Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prekoračenje brzine. Samo kazna, ili možda nešto više?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Prekoračenje brzine. Samo kazna, ili možda nešto više?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11326 | Odgovora: 47 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8373
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Prekoračenje brzine. Samo kazna, ili možda nešto više?02.06.2012. u 13:41 - pre 144 meseci
Prosirenje diskusije koja je pocela ovim postom:

http://www.elitemadzone.org/p3116949




@HoT_Steppa, verovatno nisi pratio, bilo je ovde i većih cifri


@Duško

Evo jednog od glavih razloga zašto Opel 1,6 Turbo puno troši:

To je za današnje vreme jako mali stepen kompresije. Zato je efikasnost, tj. stepen korisnog dejstva tog motora mali, a to direktno prouzrokuje veliku potrošnju. Audi/VW 1,8 Turbo 20V ima stepen kompresije 9,5:1 a njegov naslednik 1,8 TSI 9,6:1, što je mnogo vreća vrednost. Samim tim je jasno da taj Opelov motor pored toga što je slabiji i došta više troši, najmanje litar više.

Čudi me kako i dalje stavljaju tako staru konstrukciju u najnovije modele. Razlog je verovatno u postizanju niže finalne cene jer veći stepen kompresije osim što daje veću snagu i stepen iskorišćenja, zbog većih unutrašnjih pritisaka i temperature zahteva i kvalitetnije materijale koji su skuplji.

Pored ovoga, u našoj zemlji jedan od važnih parametara prilikom odabira auta treba da bude i sposobnost rada motora sa našim benzinom, a oba Audi/VW 1,8 Turbo motora i pored velike snage zadovoljavaju se sa benzinom od 95 oktana.

To je postignuto optimalnim vrtloženjem smeše i izbegavanjem džepova u kojima bi se moglo pojaviti detonativno sagorevanje. Oba su opremljena i knock-senzorima da u slučaju ako se sipa još lošije gorivo, od 91 oktana, oni automatski koriguju mapu rada i ugao pretpaljenja da ni u takvom slučaju ne dođe do detonativnog sagorevanja i oštećenja motora.

[Ovu poruku je menjao Zarko Silic dana 03.06.2012. u 19:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Prekoračenje brzine. Samo kazna, ili možda nešto više?02.06.2012. u 21:09 - pre 144 meseci
Nebojsa, lako je uporedjivati se sa budalama. Pricamo o bezbednosti, a ti kazes da magistralnim putevima cepas 110 kmh a autoputem 200kmh. Proslo je vreme divljanja bez posledica.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Prekoračenje brzine. Samo kazna, ili možda nešto više?02.06.2012. u 22:31 - pre 144 meseci
Svi na forumu tako vozimo.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Prekoračenje brzine. Samo kazna, ili možda nešto više?02.06.2012. u 23:04 - pre 144 meseci
Citat:
HoT_Steppa: Nebojsa, lako je uporedjivati se sa budalama. Pricamo o bezbednosti, a ti kazes da magistralnim putevima cepas 110 kmh a autoputem 200kmh. Proslo je vreme divljanja bez posledica.

A šta je problem u novom automobilu voziti 200kmh?

Naravno da je to suludo raditi u kadetu ili nekom sličnom drešu, ali skoro svaki auto mlađi od 5 godina danas je sasvim bezbedan na tim brzinama... Veći su problem indijanci koji ne gledaju u retrovizor i isteruju neku nebesku pravdu isecanjem onih koji voze brže od njih, ali to je već drugi problem koji nema veze sa tehničkim karakteristikama automobila..

 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Prekoračenje brzine. Samo kazna, ili možda nešto više?03.06.2012. u 01:12 - pre 144 meseci
1. Problem je sto je to 80km/h preko maksimalne dozvoljene brzine.

2. Problem je sto tamo gde je maksimalna dozvoljena brzina 120km/h ima mnogo vozila koja se krecu 50km/h.

3. Problem je sto vozila iz problema broj 2 i sleperi moraju da preticu.

4. Problem je sto mnogi vozaci na nasim putevima nemaju obicaj da vode racuna o bilo cemu pa cak i o nacelima zdravog razuma a o pravilima saobracaja da i ne govorimo.

