posledice po menjac/prenos/ili ne.





[Ovu poruku je menjao Zarko Silic dana 22.04.2012. u 12:45 GMT+1]
 
Odgovor na temu

peromalosutra
Ivan Rajkovic
Software engineer
Luxoft
Berlin

Član broj: 54774
Poruke: 871
*.teol.net.



+148 Profil

icon Re: Voznja u rikverc i posledice po oba slucaja.22.04.2012. u 10:54 - pre 146 meseci
Ne znam za prenos, ali na mozgove putnika ocigledno da.

 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Voznja u rikverc i posledice po oba slucaja.22.04.2012. u 11:11 - pre 146 meseci
Jos mu zadnje staklo prljavo....
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Voznja u rikverc i posledice po oba slucaja.22.04.2012. u 13:17 - pre 146 meseci
Nije to neki dugačak put a kako će da prođe ... verovatno isto kao da ga je prošao u prvoj. A i nije vozio vezanih očiju.

Ovo je pristojna vožnja u rikverc.

 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Slobodan Milivojevic
Član broj: 7062
Poruke: 6383
...net.18.17.178.in-addr.arpa.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Voznja u rikverc i posledice po oba slucaja.22.04.2012. u 13:50 - pre 146 meseci
Pa veća verovatnoća da neko nastrada je da taj put vozi u petoj brzini nenormalno brzo, nego ovako, kolko je on mogao brzo da ide u rikverc...

A ima li negde u zakonu definisano koliko je najviše dozvoljeno voziti u rikverc (u metrima)? Ja bukvalno 1000 puta iz svoje ulice izlazim na glavnu u rikverc nekih 100ak metara kad me mrzi da se okrećem...
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Voznja u rikverc i posledice po oba slucaja.22.04.2012. u 14:43 - pre 146 meseci
Po starom zakonu ne postoji ogranicenje dok god postujes pravila hoda unazad. Po novom zakonu je satro zabranjeno:

Član 37. - kazna 3000
Vozač ne sme da se kreće vozilom unazad.
Kretanje vozilom unazad dozvoljeno je isključivo na kratkom delu puta, onom stranom kolovoza kojom se do tada vozilo kretalo unapred ako se time ne ugrožavaju niti ometaju drugi učesnici u saobraćaju.
Kretanje vozila unazad nije dozvoljeno na nepreglednom delu puta, pri smanjenoj vidljivosti, u tunelima, na delu puta gde je zabranjeno zaustavljanje i na prelazima preko železničke pruge.

Član 105. - kazna 6000 do 20000, 3 poena i mesec dana bez dozvole za voznju unazad (10000 do 40000 ako je izazvana nezgoda). 5000 i 3 poena za voznju unazad zutom trakom (za one sto promase izlaz)
Na autoputu i motoputu vozač ne sme da zaustavlja i parkira motorno vozilo, osim na mestima koja su za to posebno uređena i obeležena.
Na autoputu i motoputu vozač ne sme da vrši polukružno okretanje vozilom niti da se kreće vozilom unazad.
Vozač koji je zbog neispravnosti na vozilu ili iz drugih razloga prinuđen da zaustavi vozilo na kolovozu autoputa ili motoputa, dužan je da ga zaustavi na zaustavnoj traci i da preduzme potrebne mere da vozilo što pre
ukloni sa kolovoza.



E sad, ovo mi zvuci kao klasicni "mi bi hteli al ne znamo kako" clan zakona. Sta znaci kratki deo puta, nekom je to 2 metra, nekom par kilometara :) A i kazna je prilicno blaga uzimajuci u obzir sta rade likovi na snimku. Mada striktno po tumacenju zakona posto nije dozvoljena voznja unazad sem putem kojim si malopre dosao, nije dozvoljeno ni skretanje iz bocne u glavnu ulicu i slicne fore. Verovatno su hteli skroz da ukinu hod unazad ali onda ne bi moglo da funkcionise mimoilazenje na uskim putevima.


Btw, po novom si obavezan da upalis sva 4 kad se kreces unazad bez obzira na udaljenost (clan 61), kazna 3000
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Voznja u rikverc i posledice po oba slucaja.22.04.2012. u 15:40 - pre 146 meseci
Čak i da nema ograničenja, ima mnogo prekršaja. Ni po starom nisi smeo da ulaziš u raskrsnicu, naročito ako dolaziš iz sporedne ulice a o prolasku kroz semafor i da ne pričamo. Pored toga, ovi su išli suprotnom trakom tj po položaju automobila su vozili levom. Ulica je nepregledna, ima dve oštre krivine (a još tu prolaze gradski i prigradski autobusi), prošli su kroz jedan semafor, prošli nekoliko raskrsnica, prešli most(ić) pa ušli u raskrsnicu iz sporedne, prešli prugu i na kraju ušli u drugu raskrsnicu sa semaforom gde su se vratili na pravi smer. Ovo je za debelo oduzimanje dozvole.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Voznja u rikverc i posledice po oba slucaja.22.04.2012. u 15:51 - pre 146 meseci
PA i parkiranje ima radnju voznje unazad.
Ali sta se desava sa prenosom i zupcanicima za rikverc i koji je MAKSIMUM.Valjda ce neko znati odgovor ovde posto je tema
premestena iz auto zone u med zone.Verovatno je pitanje sasavo,ali nemo da bude i odgovor.
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: Voznja u rikverc i posledice po oba slucaja.22.04.2012. u 16:00 - pre 146 meseci
ako motor ima dobro hladjenje ne bi trebalo da ima problema bar ne od ovog jednog puta, e sad da ga vozi svaki dan tako sigurno bi bilo :)
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Voznja u rikverc i posledice po oba slucaja.22.04.2012. u 16:34 - pre 146 meseci
Citat:
calexx: Čak i da nema ograničenja, ima mnogo prekršaja. Ni po starom nisi smeo da ulaziš u raskrsnicu, naročito ako dolaziš iz sporedne ulice a o prolasku kroz semafor i da ne pričamo.


