Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koliko vas na ovaj nacin vozi?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Koliko vas na ovaj nacin vozi?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11387 | Odgovora: 52 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Koliko vas na ovaj nacin vozi?27.04.2012. u 10:57 - pre 146 meseci
Citat:
etjen: Inače, izgleda da mi je tata bio Hulk ili Supermen jer sam ja izašao nepovređen prilikom čeonog sudara prilikom 60km/h direktno u kamion. Zadržao sam se rukama a nisam ni bio vezan. Ruke su mi bile ispružene i zgrčene jer sam imao dovoljno vremena da se pripremim za sudar (ali na žalost ne i da usporim više) Auto je prošao loše...
Tako da tih 40-50G što gledaš po Discaveryju i slično, nisu baš uvek primenljivi. Da sam kojim slučajem sedeo kao ti, prošao bih kroz šoferku 100%....


Mislim da jos nikada na forumu nikome nisam rekao da lupa...ali ti si se ovde nalupao za medalju.

Mnogo si jak.


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.112.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Koliko vas na ovaj nacin vozi?27.04.2012. u 11:19 - pre 146 meseci
pa dobro. Priznajem da zvuči čudno, ali bilo je tako. Ne postoji način da vam dokažem, to stoji, ali nikada na ovom forumu (niti bilo gde drugde) nisam pisao laži.

Citat:
jnk: Ti očigledno pojas nikad nisi koristio. Nijedan nije stalno 'nategnut' već se stegne kad se naglo cimne. Prosto ne mogu da verujem da to moram da ti objašnjavam.

Što se tiče direktnog sudara sa 60 km/h to je tek smejurija. Možeš na svakom sajmu automobila na SATovom štandu testirati kako izgleda momentalno zaustavljanje sa pojasom pri 8 km/h. Kada bi se u momentu zaustavio sa 60 km/h ne bi mogo rukama da se zadržiš pa makar da si švarceneger u najboljim danima.


jnk

a ja ne mogu da verujem da ne možeš da shvatiš na šta sam mislio - Kada kažem nategnut mislim da je mehanizam ispravan i da ti je uz telo. Jel ti nikad nisi vezao pojas u nekim kolima koji ti je landarao oko tebe jer opruga koja vraća pojas je istegnuta i neće da ga vrati nazad kada ga otkačiš?
E, na to mislim.

I ja nisam rekao da sam udario u zid pri brzini od 60km/h, niti da sam se u momentu zaustavio. Udario sam u kamion koji je pravio polukružno na sred puta i odbacio sam i njega par metara. Dakle sila je donekle ublažena.

Dakle da bi bilo kristalno jasno šta mislim:
Kada kažem blizu volana, mislim na opasno blizu volana gde ljudi sede na 15cm od volana grudima.

Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Koliko vas na ovaj nacin vozi?27.04.2012. u 11:37 - pre 146 meseci
E sad, kada se preteruje onda su i glupi saveti pametni.

Postoji sedenje kada su ruke na oko 170 stepeni u laktovima, gotovo ispruzene, i postoji blize sedenja, kada su ruke dvadesetak ili nesto vise stepeni savijenije.

Sedeti na 15cm od volana je ugao ruku u laktovima manji od 80 stepeni. Moze se zubima okretati volan.

Meni licno odgovara kada su mi dlanovi u visini sredine bicepsa(mozda koji cm prema laktu), pri podignutom volanu. I taman sam u pravoj korelaciji sa pedalama i dugmicima.

NAravno, ne podignute ruke

Jednostavno treba odabrati komotan polozaj iz kojeg se moze sa najmanje muke okretati volan i koristiti enterijer vozila. Putnickog, naravno

Poz
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Koliko vas na ovaj nacin vozi?27.04.2012. u 11:39 - pre 146 meseci
Citat:
etjen: pa dobro. Priznajem da zvuči čudno, ali bilo je tako. Ne postoji način da vam dokažem, to stoji, ali nikada na ovom forumu (niti bilo gde drugde) nisam pisao laži.

Naravno da nije bilo tako...od cele price je moguce samo da je bio ceoni sudar, ali sigurno nije bio pri 50-60km/h jer to je brzina pri kojoj od same inercije dolazi i do unutrasnjih povreda cak i kada nema fizickog kontakta sa delovima automobila.

Citat:
etjen
Dakle da bi bilo kristalno jasno šta mislim:
Kada kažem blizu volana, mislim na opasno blizu volana gde ljudi sede na 15cm od volana grudima.