5. Problem je sto tu i tamo po putu trckaraju kojekskve zivotinje kao da su na pesackom prelazu.

Mogu ja ovako do sutra...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Prekoračenje brzine. Samo kazna, ili možda nešto više?03.06.2012. u 08:33 - pre 144 meseci
Citat:
ventura: A šta je problem u novom automobilu voziti 200kmh?

Naravno da je to suludo raditi u kadetu ili nekom sličnom drešu, ali skoro svaki auto mlađi od 5 godina danas je sasvim bezbedan na tim brzinama... Veći su problem indijanci koji ne gledaju u retrovizor i isteruju neku nebesku pravdu isecanjem onih koji voze brže od njih, ali to je već drugi problem koji nema veze sa tehničkim karakteristikama automobila..

Problem je sto neko moze tu da pogine...moze da pogine i sa mnogo manjom brzinom, ovako se samo uvecava verovatnoca.
I totalno je nebitno dal gine onaj u kadetu ili u audiju.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Prekoračenje brzine. Samo kazna, ili možda nešto više?03.06.2012. u 09:33 - pre 144 meseci
Citat:
Informer: 1. Problem je sto je to 80km/h preko maksimalne dozvoljene brzine.

Tačno.

Citat:
Informer:
2. Problem je sto tamo gde je maksimalna dozvoljena brzina 120km/h ima mnogo vozila koja se krecu 50km/h.

Na autoputu ćeš vrlo retko sresti vozilo koje se kreće manje od 80kmh.. Šleperi voze 80-100kmh, autobusi 100-140kmh.

Citat:
Informer:
3. Problem je sto vozila iz problema broj 2 i sleperi moraju da preticu.

Šleperi su ti u suštini najmanja briga jer su to profesionalni vozači koji vrlo dobro znaju da gledaju u retrovizor pre nego što krenu u preticanje.

Citat:
Informer:
4. Problem je sto mnogi vozaci na nasim putevima nemaju obicaj da vode racuna o bilo cemu pa cak i o nacelima zdravog razuma a o pravilima saobracaja da i ne govorimo.

Zbog toga treba obratiti malo više pažnje na pojedine vozače ali ništa specijalno strašno... Naravno, takva vožnja je stresna jer će svaki drugi auto na koji naiđeš, prvo vozi u levoj traci, a drugo smatra da mu je deda ostavio u nasledstvo levu traku autoputa, i ne bi se pomerio iz nje nema šanse... Imao sam prilike i da susretnem takozvanje isterivače pravde koji ti namerno izlete u levu traku kako bi ovoga koji ide brže od 120kmh malo zaplašili i "doveli redu", ja za takve imam isto rešenje - imam dobar auto, savršene gume i kočnice, pa kočim samo u poslednjem trenutku... Tako da nakon te priredbe i škripe guma, takvom pametnjakoviću sigurno ne padne na pamet da u nekom narednom periodu ponovo izigrava isterivača pravde...

Citat:
Informer:
5. Problem je sto tu i tamo po putu trckaraju kojekskve zivotinje kao da su na pesackom prelazu.

Na autoputu, vrlo teško. Na lokalnim putevima svakako, i životinje i traktoristi, ali tu nećeš sigurno da voziš 200kmh.

Citat:
bakara: Problem je sto neko moze tu da pogine...moze da pogine i sa mnogo manjom brzinom, ovako se samo uvecava verovatnoca.
I totalno je nebitno dal gine onaj u kadetu ili u audiju.

U svačemu može da se pogine, bez obzira na brzinu, ali ako bi birao u čemu ću biti pri sudaru od 200kmh, uvek bi pre odabrao novog audija nego raspalog kadeta.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Prekoračenje brzine. Samo kazna, ili možda nešto više?03.06.2012. u 10:06 - pre 144 meseci
Citat:
ventura: - imam dobar auto, savršene gume i kočnice, pa kočim samo u poslednjem trenutku... Tako da nakon te priredbe i škripe guma, takvom pametnjakoviću sigurno ne padne na pamet da u nekom narednom periodu ponovo izigrava isterivača pravde...