Naravno da si smeo, to je cak bila jedna od vezbi za polaganje poligona, okretanje na raskrsnici skretanjem u rikverc u sporednu ulicu i onda levo ili pravo iz sporedne. naravno, sem na polaganju nikad u zivotu nit samo to uradio nit sam video nekog da to u praksi radi ali realno si mogao i cak morao da znas da to uradis. Druga vremena.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Voznja u rikverc i posledice po oba slucaja.22.04.2012. u 19:18 - pre 146 meseci
Ako bi ga terao u crveno brzo bi se pregrejao jer nema dotoka hladnog vazduha. Bilo je nekih emisija gde su namerno unistavali neke japanske motore i uspeli su tek voznjom u rikverc.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Voznja u rikverc i posledice po oba slucaja.22.04.2012. u 19:47 - pre 146 meseci
Citat:
mmix: Naravno da si smeo, to je cak bila jedna od vezbi za polaganje poligona, okretanje na raskrsnici skretanjem u rikverc u sporednu ulicu i onda levo ili pravo iz sporedne
Možda je nekad i to bilo, kada sam ja učio to se nije radilo. A ni poligon nije ono što je sada, bilo je parče obeležene sporedne ulice. ;)
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Voznja u rikverc i posledice po oba slucaja.22.04.2012. u 23:29 - pre 146 meseci
Devedesetih kad sam ja vozao casove na poligonu jeste bilo to sto mmix opisuje. Doduse ja sam radio varijantu, rikverc u sporednu pa levo iz sporedne... to je bilo i na polaganju na istom poligonu... A sto je jugic bio krsina kad sam polagao... Casove vozio u jednom OK jugicu a polagao u drugom koji je bio u stanju raspadanja.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Voznja u rikverc i posledice po oba slucaja.23.04.2012. u 01:12 - pre 146 meseci
Pa ja sam učio pre devedesetih, od poligona je bila jedna slepa uličica sa malo iscrtanih delova (bez raskrsnice) a kasnije se išlo u drugi kraj grada na ručnu pa na gradsku vožnju. Tada se učilo samo u fićama a polagalo na ko zna kom. Na jednom učiš, drugom prođeš poligon, trećem ideš na ručnu i gradsku.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Voznja u rikverc i posledice po oba slucaja.23.04.2012. u 06:52 - pre 146 meseci
Taj tikverc je recimo kod kamiona osnovna funkcija (mislim na kipere).Mada i tu je bilo katastrofalnih posledica na deponijama
kada je vozac pregazio devojcicu sa biciklom.Da nisam razmisljao o hladjenu motora na punom gasu.
 
Odgovor na temu

kaćunčica

Član broj: 271602
Poruke: 31
*.mynsn.net.



+2323 Profil

icon Re: Voznja u rikverc i posledice po oba slucaja.23.04.2012. u 08:57 - pre 145 meseci
@ calexx

Ona peglica je prepravljena, pa vozac gleda ispred sebe - to nije primer "pristojne voznje u rikverc".
"Ne teče reka, nego voda. Kao što ne prolazi vrijeme, nego mi"
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Voznja u rikverc i posledice po oba slucaja.23.04.2012. u 09:39 - pre 145 meseci
Ne znam sto se podigla ovolika prasina oko voznje u rikverc?! Svojevremeno je an Discovery TV bila emisija o kamiondzijama. Meni najzanimljiviji kamiondzija bila je jedna plavusa od ~25 dodina koja nije uspela da izadje sleperom na vrh planine po putu prekrivenom snegom, pa ga je onda terala 12 km u rikverc do podnozja gde ima dovoljno dugu ravninu da uhvati veci zalet. Evo jednog youtube snimka gde mozete videti sleper kako pici niz planinu u rukverc brzinom 100-120 km/h. To je vec nesto, profesionalni vozaci slepera na dugim relacijama to moraju da znaju da urade, a voznja auta u rikverc 20km/h pri idealnim uslovima za voznju... to moze i moja baba.


Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Voznja u rikverc i posledice po oba slucaja.23.04.2012. u 09:47 - pre 145 meseci
Na ovom snimku je prikazan kamion koji se šlepuje, od pozadi.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Voznja u rikverc i posledice po oba slucaja.23.04.2012. u 10:42 - pre 145 meseci
Pa dobro,onda neka mi neko kaze da li je menjac konstruisan za prenosu u rikverc sa tim brzinama i tolikim relacijama.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Voznja u rikverc i posledice po oba slucaja.23.04.2012. u 10:55 - pre 145 meseci
Jeste
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Voznja u rikverc i posledice po oba slucaja.

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11591 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.