Niko nije pomenuo sedenje na 30cm od volana, vec sedenje u normalnom uspravnom polozaju gde si udaljen oko 40-50cm od upravljaca, a to sto si udaljen metar od upravljaca ti ne moze nikako pomoci u sudaru, samo ce tvoje telo prtrpeti vece ubrzanje i vecu silu zaustavljanja.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.112.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Koliko vas na ovaj nacin vozi?27.04.2012. u 11:47 - pre 146 meseci
koje uopšte pominjao metar od volana???
Bilo je pitanje da su ruke skoro ispružene i zategnute na volanu ili iskrivljene u laktovima gde se sedi vrlo blizu volana. Ljudi sede baš blizu volana, tipa 15-20 cm (odokativno) i to smatram lošim.

I slušaj bakara, sada me već prenosno nazivaš lažovom, što svakako nije lepo i to ne moram da čitam.
Ako ne veruješ, tvoja stvar. To nije nešto što se desilo komšiji već meni, dakle nisam pogrešno čuo ili se naduvalo u priči dok je stiglo do mene.
Već si mi rekao da lupam i to je dosta od tebe, izrazio si svoj stav, nema potrebe da mi elaboriraš zašto misliš da ne govorim istinu.


Uostalom o tome sam već pričao u temi o tome da li je veći auto sigurniji od manjeg ili zavisi i od deformibilnih zona na autu koliko su dobro urađene (ne sećam se kako se zove tema, bilo je pre godinu ili više)
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Koliko vas na ovaj nacin vozi?27.04.2012. u 12:19 - pre 146 meseci
Citat:
etjen: koje uopšte pominjao metar od volana???
Bilo je pitanje da su ruke skoro ispružene i zategnute na volanu ili iskrivljene u laktovima gde se sedi vrlo blizu volana. Ljudi sede baš blizu volana, tipa 15-20 cm (odokativno) i to smatram lošim.

Rekao sam otprilike, ali uzmi metar 80-90cm ima sigurno.

Citat:
etjen
I slušaj bakara, sada me već prenosno nazivaš lažovom, što svakako nije lepo i to ne moram da čitam.
Ako ne veruješ, tvoja stvar. To nije nešto što se desilo komšiji već meni, dakle nisam pogrešno čuo ili se naduvalo u priči dok je stiglo do mene.
Već si mi rekao da lupam i to je dosta od tebe, izrazio si svoj stav, nema potrebe da mi elaboriraš zašto misliš da ne govorim istinu.

Izvini za ono gore, rekao sam da izbegavam tako nesto da kazem nekome.

Sasvim sigurno nije bila ta brzina, verovatno si i kocio i ukupna brzina prilikom kontakta je bila mnogo manja.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.112.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Koliko vas na ovaj nacin vozi?27.04.2012. u 12:33 - pre 146 meseci

apropo toga koliko žene sede blizu volana:

zimus kad je bila ona mećava. Zaglavi se komšinica sa novom Korolom u snegu. Pondim se ja da pomognem, da izvučem auto iz snega. Ona izlazi, ja ulazim u kola. Jedva sedam od volana (nisam hteo da joj pomeram sedište za tako kratko). Volan mi je bio na ne više od 20cm od grudi.
O tome u principu sve vreme pričam. Čini mi se da je i po uputstvu za vazdušne jastuke propisan minimum udaljenosti tela od volana i poprilično sam siguran da udaljenost mora biti veća da ne bi došlo do povreda.
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Koliko vas na ovaj nacin vozi?27.04.2012. u 14:41 - pre 146 meseci
http://www.amr-outdoorwelt.de/Shop/sg_1132.htm

Otprilike je 10 inca, odnosno 25cm neka bezbedna udaljenost zbog otvaranja erbega. Koliko su ispitivali, mada, ja sam uvek nekako skeptican, svaki covek je jedinka za sebe, i ne moze se ubaciti lako u statistiku sta je najbolje za koga. Svako neka definise rastojanje i prema sebi i prema vozilu, ali eto, neka se ne zavlaci blize od 25cm...i neka nikada ne proba da li je to bezbedno

Poz
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Koliko vas na ovaj nacin vozi?27.04.2012. u 19:22 - pre 146 meseci
Citat:
etjen: Inače, izgleda da mi je tata bio Hulk ili Supermen jer sam ja izašao nepovređen prilikom čeonog sudara prilikom 60km/h direktno u kamion. Zadržao sam se rukama a nisam ni bio vezan. Ruke su mi bile ispružene i zgrčene jer sam imao dovoljno vremena da se pripremim za sudar (ali na žalost ne i da usporim više) Auto je prošao loše...


Zasto lepo ne kazes odmah da ti je tata bio masinovodja pa se ne bi dizala tolika prasina.

