Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Samsung kombinovani nofrost frizider ledi ispod trece fioke

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Samsung kombinovani nofrost frizider ledi ispod trece fioke

Strane: 1 2

[ Pregleda: 46119 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tikerinfo

Član broj: 143719
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Samsung kombinovani nofrost frizider ledi ispod trece fioke16.05.2012. u 08:28 - pre 144 meseci
Samsung RL40SCPS1/EUR srebrni kombinovani frizider sa zamrzivacem stalno ledi u donjem delu ispod najnize trece fioke. Bukvalno se zaledi toliko da ne moze lako da se izvuce cela fioka i ocisti led. Frizider je NoFrost, prakticno nov a ta pojava leda je maltene jos od pocetka koriscenja. Zvuci leda koji puca i lomi se dok se siri, nocu odjekuju kao da neko provaljuje u kucu.
U cemu je stvar i kako se resava taj kvar?

Na slikama se vidi unutrasnjost sa ledom i zadnja strana frizidera sa posudom za isparavanje vode kao i elektricna sema.


 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Samsung kombinovani nofrost frizider ledi ispod trece fioke16.05.2012. u 08:36 - pre 144 meseci
Guma na vratima verovatno ne dihtuje?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

tikerinfo

Član broj: 143719
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Samsung kombinovani nofrost frizider ledi ispod trece fioke16.05.2012. u 08:51 - pre 144 meseci
Probao sam radi testa da postavim papir u donjem delu vrata i guma ga ne steze bas jako. Lako ga izvucem. Mozda je stvarno samo do gume.
Da li je skupa zamena te gume?

[Ovu poruku je menjao tikerinfo dana 16.05.2012. u 10:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

frigo-sani
lenas suljic
serviser rashladne tehnike,Frigo-Sani
B i H

Član broj: 153709
Poruke: 141
31.176.237.*

Sajt: https://frigo-sani.ba


+4 Profil

icon Re: Samsung kombinovani nofrost frizider ledi ispod trece fioke16.05.2012. u 10:19 - pre 144 meseci
Pa ako je maltene nov zovi servis nek se oni zezaju sa tim,valjda imas garanciju.

 
Odgovor na temu

Pajapatak
Srbija,Bgd

Član broj: 26601
Poruke: 789
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.frigoservis.rs


+10 Profil

icon Re: Samsung kombinovani nofrost frizider ledi ispod trece fioke16.05.2012. u 20:06 - pre 144 meseci
Izgleda da je zapušen odvod kondenzata.
Serviser rashladne tehnike
 
Odgovor na temu

tikerinfo

Član broj: 143719
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Samsung kombinovani nofrost frizider ledi ispod trece fioke17.05.2012. u 14:45 - pre 144 meseci
A gde se nalazi taj odvod kondezata? Kako izgleda? Vidim samo otvore kroz koje se uduvava hladan vazduh i sa zadnje strane posudicu u koju treba da dolazi voda na isparavanje. Kroz nju prolazi jedna cevcica koja je topla, ona ocigledno treba da zagreva i isparava tu vodu, mada je posuda skroz suva.
 
Odgovor na temu

Pajapatak
Srbija,Bgd

Član broj: 26601
Poruke: 789
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.frigoservis.rs


+10 Profil

icon Re: Samsung kombinovani nofrost frizider ledi ispod trece fioke17.05.2012. u 16:43 - pre 144 meseci
Nalazi se ispod plastike . Ako je uređaj u garanciji prepustite to servisu.
Serviser rashladne tehnike
 
Odgovor na temu

grujica12
Niš, Srbija

Član broj: 294577
Poruke: 9
217.16.135.*



+2 Profil

icon Re: Samsung kombinovani nofrost frizider ledi ispod trece fioke09.07.2012. u 12:16 - pre 142 meseci
I ja imam isti problem. Malo sam produvao cevčicu odvoda (improvizovao sam sa nekom pumpicom), ali mi je posle nekoliko dana ponovo počeo da ledi. Da li još nešto mogu da uradim sam ?
Čime da dobro produvam cev, pošto mislim da je tu problem?
 
Odgovor na temu

aquazx

Član broj: 197217
Poruke: 22
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Samsung kombinovani nofrost frizider ledi ispod trece fioke15.03.2013. u 21:31 - pre 134 meseci
Pozdrav svima!