Zar je pametno trositi svoje nove gume zbog nekog majmuna?
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Prekoračenje brzine. Samo kazna, ili možda nešto više?03.06.2012. u 10:22 - pre 144 meseci
Citat:
ventura: Na autoputu ćeš vrlo retko sresti vozilo koje se kreće manje od 80kmh..


Da, u Nemackoj na primer neces sresti vozilo koje nepotrebno usporava saobracaj. Tu se slazemo. Tamo u desnoj traci svi voze 130km/h a u levoj koliko mogu. Problem je sto mi ovde pricamo o Srbiji gde gomila vozaca (neki sa prilicno dobrim automobilima) voze 50km/h na autoputu iz samo njima znanih razloga.

Citat:
ventura:Šleperi su ti u suštini najmanja briga jer su to profesionalni vozači koji vrlo dobro znaju da gledaju u retrovizor pre nego što krenu u preticanje.


Poenta je bila da takvi stvaraju veliku guzvu. Kada sleper obavlja preticanje to ne traje kratko. Koliko znam u EU je radnim danima kamionima zabranjeno preticanje na autoputevima.

A sto se zivotinja tice, ti ili se slabo kreces po nasim autoputevima ili imas ludu srecu ako do sada nisi prilikom voznje video ispred sebe kako ti neka zivotinja (ukljucujuci ovde i ljude) pretrcava put. Ako nisi to video onda si sigurno video koliko leseva ima pored puta... nisu valjda izvrsili samoubistvo?
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Prekoračenje brzine. Samo kazna, ili možda nešto više?03.06.2012. u 11:04 - pre 144 meseci
Citat:
Zarko Silic: Zar je pametno trositi svoje nove gume zbog nekog majmuna?

Ionako su potrošna roba...

Citat:
Informer: Poenta je bila da takvi stvaraju veliku guzvu. Kada sleper obavlja preticanje to ne traje kratko. Koliko znam u EU je radnim danima kamionima zabranjeno preticanje na autoputevima.

Šleperi uvek pretiču na preglednim mestima, upravo zbog toga što znaju da neko može da ide vrlo brzo iza njih.. Vrrrrlo retko se desi da šleper ili autobus pretiču u krivini.. A kada pretiču normalno na pravcu, gde ih vidiš iz daljine, pa ni to usporavanje nije neki veliki problem..

Citat:
Informer
A sto se zivotinja tice, ti ili se slabo kreces po nasim autoputevima ili imas ludu srecu ako do sada nisi prilikom voznje video ispred sebe kako ti neka zivotinja (ukljucujuci ovde i ljude) pretrcava put. Ako nisi to video onda si sigurno video koliko leseva ima pored puta... nisu valjda izvrsili samoubistvo?

Video sam baš pre par dana ovcu na sred autoputa par kilometara od naplatne rampe u Nišu, viđao sam možda psa jednom ili dva puta i to je to... Dakle ne baš tako čest slučaj, a u svojoj dosadašnjoj vozačkoj karijeri sam prešao preko pola miliona kilometara, tako da mi je uzorak dovoljno velik da izvučem neke zaključke...

Inače kada sam učio da vozim, jedna od prvih stvari koju me je ćale naučio je da ako mi se životinja ili neki kamen nađe na putu, da ni u kom slučaju ne pokušavam da izbegnem udar, već samo da uhvatim čvrsto volan i držim pravac kojim sam krenuo... Jeste da sam u par navrata imao solidnu štetu zbog toga (far, maglenka, branik, polomljena felna), ali je barem ostalo na tome, nije se desilo ništa ozbiljnije...

A to koliko leševa ima pored puta... To ti je irelevantan podatak... Autoputem BG-NI dnevno prođe oko 75.000 vozila. Pretpostavimo da lešina stoji 10 dana pored puta dok se neko ne seti da je skloni, to znači da pored te lešine prođe 750.000 automobila, a samo na jedan je naletela... Ako posmatraš to tako, veća je verovatnoća da će da te udari grom, nego da naletiš na životinju na autoputu...
 