Ovi bre moderatori misle kako si ti sa Jugicem skrsio kamioncugu.
 
Odgovor na temu

supermario
Hercegovina

Član broj: 27640
Poruke: 329
81.93.86.*



+141 Profil

icon Re: Koliko vas na ovaj nacin vozi?27.04.2012. u 20:57 - pre 146 meseci
Ha ha, i ja sam htio isto da pitam, koliki je bio voz kojim si upravljao ako se desilo ovo: "...kamion koji je pravio polukružno na sred puta i odbacio sam i njega par metara"!

Ili je u pitanju bio djeciji kamion sa akumulatorom, ono sto djeca vozikaju po parkovima...?






 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.112.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Koliko vas na ovaj nacin vozi?27.04.2012. u 23:12 - pre 146 meseci
hmm, interesantno koliko ovde ima pametnih ljudi na jednom mestu...
Ako nekog interesuje, auto koji sam vozio ja vozio je bio Citroen AX, kamion je bio kamion Minel elektrogradnje, mislim da je bio IVECO, sa ciradom nazad, dakle ''lakši'' kamion. Kretao sam se iz pravca NBG-a Brankovim mostom, nakon bombardovanja u sred noći. Sve je bilo pusto, išao sam nekih 80-tak na sat.
Kamion je stajao sa desne strane Brankove sa uključenim levim migavcem, nakon mosta na ulasku u grad (tada je tu bila neka banka).
Mislio sam da je dao migavac kako bi se uključio na put i nastavio u mom smeru. Ali on je pravio polukružno preko cele ulice i duplih linija i nije me video iako je sve bilo pusto i nikakvih smetnji da me vidi (a i čuje)
Nisam smanjivao brzinu jer na tom delu puta postoje dve trake za jedan smer a mislio sam da on hoće da se uključi i nastavi u mom smeru. U svakom slučaju mislio sam da će me sačekati.
Kada sam bio na 20-tak metara od njega primetio sam da on kreće i da kreće polukružno, tj. da seče direktno moju traku. Legao sam na sirenu i pritisnuo kočnicu. Tada sam i pogledao mahinalno na km sat - tik pre udara išao sam 60km/h i direktno sam ga udario u vozačeva vrata.

Od siline udara, moj levi far je odleteo 20-tak metara dalje (ispao iz ležišta i što je najzinimljivije nije se razbio), pola prednjeg dela kola je bilo havarisano a vozač kamiona nije mogao da otvori svoja vrata već je izašao na drugu stranu. (dobro, kamion se nije pomerio baš par metara ali metar do dva jeste)


Dakle, ovo je ukratko opis sudara. Brzina prilikom kontakta je mogla biti nešto manja od 60km/h ali ne verujem nešto značajno u vrh glave 10km/h. Nisam bio vezan, izašao sam najnormalnije iz kola. AX se pokazao kao izuzetno vozilo iako je njegov lim na oko tanak i nikakav. Zone sudara su se savile izgleda baš kako je trebalo.

Sve u svemu, ja toliko o tome, Ko želi nek veruje, ko neće ne mora.
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

ludidzora28
Milan Najerica
Mladenovac

Član broj: 159215
Poruke: 556
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.ludidzora.co.nr


+20 Profil

icon Re: Koliko vas na ovaj nacin vozi?28.04.2012. u 02:11 - pre 146 meseci
Imao sam i ja jednu situaciju, do duse sa motorom. Brzina je bila oko 60, do najvise 70 kmh, na moju ne paznju, sagnuo sam se da ispravim far, posto mi je malo ranije pao motor sa nogara i pomerio ga u stranu i bas sam nasao kad cu to da uocim, (u pitanju je MZ TS 150 '79 koga sam sredio komplet, bio kao nov, ulozeno dosta truda i para) i bio sam bas iznerviran zato sto se polomio i zmigavac, no nije to ni bitno, uglavnom dok sam se sagnuo da ispravim taj far, skrenuo pogled sa puta, vratim ruku na korman, ispravim se, pogledam gore kad ono kamion, znaci istok momenta sam ga zakucao. Kamion je stajao u mojoj traci i udario sam ga od pozadi. Ali nisam prosao bez povreda, najveca je bila polomljene obe ruke, u zglobovima saka, ustvari smrskani zglobovi, ruke ispruzene skroz, laktovima, ramenima, nista nije bilo. Motor se malo skupio, felna dosla do dobosa, ulubio sam rezervoar sa najbolnijim mestom, i iskrivio korman, tako da kad ga okrenem za 180* onda bude noralan, cisto da se vidi jacina udarca. I po prici ljudi iz kamiona udarac se unutra cuo strahovito, misli su da im je eksplodirala plinska boca u prikolici, i kamion je otisao napred par metara, to su njihove reci. U pitanju je Telekomov kamioncic, od 3.5t ili koliko vec. Jeste da je motor ali udarac je bio sa velikom brzinim za takav sudar i u sustini sam prosao odlicno i naucio najvazniju lekciju dok sam za volanom/kormanom, ne skreci pogled sa puta dok vozis, sto mislim da je mnogo bitnije od ovog kako sedis i drzis volan...
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Koliko vas na ovaj nacin vozi?28.04.2012. u 09:34 - pre 146 meseci
Pa ti stvarno mozes sebe smatrati da si vaskrsno.