Imam identican problem sa ovakvim friziderom:
- Donja fioka zamrzivaca zaledjena i ne moze da se pomeri ni milimetar
- posuda za kondenz je potpuno suva


Da li da produvam cevcicu za kondenz i kako? (nalazi se iznad posude, jedva viri odozgo iz frizidera - valjda je to?)


 
Odgovor na temu

frigo-sani
lenas suljic
serviser rashladne tehnike,Frigo-Sani
B i H

Član broj: 153709
Poruke: 141
*.pppoe04-907.bih.net.ba.

Sajt: https://frigo-sani.ba


+4 Profil

icon Re: Samsung kombinovani nofrost frizider ledi ispod trece fioke16.03.2013. u 06:59 - pre 134 meseci
Sad možeš propuhivati u nedogled jer je sve unutra zaledilo,
prebaci namirnice ako imaš negdje drugo,a njega isključi da se prvo led otopi,
nakon toga najbolje bi bilo skinuti plastiku doći do isparivača i odvoda i
fino ocistiti.(ako je samo do toga moguće da je i grijač otapanja rikno)
Ako nisi vičan sa rukama nediraj jer ćeš polomiti plastiku i napraviti vise štete.
 
Odgovor na temu

aquazx

Član broj: 197217
Poruke: 22
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Samsung kombinovani nofrost frizider ledi ispod trece fioke16.03.2013. u 08:02 - pre 134 meseci
Hvala na javljanju :)
Frizider sam ostavio preko noci. Jos uvek ima leda u unutrasnjosti i voda polako curi napolje.

Citat:
frigo-sani:
nakon toga najbolje bi bilo skinuti plastiku doći do isparivača i odvoda i fino ocistiti.
Plastiku sam skidao sinoc. Uz malo dovijanja i preciznosti uspeo sam.
Pretpostavljam da je grejac to sto smeta da se posuda izvuce?

Citat:
frigo-sani:
Ako nisi vičan sa rukama nediraj jer ćeš polomiti plastiku i napraviti vise štete.
Iznad tog grejaca nalazi se otvor, cini mi se da je plasticna cev koja viri iz kucista. Onako tek malo izlazi, pretpostavljam da je to ODVOD?
Cime ga ocistiti? Jer je prostor za ruke prilicno skucen.

Citat:
frigo-sani:
ako je samo do toga moguće da je i grijač otapanja rikno

Kako se do njega dolazi?
Sa zadnje strane frizidera postoje srafovi skroz dole kod motora, i postoji jedna siva plastika na gornjem delu zadnje strane frizidera, ima jedan sraf na njenom donjem kraju.
 
Odgovor na temu

aquazx

Član broj: 197217
Poruke: 22
*.opera-mini.net.



+1 Profil

icon Re: Samsung kombinovani nofrost frizider ledi ispod trece fioke17.03.2013. u 13:31 - pre 134 meseci
Novosti:

Otopio sam frizider posle 36 sati. Hladi odlicno cak i na "jedinici"!. U pocetku je bio totalno vreo sa strane a sada je ok.

Nadam se da je problem resen :)
 
Odgovor na temu

miljanoni94

Član broj: 312076
Poruke: 54
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Samsung kombinovani nofrost frizider ledi ispod trece fioke09.05.2013. u 19:18 - pre 132 meseci
Imam isti problem. Da li ste problem resili samo otapanjem u trajanju od 36 sati ili ste i produvali cevcicu za dovod vode u kondenzacionu posudu? Sa strane se greje poprilicno, nekih 40-45 stepeni.
 
Odgovor na temu

ivan_sim
ivan savic
frigomehanicar,serviser bele tehnike
krusevac

ivan_sim
Član broj: 204327
Poruke: 641
87.116.141.*



+32 Profil

icon Re: Samsung kombinovani nofrost frizider ledi ispod trece fioke17.05.2013. u 22:02 - pre 132 meseci
Iskljuci ga na period 36-48h da se otopi(vrata otvorena).