Odgovor na temu

Predrag Krstic
Beograd

Član broj: 30388
Poruke: 210
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Prekoračenje brzine. Samo kazna, ili možda nešto više?03.06.2012. u 11:14 - pre 144 meseci
Citat:
Informer: 1. Problem je sto je to 80km/h preko maksimalne dozvoljene brzine.

2. Problem je sto tamo gde je maksimalna dozvoljena brzina 120km/h ima mnogo vozila koja se krecu 50km/h.

3. Problem je sto vozila iz problema broj 2 i sleperi moraju da preticu.

4. Problem je sto mnogi vozaci na nasim putevima nemaju obicaj da vode racuna o bilo cemu pa cak i o nacelima zdravog razuma a o pravilima saobracaja da i ne govorimo.

5. Problem je sto tu i tamo po putu trckaraju kojekskve zivotinje kao da su na pesackom prelazu.

Mogu ja ovako do sutra...

Sve ovo apsolutno stoji, a ja bih dodao još dve ključne stvari:

6. Putevi su isprojektovani za odgovarajuje maksimalne brzine. Oni koji su imali saobraćajnice u školi znaju kako se računaju bezbedni poluprečnici krivine, širine kolovoza i nivelete za određenu brzinu. Nema veze sa tipom auta koji voziš. Jednostavna fizika i geometrija.

7. U ma kakvom autu da sediš, ljudski mozak i čula su na istom nivou kao pre 10 ili 1000 godina i ne može da isprati sve događaje pri brzini od 200km. Sem naravno kretena koji sebe smatraju supermenima (lik iz filmova, nije stvaran). Opet nema veze kakav auomobil voziš.

Naravno uvek imaš likove koji misle da ako su se iskakili za par 10k eura da su uhvatili boga za muda. Samo se nadam da će doći vreme kad neće moći da potkupe policiju kad ih uhvati u ovakvim proseravanjima.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Prekoračenje brzine. Samo kazna, ili možda nešto više?03.06.2012. u 11:28 - pre 144 meseci
Citat:
Predrag Krstic
6. Putevi su isprojektovani za odgovarajuje maksimalne brzine. Oni koji su imali saobraćajnice u školi znaju kako se računaju bezbedni poluprečnici krivine, širine kolovoza i nivelete za određenu brzinu. Nema veze sa tipom auta koji voziš. Jednostavna fizika i geometrija.

Baš to. Putevi su isprojektovani za odgovarajuće maksimalne brzine uzevši u obzir da su projektovani pre 40 godina, uzimajući u obzir tadašnji stepen razvoja tehnologije.

Ili ti hoćeš da kažeš da je jednako bezbedno voziti 120kmh u Zastavi 101/128 koja ima bog zna kakvo vešanje, amortizere, doboš kočnice, upravljački sklop na nivou kartinga, i u recimo novom Mercedesu E klase, koji pored toga što ima više procesorske snage nego superračunar od pre 40 godina, poseduje sve moguće i nemoguće aktivne i pasivne sisteme zaštite?

Apropo brzine, nije isto voziti 200kmh u bilo kom autu. Primera radi, komotna brzina za neki Punto ili auto te klase je možda 140kmh. Za neki BMW 5 je to možda 200kmh, a za Audi A8 250kmh je apsolutno isti osećaj kao u Puntu sa 140kmh.

Citat:
Predrag Krstic
7. U ma kakvom autu da sediš, ljudski mozak i čula su na istom nivou kao pre 10 ili 1000 godina i ne može da isprati sve događaje pri brzini od 200km. Sem naravno kretena koji sebe smatraju supermenima (lik iz filmova, nije stvaran). Opet nema veze kakav auomobil voziš.

Majka mu stara, zato oni putnički avioni padaju ko ludi sa neba, pa ljudski mozak nije u stanju da isprati brzine preko 200kmh, a kamoli 800-900kmh koliko ti ludaci lete...
 
Odgovor na temu

vaske2
Zoran V
Lazarevac,ŠUMADIJA

Član broj: 233554
Poruke: 500
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+79 Profil

icon Re: Prekoračenje brzine. Samo kazna, ili možda nešto više?03.06.2012. u 11:41 - pre 144 meseci
Ventura@A šta je problem u novom automobilu voziti 200kmh?