Sila udarca pri brzini od 60 km/h ravna je sili pada sa 4. sprata visespratnice na zemlju.

Pa sad vi procenite kolike su sanse da se prezivi ako se docekate na ruke ma koliko to nesto na sta padate bilo mekano.








Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.112.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Koliko vas na ovaj nacin vozi?28.04.2012. u 10:39 - pre 146 meseci
ludidzora
izgleda da je i tebi tata Hulk

baš da vidim sada da li će da te napadnu da lažeš, jer zaboga ti si motorom udario u kamion i to pri većoj brzini od moje kolima i prošao relativno OK- a to je nemoguće
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Koliko vas na ovaj nacin vozi?28.04.2012. u 10:55 - pre 146 meseci
Evo recimo u našem kraju se dešava da miš progrioze gvozdeni plug, ili da mačak pojede kilogram soli, a da posle toga uopšte ne pije vode i tome se niko ne čudi.

Kod nas ne važe zakoni normalne vec nebeske fizike.













edit:slova

[Ovu poruku je menjao Zarko Silic dana 28.04.2012. u 14:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Koliko vas na ovaj nacin vozi?28.04.2012. u 11:41 - pre 146 meseci
Kod sudara ogroman deo energije absorbuju deformacije vozila, bankine itd.. i naknadna kretanja u smerovima drugacijim od sudara.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.112.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Koliko vas na ovaj nacin vozi?28.04.2012. u 12:05 - pre 146 meseci
^^^naravno. U tome i jeste poenta
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

supermario
Hercegovina

Član broj: 27640
Poruke: 329
81.93.86.*



+141 Profil

icon Re: Koliko vas na ovaj nacin vozi?28.04.2012. u 12:18 - pre 146 meseci
Ma da, kamion je svrstan u lakse, a Citroen AX je ogromno i tesko auto, ne znam ima li prazan AX vise od 800 kg?Pri tom je kamion pomjeren 1 do 2 metra, valjda od siline udara ili od tezine AX, kamion kolisan god da je ima preko 2000 kg, i onda se iz svega toga izadje kao sa setalista???To sam jedino gledao u lose reziranim crtanim filmovima...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Koliko vas na ovaj nacin vozi?28.04.2012. u 15:21 - pre 146 meseci
Citat:
etjen:
Dakle, ovo je ukratko opis sudara. Brzina prilikom kontakta je mogla biti nešto manja od 60km/h ali ne verujem nešto značajno u vrh glave 10km/h. Nisam bio vezan, izašao sam najnormalnije iz kola. AX se pokazao kao izuzetno vozilo iako je njegov lim na oko tanak i nikakav. Zone sudara su se savile izgleda baš kako je trebalo.

Citroen AX sa deformabilnim zonama, 60km/h, bez pojasa, i direktan udar u kamion....i ti izlazis nepovredjen, znam da je negde bilo:



Inace evo crash test naslednika AX, citroen saxa, da vidimo kako prodje na 50km/h





Inace sa 80km/h, svi su automobili unisteni i nema sanse da se prodje bez povreda ma kakve mere pasivne zastite da ima.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.112.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Koliko vas na ovaj nacin vozi?28.04.2012. u 15:31 - pre 146 meseci
ne želim zaista da se dalje raspravljam. Na snimku je auto koji ide 80km/h i udara ispod prikolice. Snimak nema blage veze sa onim što se meni desilo. Crash test je udarac u zid, takođe nema blage veze.
Ako ne vidite razliku u mojoj priči i ovim testovima, vaša stvar.

Ja nisam čovek koji ima potrebu da drugima nešto stalno dokazuje i ubeđuje kako sam uvek ja u pravu. Posebno nemam nikakvu ambiciju da to radim na forumu sa ljudima koje uopšte ne poznajem.

Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Koliko vas na ovaj nacin vozi?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11387 | Odgovora: 52 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.