Ponuda klima uredjaja na:
http://www.facebook.com/sim.sbt
SERVIS BELE TEHNIKE "SIM"
 
Odgovor na temu

miljanoni94

Član broj: 312076
Poruke: 54
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Samsung kombinovani nofrost frizider ledi ispod trece fioke27.05.2013. u 13:23 - pre 131 meseci
Topio se 36h. Ocistio sam onu posudu s vodom, proverio onu cev za dotok vode u posudu, ali nije bila zapusena. Za sada nema leda, praticu kroz period od oko mesec dana, pa cu javiti. :)
 
Odgovor na temu

vajagab

Član broj: 316913
Poruke: 1
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Samsung kombinovani nofrost frizider ledi ispod trece fioke15.08.2013. u 09:04 - pre 129 meseci
Pozdrav svima,

imamo Samsung no frost frižider i sličan problem - led ispod treće fioke.

Video sam odgovore za taj problem, međutim pojavio se još jedan.

Naime, ledara radi kako treba, sve ok, dok je frižiderska glavna komora mlaka.

Šta činiti?
 
Odgovor na temu

ZDRAVKO T
majstor,servis

Član broj: 206366
Poruke: 94
*.tel.net.ba.



Profil

icon Re: Samsung kombinovani nofrost frizider ledi ispod trece fioke15.08.2013. u 09:29 - pre 129 meseci
isto što i predhodnici ako nećete zvati majstora otopite led i radit će neko vreme..
Blago onom ko rano poludi vas mu vjek u veselju prođe.
 
Odgovor na temu

vladd

Moderator
Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Samsung kombinovani nofrost frizider ledi ispod trece fioke06.04.2014. u 18:32 - pre 121 meseci
Upravo zavrsio sa identicnim problemom. Iznenada je prestao da hladi u gornjem delu, odeljku "sveze hrane", dok zamrzivac radi solidno dobro. Kompresor normalne temperature, bocne stranice pregrejane.
SAMSUNG RL33 SBSW

Odledio santu leda(3-4 sata, sa fenom, i odvaljivanjem santi, plastika na dnu je osetljiva, ne koristiti jacu silu), poskidao plastike i stigao do evaporatora, i otkrio da je neka izolaciona guma, bila naslonjena na mini grejac, i cedila se do otvora za odvod otopljenog leda, sto je izazvalo zapusavanje odvoda i pravljenje leda, kojeg grejac ne moze da otopi.

Grejac je oko 200 oma(oko 250W), provereni senzori, motor ventilatora i motor klapne.

Frizider sada radi normalno....pod nadzorom, ostala je sumnja na relej 71, koji mozda ne ukljucuje grejac...
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.opera-mini.net.



+334 Profil

icon Re: Samsung kombinovani nofrost frizider ledi ispod trece fioke06.04.2014. u 18:49 - pre 121 meseci
Rele nikad nije pravio problem.Sam si napisao da je odvod bio zacepljen.Kod Samsunga se to zaledjivanje nekad desi i bez posebnog razloga (kod LG skoro nikad),mozda preskoci otapanje usled nestanka struje...
Najcesci uzrok je pregorevanje grejaca ili termickog osiguraca,ali posto je kod tebe sve ok,posle ovog otapanja bi trebao da radi bez problema.
 
Odgovor na temu

vladd

Moderator
Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Samsung kombinovani nofrost frizider ledi ispod trece fioke08.04.2014. u 15:43 - pre 121 meseci
Taj spoj, grejac, termicki osigurac, sa sve onim zadebljanjem na grejacu, umotani su u zivu gumu i obmotani trakom, vrlo aljkavo.

Jos se tu nalazi(naslanja) i mali grejac koji stiti klapnu hladjenja od smrzavanja, sto dodatno dize temperaturu na spoju, topi gumu i komadici su obavili zapusavanje.

Rele ima "zdrav" zvuk, ali je jedino on preostao od neproverenih komponenti u lancu odmrzavanja.

Za sada sve radi, nema leda, ostao je problem sa posudom iznad kompresora, zbog nekih instalacija ne mogu da je izvucem i ocistim..ali to ce da saceka...

Pomalo je aljkavo uradjen, kakve sam urednije opcije novijih frizidera vidjao.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Samsung kombinovani nofrost frizider ledi ispod trece fioke

Strane: 1 2

[ Pregleda: 46119 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.