A najmanji problem je što je ovo po novom zakonu okarakterisano kao "nasilnička vožnja",što znači veliki broj kaznenih poena,oduzimanje dozvole na poprilično dugačak vremenski period,pozamašnu sumu za kaznu i veliku mogućnost da se ponovo polaže vozački ispit.

Ovi sa presretačima se raduju vozačima koji voze ovakvim brzinama...
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Prekoračenje brzine. Samo kazna, ili možda nešto više?03.06.2012. u 12:46 - pre 144 meseci
Citat:
ventura: Apropo brzine, nije isto voziti 200kmh u bilo kom autu. Primera radi, komotna brzina za neki Punto ili auto te klase je možda 140kmh. Za neki BMW 5 je to možda 200kmh, a za Audi A8 250kmh je apsolutno isti osećaj kao u Puntu sa 140kmh.


Osecaj je jedno, ali zakoni fizike su isti za sve spomenute aute.

Kvalitean i, uslovno receno, bezbedan automobil, zivit moze sacuvati ukoliko je brzina kretanja u razumnim okvirima.
Kada se ona drasticno prekoraci, tada od pomoci, jedino moze biti gopon Bog. Od inzenjerskih resenja i vazcusnih jastuka nema vajde.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Prekoračenje brzine. Samo kazna, ili možda nešto više?03.06.2012. u 13:00 - pre 144 meseci
Citat:
Zarko Silic: Osecaj je jedno, ali zakoni fizike su isti za sve spomenute aute.

Samo ako se uzima u obzir gde se ti zakoni primenjuju. Na regionalnom putu punom krivina, uzbrdica, nizbrdica... jako su bitni zakoni fizike ali i jako vidljivi po svim pitanjima - za razliku na autoput koji je po difoltu projektovan za velike brzine. Sve van autoputa je potpuno druga forma svega.

Kako god, nikako nije isto sedeti u Puntu i sedesti u Mercedesu (skoro da je nebitno godiste!!!) pri voznji bilo gde. Konstrukcija vozila u Puntu nije komparativna sa bilo kojim vozilom vise klase, ni na koji nacin! A sve se to ocituje u bezbednosti vozaca! Na autoputu voznja Puntom zahteva neuporedivo veci napor (po svim pitanjima!) nego voznja Mercedes (Audija, BMW-a...) narocito novije proizvodnje sto podrazumeva nova konstrukcijska resenja, nove materijale... Sve je to drasticno na putu punom krivina, recimo.

Kako god, mislim da samo neko ko nije imao prilike da vozi stvarno dobar automobil (recimo po ceni, klasi, segmentu...) moze da ima misljenje da je isto 160 km/h u Puntu i BMW-u, Mercedesu, Audiju... da ne pominjem neke stvarno skupe varijante!


Pozdrav!

EDIT
Od inzenjerskih resenja i vazdusnih jastuka itekako ima vajde!!!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Pajica Ristic
Novi Sad

Pajica Ristic
Član broj: 87871
Poruke: 306
*.mediaworksit.net.



+27 Profil

icon Re: Prekoračenje brzine. Samo kazna, ili možda nešto više?03.06.2012. u 13:52 - pre 144 meseci
evo da napisem i ja moju potrosnju..

renault laguna 1.9 dci 120 ks, 2004. god, karavan, 6 brzina, euro dizel

trenutno je prosek 6.9 l/100km mesovite voznje, sa ukljucenom klimom kada je napolju 20+, brdovito (cesto preko iriskog venca), grad (novi sad) i po nekad auto put do bg
ovaj prosek je na zadnjih 3-4000 km od kada je zadnji put resetovan..

sto se tice "brze" voznje, svakako da ima veze koji auto je u pitanju. ne moze se porediti bezbednost u autu koji je star 20, 10 ili 5 godina. do 2009.godine sam vozio opel vectru 1.7 D koja je bila '90.godiste, i svakako da mi je sada udobnije i sigurnije u laguni koja je 2004., koja ima ABS, vazdusne jastuke i ostalo, a da ne pominjem novije ili bolje automobile koji imaju ESP, ASR ili vec gomilu drugih bezbednosnih sistema i senzora koji doprinose bezbednijoj voznji.
zakoni fizike vaze isto za sve automobile, ali nisu svi sutomobili isti. nekima je zaustavni put duplo kraci nego drugima. neki se tresu kao da ce se raspasti na 150 km/h, dok je u drugima to sasvim opustena voznja. a naravno, i u novijim automobilima je sasvim prijatno i na 200 km/h.
putevi kod nas jesu projektovani tako da budu bezbedni na npr 120 km/h, ali su tada projektovani za "stojadina" i "juga". nije isto kada primetim zeca na putu u jugu i u nekom novijem mercedesu.
na jugu ce mi trebati veci zaustavni put, a ako pokusam da zaobidjem prepreku, verovatno cu se prevrnuti. dok bi u mercedesu ili uspeo da stanem, ili bar da vise usporim, ili bi me mozda neki bezbednosni sistemi spasli od prevrtanje ako pokusam da zaobidjem prepreku.

ovde necu spominjati "presretace", saobracajnu policiju i placanje kazni, jer mislim da to nije poenta.
jasno je da je kod nas sve preko 120 km/h na auto putu krsenje propisa i tu nema dileme..

[Ovu poruku je menjao Pajica Ristic dana 03.06.2012. u 15:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Prekoračenje brzine. Samo kazna, ili možda nešto više?03.06.2012. u 18:13 - pre 144 meseci
Citat:
Sceka: EDIT
Od inzenjerskih resenja i vazdusnih jastuka itekako ima vajde!!!


Da. Itekako. Nakon sto si poginuo jer ti se auto zakucao u betonski zid, jako ce ti biti bitno da li ti je zbog inzenjerskih resenja i vazdusnih jastuka polomljeno 10 ili 15 kostiju i da li ti je mozak smrskan ceo ili do pola.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Prekoračenje brzine. Samo kazna, ili možda nešto više?03.06.2012. u 18:22 - pre 144 meseci
@Informer:
Koliko vazdušnih jastuka poseduje tvoj automobil?
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Prekoračenje brzine. Samo kazna, ili možda nešto više?03.06.2012. u 18:56 - pre 144 meseci
Nebitno je to koliko ko ima vazdusnih jastuka, ako se dozvoljena brzina (uslovno bezbedna brzina kretanja) drasticno prekoraci.

Ni ujednoj drzavi maximalna dozvoljena brzina kretanja nije veca od 130 km/h bez obzira na uslove puta i kvaliet asfalta. Postoje pojedine deonice puta gde se ona ne meri i gde nije kaznjivo voziti brze, ali u slucaju saobracajnog udesa ovo ne vazi. Osiguravajuce kuce nece isplatiti stetu ni onima kuji nisu prouzrokovali saobracajni udes (uslovno nisu krivci) ako se ispostavi da je dozvoljena brzina prekoracena.
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Prekoračenje brzine. Samo kazna, ili možda nešto više?03.06.2012. u 20:32 - pre 144 meseci
Citat:
ventura: @Informer:
Koliko vazdušnih jastuka poseduje tvoj automobil?


Nemam pojma, sigurno desetak... volan, sedista, bocni, ovi oni... pa pozadi... sta znam.

Ali u svakom slucaju nedovoljno da urade bilo sta ako se zakucam u betonski zid ili banderu velikom brzinom ili "poguram" neki sleper.

Citat:
Zarko Silic: Ni ujednoj drzavi maximalna dozvoljena brzina kretanja nije veca od 130 km/h bez obzira na uslove puta i kvaliet asfalta.


Jeste, u Nemackoj je dozvoljena. Samo sto je tamo koncentracija idiota mnogo manja nego ovde pa komotno mozes da prozujis levom trakom 300km/h bez da ti se znoje ruke od straha da ce neka budala iz desne trake bez migavca jednostavno da izleti.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Prekoračenje brzine. Samo kazna, ili možda nešto više?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11326 | Odgovora: 47 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.